Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

chyba będę miał uszkodzony kabelek od sli. po odpalaniu giery lub 3dsmarka obraz migał przebijał zielonym kolorem wszędzie. po obróceniu kabelka kolory przestały się sypać ale dalej występuje efekt rozłażenia się obrazu. na szybko nagrałem dziada aparatem:

 

obserwujcie lewy dolny róg

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_fi47GhJ-8Q

 

http-~~-//www.dailymotion.pl/video/xeprho_bc2_videogames

 

rafiki20 tutaj już wrzucałem test bc2 Geforce GTX 470/480 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 54

 

a mafia 2 pokazała mi przy wszystkim na full średnio 40fps i ranga C

 

pograłem chwilę w mafię 2, obraz mruga i szarpie (od połowy ekranu) i to przy włączonym vsynch... coś jest na rzeczy, ale nie mam drugiego kabelka żeby sprawdzić...

 

temp na obu kartach oscylują w okolicach 80* podczas grania w mafie 2, temp w pokoju 21* (zimno brry)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro idę do proline i komputronika może będą mieli gdzieś walający się ten cholerny mostek sli...

 

 

edit - nie udało mi się załatwić mostka, może na piątek mi coś ściągną w proline. z alledrogo za nim go ściągne to już drugiej karty raczej mieć nie będe, także jak załatwie mostek to może za jakiś czas kolega mi udostępni kartę i potestuję, narazie to czeka on na odpalenie kompa;) dzisiaj po prawie 3 tygodniach wrócił "walnięty" bequiet 650w - z opisem że nie stwierdzili żadnej usterki... się to okaże wieczorem jak go ponownie podłącze:P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 470 zaczela sie fochowac cos podczas gry w Crysis Warhead. Wczoraj jeszcze wszystko bylo wporzadku. Dzis od rana gra wysypuje sie po jakims czasie - najpierw pojawiaja sie arty. Podobne problemy mialy osoby co za mocno podkrecily karte - biale ziarenka na drzewach itp. Dodam tylko ze moja grafa nie byla podkrecana. Jedynie co zmienialem przez te 2 dni to klawiatura, ale watpie by byla winowajca takich zabaw.

 

Temp. GPU ~92*C maksimum. Po podniesieniu predkosci wentylatora temp spadly do ~75*C i chyba arty ustaly. Chyba, bo jeszcze dokladnie niesprawdzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Obecnie mam gtx 275, który jest ultra cichy (aż dziwne jak na Gigabyte). Niestety karta ma tylko jedno dvi, a potrzebuje dwa. W związki z tym pytanie co robić. Czy wymienić na taką samą 275-tkę z dwoma dvi czy szukać okazyjnie gtx 470 (ktoś miał na forum za 900zł), czy może kupić gtx 465 za 750zł i liczyć na łut szczęscia u Asusa. Przejsciówki dsub-dvi ciężko znaleźć i mogą nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. GPU ~92*C maksimum. Po podniesieniu predkosci wentylatora temp spadly do ~75*C i chyba arty ustaly. Chyba, bo jeszcze dokladnie niesprawdzilem.

 

90 st C to za duzo.

Przydal by sie lepszy radiator np. mk-13 z dwoma wentylatorkami Cooling.pl : Scythe Kaze Jyu Slim 10cm 1000 obr [sC101] - 32.90PLN

Niestety to koszt prawie 300 zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Panowie, potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Obecnie mam gtx 275, który jest ultra cichy (aż dziwne jak na Gigabyte). Niestety karta ma tylko jedno dvi, a potrzebuje dwa. W związki z tym pytanie co robić. Czy wymienić na taką samą 275-tkę z dwoma dvi czy szukać okazyjnie gtx 470 (ktoś miał na forum za 900zł), czy może kupić gtx 465 za 750zł i liczyć na łut szczęscia u Asusa. Przejsciówki dsub-dvi ciężko znaleźć i mogą nie działać.

 

Rozważasz kupno innej 275 albo 470? Nie specjalnie rozumiem, albo chcesz też szybszą kartę albo nie.

 

Poza tym co to za model że ma jedno cyfrowe wyjście. Na pewno nie ma HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacić ok. 180zł do gtx470 w wersji SOC (gigabyte) lub AMP (Zotac). Niby mamy wtedy super, ciche chłodzenie i niezłe OC, wydajność trochę lepszą, ale czy się opłaca? Koszt wyniesie wtedy ok. 1200zł.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe...

Spit fire jest koszmarny.

Accelero jak zwykle olbrzymi.

Mk-13 sliczny.

Hr-03 za maly.

 

Do zbicia temperatur oczywiscie najlepszy jest Accelero, za to biorac pod uwage wydajnosc + estetyke zdecydowanie wygrywa mk-13.

Z dobra pasta liquid pro, mk-13 bedzie bardzo kuszaca alternatywa.

 

Swietny radiatorek na vrm.

 

A 90 st C dla gpu to za wysoko i tego nie da sie zaakceptowac.

Przeca tego sie nawet dotknac nie da a co dopiero przyznac komfort pracy tak rozgrzanego gpu.... porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie postanowiłem się pobawić moim msi 480gtx od chaosa i dojechałem bez podnoszenia napięcia do 825mhz na rdzeniu pokusiło mnie żeby dać na rdzeń 850mhz zapuściłem 3dmarka ventage i wysypał się sterownik ekranu hmm ok podniosłem napięcie na karcie do 1.1v wszystko ładnie ale wynik drastycznie spadł do 22832ptk zaznacze ze procesor mam podkręcony na 4000MHz. I tu moje pytanie do was co się stało ze tak drastycznie spadł w dół pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie postanowiłem się pobawić moim msi 480gtx od chaosa i dojechałem bez podnoszenia napięcia do 825mhz na rdzeniu pokusiło mnie żeby dać na rdzeń 850mhz zapuściłem 3dmarka ventage i wysypał się sterownik ekranu hmm ok podniosłem napięcie na karcie do 1.1v wszystko ładnie ale wynik drastycznie spadł do 22832ptk zaznacze ze procesor mam podkręcony na 4000MHz. I tu moje pytanie do was co się stało ze tak drastycznie spadł w dół pozdr

 

Zresetuj komputer i ustaw 850 mhz dla gpu oraz podnies napiecie.

Karta prawdopodobnie wrocila do stockowych ustawien.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven miałeś racje wynik od razu podskoczył do góry :)

 

Jak ustaliles sobie stabilne taktowania gpu i pamieci oraz ustaliles odpowiednie napiecie dla gpu, to mozna sobie takie ustawienia wpisac do biosu karty.

W ten sposob karta bedzie sie zachowywac jak fabrycznie podkrecona a nie non stop zmuszana do zmian poprzez program podkrecajacy.

Jak chcesz, to Ci zmienie te wartosci w biosie a Ty sobie go tylko wgrasz do karty.

To jest pare minut roboty a efekt wysmienity.

Musisz tylko dac bios karty na forum, zebym go mogl zmodyfikowac.

Bios mozna zapisac na dysk za pomoca gpu-z.

W gpu-z pod logo nvidi jest taki malutki znaczek.

Klikasz go i zapisujesz bios do pliku na dysk.

Potem tylko wysylasz go poprzez hosting na forum a ja robie dalej co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...