Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 480 na wc. 38-40 stopni w idle. W stresie do 60 stopni.

 

 

74C przy dłuższym użytkowaniu bbc2- oczywiście powietrzem chłodzone- w spoczynku max 46C.

 

Ciekawe czemu taka mala roznica jest pomiedzy wc, a ac. Wczoraj zamontowalem bloczek na 5870 i w stresie rosnie zaledwie o kilka stopni, a w porownaniu do ac jest gigantyczna roznica (ponad 30 z tego co na szybko patrzylem)... a karta w reckach wychodzi na taki piecyk  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przykladam od dluzszego czasu do kupna karty graficznej a teraz jest czas kiedy cierpliwosc wlasnie moze sie oplacic a ktorej zaczyna mi juz brakowac :) ale dam jeszcze troche na wstrzymanie poki co 280-tka jeszcze lagodzi ten bol:) powiem tak, chcialbym aby gry o nazwie Crysis 2 i Dead Space 2 ktore chyba nikomu nie sa obce, smignely na moim kompie na maks detalach i w jak najwyzszej rozdzielczosci,z dzwiekiem i subem ktory bedzie rzucal i odpalal ladunki wybuchowe na moje biurko:)

 

kkNd! Z tego co sie dowiedzialem kiedys to ze 2 rdzeniowe procki chyba lepiej sie sprawuja w grach, nie wiem poza tym jesli nawet mialbym wymienic procesor jakie obecnie CPU na moja plytke sa najszybsze z quadow a jest ich chyba sporo, jesli bym go wymienil to na pewno na cos duzo lepszego skoro to mialoby pomoc w zestawieniu z bardzo mocna karta graficzna,

 

 

Forin

 

A tak na serio to nie kupujcie kart GTX, bo ten produkt to zwykłe dziadostwo.

 

 

To chyba lekka przesada, nie kupujcie..? dziadostwo..? skad ta pogarda, chyba wszyscy tutaj sa fanami kart graficznych, detali ilosci GB a nawet temparatur w skutek czego zawsze sa jakies inne wyniki dzieki temu, porownan z innymi kartami,nie jestem fanem radkow moze ale to wcale nie oznacza ze sie nimi nie inrteresuje, zazwyczaj to zawsze kwestia inwestycji, gdyby kazda karta byla za 1 zl to zapewne bym ich mial cala kolekcje i to z kazdej firmy jaka je tylko wypuszcza :)zeby bylo jasne, jestem fanem kart graficznych i mega grafiki..:) jak i calej reszty komp, gry itp a wypowiedzi typu "dziadostwo" mowia chyba same za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Z tego co sie dowiedzialem kiedys to ze 2 rdzeniowe procki chyba lepiej sie sprawuja w grach, nie wiem poza tym jesli nawet mialbym wymienic procesor jakie obecnie CPU na moja plytke sa najszybsze z quadow...

 

Nie ma takiej zależności, wszystko zależy od danej gry. Jeśli wielowątkowość jest najważniejsza wtedy 3 lub 4 rdzeniowe CPU jest dużo wydajniejsze od 2. Kiedy gra wykorzystuje do dwóch rdzeni wtedy zależy od czystej wydajności procesora czyli taktowanie, cache, architektura. Wtedy czy ma on 6 czy 2 rdzenie nie ma znaczenia wygrywa ten wydajniejszy.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 480 na wc. 38-40 stopni w idle. W stresie do 60 stopni.

 

a takty i napiecie?

u mnie podbnie <60st tyle, ze ja chlodze dwie grafy i 980. grafy @750/1000 0,975V. proc @4433 1,375V

ogolnie wszystko zalezy od tytulu - taki metro, cryostasis to max temp. lepiej wygrzewa niz furmarki, ale np. alien breed to <53st

 

btw: 485

 

Dołączona grafika

 

znajome? no tak

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=012-P3-1475-AR&family=GeForce%20400%20Series%20Family

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis Warhead DX10

1920x1200 AA-4X Aniso-16X

 

 

Single

Dołączona grafika

 

SLI

Dołączona grafika

 

Next level SLI scaling 92%

 

Single

Dołączona grafika

 

SLI

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Skalowanie idealne

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada w srednich/minimalnych? :>

 

a tak

Dołączona grafika

 

All the Fury -from gameplay

Single

Avg: 28.964 - Min: 25 - Max: 33

SLI

Avg: 52.654 - Min: 44 - Max: 59

 

Spokojnie pograsz z 16Q z zachowaniem płynności.

Minus to bym bez 850@12V nie podchodził jak ktoś ma I7 920 i kręci procka i grafy.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie :) czyzby sli ~idealne? to moze byc duzy +nvidii przy slabszych kartach, bo w przypadku 480tki to raczej rozwiazanie dla hardkorow, a nie graczy ;) 

 

ostatnie 2 lata przesiedziałem na CF i mimo że teraz siedze na Betach i sprawdzam te SLI to jestem w takim zdziwieniu zważywszy że to młode stery to jest bardzo dobrze .Pamiętam jak czekałem 3-4 miesiące na poprawki w CF po premierze kart i czasami doczekać się nie mogłem,wracające problemy co kiedyś już zostały naprawione tak jak teraz w Dirt2 po ludzku nie można rozdzielczości zmienić bo masz czarny ekran.

No ale jeszcze tydzień dwa i z tym się pożegnam tandemem.

 

PS. na CF nie było zle, ale na SLI jest lepiej ze wsparciem

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ten bandwidth dla pamieci juz gtx 465 sobie jakos wybitnie nie radzil w 1920x1200.

 

Ale jedno jest pewne to beda fajne karty do foldingu/gpu grida z ta iloscia sp w 40nm.

 

edit: spory kop wydajnosci w driverach potwierdzony doswiadczalnie:

 

http://www.hardocp.com/article/2010/06/16/nvidia_forceware_25721_driver_performance/1

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikoma ilość kart odblokowuje się , także znikoma ilość kart to pełny 470 z 10 kostkami pamięci(te odblokowują się wszystkie) , także przy okazji odblokowuje się szyna i ilość pamięci.

 

Tej karcie brakuje przepustowości pamięci także nawet odblokowanie jednostek daje niezbyt dużego boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realitynet.pl - przystępnie o komputerach: Komentarze

 

Wgrywał to ktoś z was?? Czy problem spadku podkręcalność kart graficznych po podbiciu napięcia nadal występuje??

 

Dzialac dziala, nie spada podkracalonosc ; MHz ida dalej, ale fpsy nie ida w parze z taktowaniem, szczegolnie na sub zero bez odpowiedniego biosu.

 

Ciekawe jak on działa.

 

Na oc @ air najlepszy bedzie bios od BZ bez ovp i ocp, jak planujesz cos wiecej to hipro #1 bios + mody od Kinc.

 

z tego co czyatałem to kontroler napiecie na gtx480 jest w pełni programowalny - bios po prostu wyłącza ovp/ocp i po problemie, napiecie mozna zmieniać chyba do 1.4V (aferburner) lub 1.6V (smartdoctor)

 

Zmieniac to mozna w duzym zakresie, wazny jest zakres, ktory przynosi korzysci w jego dzialaniu ; 1.25 do 1.35v max, powyzej juz sie to mija z celem. Ofc mowa o odpowiednim chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...