Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Mila dla oka recka :)

Oczywiscie najmilszy zielony kolor, ktory nawet nie musi sie meczyc, zeby przeskoczyc czerwonookich.

No.... uznanie za spory wklad w calosc testu.

Tragiczna wydajnosc minimum fps w metro dla 5870.

 

Jakies problemy w dzialaniu gtx 480 ?

Spodziewasz sie 15% wzrostu wydajnosci dla gtx 485 ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna wydajnosc minimum fps w metro dla 5870.

 

Jakies problemy w dzialaniu gtx 480 ?

Spodziewasz sie 15% wzrostu wydajnosci dla gtx 485 ?

 

Metro w ogóle chodzi strasznie,ale na radku to wogóle nie jest grywalny z maksymalnymi ustawieniami a szczególnie jak nam się zachce AA normalne,nawet menu potrafi jak żółw chodzić.

W tych 26 grach,tylko właśnie Dirt2 z 16Q nie działa i duże obciążenie CPU w WIC,reszta bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna wydajnosc minimum fps w metro dla 5870.

 

Jakies problemy w dzialaniu gtx 480 ?

Spodziewasz sie 15% wzrostu wydajnosci dla gtx 485 ?

 

Metro w ogóle chodzi strasznie,ale na radku to wogóle nie jest grywalny z maksymalnymi ustawieniami a szczególnie jak nam się zachce AA normalne,nawet menu potrafi jak żółw chodzić.

W tych 26 grach,tylko właśnie Dirt2 z 16Q nie działa i duże obciążenie CPU w WIC,reszta bezproblemowo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco niebawem też będę na GB GTX480 GV-N480D5-15I-B zakładał bloczki od EK (EK Water Blocks EK-FC480 GTX - Acetal + Nickel) na karty. Napisz proszę tak pokrótce na co szczególnie uważać przy montażu. Wiem, że też chyba zakładałeś te bloczki własnie na karty Gigabyte'a. Czy są jakieś problemy przy demontażu i odklejeniu fabrycznego referencyjnego chłodzenia ?

 

THX

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. i nagle z "5%" roznicy pomiedzy 480, a 5870 w dniu premiery, zrobilo sie srednio 20%. ale tak to jest jak sie robi testy, a nie "testy".

 

Hmm w sumie to da sie wytlumaczyc. GTX byl wtedy testowany na swoich pierwszych sterach, a radeon na ktorychs z kolei.

 

Na tych najnowszych juz nawet gtx 470 calkiem niezle sobie radzi w pojedynku z 5870:

 

GeForce GTX 470 SLI against Radeon HD 5970: Deathmatch - X-bit labs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebawem też będę na GB GTX480 GV-N480D5-15I-B zakładał bloczki od EK (EK Water Blocks EK-FC480 GTX - Acetal + Nickel) na karty.

z demontazem chlodzenia nie ma jakis wiekszych problemow, kwestia tylko dobrania odpowiednich narzedzi, szczegolnie do odkrecenia srubek od glownego radiator - male i siedza mocno, szkoda uszkodzic ich, a co gorsza PCB. widzialem rozne techniki demontazu, nawet bez rozkladania chlodzenia na czesci - odkrecasz wszystkie srubki i zdejmujesz caly element jako calosc. osobiscie jednak wolalem demontowac wszystko element po elemencie. zwroc uwage na podlaczenie wentylatora do PCB. wszystko mozna ladnie, delikatnie zdemontowac/rozlaczyc.

montaz bloku to juz co innego. cepelia panie czyt. robotki reczne, szczegolnie nadkladnie term padow. mozna naladowac jakiejs pasty np. mx2/3 na pamieci vrm itd, ale ja montowalem to co bylo w zestawie. tutaj zwroc uwage na grubosc term padow - inne sa na pamieci, inne na vrm. jedna bardzo istotna uwaga. nie wiem co EK namieszalo z tym kawalkiem blaszki zabezpieczajacej gpu, ale powoduje ona jakies zwarcia na PCB. jest oficjalna notka, aby ja czyms przelozyc i nie klasc bezposrenio na plytke/PCB, aby uniknac dziwnych niespodzianek po odpaleniu karty - zwiech, brak obrazu, arty. tak wiec jezeli nie masz w komplecie czegos( w nowych rev powinno byc), to wykombinuja jakas izolacje. ja ten kwalek blaszki okleilem z obu stron powlekanym papierem samoprzylepnym. dziala. nie wiem tez, kto w EK wymyslil ten montaz bloku :/ mam tutaj na mysli to przykrecania na krawedzi PCB, dokladnie w okolicy vrm - chwytasz PCB z blokiem, na krawedzi laminatu :/ sugeruje dac tutaj jakas podkladke metalowa, mala, oczywiscie odpowiednio przelozona, aby ja odizolowac od PCB, tak aby zwiekszych chociaz troche powierzchnie na ktorej chwyta srubka, nie tylko na jej lbie. za to bym ubil :/ dal mnie to zalatuje tandeta, a nie produktem pro :/

 

Dołączona grafika

 

 

tez montowalem na GB, ale nie ma to wiekszego znacznenia. obecnie PCB gtx480 to tylko ref.

 

Hmm w sumie to da sie wytlumaczyc. GTX byl wtedy testowany na swoich pierwszych sterach, a radeon na ktorychs z kolei.

Na tych najnowszych juz nawet gtx 470 calkiem niezle sobie radzi w pojedynku z 5870:

no stery tez, ale imho jednak procedura testowa, bardziej zblizona do realiow "obnaza" te roznice. np. o sporym spadku fps w BC2 juz bylo wiadomo w dniu premiery gtx, ale tylko zdaje sie, ze dwa testy to pokazywaly - pcgh i anand. podobnie jest w nowym avp. itd itp. zmiana sterow nie miala tutaj jakiegos wiekszego znaczenia, bo te tytuly caly czas tak sie zachowywaly. zreszta wystarczylo pograc na 5870 jeszcze przed premiera nowych gtx, aby sie od tego "odbic" w czesci tytulow. premiera gtx tylko to potwierdzila Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna bardzo istotna uwaga. nie wiem co EK namieszalo z tym kawalkiem blaszki zabezpieczajacej gpu, ale powoduje ona jakies zwarcia na PCB. jest oficjalna notka, aby ja czyms przelozyc i nie klasc bezposrenio na plytke/PCB, aby uniknac dziwnych niespodzianek po odpaleniu karty - zwiech, brak obrazu, arty. tak wiec jezeli nie masz w komplecie czegos( w nowych rev powinno byc), to wykombinuja jakas izolacje. ja ten kwalek blaszki okleilem z obu stron powlekanym papierem samoprzylepnym. dziala. nie wiem tez, kto w EK wymyslil ten montaz bloku :/ mam tutaj na mysli to przykrecania na krawedzi PCB, dokladnie w okolicy vrm - chwytasz PCB z blokiem, na krawedzi laminatu :/ sugeruje dac tutaj jakas podkladke metalowa, mala, oczywiscie odpowiednio przelozona, aby ja odizolowac od PCB, tak aby zwiekszych chociaz troche powierzchnie na ktorej chwyta srubka, nie tylko na jej lbie. za to bym ubil :/ dal mnie to zalatuje tandeta, a nie produktem pro :/

 

Mówisz o tej blaszce z .pdf'a poniżej w STEP 3, obrazek 2 i o śrubce STEP 3, obrazek 4 tej u samego dołu?

 

-->> http://81.90.180.2/ekwaterblocks/shop/EK-IM/EK-IM-3831109830154.pdf

 

W sumie to mogę dziś jeszcze zmienić i może lepszym rozwiązaniem byłyby bloki: Aquacomputer aquagratiX for 480 GTX (GF100) G1/4''

 

-->> Aquacomputer aquagratiX for 480 GTX (GF100) G1/4'' :: ..:: Angela.pl ::..

 

choć jakoś nie jestem do nich przekonany :/

 

Co myślisz?

 

 

... ale powoduje ona jakies zwarcia na PCB. jest oficjalna notka ...

 

Możesz podrzucić, gdzie to piszą ?

 

Acha, możesz mi jeszcze powiedzieć, czy w komplecie z blokiem są dwa korki G1/4" na imbus do zamknięcia nieużywanych otworów wlotowych/wylotowych w bloku?

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej blaszce z .pdf'a poniżej w STEP 3, obrazek 2 i o śrubce STEP 3, obrazek 4 tej u samego dołu?

tak. tuaj jest notka

 

News | EkWaterBlocks

 

W sumie to mogę dziś jeszcze zmienić i może lepszym rozwiązaniem byłyby bloki: Aquacomputer aquagratiX for 480 GTX (GF100) G1/4''

fajnie, ze jest backplate. ten z ek kosztuje 100 :/ wydajnosciowo sa na pdobnym poziomie, wiec kwestia gustu. ja bym wybral ek z tych dwoch ;)

 

Acha, możesz mi jeszcze powiedzieć, czy w komplecie z blokiem są dwa korki G1/4" na imbus do zamknięcia nieużywanych otworów wlotowych/wylotowych w bloku?

tak. dwa korki, dwa dystanse, oringi i imbus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zostaję przy EK, bo też jakoś nie podchodzą mi te Aqua :/ Dzięki za rady. Niebawem też jak przesyłeczka dotrze będę składał to w komplecik.

 

Aha a Ty dokupowałeś backplate do tych bloków EK? Jest to do czegoś szczególnego niezbędne?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy kupowac teraz 480 czy czekac na 485/490, ciekaw jestem czy poprawie ulegnie apetyt na W no i oczywiscie czy ulepszona specyfikacja przelozy sie na duzy % wydajnosci.. Jakies dokladne info odnosnie daty premiery? Przelom 3i4 Q to moze byc i grudzien ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stery tez, ale imho jednak procedura testowa, bardziej zblizona do realiow "obnaza" te roznice. np. o sporym spadku fps w BC2 juz bylo wiadomo w dniu premiery gtx, ale tylko zdaje sie, ze dwa testy to pokazywaly - pcgh i anand. podobnie jest w nowym avp. itd itp. zmiana sterow nie miala tutaj jakiegos wiekszego znaczenia, bo te tytuly caly czas tak sie zachowywaly. zreszta wystarczylo pograc na 5870 jeszcze przed premiera nowych gtx, aby sie od tego "odbic" w czesci tytulow. premiera gtx tylko to potwierdzila

 

I dlatego ja czekam co pokaze GTX 460/475 bo wyzsze jednak troche poza moim zasiegiem a i bardziej sensowne tdp by sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

GTX470

 

OCP mod (można go zrobić lakierem przewodzącym prąd) + bios, który umożliwia ustawienie napięcia 1.212v (oryginalnie jest 0.987v, a na standardowym biosie chyba mozna dać 1.087v) i cieszymy się 820-830MHz @ 1.162v na rdzeniu (przynajmniej na karcie, którą mam w tej chwili). Osobną kwestią jest, że karta osiąga około 90C podczas 3D Marka 2006 z wentylem na 100% (porównywalny do odkurzacza). Mod sprawdzony i działający ;)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos testu w Bad Company 2.

Gra może działać w trzech API DirectX 9, 10 i 11. Wybór jest automatyczny i nie mamy możliwości zmiany. Gra testowana w trybie automatycznego wyboru. Dla przykładu karty serii HD4xxx w DX10 natomiast karty serii 5xxx w DX11.

Oczywiście, że się da wybrać w API. W settings.ini masz znajdziesz wpis DxVersion=. Auto wybierze najwyższy tryb obsługiwany przez kartę i system, albo wyboru można dokonać ręcznie wpisując 9, 10 lub 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos testu w Bad Company 2.

 

 

Oczywiście, że się da wybrać w API. W settings.ini masz znajdziesz wpis DxVersion=. Auto wybierze najwyższy tryb obsługiwany przez kartę i system, albo wyboru można dokonać ręcznie wpisując 9, 10 lub 11.

 

Widzisz taką opcje w menu gry nie, 99% ludzi nie grzebie w plikach konfiguracyjnych gry.

PS. dopisze by nie było nie domówień :rolleyes:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba wziąć poprawkę na to, że jest wiele osób którzy odpalą i menu jest dla nich jedyną opcją do zmian.

 

widocznie to jakieś nooby którzy służą do nabijania ratio a do tego nygusy bo na pierwszym lepszym forum w temacie bf;bc2 jest opisany sposób konfiguracji, mało tego gdzieś nawet miałem pliczek który daje możliwość zaawansowanej konfiguracji bez własnoręcznego grzebania w pliku cfg, coż ale są tacy którzy sie boja sterowniki zmieniać bo coś sie popsuje, konsole niech sobie kupią hehe
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale przesunięcie suwaka w jedną czy drugą stronę to nie to samo co edytowanie pliku gry :wink:

 

Tak btw. widzę, że użytkownicy z przeciwnego obozu są bardzo obeznani :lol: To pewnie za sprawą tych dobrze napisanych sterowników :wink:

 

I co nam tutaj wylewacie żale z tym BC2. W menu gry nie ma pewnych opcji i kropka, to czy się da to temat na inny wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...