Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zależy Ci na PhysX bierz NV. Na mnie to nie zrobiło wrażenia może za stary jestem na to. Jeśli chodzi i wybór 2x5850 lub GTX480 teraz wybrał bym CF ta sama cena a wydajność w grach nie porównywalna wogóle. Sterowniki już dopracowane przez te pół roku i wszystko śmiga czy to na NV czy ATi więc tutaj nie musisz się obawiać. Jeśli chodzi o jakość wyświetlanej grafiki bardziej przypadła mi do gutu ta od ATi, jakoś nie umiem się przyzwyczaić do tej z NV po przejściu na GTX470.

 

Nie zależy mi, jak widziałem to w Mafii II będzie więcej jakichś trójkącików w czasie strzelania w ściany. To jest po prostu żałosne....oczekiwałem na coś więcej. Zależy mi na maksymalnej wydajności. A jak wydajnością 2x5850 w tesalacji ? No i czy oczywiście czy nadal występują micro przycinki ???

 

 

Z tego co widzę to co mnie interesuje i jest na + w GTXie - to minimalny FPS w grach i to sporo lepszy od HD5870.

Edytowane przez Ub3r pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi, jak widziałem to w Mafii II będzie więcej jakichś trójkącików w czasie strzelania w ściany. To jest po prostu żałosne....oczekiwałem na coś więcej. Zależy mi na maksymalnej wydajności. A jak wydajnością 2x5850 w tesalacji ? No i czy oczywiście czy nadal występują micro przycinki ???

 

 

Z tego co widzę to co mnie interesuje i jest na + w GTXie - to minimalny FPS w grach i to sporo lepszy od HD5870.

 

Racja jest lepszy min fps, sam odczułem to. Nie ma spadków do np 9 czy 13 fps w metrze. Nie wiem jak z min w CF ale 30-40% te karty są lepsze od GTX480. Poszukaj na zagr. portalach recek.

 

http://www.hexus.net/content/item.php?item=24061 + te karty kręcą się jak głupie więc dodaj 15-20% wiecej

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/30999-nvidia-geforce-gtx-470-sli-review.html tutaj super artykuł

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest ?

 

 

To juz bylo walkowane na forum.

 

To nie są mikro przycięcia tylko klatkowanie spowodowane niskim minimalnym fps. Oczywiście występuje to tylko w Unigine Heaven 2 w niczym innym co już było wałkowane na pclab i tutaj ale widać dalej ty dalej swoje... EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać o tym, że ilość klatek wyświetlanych przez FRAPSa często nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Np. 40 kl/s na HD5970 będzie porównywalne (jeśli chodzi o płynność) z 30 kl/s na GTX 480... Sam obserwuję to na swoim HD4870X2, np. w GTA IV. Na wykręconym HD4850 30 kl/s było granicą płynności, a w przypadku nowej karty jest to już 40-45 kl/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać o tym, że ilość klatek wyświetlanych przez FRAPSa często nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Np. 40 kl/s na HD5970 będzie porównywalne (jeśli chodzi o płynność) z 30 kl/s na GTX 480... Sam obserwuję to na swoim HD4870X2, np. w GTA IV. Na wykręconym HD4850 30 kl/s było granicą płynności, a w przypadku nowej karty jest to już 40-45 kl/s.

 

O czym Ty człowieku gadasz. 40fps to 40fps i tyle. Co innego gdy w danej grze występuje efekt mikroprzycięć. Ale ten defekt występuje obecnie rzadko i tylko w konkretnych przypadkach.

Idąc Twoim tokiem rozumowania - lepiej nie kupywać GTX-ów i innych rozwiązan SLI. BO 30fps na jednym np GTX-e 480 będzie lepsze od 45fpsów połączonych w SLI. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty kolego czytaj ze zrozumieniem... To są moje obserwacje, zresztą nie tylko:

 

Many had hope that the Radeon HD 5970 would not be affected by micro stuttering - the irregular output of frames to the display. This phenomenon is caused by the multi GPU rendering method AFR. With the Alternate Frame Rendering the graphics chips are taking turns in calculating full frames. Due to the different workload of individual frames it can happen, that several pictures are ready almost simultaneously, followed by a bigger time frame until the calculation of the next image is done. This results in frame distribution that feels like a lower framerate than actually is delivered. To put it bluntly: The felt framerate of the HD 5970 does not necessarily match with the real framerate.

 

The degree of the micro stuttering can be compared to the predecessor Radeon HD 4870 X2 and thus varies between acceptable (Crysis Warhead) and catastrophically irregular (Call of Duty: World at War and Modern Warfare 2).

 

Micro stuttering (aka Fake FPS in some forums) is recognized differently by every single person. Usually the problem gets noticeable with framerates below 40 fps and becomes obvious below 30 fps. Here the HD 5970 has a big advantage: Due to its huge calculation power it rarely drops to those frame levels if games are running in common settings. But since the graphically extraordinary Supersampling Anti Aliasing, which Ati advertises, lowers the frame rate below 30 fast, the problem comes into effect similarly fast.

 

PCGamesHardware

 

To, o czym piszę, to właśnie mikroprzycięcia. W zależności od gry są mniejsze lub większe, ale są...

 

Tak, twierdzę, że nie warto kupować SLI/CF ani kanapek. Chyba, że jest to najwydajniejsze rozwiązanie w danym momencie i ktoś chce je mieć bez względu na cenę. Nie tylko ja tak myślę na tym forum...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie występują mikroprzycięcia to własnie tak jest ale w większości przypadków rozgrywka jest normalna.

 

No najwydajniejsze jest rozwiązanie połączone z GTXów nie? jeden uzyskuje 30fps a w SLI dwa uzyskują 45fpsów. I idąc Twoim tokiem rozumowania. Jeden GTX jest szybszy. -_-

Edytowane przez runnerxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny teścik na pclab, 5850, 5870 oraz 2-rdzeniowe karty 295 i 5970. Są nawet filmiki z mikroprzycięciami.

 

Zapodalbys linka do testu staremu zolnierzowi :)

Siostrzeniec siedzi mi na glowie i marudzi a tu moze sie troche rozerwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalbys linka do testu staremu zolnierzowi :)

Siostrzeniec siedzi mi na glowie i marudzi a tu moze sie troche rozerwie...

 

A proszę bardzo - recka.

 

A co do 30 FPS vs 45 FPS(CF/SLI) to faktycznie w niektórych momentach może być lepiej na pojedynczej karcie. Polecam ww artykuł, często jest opisywane, że ilość klatek które podaje fraps ma się ni jak do tego, co widać na ekranie. Niby jest np. 50 fps, a skacze jakby było 15. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie filmiki:

 

 

 

Nie wiem czy na 2 x 5850 są microprzycinki. Możecie podać swoje opinie ??

 

 

 

A jednak na 2 x 5850 też przycina....więc jednak raczej wezmę GTX'a 480... :( A szkoda, bo byłem już za tymi radkami.

Edytowane przez Ub3r pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo - recka.

 

A co do 30 FPS vs 45 FPS(CF/SLI) to faktycznie w niektórych momentach może być lepiej na pojedynczej karcie. Polecam ww artykuł, często jest opisywane, że ilość klatek które podaje fraps ma się ni jak do tego, co widać na ekranie. Niby jest np. 50 fps, a skacze jakby było 15. :wink:

 

Ojjj... tego sie nie da ogladac a co dopiero grac na tym :(

Wole dac 2 kola za pojedynczy rdzen gtx 480 :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety także ubolewam nad faktem istnienia tego problemu, tak bym montował jakiś SLI/CF. Pozostaje kupno najmocniejszej 1 rdzeniówki.

 

BTW, rozwiązania multi gpu też nie są tak całkowicie skreślony, bardzo znacznie poprawiła się skalowalność w większości gier, zakres 50-80% jest często osiągalny, wspomniane mikroprzycięcia też są już mniej dokuczliwe niż było to na samym początku.

 

Ja bym chętnie kupił coś od zielonych, ale taki 485 GTX by mi dopiero pasował. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-rdzeniowe GF100? Zapomnij, obecna generacja za bardzo się grzeje. Chyba że wyjdą jakieś niereferanty jak gts250 x2, gtx275 +gts 250.

Chlodzenie wtedy już tylko fabrycznie wodne lub jakies nowe 4 slotowe które polamie pcexpress (chyba ze ma sie wynalazek od lian li do podtrzymywania karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest ?

 

 

To juz bylo walkowane na forum.

 

Tak się wtrącę.... Jak to możliwe że na 480 przy 17-20 fpsach jest płynnie ?! To jest chyba sprzeczne z fizyką i percepcją ludzkiego oka ? Nie wspomianjąc że na ATI przy 28-30 laguje... Dziwny strasznie ten filmik. Jeżeli to parwda to dziwny ten benchmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest norma przy sli/cf , pomimo , że masz nawet 60fps gra może być niegrywalna i odczuwalny fps jest na poziomie 15fps. Nawet porównując karty z jednym gpu często zdarza się , że pomimo praktycznie takiej samej wydajności według frapsa to realne odczucie płynności , jest zupełnie inne na każdej karcie. Ludziska nie rozumieją , że często wyniki frapsa można sobie wsadzić w pupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niczego reklamować ani sklepu, ani aukcji ale to trzeba zobaczyć.

Może ktos się skusi na zestaw 3-WAY SLI GTX 480 Link

Jeśli coś będzie nie tak proszę moda o skasowanie linka, zainteresowanych niech szukają na alle"drogo".pl :P

 

Teraz wiadomo gdzie poszły grafy :D

 

P.S sprawdzam stan towaru zaprzyjaźnionej hurtowni i co 2 dni maja nową dostawę GTX 470 nie wiem jak oni to robią.

2 dni temu mieli ok 50 szt rożnych firm dziś tylko 1 szt GTX 470, a 480 nawet nie widziałem tak szybko schodzą lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niczego reklamować ani sklepu, ani aukcji ale to trzeba zobaczyć.

Może ktos się skusi na zestaw 3-WAY SLI GTX 480 Link

Jeśli coś będzie nie tak proszę moda o skasowanie linka, zainteresowanych niech szukają na alle"drogo".pl :P

 

Teraz wiadomo gdzie poszły grafy :D

 

Nie rozumiem co takiego wielkiego w tej składance. Każdy może sobie kupić najdroższe komponenty i wrzucić do pieca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo co do ewentualnego wyjscia gtx 485.

To spekulacje, ale bardzo bliskie prawdy.

W koncu chip g100 ma w sobie 512 cuda, tylko trzeba je schlodzic i tu pewnie lezy pies pogrzebany.

Te patyki z nvidi nie umieja nawet zrobic porzadnego chlodenia na karte i obcinaja wydajnosc swoich chipow.

Uparli sie na te idiotyczne turbinki, ktore tylko wyja a wydajnoscia nie grzesza.

 

Taka evga powinna wyjsc twardo do nvidi i kazac sobie montowac na zwodowane karty pelne chipy z 512 procesorami cuda.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu chip g100 ma w sobie 512 cuda, tylko trzeba je schlodzic i tu pewnie lezy pies pogrzebany.

 

Chyba sobie żartujesz. GTX480 został obcięty ponieważ były widocznie wielkie problemy z produkcją w pełni sprawnych układów.

Ciut więcej jednostek wiele różnicy nie zrobi, tym bardziej jeśli GTX480 ma w sobie te 32 jednostki tylko nieaktywne. Wtedy pobór mocy/wydzielane ciepło zmieni się tylko minimalnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.... wszystkie chipy sa niesprawne w 100%

Wrecz odwrotnie bym to rozpatrywal.

Bardziej sprawa opiera sie na poborze pradu i wydzielaniu ciepla.

 

Mylisz sie co do minimalnej roznicy miedzy poborem pradu z 480 cuda a 512.

To jest calkiem sporo i wyraznie bylaby zauwazalna roznica w wydajnosci pomiedzy takimi kartami.

To przecierz caly segment a nie tylko procesory cuda.

 

Nawet pisalem do nvidi na ten temat, ale mnie olali cieplym m..... z wysokiego muru.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...