Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

schodzą na pniu cza przyznać...bo:

1. ludzie są głupi(snobizm, fanboye-patrz milion sprzedanych iPadłów)

2. patrz punkt 1...

3. nie ma co z kasą zrobic, coby tu kupić?...

4. patrz punkt 1...

 

Jak dla mnie te karty mają wiecej zalet niż wad a PORAŻAJACA wydajność w dx11 (czyli 19fps w stosunku do 9fps 5870) to dla mnie śmiech na sali i gadanie o przyszłości i przyszłościowej architekturze to jak gadanie o kupowanie kompa na intelu z możliwością poźniejszego upgradu...

 

Jednie serią 460 nv może coś wiecej pokaże, bo to karty mają być dla ludu...oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktos powiedziec czy 460-ka to bedzie mega kastrat z wylaczonymi niesprawnymi/sprawnymi blokami cuda czy moze fizycznie usuniete bloki. W pierwszym przypadku wiele to chipa nie ochlodzi. Drugi przypadek dalby i mniejszy chip i mniejsze tdp i mniejsze tempy.

Niestety obawiam sie ze szybkosc z jaka nV wprowadza te karte wskazuje ze to odpady poprodukcyjne, nazbierane od poczatku produkcji dwoch braci.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpady imho jak do 5830. Druga linia to będą karty GF104 z maksimum 256sp według zapowiedzi.

 

Dla czego wiekszosc dopatruje sie wad fermii a nie dostrzega zalet?

Ja nie wiem po się stresować. Im mniej ludzi kupuje Fermi teraz tym ceny szybciej spadną do normalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniem 5870 na 480. Jak kiedys pisalem zajmuje sie glownie markami. Na 5870 prawie wszystko potestowalem. Czas na zmiany.

 

PS.Ciekawe jakl beda smigaly moje ulubione Heroes 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ludzie są głupi(snobizm, fanboye-patrz milion sprzedanych iPadłów)

 

Twoj post tez brzmi jak fanboja ATI ;)

Kazdego osobista sprawa co kupuje i z ile - nie Twoj jak sadze w tym interes.Nie chcesz kupic nie kupuj i nie osadzaj innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.Ciekawe jakl beda smigaly moje ulubione Heroes 3 :D

 

Heroes III to nawet na RIVA TNT smiga ;)

Fajnie, ze jest ktos jeszcze na tym swiecie kto gra w ponadczasowe super gierki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę cena gtx 470 w hurtowni spadła o 100 zł, widzę że już zaczyna się coś ruszać tylko EVGA się trzyma starej ceny.

 

 

A co do dostępności kart to prawda że ich nie ma na stanie, bo każda nowa dostawa rozchwytywana jest przez klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę cena gtx 470 w hurtowni spadła o 100 zł, widzę że już zaczyna się coś ruszać tylko EVGA się trzyma starej ceny.

 

 

A co do dostępności kart to prawda że ich nie ma na stanie, bo każda nowa dostawa rozchwytywana jest przez klientów.

 

cyt:

Złoty gwałtownie tracił na wartości we wtorek, m.in. z powodu sytuacji na giełdach

napisz np. w piątek o ile zdrożała ;)

p.s.

Lysyn pisz jak tam wrażenia

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktos powiedziec czy 460-ka to bedzie mega kastrat z wylaczonymi niesprawnymi/sprawnymi blokami cuda czy moze fizycznie usuniete bloki. W pierwszym przypadku wiele to chipa nie ochlodzi. Drugi przypadek dalby i mniejszy chip i mniejsze tdp i mniejsze tempy.

Niestety obawiam sie ze szybkosc z jaka nV wprowadza te karte wskazuje ze to odpady poprodukcyjne, nazbierane od poczatku produkcji dwoch braci.

 

PCB 470-tki(bez dwóch kości pamięci) ,marne szanse na odblokowanie jednostek programowo , będą cieli laserem.

 

352sp 44tmu 32rop , nie ma tragedii oprócz ilości tmu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego większość dopatruje się wad fermii a nie dostrzega zalet?

 

Bo przez 12 miesięcy (a przez ostatnie 6 w szczególności) wmawiano nam, że nadchodzi wydajnościowa rewolucja - a wyszła zwykła ewolucja.

Dla czego są to użytkownicy ati, którzy maja właśnie serie konkurencyjna czyli 5xxx ?

 

Bo niejednokrotnie ATI było kupione z musu... Bo nVidia po wyjściu HD58xx nie miała nic do zaproponowania...

Od pół roku z ich strony jest tylko narzekanie a kart jeszcze nawet nie było na rynku.

To nic... jest jeszcze gorzej po wyjściu kart na rynek !

 

Nvidia zaliczyła mega opóźnienie, choć z miesiąca na miesiąc oszukiwała że już już są... i wszyscy czekali naprawdę na rewolucyjny produkt i nagle okazuje się że jak się ma HD5970 lub HD5870 to nie ma sensu zmieniać...

Przecierz zostala stworzona nowa architektura z nowym api i w nowym wymiarze technologicznym.

 

Szkoda że tak późno i tak ciepło mimo nowego wymiaru technologicznego, szkoda że nie 512 rdzeni...

Fermi sa szybsze od najszybszych gtx 285 o co najmniej 50% co jest bardzo duzo.

 

Chwała nVidii że się całkiem nie skompromitowała i że karty są szybsze od poprzedniej generacji - ale to chyba normalne?!

Dla czego tak bardzo użytkownikom ati zależny na dyskredytowaniu wyrobów nvidii ?

 

Żeby nikt kto ma do wydania swoje ciężko zarobione pieniądze nie wpakował się w interes który jest mniej opłacalny od propozycji konkurencji.

Zal, zawiść czy zazdrość ?

 

Żal - prawda - liczyłem na rozgromienie ATI

Zawiść - fałsz - raczej smutek, że mojemu ulubionemu producentowi GPU - zresztą na jego własne życzenie - tak się kitfasi...

Zazdrość - jakbym zazdrościł tobym kupił...

 

GTX480 to "udane" karty - które jednak nie wytrzymują próby cena/wydajność w stosunku do ATI i to jest cała prawda o nich...

 

1. Za późno

2. Za drogo

3. Za ciepło i głośno

 

By odnieść rynkowy sukces.

 

No i ostatnia łyżka dziegciu:

 

Blokowanie wydajności w DP.

Blokowanie SLI na płytach które mogły by go obsłużyć technologicznie a nie mogą ze względu na "pozycjonowanie rynku".

Blokowanie PhysicX gdy mamy również karę ATI.

 

To mnie odrzuca od nVidii...

Edytowane przez TomaszPaweł
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A ceny 465 mają być w okolicach $279-$299. Czyli przedział cenowy HD5850... wątpię by dał mu radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie wydajności w DP.

Blokowanie SLI na płytach które mogły by go obsłużyć technologicznie a nie mogą ze względu na "pozycjonowanie rynku".

 

 

 

Prosiłbym o rozwinięcie tych stwierdzeń. Jestem bardzo ciekawy co, jak i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję ekipę AnandTech która bezpośrednio konsultowała się z nVidią w sprawie DP:

" After hearing word after the launch that NVIDIA has artificially capped the GTX 400 series' double precision (FP64) performance, we asked NVIDIA for confirmation. NVIDIA has confirmed it - the GTX 400 series' FP64 performance is capped at 1/8th (12.5%) of its FP32 performance, as opposed to what the hardware natively can do of 1/2 (50%) FP32. This is a market segmentation choice - Tesla of course will not be handicapped in this manner."

 

Dołączona grafika

Ja dodam od siebie, że wyniki mojego HD5970 770/1000 są następujące:

Benchmark Results

Aggregate Shader Performance : 1.23GPixel/s

Native Float Shaders : 1.63GPixel/s

Native Double Shaders : 828MPixel/s

Interface : STREAM

 

Powtórzmy to jeszcze raz za forum nVidii

 

"Double precision is 1/2 of single precision for Tesla 20-series, whereas double precision

is 1/8th of single precision for GeForce GTX 470/480."

 

Co do SLI:

np.: z technicznego punktu widzenia nie ma problemów z działaniem SLI na płytach głównych opartych, np.: na x38 lub x48 (2xPCIEx16) a mimo to nVidia blokuje tą możliwość w swoich sterownikach. W tamtym roku udowodniono to łamiąc te zabezpieczenia...

 

Czy ktoś z posiadaczy GTX480 czy GTX470 mógłby podać wyniki? SISOFT

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/..../

 

1. Za późno

2. Za drogo

3. Za ciepło i głośno

 

Wszystko na nie...

Ani jednej pozytywnej wypowiedzi...

Kompletne zaklapkowanie oczu :wacko:

 

Ide popykac w borderlanda :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... bo się przez tą nVidię zrzędą robię...

 

Widzę (jeden) + wydajność pojedynczej precyzji na całkiem niezłym poziomie.

 

Choć w praktyce ATI jest szybsze:

 

Collatz Conjecture, ta sama próbka danych:

 

GTX480 475s.

HD5870 353s.

 

I drugi (+) da się grać :lol2:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na nie...

Ani jednej pozytywnej wypowiedzi...

Kompletne zaklapkowanie oczu :wacko:

 

Ide popykac w borderlanda :smoke:

 

No ale co się dziwisz, po tak długim okresie czekania i przesuwania premiery gtx'y są raczej średnią konstrukcją.

 

GTX480 475s.

HD5870 353s.

 

Hehe, ale przy jakim poborze prądu. Czas gorszy, pobór prądu jak 5970 a wydajność i tak niższa. Do liczenia to jest samobójstwo, chyba że ktoś ma własny wiatrak. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam codziennie ceny graf, może wy mi powiecie dlaczego grafy Gainwarda sa tańsze od innych firm gtx 470 50-100 zł a gtx 480 o 200 zł (inne firmy Asus, Palit, Gigabyte, Evga)

Czy ta firma aż tak zeszła na psy ?

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... bo się przez tą nVidię zrzędą robię...

Widzę (jeden) + wydajność pojedynczej precyzji na całkiem niezłym poziomie.

Choć w praktyce ATI jest szybsze:

Collatz Conjecture, ta sama próbka danych:

GTX480 475s.

HD5870 353s.

I drugi (+) da się grać :lol2:

 

Ale po co mi te wyniki collatz cos tam :unsure: ...

Ja chce grac w nowym srodowisku dx11 a nie obliczenia robic <_<

Zuzycie pradu o paredziesiat wat wzgledem ati jako karty slabszej i zubozalej o physixa (bardzo ladne efekty) mnie nie interesuje.

Stac mnie na zaplacenie 2 zl wiecej miesiecznie przy 480 niz majac 5870.

Tyle to bilet do katowic kosztuje :lol2:

Temperature i chalas zlikwiduje montujac chlodzenie z gtx 285 (accelero extreme).

Wystarczy tylko 4 srubki odkrecic, zmienic miejsce chlodzenia i juz.

 

Mowisz da sie grac ?

I tu wlasnie usmiecha sie nvidia z swoją kompatybilnoscia w grach nawet majac tak niedoskonaly przecierz !! produkt :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi te wyniki collatz cos tam :unsure: ...

Ja chce grac w nowym srodowisku dx11 a nie obliczenia robic <_<

Zuzycie pradu o paredziesiat wat wzgledem ati jako karty slabszej i zubozalej o physixa (bardzo ladne efekty) mnie nie interesuje.

Stac mnie na zaplacenie 2 zl wiecej miesiecznie przy 480 niz majac 5870.

Tyle to bilet do katowic kosztuje :lol2:

Temperature i chalas zlikwiduje montujac chlodzenie z gtx 285 (accelero extreme).

Wystarczy tylko 4 srubki odkrecic, zmienic miejsce chlodzenia i juz.

 

Mowisz da sie grac ?

I tu wlasnie usmiecha sie nvidia z swoją kompatybilnoscia w grach nawet majac tak niedoskonaly przecierz !! produkt :kijem:

 

ty funboy pokaż mi te gry dx11 (zarówno ati jak i nvidia są za cienkie aby w pełni wykorzystać efekty dx11, dopiero kolejna generacja pokaże moc w dx11, ale tak zawsze było, a to że w testach pokazują większą o 50-70% większa wydajność fermi nad 5870 nic nie znaczy bo to różnica miedzy 15 a 23fps czyli nadal bardzo niegrywalnie, zwykła papka marketingowa na chyba że lubisz patrzeć na ue heaven 2.0) "physx bardzo ładne efekty" w jakim tytule bo na razie to nie bardzo widzę (może poza batmanem, sacred i cryostasis, w metro 2033 różnica minimalna pomijana podczas rozgrywki), poza tym physx możesz wygenerować na ati niedużym kosztem (patrz mój sig), chłodzenie to możesz sobie zmienić tylko ustaw budę w przeciągu bo to co fermi wydzieli podczas pracy skutecznie podgrzeje resztę podzespołów, gtx480 tak fajna karta ale za max 1500zł na więcej nie pozwala stosunek wydajność/cena, choć nie twierdzę że za 2k nikt nie kupi bo kupują u nas produkt niszowy, choć w 32nm i pełnymi 512 cudami w obecnej cenie byłaby hitem i kolejną karta w moim gracie

"chałas" a hałas, wciśnij raz po raz "Alt" to nie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ptys :lol2:.... od fanbojow mnie wyzywa i bledy ort wytyka.

Przenies sie do swojego tematu o crapach ati a nie siej zametu u nas zielonych.

Ja sie tam nie wypowiadam bo i nie ma po co.

Nie pasi Ci nvidia to ja wymontuj z swojego blaszaka.... kurde :rtfm:

 

Nawet we wlasnym temacie nie mozna sie pochlebnie wypowiedziec o fermi, bo od razu od fanboyow wyzywaja i to czerwoni.

 

Tu sie prosze wypowiadac http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Ati-Radeon-HD58505870-t309982.html&st=1560

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnym fanboyem nie jestem a po prostu kupuje to co jest najwydajniejsze w możliwych dla mnie pieniądzach.

Sam czekałem na premierę Fermi bo liczyłem że za 1400zł wyrwę bardzo dobrą kartę. Okazało się że wyszło jak wyszło i kupiłem kartę na dziś za 500zł.

Jak za rok będzie coś ciekawego za 800-1000zł to chętnie zamienię.

 

Jak popatrzyć na testy to fermi nie wypada aż tak żle. Jeśli patrzymy tylko na cyferki w grach a nie patrzymy na temperatury lub prądy. Natomiast nie ma tego zachwycenia jakie panowało gdy na rynek wchodziło 6800, 7800 czy niedawno 8800. Na szczęście nie ma sytuacji jaka była z kartami 5700 lub 5900. Co dziwne wtedy też wszyscy mówili jakie to gorące i prądożerne karty. Ile to trzeba mieć Watowy zasilacz żeby móc wsadzić takie 6800ultra. No ale testy pokazywały że te karty są dużym krokiem do przodu. Biły one rekordy w 3dmarkach. Życzę Fermi jak najlepiej. Ale teraz będzie cieżej bo jest mocna konkurencja od ATI.

 

Teraz tylko czekać na to co się pojawi nowego w cenie między 500-1000zł bo nagle sytuacja może się odrócić o 180 stopni jak za 699zł będzie można dostać kartę o dużej wydajności.

Edytowane przez wwf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ptys :lol2:.... od fanbojow mnie wyzywa i bledy ort wytyka.

Przenies sie do swojego tematu o crapach ati a nie siej zametu u nas zielonych.

Ja sie tam nie wypowiadam bo i nie ma po co.

Nie pasi Ci nvidia to ja wymontuj z swojego blaszaka.... kurde :rtfm:

 

Nawet we wlasnym temacie nie mozna sie pochlebnie wypowiedziec o fermi, bo od razu od fanboyow wyzywaja i to czerwoni.

 

Tu sie prosze wypowiadac Ati Radeon HD5850/5870 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 53

 

leven uzasadnij swoją wypowiedź, co brak argumentów, zapewne fermi a tym bardziej 5870 w łapach nie miałeś a stroszysz się jak ratlerek co rottwailera udaje, poczytaj temat o 58xx a zobaczysz ile tam wypowiedzi ludzi twojego pokroju, najśmieszniejsze że większość z nich co najwyżej 8800gt posiada a kartę graficzną z wyższej półki widzieli na screenach w internecie, temat nie twój tylko użytkownika delavego i póki co nie ty decydujesz kto się u was "zielonych" wypowiada, 8800 na razie zostawiam bo fajna karta do liczenia physx, specjalnie kupiłem do metro 2033 i naocznie mogę ci powiedzieć że te super efekty physx są słabo widoczne w tej grze, nvidia wcisnęła je na siłę i dała swój znaczek, odnośnie kompatybilności się nie wypowiadaj, jak wspomniałem karty nie posiadasz i nic o tym nie wiesz, jeśli nie chcesz czytać moich postów to dodaj mnie do listy ignorowanych użytkowników

wwf123 odnośnie zasilacza to nie jest tak źle mój zestaw pod obciążeniem to niecałe 0.5kw, w wymagających grach typu metro 2033 to 420-430w mierzone licznikiem poboru energii, obecny zasilacz który posiadam (60A na linii 12v) spokojnie daje radę ledwie letni się robi pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest to 430 w z gniazdka ?

 

Troche jest to dla mnie nie zrozumiale , nawet nie umiesz przyznac sie do tego ze ta karta po prostu nie jest dobra. Jedyne co jest na + to jej wydajnosc poza tym nic ,pobor energi ogromny , halas ogromny a o cenie to nawet nie wspomne. Co z tego ze bedziesz placil te 2 pln wiecej jak potrzebny jest zasilacz o 100W mocniejszy niz przy HD5870 ? Moj obocny zasilacz Seasonic m12 500W dal by rade i7 z OC i 5870 z oc a jak byt tylko wsadzil fermi to juz pewnie by mial problemy z zasileniem jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak było zawsze z tymi kartami za 2000zł. GF 6800Ultra po premierze, kosztował chyba z 1800zł jak dobrze pamiętam i jak byście poczytali teraz komentarze pod testami, to też tam ludzie będą narzekać jak to się grzało i jaki zasilacz będzie trzeba kupować. Dopiero 7300, 7600 były "normalne" pod względem poboru prądu i wydzielania ciepła. 8800GTX po premierze, kosztował 2400zł i byli tacy co go wtedy kupowali. I tutaj, też przecież tak było że to była grzałka. Poprawcie jak żle to pamiętam. Tylko że za tym wszystkim stała wydajność która niszczyła poprzednią generację kart.

 

Więc jak dla mnie Fermi jest właśnie takim samym potworem na swoje czasy jak były wcześniejsze topowe karty. Tylko że teraz zmieniło się to że jest mocna konkurencja od ATI. Bo dawniej Ati wyprzedzało NV chyba tylko w czasach 9700pro , 9800pro które to karty zostały zmiecione przez 6600 i 6800.

 

Dla mnie Fermi powinien wyjść w mniejszym procesie produkcyjnym, i wtedy było by wszystko OK. Ludzie by się zachwycali tymi kartami a NV zbijała kasę. Ale i tak twierdzę że jak by takia 480 kosztowała 1300zł a 470 za 900zł to bym pewnie kupił tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...