Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi w tym okienku odnosnie modyfikowania napięć mam wszystko zablokowane ? Wczytałem bios i mam coś takiego:

 

http://img811.imageshack.us/img811/412/beztytuuopx.jpg

 

Jedynie BIOS settings mam odblokowane :/

 

 

Tez tak mam, niezaleznie jaki bios wgrywam od 470. O dziwo biosy z kart 9x00 dzialaja, a z 2x0 nie mozna zmienic tylko kilku funkcji z tego co pamietam. Tak wiec nie jestes sam :-P

 

Tutaj macie pozycje odpowiedzialne za napiecia i taktkowania u fermiakow:

 

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w sumie tego nie zauważyłem, tylko boli brak możliwości edycji ustawień rdzenia np. w 2D. Bo w tym FERMI Clocks nie mogę się za cholerę połapać...

 

 

Czy można program nvflash odpalić z płyty ?

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz zmienic w trybie 2d ?

Tam jest wszystko ladnie pochytane.

Jedynie 3d sie zmienia przy OC.

 

Tego na zolto nie ruszaj.

Ciebie interesuje tylko shader-gpu czyli czerwona ramka i pamieci czyli zielona ramka.

Reszty ustawien nie zmieniaj.

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś wyczytałem, że można jeszcze obniżyć w trybie 2D żeby Fermi był oszczędniejszy ;)

 

Skoro tak piszesz, to tak musi być :)

 

No to jeszcze muszę się tylko uporać z płytką bootowalną, bo utworzyć pena nie udało mi się za pomocą poradnika umieszczonego tutaj na forum :/

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś wyczytałem, że można jeszcze obniżyć w trybie 2D żeby Fermi był oszczędniejszy ;)

Skoro tak piszesz, to tak musi być :)

No to jeszcze muszę się tylko uporać z płytką bootowalną, bo utworzyć pena nie udało mi się za pomocą poradnika umieszczonego tutaj na forum :/

Pozdrawiam

Mozesz sobie zmieniac co chcesz, tylko licz sie z nie wstaniem karty.

Potem trza bedzie reanimowac pacjenta.

 

W 2d karta pobiera parenascie wat.

 

TU masz programik do penka.

Powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie interesuje tylko shader-gpu czyli czerwona ramka i pamieci czyli zielona ramka.

 

Pozwolę się nie zgodzić, wartość komórce nr 11 w rzędzie 15 jest powiązana z komórką numer 3. Jak zmieniałem u siebie na 460, i tej 11 nie zmieniłem tylko podniosłem shadery i pamięć, to miałem arty na ekranie np. w Heaven. Potem na googlu poszperałem, i gdzieś na mvktech właśnie było, że wtedy trza komórkę 11 też zmienić - ile, tego nie wiem, zgapiłem po prostu z innego biosu z takimi samymi taktami jakie chciałem i wpisałem - po tym wszystko było już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić, wartość komórce nr 11 w rzędzie 15 jest powiązana z komórką numer 3. Jak zmieniałem u siebie na 460, i tej 11 nie zmieniłem tylko podniosłem shadery i pamięć, to miałem arty na ekranie np. w Heaven. Potem na googlu poszperałem, i gdzieś na mvktech właśnie było, że wtedy trza komórkę 11 też zmienić - ile, tego nie wiem, zgapiłem po prostu z innego biosu z takimi samymi taktami jakie chciałem i wpisałem - po tym wszystko było już OK.

 

Ja tam w profilach ponizej 3d nic nigdy nie zmienialem i nigdy artow nie mialem.

Widac bios - biosowi nie rowny.

 

Dziwne, bo w profilu (komorka nr 3) jest ustawiany profil 2d, ktory nie pracuje w 3d, a test heaven jest uruchamiany w 3d.

Chyba, ze jest cos czego nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o komórkę numer 11, znajdującą się bezpośrednio poniżej komórki numer 3 w rzędzie 15. Zauważ, że do każdej cyfry/liczby tj. 3,7,12,15 są przypisane po dwa rzędy, tak więc to co ja podałem jest powiązane bezpośrednio z profilem 3D (którego wszystkie wartości znajdują się właśnie w 15 i jego dwóch rzędach w komórkach od 0 do 12).

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o komórkę numer 11, znajdującą się bezpośrednio poniżej komórki numer 3 w rzędzie 15. Zauważ, że do każdej cyfry/liczby tj. 3,7,12,15 są przypisane po dwa rzędy, tak więc to co ja podałem jest powiązane bezpośrednio z profilem 3D (którego wszystkie wartości znajdują się właśnie w 15 i jego dwóch rzędach w komórkach od 0 do 12).

 

A jest gdzies mozliwosc zmienienia predkosci maksymalnej wentylatora podczas 3d? Bo narazie mam 70% i w niektorych tytulach sie przegrzewa, a juz na 73% spada temp o kilka stopni i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli 30% (gdzieś to wyczytałem nie pamiętam źródła) ludzie w nvidi ma się zająć rynkiem desktop a reszta ma być zaangażowana w rozwiązania dla rynku pro

 

tak, tylko nikt nie mowil o ilosci ludzi :) ile ich byl przed i po "zmianie"

 

http://www.fudzilla.com/graphics/gtc-2010/item/20306-tamasi-and-his-team-care-a-lot-about-games

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o komórkę numer 11, znajdującą się bezpośrednio poniżej komórki numer 3 w rzędzie 15. Zauważ, że do każdej cyfry/liczby tj. 3,7,12,15 są przypisane po dwa rzędy, tak więc to co ja podałem jest powiązane bezpośrednio z profilem 3D (którego wszystkie wartości znajdują się właśnie w 15 i jego dwóch rzędach w komórkach od 0 do 12).

 

Aha, o to chodzi :lol2:

Tych wartosci nie ruszam, bo nie wiem do czego sie odnosza.

Zmieniam tylko to co jest w czerwonym i zielonym polu.

Czerwone pole to shadery a zielone to pamieci.

To dotyczy tylko profilu 3d.

Nie wiem jakim cudem u Ciebie nalezalo jeszcze ruszac ustawienia, ktore opisales :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, uporałem się z pendrive. Próbowałem wgrać nowego BIOSa z poziomu DOSa, ale wyskakuje błąd: "This program cannot be run in dos mode".

 

O co chodzi ? Wpisuję polecenie "nvflash.exe gf2.rom" albo "nvflash.exe -4 -5 -6 gf2.rom" i nie idzie. Pliki jakie mam na pendrive od nflash to:

 

nvflash.exe

nvflsh32.sys

nvflsh62.sys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, uporałem się z pendrive. Próbowałem wgrać nowego BIOSa z poziomu DOSa, ale wyskakuje błąd: "This program cannot be run in dos mode".

 

O co chodzi ? Wpisuję polecenie "nvflash.exe gf2.rom" albo "nvflash.exe -4 -5 -6 gf2.rom" i nie idzie. Pliki jakie mam na pendrive od nflash to:

 

nvflash.exe

nvflsh32.sys

nvflsh62.sys

 

Ten nvflash masz ?

 

Download NVFlash 5.95.0.1 for Windows | techPowerUp

 

Rozpakuj go i calego przekopiuj na penka.

 

Pomiedzy nvflash.exe a gf2.rom ma byc spacja.

 

http://www.forum.pcfoster.pl/boot-z-pendrive-czemu-nie-vt1051.htm

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, uporałem się z pendrive. Próbowałem wgrać nowego BIOSa z poziomu DOSa, ale wyskakuje błąd: "This program cannot be run in dos mode".

 

O co chodzi ? Wpisuję polecenie "nvflash.exe gf2.rom" albo "nvflash.exe -4 -5 -6 gf2.rom" i nie idzie. Pliki jakie mam na pendrive od nflash to:

 

nvflash.exe

nvflsh32.sys

nvflsh62.sys

 

Zapewne używałeś nvflasha windowsowego, zaetm musisz użyć wersji dosowej, jak pamiętam to muszą być pliki nvflash, cwdpsmi czy coś w tym stylu no i oczywiście ROM jaki chcesz wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skalę np. w Afterburnerze odblokowaną do 100%, to sobie ustaw własny profil wentyla w tym programie.

 

Tyle ze chcialbym to raz na zawsze ustawic i miec spokoj :rolleyes: Po za tym, a w afterburnerze jest opcja jakims skrotem wrocic do standardowego ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam mały problem ... w zasadzie temat mówi sam za siebie ... no ale opiszę dokładniej co się dzieje.

 

Ostatnio troszkę "dopaliłem" kompa i m.in. wymieniłem mojego starego 8800GTS na nowiutkiego GTX470 od Gainward'a. Niestety z niewiadomych przyczyn nie mogę za żadne skarby włączyć PhysX w trybie GPU.

 

Rzecz jasna mam najnowsze sterowniki i PhysX ze stronki Nvidii.

 

Niestety nawet pomimo tego, że w panelu kontrolnym Nvidii jest wybrany GTX470 do obliczeń PhysX - po prostu nie działa w trybie GPU. Na przykład w demku Great Kulu (i w zasadzie każdym innym wykorzystującym PhysX) framerate jest po prostu tragiczny (jak przystało na PhysX'a liczonego tylko na CPU) i rzecz jasna w ustawieniach nie da się przełączyć z trybu CPU na GPU - ta opcja jest po prostu nieaktywna. W grach również nie jest lepiej - teoretycznie w niektórych nawet da się włączyć w ustawieniach PhysX na high, ale albo liczy to na CPU albo i tak nie widać tych elementów, które powinny tam być na tym ustawieniu (ot np. w Arkham Asylum nie ma pary, latających kartek itp.)

 

Kartę mam podpiętą pod wyjście DVI#1, siedzę na Win7 Ultimate x64, E7500 Core2Duo, 10GB DDR2.

 

Walczę z tym problemem już od kilku ładnych dni ... niestety zupełnie bez jakiegokolwiek powodzenia.

 

Jakieś pomysły?

 

Dodam jeszcze tylko, że próbowałem odinstalować stare sterowniki (także w trybie awaryjnym przy pomocy Driver Sweeper'a) - nie pomogło ...

 

Na sam koniec dorzucę jeszcze parę screenshot'ów, które mogą być przydatne:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

EDIT:

 

ahhhhhh ... ok ... WRESZCIE udało mi się znaleźć rozwiązanie (więc wrzucam je tutaj - gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem) i - kurde - jest tak trywialne, że sam nie mogę w to uwierzyć ... najwyraźniej wystarczyło po prostu skasować JEDEN PLIK ... PhysX.cpl z C:\Windows\System32 (albo SysWOW64 - jeśli ktoś używa wersji x64 systemu) ... i to wszystko ... :) no - tak czy inaczej - ogromne dzięki wszystkim, którzy próbowali mi pomóc :)

Edytowane przez lashman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanko gdyz wlasnie zauwazylem jakby nowa grafa nie przyjmowala zmodyfikowanego biosu.

 

Zgrywam sobie normalnie bios na pena, nvflash odpalam z komenda:

 

1. nvflash -r

2. nflash -4 -5 -6 nazwia biosu.rom

 

i ogien... bios sie wgrywa bez zadnego problemu po czym sprawdzam juz w systemie ze grafa nie przyjela go najprawdopodobniej gdyz zamiast napiecia 0.975V jak chcialem, ma nadal 0.950V jak miala seria. O co tu chodzi ?

 

Dodam ze trafila mi sie sztuka od asus'a w wersji V2 ... ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik...

Ten mod nie ma na celu zwiekszenia minimalnego napiecia na karcie (tu masz analogie jak w prockach gdzie kazdy proc moze mic innego VIDa) a na celu zwiekszenie zakresu maksymalnego napiecia

Starsze GTXy mialy wyzsze minimalne napiecie, nowsze rewizje maja nizsze (moja np. ma 0.962V), Twoja juz 0.95 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanko gdyz wlasnie zauwazylem jakby nowa grafa nie przyjmowala zmodyfikowanego biosu.

 

Zgrywam sobie normalnie bios na pena, nvflash odpalam z komenda:

 

1. nvflash -r

2. nflash -4 -5 -6 nazwia biosu.rom

 

i ogien... bios sie wgrywa bez zadnego problemu po czym sprawdzam juz w systemie ze grafa nie przyjela go najprawdopodobniej gdyz zamiast napiecia 0.975V jak chcialem, ma nadal 0.950V jak miala seria. O co tu chodzi ?

 

Dodam ze trafila mi sie sztuka od asus'a w wersji V2 ... ehhh.

 

Pokaz w nibitorze, ktore wartosci zmieniasz dla napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...