Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Na stocku to samo, nigdzie indziej nie ma problemów. Może to taki błąd w Crysisie ? Coś mi świta że na HD5850 miałem to samo ale w mniejszym stopniu. Nikt z Was nie miał takiego czegoś ? Takie coś mam na każdym drzewie na którym wiszą liście na niczym innym tego nie mam.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko w crysisie jest czy w kazdej grze ?

Te kropki sa wszedzie jak widze nie tylko na lisciach.

Sa jakies alternatywne sterowniki ?

Moze sideband cos poradzi i pogrzebie w sterownikach :smoke:

 

Tylko na tym jednym rodzaju drzew ;) Czym blizej podejde tym tego jest więcej.

Dołączona grafika

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy tak maksakrowana karta pojdzie do klienta. strach cos tam kupic

 

Karta będzie modowana a jest wygrzewana w celu określenia jaka pasta jest najlepsza

i tak chłodzenie będzie zmieniane

strachliwy się zrobiłeś :)

Po OC

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Przed OC

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

nie ma strachu karta przed montażem nowego chłodzenia musi byc dobrze sprawdzona

 

bo na nowym nie będzie widać różnicy w temperturze

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tu przypadek dość ciekawy gra praktycznie nie widzi różnic miedzy oc

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

po OC

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

przed OC

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste polecam liquid pro/ultra.

Nie ma wydajniejszych.

Mam taka paste na g200 i jest chlodniutko.

Oczywiscie chlodzenie zmienione na accelero extreme.

U Ciebie jaki zagosci radiator na karcie ?

Taki ?

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie na plecy chlodzenia nie zaklada sie takiego kloca 120 mm, bo wystaje i polowa powietrza ucieka bokiem tylko 2x100 mm jakis cieniutkich wentylatorkow np.

 

Cooling.pl : Scythe Kaze Jyu Slim 10cm 1000 obr [sC101] - 32.90PLN

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DDR2

Gra widzi różnice w OC masz prosty przykład

Stock

60.3

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

67.3

810/925

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

810/1030

68

Dołączona grafika

 

PS.

co masz taki dziwnie niski wynik .Twoje ustawienia

74.2 a ty tylko 29.8

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Jak widać z OC wynik wzrasta.

 

Wyłącz te oszczędzanie w windzie może to twój problem że taki niski wynik masz i tak na W się to nie przekłada.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku widziałem GTX'a 480 FTW z chłodzeniem wodnym. Zastanawiam się nad nim, bo w sumie tylko tam można go zamówić :)

 

 

Jak myślicie ? Zapłacić za markę i mieć od razu święty spokój czy wytrzasnąć zwykłego referenta i dać mu jakiś blok firmy specjalizującej się w tym ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku widziałem GTX'a 480 FTW z chłodzeniem wodnym. Zastanawiam się nad nim, bo w sumie tylko tam można go zamówić :)

 

 

Jak myślicie ? Zapłacić za markę i mieć od razu święty spokój czy wytrzasnąć zwykłego referenta i dać mu jakiś blok firmy specjalizującej się w tym ?

 

Zależy od tego czy masz resztę chłodzenia wodnego już czy musiałbyś specjalnie kupować. Jest kasa jest zabawa ja napewno bym nie kupił bo aż tak nie szastam pieniędzmi. Ze swojej strony polecam GTX470 który nie jest tak głośny i nie miałem jeszcze temperatur powyżej 80C nawet po OC i ręcznym ustawieniu wiatraka który dochodzi max do 80% obrotów w MSI AF. Mam boosta po OC ogółem około 15-20% więc prawie wydajność GTX480, a 500-600 zł w kieszeni na nowy procek który ma premierę jutro ;) Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem Ci tak, chłodzenie wodne i tak będę kupował :] Tyle, że 480 po OC ma większą wydajność i to by mi się przydało na dłuższy czas :]

 

 

Szczerze to nie wiem, karty graficzne to najbardziej posrana rzecz w komputerach i człowiek nie wie co brać :]

 

A jak Ci chodzi ten 470 w Crysisie ?

Edytowane przez Ub3r pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej karcie mowa ?

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/98432/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTX_480_EVGA_1536MB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_HydroCopper_ForTheWin.html

 

Referent kosztuje 1999 zlotych w proline.

Za 2oo zlotych kupisz blok LC:

 

D-Tek Fuzion GFX 2 :: ..:: Angela.pl ::..

 

Chlodzeniem pcb zajmie sie oryginalny radiator.

Wystarczy, zeby w obudowie byl przewiew lub zamontujesz taki wynalazek dla dodatkowego schlodzenia heatsinka:

 

Zalman ZM-SC100 COOLER WSPOMAGA CHŁODZENIE VGA !! (1003017227) - Aukcje internetowe Allegro

 

Albo kupisz oryginalna evge za 2400 zlotych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem Ci tak, chłodzenie wodne i tak będę kupował :] Tyle, że 480 po OC ma większą wydajność i to by mi się przydało na dłuższy czas :]

 

 

Szczerze to nie wiem, karty graficzne to najbardziej posrana rzecz w komputerach i człowiek nie wie co brać :]

 

A jak Ci chodzi ten 470 w Crysisie ?

 

Wszystko lata i nie wiem czy bym poczuł przesiadkę na GTX480... raczej nie bo i tak jest wszystko grywalne i na tamtej też. Chyba że patrzysz na fps z frapsa i tam będzie 5 fps więcej a w drugiej grze 10 gdzie i tak już jest np. 80. Ja mam jedną zasadę nigdy nie kupuję naszybszych modeli bo to strata kasy. Kiedyś kupiłem HD4850 wykręciłem i miałem HD4870. Potem kupiłem HD5850 i przebiłem HD5870. A teraz mam GTX470 gdzie po OC mam prawie GTX480. A różnica w kasie to nie jest 5-10% tylko 40% lub jeśli kupisz z blokiem wodnym jeszcze więcej. Więc wydajność nie idzie w parze z ceną. 1400 vs 2400 ? Hmm. Co do Crysis Warhead robiłem benchmark i po OC przy rozdziałce 1680*1050 DX10 AAx8 AFx16 jest 38 avg fps. Przed OC 31 avg. DLa porównania na max wykręconej HD5850 miałem 34 avg i niższe min fps bo 21 vs 27,5 na GTX470. Także wszystko jest super grywalne. A i jeszcze nie oszukujmy się ale ceny są znacznie zawyżone dzięki słabemu uzyskowi na poziomie 20-30% także płacić im tyle kasy dla tych paru % wydajności... Za parę miechów znowu będą nowe karty i znowu to samo i tak w kółko. Kiedyś ktoś dał za powiedzmy 8800GTX 2 kółka a teraz ta karta to powoli szrot... Kupując przez parę lat karty z najwyższej półki żeby przedłużyć sobie epenisa mija się z celem bo tracimy na tym grubą kasę którą można przeznaczyć na inną część znacznie bardziej potrzebną lub dającą więcej radochy. Ja mam w planie zmianę budy na Cooler Mastera 690 II Advanced i zrobić taki przewiew w budzie żeby ta karta te parę stopni jeszcze była chłodniejsza tym samym cichsza choć o tragedii nie ma mowy. Za kasę zaoszczedzoną kupię włąśnie tą budę i jakieś nowe porządne ramy pod nową płytę główną i procka. Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu miala by sie zabic..zamiast tej owiewki widze tu wloznony solidny wentyl

 

Dodam tylko, ze ten wentylator najlepiej jak by wyciagal gorace powietrze z radiatora.

Turbinka bedzie wdmuchiwac jakąs czesc powietrza w radiator a ten duzy 120 mm wentylator bedzie je wyciagac.

To moze byc calkiem ciekawe tymczasowe rozwiazanie az do zmiany chlodzenia.

Ciekawe jak to sie ma w praktyce :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu miala by sie zabic..zamiast tej owiewki widze tu wloznony solidny wentyl

 

w 480 masz blachę na top radiatora i to jest problem, GPU jest bardziej gorące i sekcja zasilania. Nie ma przewiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jaki tam jest na tym wykresie HD4890 MSI Cyclone!!! Sory kolego ale RF HD4890 umnie podkręcił się do 970Mhz zysk 14%. Twoje 1040 to z ruszaniem napięcia. Widzisz żebym ruszał napięcie w jakiejkolwiek grafie NIE. I 99% ludzi tego nie robi bo nie warto dla tak małego skoku wydajności przynajmiej w HD4890.Gdy sprawdzałem stabilne GPU i sprawdałem stabilność i ją uzyskałem i zaczołem kręcić pamięć dało to dodatkowo 2FPS zależnie od gry, nie każda gra jest uzależniona od przepustowości pamięci.Sprawdz sobie wic dobrze się skaluje.

 

Ja już nie mowie ze maja kręcić tak jak moja ale do tych 960-970 na rdzeniu by dobiła :) po OC czasem z klatkującej gry można zrobic grę która nie bd już klatkowac wiec nie wiem czy nie warto... HD5870 tez słabo podkręcony... i HD5870 się trzymajmy :D

koniec OT

 

O tej karcie mowa ?http://www.komputronik.pl/index.php/product/98432/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTX_480_EVGA_1536MB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_HydroCopper_ForTheWin.htmlReferent kosztuje 1999 zlotych w proline.Za 2oo zlotych kupisz blok LC:D-Tek Fuzion GFX 2 :: ..:: Angela.pl ::..Chlodzeniem pcb zajmie sie oryginalny radiator.Wystarczy, zeby w obudowie byl przewiew lub zamontujesz taki wynalazek dla dodatkowego schlodzenia heatsinka:Zalman ZM-SC100 COOLER WSPOMAGA CHŁODZENIE VGA !! (1003017227) - Aukcje internetowe AllegroAlbo kupisz oryginalna evge za 2400 zlotych :)

 

Lepszym rozwiązaniem bd EVGA :D oszczędzi 140-200 zł ale bd musiał się bawić w wentylatory na sekcje itp a FC tez kosztuje z 300-400 zl ;) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie !!

Na sekcje zasilania zostawia turbinke juz oryginalnie zamontowana sterowana biosem karty.

Kupujac referenta trzeba tylko odkrecic 4 srubki i zdjac chlodzenie z gpu.

Zalozyc blok na gpu czyli kolejne 4 srubki i to wszystko.

Nawiew z boku, ktory zapodalem to tak dla wiekszego komfortu pracy karty, ale w cale nie musi go byc.

 

Te karty maja bardzo prosty demontaz i montaz chlodzen i jego ewentualnej zmiany na wydajniejszy.

Pewnie dla tego nvidia zaklada cale heatsinki na pcb karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamraK85 - niestety u mnie jest taka sytuacja, że raz na jakiś czas mogę tylko kupić kompa. Dlatego jestem zmuszony coś kupić od razu mocniejszego :]

 

Dlatego nie wiem co wybrać: 2 x 5850 lub 2 x 5870 czy takiego jednego GTX'a 480. Niby NV ma lepsze sterowniki, a Radeony są chłodniejsze. Nie wiem jak jest z jakością wyświetlanej grafiki na kartach obydwu firm.

 

 

leven - obawiam się tylko tego, że jeśli założę ten bloczek wodny to nierówno lub za dużo położę pasty i będzie gorzej chłodzić kartę niż taką EVGA :/ Tylko tego się boję, że coś źle posmaruję/założę i będzie gorzej :]

 

 

 

Wiem, że ilość/jakoś rozprowadzenia wpływa na wydajność schłodzenia CPU, a jak sprawa ma się z GPU ?

 

Zgłupiałem już.....

Edytowane przez Ub3r pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu jest identyczna lub tako kosmetyczne różnice że się nie dopatrzysz. No chyba że nie działa jakiś AF lub AA. ;)

 

Jak przesadzisz z pastą, to może być problem, choć patrząc na seryjne badziewie i ilość tego syfu, to chyba nikt tego gorzej nie nałoży. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamraK85 - niestety u mnie jest taka sytuacja, że raz na jakiś czas mogę tylko kupić kompa. Dlatego jestem zmuszony coś kupić od razu mocniejszego :]

 

Dlatego nie wiem co wybrać: 2 x 5850 lub 2 x 5870 czy takiego jednego GTX'a 480. Niby NV ma lepsze sterowniki, a Radeony są chłodniejsze. Nie wiem jak jest z jakością wyświetlanej grafiki na kartach obydwu firm.

 

 

leven - obawiam się tylko tego, że jeśli założę ten bloczek wodny to nierówno lub za dużo położę pasty i będzie gorzej chłodzić kartę niż taką EVGA :/ Tylko tego się boję, że coś źle posmaruję/założę i będzie gorzej :]

 

 

 

Wiem, że ilość/jakoś rozprowadzenia wpływa na wydajność schłodzenia CPU, a jak sprawa ma się z GPU ?

 

Zgłupiałem już.....

 

Jeśli zależy Ci na PhysX bierz NV. Na mnie to nie zrobiło wrażenia może za stary jestem na to. Jeśli chodzi i wybór 2x5850 lub GTX480 teraz wybrał bym CF ta sama cena a wydajność w grach nie porównywalna wogóle. Sterowniki już dopracowane przez te pół roku i wszystko śmiga czy to na NV czy ATi więc tutaj nie musisz się obawiać. Jeśli chodzi o jakość wyświetlanej grafiki bardziej przypadła mi do gutu ta od ATi, jakoś nie umiem się przyzwyczaić do tej z NV po przejściu na GTX470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o teście w temperaturze extremalnej. Czego nigdy nie uświadczyłem u siebie a pokój na drugim piętrze a nad nim już dach.

Temperatura 95F-35C taka maksymalna jest do ustawienia na piecu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Furmark 20 minut tego czego nie zobaczy się podczas grania.

 

PS. nigdy więcej pot się lał po jajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...