Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne.... wszystkie chipy sa niesprawne w 100%

Wrecz odwrotnie bym to rozpatrywal.

Bardziej sprawa opiera sie na poborze pradu i wydzielaniu ciepla.

 

Mylisz sie co do minimalnej roznicy miedzy poborem pradu z 480 cuda a 512.

To jest calkiem sporo i wyraznie bylaby zauwazalna roznica w wydajnosci pomiedzy takimi kartami.

To przecierz caly segment a nie tylko procesory cuda.

 

Nawet pisalem do nvidi na ten temat, ale mnie olali cieplym m..... z wysokiego muru.

 

Rotfl nie masz pojęcia o czym piszesz.

Ustaw sobie takie samo napięcie i takty na karcie pełnej i lekko zablokowanej (ale z tym samym rozmiarem rdzenia) i zobaczysz, że pobór mocy niemal wcale nie wzrośnie. W jakimś tam minimalnym stopniu jedynie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotfl nie masz pojęcia o czym piszesz.

Ustaw sobie takie samo napięcie i takty na karcie pełnej i lekko zablokowanej (ale z tym samym rozmiarem rdzenia) i zobaczysz, że pobór mocy niemal wcale nie wzrośnie. W jakimś tam minimalnym stopniu jedynie.

 

No comments...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty z rodziny GeForce GTX 400. Benchmark.pl - GTX 460

 

Czyli GTX 485 i 495 nie będzie... A szkoda  :lol:

 

Rozkładają mnie na łopatki teksty jak to GTX460 ma być porównywalny z 5830 już z samego posiadania 32 Ropów powinien być w stanie wspomnianym radkiem pozamiatać podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety także ubolewam nad faktem istnienia tego problemu, tak bym montował jakiś SLI/CF. Pozostaje kupno najmocniejszej 1 rdzeniówki.

 

BTW, rozwiązania multi gpu też nie są tak całkowicie skreślony, bardzo znacznie poprawiła się skalowalność w większości gier, zakres 50-80% jest często osiągalny, wspomniane mikroprzycięcia też są już mniej dokuczliwe niż było to na samym początku.

 

Ja bym chętnie kupił coś od zielonych, ale taki 485 GTX by mi dopiero pasował. :wink:

 

A jak wygląda sprawa z microprzycięciami w przypadku gdy jedna karta chodzi tylko jako physics ?

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkładają mnie na łopatki teksty jak to GTX460 ma być porównywalny z 5830 już z samego posiadania 32 Ropów powinien być w stanie wspomnianym radkiem pozamiatać podłogę.

 

Dokładnie, HD5830 to jak dla mnie porażka, ledwo konkuruje z GTX 260... AMD będzie musiało wystawić coś lepszego do walki z GTX 460, jeśli chcą być konkurencyjni w tym segmencie (700-900 zł).

 

A jak wygląda sprawa z microprzycięciami w przypadku gdy jedna karta chodzi tylko jako physics ?

 

Nie ma. Mikroprzycięcia to efekt wyświetlania obrazu przez dwa GPU (raz jeden, raz drugi, itd). Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakim cudem w tabeli wynikow, karty slabsze osiagaja jakies astronomiczne rezultaty ?

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie nic abslutnie nie mam do Twojego wyniku a wrecz przeciwnie patrzac na moj z gtx 285 :)

Tylko jakim cudem tamci uzytkownicy osiagaja takie kosmiczne wyniki ?

 

Ja mam ledwo tyle:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

EDIT: co prawda mialem starsza wersje testu (dodalem aktualna wersje), ale i tak roznica pomiedzy 480 a 285 jest kolosalna :)

Piekna wydajnosc fizyki jest w tym 480 :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie fizyki sprzęt z podpisu, wynik 9860 punktów, microprzycięć nie ma u mnie w ogóle 8800gt w gpu-z ma zaptaszkowany tylko physx direct computer i inne cuda odptaszkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz przyznaj sie co tam namieszales, ze masz 23 K w tym tescie a ja mam zaledwie 14 K :wacko:

 

Moja karta jest prawie taka sama jak u Ciebie a proc troche gorszy.

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat fermi to trup i kupa. Cena z kosmosu. Od tych dwóch kup lepiej kupić HD 5850/5870 albo dołożyć do HD 5890.

 

 

nvidia fail!

 

kolejny nawiedzony, nie patrz tylko na testy na vortalach, tylko na opinie użytkowników, a z nich wynika że karta wcale się tak nie grzeje jak było to opisywane w testach, hałas podobno tez nie taki straszny, wydajność na najwyższym poziomie, czy opłaca się kupić to już zależy od zasobności portfela, dla przypomnienia 5870 zaraz po premierze kosztowało około 1600zł, warte było tych pieniędzy?? widocznie tak bo się sprzedawało na pniu, za kilka miesięcy ceny się ustabilizują i 480 tez do 1500zł spadnie, jakbym miał kupować nową kartę a miałbym obecnej 5870 to kierowałbym się w kierunku fermi, ale w obecnej sytuacji mi się to nie opłaca, poczekam na nowe ati 6xxx lub poprawione fermi

na koniec pytanie retoryczne gdyby gtx480 kosztował 800zł czy nadal by to był trup i kupa, czy nagle te wszystkie wielkie wady nie zmieniłyby się w małe mankamenty a karta byłaby hitem na miarę gwiezdnych wojen, odpowiedź znamy, wszystko rozbija się o kasę

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny nawiedzony, nie patrz tylko na testy na vortalach, tylko na opinie użytkowników, a z nich wynika że karta wcale się tak nie grzeje jak było to opisywane w testach, hałas podobno tez nie taki straszny, wydajność na najwyższym poziomie, czy opłaca się kupić to już zależy od zasobności portfela, dla przypomnienia 5870 zaraz po premierze kosztowało około 1600zł, warte było tych pieniędzy?? widocznie tak bo się sprzedawało na pniu,

 

Ofc 1600zł za HD5870 w tamtych czasach to była dość odpowiednia cena. Dwuukładowy GTX295 chodził w podobnej cenie mimo wielu wad i zbliżonej wydajności.

Czyli wychodzi na to, że testy są przekłamane. Wszystkie testy które wyszły w necie z tymi kartami to fake. Bo prawda jest taka że Fermi jest doskonały? :blink: ofc tylko te negatywne informacje od testerów to fake.

 

za kilka miesięcy ceny się ustabilizują i 480 tez do 1500zł spadnie, jakbym miał kupować nową kartę a miałbym obecnej 5870 to kierowałbym się w kierunku fermi, ale w obecnej sytuacji mi się to nie opłaca, poczekam na nowe ati 6xxx lub poprawione fermi

 

Jak się ustabilizują być może to wtedy będzie można inaczej rozmawiać. Ale chyba teraz dla obecnie kupującego to mało istotne co będzie za kilka miesięcy? Wtedy być może już będzie pierwsza karta hd6k o ile plotki są prawdziwe oczywiście. Wtedy zapewne spadną też ceny hd5k.

A jakież to zalety ma GTX470 poza wyższą ceną i niższą wydajnością w porównaniu do HD5870? Ofc + to niezła dyspozycja w DX11 ale i tak ma duże problemy by wyminąć HD5870. Więc w czym jest taki lepsiejszy, że lepiej jego kupić.

 

 

na koniec pytanie retoryczne gdyby gtx480 kosztował 800zł czy nadal by to był trup i kupa, czy nagle te wszystkie wielkie wady nie zmieniłyby się w małe mankamenty a karta byłaby hitem na miarę gwiezdnych wojen, odpowiedź znamy, wszystko rozbija się o kasę

 

Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem...

 

Nowe GTX-y to karty dobre z pewnymi minusami. Z pewnością nie dałbym im miana złych. Ale szału tu nie widać.

Edytowane przez runnerxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@runnerxx

W jednym masz racje patrząc na wasz rynek, cenę macie z kosmosu bo prawie 50% różnicy w cenie 5870 vs 480. Na innym rynku jest całkiem odmienna sytuacja bo jest tylko 25% co jest warte dopłaty.

Za taki stan rzeczy musicie podziękować swojemu rządowi że nie robi nic z windowaniem cen przez sprzedawców, bo cenę wyjściową ma cie ustawioną jak wszyscy.

 

 

PS. w czwartek zapodam temparatury i hałas w naturalnych warunkach letnich, lato się zaczeło High: 29°(czwartek)

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytać Cię nie mogę, wysoka cena kart to wina rządu.

Racja, niech odgórnie ustalą że wszelkie nowości (karty graf, słuchawki, samochody, itp) mają kosztować 15%-20% więcej, niż cena z fabryki.

 

Mamy wolny rynek i każdy wykorzystuje go jak może, to nie wina sprzedawców że chcą wykorzystać okazję i ZAROBIĆ.

Ja, prowadząc firmę budowlaną w dniach dobrej koniunktury dawałem ceny wyższe o 15-20%. Ludzie brali z podziękowaniem, że znajdę dla nich czas i będą mieć gdzie mieszkać.

Kto nie chciał, mówił dziękuję i tyle.

Co w tym złego? Ty też wolałbyś mieć więcej pieniędzy, niż mniej. To oczywiste.

 

Wracając do karty.

Czytając posty.

Myślę, że karta trochę wyprzedziła "epokę", bo wielu z jej możliwości nie wykorzystamy teraz w grach. Czyli tym do czego została stworzona.

Jak z autem. 4.2 w benzynie do miasta nada się tak samo jak 1.6. Rzadko będzie lepsze, a wady w stosunku do 1.6, w mieście ujawnią się bardzo szybko.

W trasie nie ma o czym pisać, 4.2 lepsze.

Gry to miasto, a trasa to marki.

Takie moje luźne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@runnerxx

W jednym masz racje patrząc na wasz rynek, cenę macie z kosmosu bo prawie 50% różnicy w cenie 5870 vs 480. Na innym rynku jest całkiem odmienna sytuacja bo jest tylko 25% co jest warte dopłaty.

Za taki stan rzeczy musicie podziękować swojemu rządowi że nie robi nic z windowaniem cen przez sprzedawców, bo cenę wyjściową ma cie ustawioną jak wszyscy.

 

 

PS. w czwartek zapodam temparatury i hałas w naturalnych warunkach letnich, lato się zaczeło High: 29°(czwartek)

 

niestety cala europa ma ceny tych kart z kosmosu

 

 

widzial moze ktos w UE te karty w rozsadnych cenach?jesli tak to prosze o link

 

kolejny nawiedzony, nie patrz tylko na testy na vortalach, tylko na opinie użytkowników, a z nich wynika że karta wcale się tak nie grzeje jak było to opisywane w testach, hałas podobno tez nie taki straszny, wydajność na najwyższym poziomie, czy opłaca się kupić to już zależy od zasobności portfela, dla przypomnienia 5870 zaraz po premierze kosztowało około 1600zł, warte było tych pieniędzy?? widocznie tak bo się sprzedawało na pniu, za kilka miesięcy ceny się ustabilizują i 480 tez do 1500zł spadnie, jakbym miał kupować nową kartę a miałbym obecnej 5870 to kierowałbym się w kierunku fermi, ale w obecnej sytuacji mi się to nie opłaca, poczekam na nowe ati 6xxx lub poprawione fermi

na koniec pytanie retoryczne gdyby gtx480 kosztował 800zł czy nadal by to był trup i kupa, czy nagle te wszystkie wielkie wady nie zmieniłyby się w małe mankamenty a karta byłaby hitem na miarę gwiezdnych wojen, odpowiedź znamy, wszystko rozbija się o kasę

 

bo panie kolego .to tak jakbys mial kupic VW Golfa za 250 000 .. w swojej cenie jest to dobre auto ale w klasie aut za 250000 to trup.

cena wlasnie teraz ksztaltuje czy produkt jest dobry czy nie..bo nawet najlepszy produkt nie wart swej ceny nie da zarobku , a i najwiekszy rupiec tanszy od konkurencji zbije fortune.(gpu intela)

 

jesli cena 480tki byla by tu jak usa biore od reki..jednak za tzw "frajer" nie wyceluje 500 zl wiecej

jeszcze wieksze bylo by moje zdenerwowanie ggdyby w ue karty byly w cenach zblizonych do cen z usa.jednak w uni tez drogo wiec nie widac tak bardzo ze zyjemy na "dzikim wschodzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie patrz tylko na testy na vortalach, tylko na opinie użytkowników, a z nich wynika że karta wcale się tak nie grzeje jak było to opisywane w testach, hałas podobno tez nie taki straszny, wydajność na najwyższym poziomie...

na koniec pytanie retoryczne gdyby gtx480 kosztował 800zł czy nadal by to był trup i kupa, czy nagle te wszystkie wielkie wady nie zmieniłyby się w małe mankamenty a karta byłaby hitem na miarę gwiezdnych wojen, odpowiedź znamy, wszystko rozbija się o kasę

 

Tylko że na in4.pl NetCop miał już egzemplarz produkcyjny i napisał w wadach:

- wysokie temperatury pracy

- bardzo głośne chłodzenie

- słaby wskaźnik wydajność / WAT

Cena nie zmieni tego że w stosunku do konkurenta te wady pozostaną dalej tymi samymi wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Problem polega na tym, że na forach NV mówią, że karta jest cicha i chłodna a na forach Ati, że głośna i gorąca a prawda leży gdzieś pośrodku. A faktu wysokiej u nas ceny i dużej różnicy w cenie pomiędzy Ati trudno nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego wiekszosc dopatruje sie wad fermii a nie dostrzega zalet?

Dla czego sa to uzytkownicy ati, ktorzy maja wlasnie serie konkurencyjna czyli 5xxx ?

Od pol roku z ich strony jest tylko narzekanie a kart jeszcze nawet nie bylo na rynku.

To nic... jest jeszcze gorzej po wyjsciu kart na rynek !

Przecierz zostala stworzona nowa architektura z nowym api i w nowym wymiarze technologicznym.

Fermi sa szybsze od najszybszych gtx 285 o co najmniej 50% co jest bardzo duzo.

Dla czego tak bardzo uzytkownikom ati zalezy na dyskredytowaniu wyrobow nvidii ?

Zal, zawisc czy zazdrosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Z tym, że od Ati Rage mam NV. Właśnie, 50% a przypomnij mi może jaka różnica była pomiędzy 6800>7800>8800. Po co mi nowe API skoro gry które porządnie je wykorzystają wyjdą dopiero za jedną lub 2 generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fermi sa szybsze od najszybszych gtx 285 o co najmniej 50% co jest bardzo duzo.

Dla czego tak bardzo uzytkownikom ati zalezy na dyskredytowaniu wyrobow nvidii ?

Zal, zawisc czy zazdrosc ?

 

To po prostu krytyka, choć na pewno część tych złorzeczeń wypływa od użytkowników mających jakieś sympatie (taki urok for internetowych). Czas spojrzeć prawdzie w oczy - pół roku opóźnienia, wielkie, innowacyjne GPU, które niestety nie jest innowacyjne na tę chwilę i żeby wyprzedzić Radeony potrzebuje prądu tyle, co dwuprocesorowy HD5970. Wybacz, ale zachwycony nie jestem i nie zamierzam chwalić NV. Jedynie GTX 470 jest jako tako dobrym produktem, jeszcze potrzebują większej ilości kart i co za tym idzie - niższych cen. Ale nawet teraz sam bym się zastanawiał nad jego kupnem, bo jest to niezła alternatywa dla HD5870.

 

Myślę, że karta trochę wyprzedziła "epokę", bo wielu z jej możliwości nie wykorzystamy teraz w grach. Czyli tym do czego została stworzona.

 

Po co mi nowe API skoro gry które porządnie je wykorzystają wyjdą dopiero za jedną lub 2 generacje.

 

O tym właśnie pisałem parę stron temu... Jak dla mnie super wydajność w DX11 nowych GF nie jest argumentem, bo wolę poczekać na większą ilość gier, które będą mocniej korzystać z efektów tego API. Zapewne jak tak się stanie, będziemy mogli kupić kartę w 28nm, z podobną/lepszą wydajnością i mniejszym zużyciem prądu.

 

Jak też pisałem wcześniej - ktoś musi te GTXy 4xx kupić, by NV miała kasę na wypuszczenie następców. Mam nadzieję, że lepszych... W każdym razie trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...