Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie myślisz że ten kawałek blaszki poradzi sobie z chłodzeniem sekcji i pamięci w połączeniu z wolnoobrotowym wentylatorem, dodatkowo w zamkniętej obudowie temperatura sporo się podniesie, zobacz sobie w jakiej ilości i o jakiej temperaturze fermi wyrzuca powietrze na zewnątrz obudowy, o takie rozwiązanie nie pokusiłby bym się na 5870, dla tych kart najlepsze alternatywne chłodzenie to wc (fullcover)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie myślisz że ten kawałek blaszki poradzi sobie z chłodzeniem sekcji i pamięci w połączeniu z wolnoobrotowym wentylatorem, dodatkowo w zamkniętej obudowie temperatura sporo się podniesie, zobacz sobie w jakiej ilości i o jakiej temperaturze fermi wyrzuca powietrze na zewnątrz obudowy, o takie rozwiązanie nie pokusiłby bym się na 5870, dla tych kart najlepsze alternatywne chłodzenie to wc (fullcover)

 

Mylisz się wczoraj znalazłem temat na zagranicznym forum gdzie jakiś koleś wymieniał chłodzenie na swoim GTX 280 na Accelero Xtreme Pro i miał problem z sekcją zasilania na której miał 140C. Co zrobił ? Wyciął tą oryginalną blaszkę wpasował tylko na sekcje zasilania spowrotem i co ? Temp spadły o 40C. Kartę miał max dovoltowanią i podkręconą. Także oryginalny cover z GTX480 będzie się tutaj tak samo spisywał jak przed wymianą chłodzenia. Trzeba tylko kupić jakieś dobre, ciche wentyle typu Scythe Typhoon 92mm wystarczą takie 2. Tylko że koszta tej zabawy to 300 zł... Tutaj temat tego kolesia właśnie... http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=89018 post #11

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy zabawę

Dołączona grafika

Na temat hałasu. Testowane w Furmark. Karta jest głośniejsza od HD5870 nie ma co ukrywać,jest jedna różnica, wentylatora nie słychać tylko powiew powietrza,dzwięk jest całkiem inny niż na HD5870, bardziej niższe tony i można powiedzieć że mniej dokuczliwy w moim odczuci niż wyższe tony. Różnica w dBA jest dość spora. Jeżeli ktoś się tu bał że karta się spali bo ma wysokie temperatury to jest w DUŻYM błędzie, GTX275 w Furmaku miał identyczne temperatury.

A to małe porównanie w Dba Furmark.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Furmarkiem się nie gra zobaczymy w grach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

64dBA gtx480 nie odpowiada 64dBA HD5870 na 100%, nadal GTX480 jest głośniejszą kartą podczas rozrywki ile trudno powiedzieć,każdy będzie miał inne odczucia.

Panel boczny zamknięty :wink:

Dołączona grafika

temperatura podskoczyła 2C wentyl nadal na 67%. I teraz właśnie to co wyczytałem na labowej recenzji.

Jest gorąco. Bardzo gorąco. I głośno. Temperaturę mierzymy w Crysisie, a nie w żadnym Furmarku, a i tak temperatura GPU bez trudu przekracza 90 stopni. Po kilku godzinach testów w niektórych co bardziej grzejących GPU grach temperatura zbliżała się do 100 stopni. Do tego karta jest na tyle głośna, że może przeszkadzać nawet wtedy, gdy na uszach mamy słuchawki. Przebywanie w pomieszczeniu z obciążonym obliczeniami GeForce'em nie jest zbyt przyjemnym doznaniem.

OK przy zamknietej budzie mam 89C wentyl na 67% lekko słyszalnie gra bez głosu, jak bym miał głos włączony to bym nic nie słyszał. To co na testy inne dostali.

Buda CM Cosmos temperatura w środku z dwóch czujników

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba, zrób test głośności z parunastu CM bo wsadzenie pod wentyl mija się z celem na GTX-ach jest większy przepływ powietrza to też miernik pokazuje więcej. Jak będzie ci się chciało zrób pomiary kolejno 50%, 60%, 70%, 80%, 90%, 100%. U mnie po OC wystarczy 70% na wentylu i jest tylko lekki szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś co napisał? To co zwykle , wysokie obciążenie cpu przez stery u nv , pobaw się zegarem cpu bez kręcenia karty to się przekonasz.

 

z tego co napisał to na radku ma 6fps wiecej jak na 470, o sterach nic nie pisze, z tego co wiem to raczej posiadacze ati na początku narzekali na niską wydajność w dirt 2, zresztą niedługo porównam jaki wpływ na obciążenie maja stery u ati (5870) i nvidi (8800gt) flaki te same pod win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie nie podoba mi się różnica w min fps 52 vs 66 :/ Nic nie daje nawet zmiana w ustawieniach panela kontrolnego nv, czy high performance czy high quality zawsze to samo. Ogólnie już mi się karta znudziła i wystawiam na allegro i tak nie mam już w co grać bo wszystko przeszedłem na radeonie. Karta spoko ale tylko na pare dni do potestowania i puszczam ją komuś dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiRT2 AA4x Anizo-16x 480 vs 5870

DX9

GTX480 + 14%

 

DX11

GTX480 + 35% jest prawie tak samo szybko jak 5870 w DX9

 

 

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci DX 11 w testach

bez AA i anizo GTX480 w mapie gdzie jest dużo TS okazał się 65% szybszy.

Załączenie AA w Stalkerze powoduje o wiele większy spadek niż u HD5870.

AA-4x anizo 16x różnica wynosi już tylko 4%, tu stery leżą jeszcze bardziej w tej grze niż na ATI jeśli chodzi o spadek po włączeniu AA. GTX nadal górą choć mało.

Test jak wyżej z TS.

 

W BFBC2 GTX średnio 15% szybszy w DX11 AA4x i anizo 16x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie nie podoba mi się różnica w min fps 52 vs 66 :/ Nic nie daje nawet zmiana w ustawieniach panela kontrolnego nv, czy high performance czy high quality zawsze to samo. Ogólnie już mi się karta znudziła i wystawiam na allegro i tak nie mam już w co grać bo wszystko przeszedłem na radeonie. Karta spoko ale tylko na pare dni do potestowania i puszczam ją komuś dalej.

 

 

co się stało, że ten wielki entuzjazm tak nagle zgasł?? stronę wcześniej była karta zachwalana a teraz okazuje się, że tylko na parę dni do testów...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiRT2 AA4x Anizo-16x 480 vs 5870

DX9

GTX480 + 14%

 

DX11

GTX480 + 35% jest prawie tak samo szybko jak 5870 w DX9

 

 

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci DX 11 w testach

bez AA i anizo GTX480 w mapie gdzie jest dużo TS okazał się 65% szybszy.

Załączenie AA w Stalkerze powoduje o wiele większy spadek niż u HD5870.

AA-4x anizo 16x różnica wynosi już tylko 4%, tu stery leżą jeszcze bardziej w tej grze niż na ATI jeśli chodzi o spadek po włączeniu AA. GTX nadal górą choć mało.

Test jak wyżej z TS.

 

W BFBC2 GTX średnio 15% szybszy w DX11 AA4x i anizo 16x

 

Dasz rade zrobic OC tego gtx-a i zrobic testy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade mam jeszcze 8 gier na stock ,po tym OC.

Call of Duty Modern Warfare 2 1920x1200 AA-4X anizo-16X

GTX480 + 23%

Przykładowy wykres

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Może mnie ktoś oświecić dlaczego na GTX470 mam słabe wyniki w Dirt 2 ? Ile bym nie podkręcił karty zawsze mam tyle samo... Mój radek pogonił do 71.6 avg 66 min, a na GTX470 mam zaledwie 65 avg i 52 min...

 

Kolega ma coś nie tak w systemie

700Mhz

2010-04-22 22:29:41 - dirt2_game

Frames: 5419 - Time: 86820ms - Avg: 62.416 - Min: 50 - Max: 69

 

750Mhz

2010-04-23 00:55:41 - dirt2_game

Frames: 5792 - Time: 85504ms - Avg: 67.740 - Min: 56 - Max: 75

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z was kupował GTX 470 lub GTX 480 z esc.pl? Mają rzeczywiście na stanie te karty?

 

2. Czy testował ktoś lub widział opinie na necie od kogoś kto zakupił Gainwarda GTX470?

 

3. Być może część z was nie wie. GTX 470 i GTX 480 nie są układami GF100 w pełnym słowa tego znaczeniu. Maksymalną wydajność w obliczeniach podwójnej precyzji (czyli 1/2 wydajności w SP) zarezerwowano dla kart Tesla. GeForce są sztucznie limitowane do wydajności 1/8 w stosunku do pojedynczej precyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy wiemy o tym limicie. Wszystkie karty referencyjne są takie same, różnią się tylko nalepką. Popatrz na okres gwarancji, oprogramowanie, wygląd pudełka - nic więcej nie ma znaczenia. Ja kupiłem GIGABYTE i jest gitara. Ale już wylądował na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy wiemy o tym limicie. Wszystkie karty referencyjne są takie same, różnią się tylko nalepką. Popatrz na okres gwarancji, oprogramowanie, wygląd pudełka - nic więcej nie ma znaczenia. Ja kupiłem GIGABYTE i jest gitara. Ale już wylądował na allegro ;)

 

normalnie wiszę Tobie browar bo już miałem sprzedawać EVGA 285 (z zacnym OC) ale skoro zadowalasz się 5850 to moja ewcia w DX10 też da radę...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy wiemy o tym limicie. Wszystkie karty referencyjne są takie same, różnią się tylko nalepką. Popatrz na okres gwarancji, oprogramowanie, wygląd pudełka - nic więcej nie ma znaczenia. Ja kupiłem GIGABYTE i jest gitara. Ale już wylądował na allegro ;)

 

A czemu juz sprzedales ??

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję. Kupiłem bo czytałem o nowej arch. ładnych parę miesięcy czasem całymi dniami wyłapywałem nowe plotki i bardzo się tym interesowałem. Teraz po zakupie i przetestowaniu kompletnie mnie nie rusza ta karta. Wcześniej miałem 4 miesiące HD5850 i wszystkie gry przeszedłem, wszystkie benchmarki testowania OC zaliczyłem. Kierowała mną chęć sprawdzenia i już mi przeszło, szkoda tylko ze stracę na tym pare ładnych zł. Jeśli oferty będą niskie jak to niektórzy w zapytaniach pisali że chcieli by ją za 200-250 zł taniej bo była katowana to sory ale wole ją zostawić sobie niż oddać w promocji następnemu co będzie ją katował :) W ogóle niektórzy kierują się jakimiś dziwnymi prawami że tydzień użytkowania to powienien mi ją sprzedać 20% taniej a za miesiąc ? Może za 60% taniej. Zobaczymy jak przebiegnie aukcja. Być może zostanie u mnie na stałe aż do nowej serii kart A. Karta naprawdę spoko, trzma poziom ładnie we wszystkich grach, wszystko działa jak należy, temp spoko okolice 70C przy wentylu 70% który nie jest super cichy ale leciutki szum mi nie przeszkadza. Jedyny minus tej karty to pobór prądu 100-150W więcej od radka. Ale czy zapłacimy 8 zł za radka czy 12 zł za pobór GTX hmm nie ma znaczenia tak naprawdę. A że nie wbiła radeonów w ziemię choć wyszła pół roku później hmm, to będzie teraz się ciągneło za nV by dotrzymać kroku następnej serii.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Maxforce

 

Kiedy można się spodziewać teściku? Szczerze mówiąc, jestem bardzo ciekawy jak w reszcie testach wypada 480.

 

wszystko w swoim czasie, idzie tak proc x6 od AMD,GTX275,GTX480 wszystko w krótkich odstępach czasowych.

 

Crysis Warhead Dx 10

Bez AA i anizo

GTX480 +9% 1920x1200 grywalne

 

AA4x Anizo 16X

GTX480 +7% 1680x1050 grywalne,

 

Far Cry2 Dx10

AA-4 Anizo 16X

GTX480 +22%

 

Left4D

Anizo16x AA-4X

tu jest dość ciekawie GTX480 wygrywa dopiero w 1920x1200

 

GTX480 +3%

 

Napoleon Total War

AA-4X Anizo-16X

GTX480 +20%

 

HAWX DX10.1

AA-4x Anizo 16X

GTX480 +63% nic nowego 5870 ma wydajność GTX275 w tej grze.

Korzyść z DX10.1 5%

 

Wic DX10

AA-4x Anizo16x

GTX480 +20%

jest małe ale sami zobaczcie,side będzie wiedział o co chodzi i paru tu na forum od 1920x1200 w dół

2010-04-24 02:14:00 - wic

Frames: 2694 - Time: 46132ms - Avg: 58.123 - Min: 40 - Max: 79

 

2010-04-24 02:15:32 - wic

Frames: 2543 - Time: 43661ms - Avg: 59.244 - Min: 40 - Max: 80

 

2010-04-24 02:17:02 - wic

Frames: 2855 - Time: 46894ms - Avg: 60.882 - Min: 40 - Max: 84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze stracę na tym pare ładnych zł. Jeśli oferty będą niskie jak to niektórzy w zapytaniach pisali że chcieli by ją za 200-250 zł taniej bo była katowana to sory ale wole ją zostawić sobie niż oddać w promocji następnemu co będzie ją katował :) W ogóle niektórzy kierują się jakimiś dziwnymi prawami że tydzień użytkowania to powienien mi ją sprzedać 20% taniej a za miesiąc ?

 

Używana to używana i te 20% zwykle się traci. Jak krótko to może skończy się na rabacie w okolicach 150zł. Inaczej zostaw sobie bo za więcej raczej nikt nie kupi. Ogólnie jak dla mnie kupowanie gtx 470 za 1400 to lekko poroniony pomysł ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana to używana i te 20% zwykle się traci. Jak krótko to może skończy się na rabacie w okolicach 150zł. Inaczej zostaw sobie bo za więcej raczej nikt nie kupi. Ogólnie jak dla mnie kupowanie gtx 470 za 1400 to lekko poroniony pomysł ;/

 

Właśnie widzę na allegro ktoś oddał już GTX470 do sklepu spowrotem i planetkom wystawili bcm od 1 zł ten sam model co mój, obydwie licytowane są za 876 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...