Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest przy dwoch monitorach zrobione ?

Troche za nerwowo....

 

Zrob zrzut ekranu z gpu-z, gdy jest do karty podlaczony jeden monitor i zrob zrzut z gpu-z, gdy do karty sa podlaczone dwa monitory.

Bedzie widac ewentualna roznice w pracy karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to bylo przy dwóch LCD

 

po lewej stronie dla 2 LCD po prawej dla 1 LCD

jak zmienic bios w tej karcie oraz czemu po wylaczeniu jednego monitora nic sie nie zmiania ? dopiero jak wyjme wtyczke wszystko wraca do normy

post-172585-0-85434200-1288820117_thumb.png

post-172585-0-94928500-1288820122_thumb.png

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy dwoch monitorach masz 57 st C gpu ?

To jest w porzadku.

Karta musi miec wyzsze taktowania przy pracy z dwoma monitorami niz z jednym z tad takie a nie inne taktowania.

 

Mozna co prawda zmienic bios, ale najpierw trzeba go miec.

Zdobadz bios a ja Cie przeprowadze przez flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzejs82 nie wiem dla czego tak jest.

Mozliwe, ze jak pisalem wyzej, taka sytuacja jest wymuszona przez bios karty, gdy sa dwa monitory.

W ati tez tak jest.

Widac to po taktowaniach karty w gpu-z.

Nie widze w tym nic zlego i powiem szczerze, ze na Twoim miejscu zostawil bym to w spokoju, ale jak chcesz, to mozna podmienic bios.

Wejdz na stronke producenta karty i sprawdz czy jest w ogole dostepny bios, ktory nieco "poprawi" sytuacje.

 

Tu masz mini poradnik flasha biosu:

 

Poradnik do flashu biosu kart nvidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 100 Wat ?

Na fotce masz 57 st C i 22 waty.

Tak po prawdzie podniesione sa tylko taktowania na zwykle 3d a nie na performance.

Przy dwoch monitorach moze to byc konieczne.

W koncu karta musi sie bardziej napracowac, zeby nawet zwykle aplikacje wyswietlic.

 

Przemysl jeszcze kwestie zmiany biosu i poczekaj na kogos kto ma gtx 480 i dwa monitory.

A karta jest swietna i nie masz czego zalowac.

Ja bym pod sufit skakal ze szczescia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdziwiony bo na 4870x2 przy 2 LCD tempy mialem prawie identyczne jak przy 1 LCD oraz to ile ta 480 zjada przy 2 LCD roznica jest spora do 1 LCD

 

leven@ tutaj jest pokazana taka roznica

post-172585-0-95261300-1288822290_thumb.png

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx260, 295 mialem, obie trzymały wyższe takty przy włączonym dual view z panelu nvidii, to jest normalne.takiej grzałce jak 480 nawet małe podniesienie taktow robi różnicę w temperaturach. Ja teraz włączam wyjście na tv tylko wtedy kiedy naprawdę tego potrzebuję, i karta trzyma ładne takty 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie patrz co jakies tabelki pokazuja, tylko podlacz dwa monitory do karty i zobacz co pokazuje gpu-z w idle.

To bedzie odczyt Twojej karty a nie z internetu.

Jezeli nie masz pewnosci co do poboru pradu przez karte, to podlacz watomierz do gniazdka sieciowego, z ktorego korzysta komputer i zrob porownanie w idle, gdy karta ma podlaczony jeden monitor i dwa monitory.

To wszystko wyjasni.

Na razie nie potrzebnie sie tylko denerwujesz.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie obserwuję temat i mam problem. Jestem przed zakupem Zotac'a 470 AMP Edition , chciałbym się dowiedzieć czy będę musiał zmieniać zasilacz na coś wydajniejszego. Teraz posiadam prawie 3 letniego Be quiet! Dark Power PRO P7 PRO 550W. Zasilacz wcześniej pracował na e8200 i DFI P35 T2RS. Nie miałem żadnych problemów ze stabilnością zasilacza oraz też nie przesadzałem z o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie obserwuję temat i mam problem. Jestem przed zakupem Zotac'a 470 AMP Edition , chciałbym się dowiedzieć czy będę musiał zmieniać zasilacz na coś wydajniejszego. Teraz posiadam prawie 3 letniego Be quiet! Dark Power PRO P7 PRO 550W. Zasilacz wcześniej pracował na e8200 i DFI P35 T2RS. Nie miałem żadnych problemów ze stabilnością zasilacza oraz też nie przesadzałem z o/c.

 

Posiadam takowy zasilacz i nie miał on problemów z oc mojego proca @4GHz i solidnym oc grafy. Choć mój nieco młodszy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Ty masz ";antca" a tam jest BQ.

Niestety cos sie stalo z tymi zasilaczami i juz dwoch userow ma problemy przy duzym obciazeniu.

 

Np. tutaj:

 

Nowy sprzęt i blue screen w grach :(( - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Mysle, ze nalezy to przeanalizowac.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zeby coś ale program ktory pobiera napiecia z czujnikow mozna sobie wsadzic gleboko.

A problem 2 userow na setki czy tysiaceto nic ;)

ps.

Skozystalem teraz z occt , wedlug niego napiecie 12v w idle skacze mi pomiedzy 11.97 a 12.04 a w stresie mam miedzy 11.88 a 11.80.

A miernik pokazal mi idealne 11.99 w idle i 11.98 w pelnym stresie. A 5v wyglada idle 4.96 - 4.91 stres 4.91-4.87. Miernik idle 4.99 stes 4.99v.

Wiec pomiary tym programikiem sa az tyle warte ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BQ to tez sie zawiodlem...

Kiedys mialem BQ Dark Power pro 650W i w momencie kiedy mialem wylaczony vsync, komp sie restartowal po odpaleniu jakies gierki (restart w Menu np. Crysisa, restart podczas smarka 2003 etc.)

Wymiana na mocniejszego Anteca o 100W pomogla....

Dodam, ze mialem Core i5, GTX295 double PCB - nawet nie musialem robic OC proca

Widocznie trafiaja sie 'felerne' ;)

a taki Linx z procem podkreconym mogl latac i tydzien i nic sie nie dzialo

Moze problem lezy w zabezpieczeniu obciazeniowym ktore sie za szybko wlacza... nie wiem...

W kazdym badz razie Antec mnie nie zawiodl i sobie smigam z GTX480 bez problemow

IMHO bierzcie zasilacze z 'W' na zapas ;)

 

BTW moze ktos chetny na nowke Asusa GTX470 + kupon star craft II w uczciwej cenie?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.

Skozystalem teraz z occt , wedlug niego napiecie 12v w idle skacze mi pomiedzy 11.97 a 12.04 a w stresie mam miedzy 11.88 a 11.80.

A miernik pokazal mi idealne 11.99 w idle i 11.98 w pelnym stresie. A 5v wyglada idle 4.96 - 4.91 stres 4.91-4.87. Miernik idle 4.99 stes 4.99v.

Wiec pomiary tym programikiem sa az tyle warte ;)

 

No i bardzo dobrze pokazuje program.

Miernik nie pokazuje strat wystepujacych na plycie glownej i interpretacji odczytow czujnikow przez program.

Ogolnie mowiac, occt jest wrecz swietny w szybkim i bezinwazyjnym monitoringu napiec.

Tym bardziej, ze miernik nie pokaze "igly" a wykres tak.

Tez jestem za odczytem voltomierzem, ale jak ktos nie ma, to occt jest idealny.

Wszyscy, ktorzy maja mocne konfiguracje, powinni zrobic z pol godzinki occt "power supply" i przejrzec logi potestowe.

Niczego nie trzeba otwierac, tylko wystarczy zrobic klik i isc na kawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

czy ktoś wie czy an tej karcie te diody led po stronie bez wentylatorów da sie wyłączyć czy musza sie cały czas świecić ?

 

gigabyte gtx470 oc

 

http://media.bestofmicro.com/M/L/249645/original/P1030342.JPG o tu są te ledy

 

edit: już toms83 mi odpisał, świecą non stop.

 

 

w sumie nie wiadomo po co to zrobili :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie pokazuje dobrze , moge Ci w kazdym miejscu zmiezyc napiecie i bedzie inne niz pokazuja te czujniki .

Ale sie zgodze , jezeli ktoś nie posiada miernika , może w ostateczności skorzystać z occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego wczesniejszego "placzu" wzgledem pracy na 2 LCD z GF 480 ktory zaczął sie ostro grzać, zmierzylem watomierzem jak wygląda sytuacja z poborem papu przez GF a wiec:

pamiary wyknane w idle ( przegladarka )

2 LCD wlaczone z kompem z sygnatury - 360W

1 LCD wlaczony z kompem z sygnatury - 240W

monitor zjada 60 W wiec wychodzi ze GF pobiera wiecej papu dokladnie o 60W przy dwóch monitorach czy to duzo czy malo - czeski film ale jakby ta no nie patrzeć grzać tak bardzo sie nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne na dwóch monitorach karta włazi w 3d nawet pod pulpitem. Pisząc normalne tzn , że ma nic w tym anormalnego , ale tak nie powinno być :lol2:.

 

Możesz sobie najwyżej wymusić tryb 2d poprzez rive tuner.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...