Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak gracie w starsze tytuly tez macie problemy z grafika? Gralem wczesniej w Disciples 2 i mialem cos takiego (nawet na mapie kampani, po za tym animacja z tymi "swiecidelkami" strasznie zwalniala, jakby karta niewyrabiala):

 

Dołączona grafika

 

Teraz zauwazylem ze w pierwszej czesci Mafii mam tak samo :/ Napisy na scianach czy tez cieniowanie niektorych obiektow dziwnie migocze... Na lapku z GF9600 w mafii wszystko bylo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze w nowszych produkcjach nie mam takich bledow. Natomiast w: Crysis, Singularity, Gears of War, Call of Juarez najnowszym, MoH Airborne, Assasins Screed 1 i 2 zadnych bledow niewidzialem, wiec to wykluczaloby (chyba) walnieta karte.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave miałbym prośbę żebyś wrzucił screena z testu mafii 2, z ustawieniami na maxa, fizyką też, rozdzielczość 1920x1080. potrzebuje porównać wyniki z kompem C2D@3.8 z gtx480+gtx280. kumpel chce kupić gtx480 i narazie testujemy czy platforma daje radę (już zjaraliśmy bequiate 650W :D ) . ale nie mamy dostępu do żadnego quada na 775 a Ty widzę go posiadasz i reszta zestawu też jest porównywalna :) chodzi mi oto że na tym kompie c2d nie ma praktycznie żadnego zysku z dodanej karty do fizyki, wynika to z tego że czy ustawie fizy na gtx480 czy 280 to działa tak samo kiepsko. pewnie to jest wina tego że jest to demo ale jak dobrze wiemy zazwyczaj potem się okazuje że produkt finalny nie jest wiele lepszy :P

 

a co do twojego problemu to też się z tym spotkałem. jedynym rozwiązaniem to jest chyba próba instalacji starszej wersji sterownika może to rozwiąże problem albo chociaż będziesz miał porównanie. sprawdź może jeszcze czy w panelu sterowania nvidii rozpoznał twoją gre i może trzyma dla niej jakiś profil który jest skaszaniony.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach na liscie zgodnosci: "Mafia - Doskonala", Disciples 2 na tej liscie nieznalazlem. Co do demka Mafii 2 to musialbym sciagnac, a po za tym maks. rozdzialka jaka moge sprawdzic to 1440x900.

 

Sterowniki jakie narazie sprawdzalem to tylko te ktore obsluguja fermiego. Zobacze jeszcze inne z okresu wydania mafii.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak racja że też otym odrazu nie pomyślałem przecież ty masz gtx470 czyli stare stery nie będą działać.

 

dzisiaj potestowałem chwile 2x gtx280 sli i powiem wam, wcześniej tego jakoś nie przeczytałem że to całe sli to jeden wielki szajs. obraz się rozłaził, niby fraps pokazuje 50-60fps w BC2 ale cały czas się przycina szarpie rozsynchronizowuje i to obojętnie czy vsynch jest włączony czy nie. dlatego dobrze zrobiłem nie pakując się w to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to testy można o dupę rozbić bo dla 5870 już karty dla physx nie dali (no chyba że oficjalnie nie mogą używać modowanych sterowników, u mnie duet 5870+8800gt sprawował się wyśmienicie, gtx480 jeszcze nie mam więc się nie wypowiadam, swoją drogą ram.net ładnie w kulki leci cały tydzień już za grafą czekam a miałem dostać 12-tego i barany piszą że produkt dostępny w 2 dni, porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Śmieszne to jest że sprawdzili użycie CPU na NV, gdzie przy quadzie nie było żadnej różnicy między 2.8 a 4.0 GHz.

 

Interesujące by było użycie proca na Radeonie z włączonym PhysX, bo tam wyższe taktowanie powinno dać kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadly mi w lapki dwie karcioszki Evga GTX 470 w wersji SSC FTW i odrazu zapodalem w SLI oraz stabilne maksymalne takty na napieciu defaultowym i obrotach wentyla na auto.

Trzeba przyznac ze SLI coraz bardziej dopracowuja bo skalowanie w tym przypadku prawie 100 procent:))

http://img405.imageshack.us/img405/1240/sliocna7611760.png

Jutro zapodam na zwiekszonym napieciu mozliwa walka o wynik 40000 tysiecy:))

Edytowane przez czarnymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemow zadnych:)) Mafia troche szarpie w trybie SLI ale zmieni sie to z nowymi sterami a na razie dalem w sterownikach aby jeden gtx 470 obrabial obraz a drugi liczyl fize i ponizej 43kl nie schodzi, srednio 50-60 klatek -wszystko na full,rozdzialka 1920x1200.Ale najlepsze jest to ze wrescie w Crysisie mam srednio 50-60 klatek z 8-krotnym AA:)) oraz narescie moge w Warbandzie przez batlesisera zwiekszyc armie do 500 i wiecej chlopa,gdyz na jednym radoslawie 5870 mialem straszne lagi:))

Edytowane przez czarnymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az trudno uwierzyc, ze karta pokroju gtx 480 ma tak male spadki na pci-e x4 :blink:

Pewnie dla tego, ze to pci-e x4 2.0 ma podwojna przepustowosc w stosunku do pci-e 1.0.

 

Gdyby pci-e x4 bylo w 3.0, to spadek bylby minimalny ^_^

 

Dobrze mysle czy sie zgubilem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w demo mafii 2 uzyskiwałem gorsze rezultaty przy dedykowaniu jednej z 460 do PhysX, niż w SLi i jedną zajmującą się dodatkowo fizyką. Podejrzewam, że coś by to dało, ale na stałe bym się w to nie pakował - według mnie jak już to lepiej tańsze SLi sobie zrobić i wtedy kombinować w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jednej mocnej np gtx480 narazie nie zauważyłem większej różnicy z dodatkową kartą do physx. różnica wyjdzie przy mafi 2 ale dopiero po wydaniu wersji finalnej będzie coś można powiedzieć bo na dzień dzisiejszy demo nie działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI odpada dla mnie. Jak już to wolę jedną mocną/najmocniejszą niż 2x słabsze i sli. Czyli specjalnie nie ma co się zastanawiać nad dodatkową grafa do samej fizyki?

 

No dokładnie, co kto woli. Bynajmniej chodziło mi o to, że pakowanie do jednej mocnej karty drugiej innej przeznaczonej tylko do fizyki to imo bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zrezygnowałem z zamówienia z ram.net.pl (nie wiem za co opinie dostają ale moje zamówienie jeszcze nie wysłane mimo że już ponad tydzień czekam a zapewniali wysyłkę w ciągu 2-3 dni) zamówiłem w techplanet jestem ciekaw czy oni [gluteus maximus] nie zmoczą bo jak na razie siedze na msi wind a stacjonarka łapie kurz, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 200zł w kieszeni, i taką ceną nvidia powinna zaatakować na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...