Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo mam strasznie niski wynik w 3dmarku 11 mam 2xGTX 470 i wynik 3700 punktów

 

tu LINK

 

Procek ustawiony na 4000Mhz

 

Stery nowe, w sterach SLI włączone nie wiem czemu tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Graphics Card

NVIDIA GeForce GTX 470

# of cards

1

SLI / CrossFire

Off

 

Masz odpowiedź w linku, który sam dałeś :mur:

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w sterownikach napisane że SLI włączone jak zrobić aby 3dmark też to widział i wykrywał ??

 

Faktycznie wymontowałem 1 grafe i wynik ten sam czyli faktycznie nie widzi 2 ale w sterach jest SLI pomocy czemu to nie działa.

 

 

Problem wyjaśniony brak obsługi marka 11 w sterownikach oczekiwanie na patcha lub nowe sterowniki pozdrawiam.

 

A tu link do rozwiązania LINK

Edytowane przez KAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, poszlo 820 na def.v męczyłem wszystkim benchami oraz kombustorem i furmarkiem na teście stabilności i jest ok

 

 

wychodzi na to ze trafił mi sie dobry model na def.v (1,038) stabilnie chodzi na 850/1700/2020 testowalem ostro

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

podkrecilem nieco karte(gtx 480) na 800/1600/2000 w msi afteburner. generalnie problemow nie bylo, temp w porzadku(chlodzenie stockowe), jednak w 3d marku pokazaly sie troche artefaktow. podnioslem napiecie z 1.038 na 1.063 i artefaktow juz nie bylo, temp tez wciaz w normie. zrezygnowalem jednak z oc, bo nie chcialem meczyc karty. niestety w grach pojawil sie problem - pogorszyla sie grafika, na max detalach np. krawedzie drzew sa postrzepione, wyglada to mniej wiecej tak:

http://img696.imageshack.us/img696/7268/bfbc2game20101217092624.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/953/sniperx8620101218142339.jpg

lekko pogorszyla sie tez wydajnosc. stad moje pytanie - co moze byc przyczyna?

prosze o pomoc bo jestem w kropce.

reszta zestawu

Intel Core i7 930 2,80 krecony na 3,8ghz na mugenie 2

GIGABYTE GA-X58A-UD3R

DDR3 3x 2GB 1333MHz

Corsair TX 750W

Edytowane przez ikasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

podkrecilem nieco karte(gtx 480) na 800/1600/2000 w msi afteburner. generalnie problemow nie bylo, temp w porzadku(chlodzenie stockowe), jednak w 3d marku pokazaly sie troche artefaktow. podnioslem napiecie z 1.038 na 1.063 i artefaktow juz nie bylo, temp tez wciaz w normie. zrezygnowalem jednak z oc, bo nie chcialem meczyc karty. niestety w grach pojawil sie problem - pogorszyla sie grafika, na max detalach np. krawedzie drzew sa postrzepione, wyglada to mniej wiecej tak:

http://img696.imageshack.us/img696/7268/bfbc2game20101217092624.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/953/sniperx8620101218142339.jpg

lekko pogorszyla sie tez wydajnosc. stad moje pytanie - co moze byc przyczyna?

prosze o pomoc bo jestem w kropce.

reszta zestawu

Intel Core i7 930 2,80 krecony na 3,8ghz na mugenie 2

GIGABYTE GA-X58A-UD3R

DDR3 3x 2GB 1333MHz

Corsair TX 750W

 

Przyczynę znajdziesz między fotelem a monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma GPU do temperatury HDD ?

 

Bardzo dużo! W moim przypadku gainward gtx470 wydmuchiwał powietrze wprost na dysk twardy - co spowodowało jego temperaturę ponad 60C i początki procesu gotowania - czego symptomem było śmierdzenie plastiku.... Te karty nie wydmuciach!ą powietrza z obudowy a w obudowę. Mimo poprawnego obiegu powietrza dysk znajduje się na wysokości wyjścia powietrza z karty - co skutkowało podgrzewaniem hdd przez powietrze z gpu... innymi słowy lipa. Umiesciłem tuż pod dyskiem 80x80 fan i problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu ie chodzi o obudowę tylko o to że konstruktorzy radiatorów takich jak accelero extreme plus, zalman 3000f czy thermalright shaman nie myślą o tym co z tym ciepłem zrobić :), chwalą się w testach obniżonymi temperaturami i hałasem, tylko mało kto pisze jak inne podzespoły dostają od tego po tyłku, żeby odprowadzić skutecznie całe to ciepło z obudowy trzeba kilka wentylatorów (które podnoszą hałas) albo budę w stylu antec skeleton (jak dla mnie beznadziejne rozwiązanie) czemu nie zrobią turbinki 3-4 slotowej przecież i tak większość użytkowników ma jedną kartę graficzną

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o położenie dysku na jednej wysokości z kartą graficzną. W nowszych budach wszystko jest już projektowane raczej pod kątem jak najlepszej wentylacji - tak więc ciężej jest doprowadzić do podobnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zdziwilbys sie. Znalezienie za sensowne pieniadze obudowy gdzie mozna bez uzycia ciezszych narzedzi zamontowac 304mm gpu z 3 slotowym accelero graniczy z cudem. Zwlaszcza, ze jak juz sie znajdzie to zazwyczaj jest to cos z serii gamer case , ktore producenci traktuja jak ozdoby na wiejski odpust.

 

Swoja droga jak sadzicie czy jakbym wrzucil accelero na gtxa to bylby sens wyrzunać dziury w bocznym panelu by umieścić w nich wiatraki dmuchające prosto na karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, na przykładzie mojego CM ATCS 840 mogę powiedzieć, że to nie jest problem, w tej budzie wszystko się mieści idealnie dałem za nią 400zł co było według mnie bardzo dobrym interesem.

 

Co do Twojego pytania z AXP, to przecież te chłodzenie samo w sobie ma już 3 wentylatory zamontowane - twierdzisz, że nie są one wystarczające?

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lightning... Pierwsza sztuka byla jakas padaczna (Max na AC to 900MHz po duzym dovoltowaniu...)

 

Dzisiaj dorwalem w rece druga (chyba ja sobie zostawie) sztuke ktora robi narazie na Def.V 875 MHz ;) na AC

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiezam sie do kupna Accelo Extreme Plus na gtx470, czy po zakupienie tego chlodzenia + zestawu montazowego vr003 beda juz w zestawie radiatorki na pamieci + sekcje zasilania? Wiem ze bede musial dokupic tasme termoprzewodzaca i brakuje mi tylko infa o radiatorkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiezam sie do kupna Accelo Extreme Plus na gtx470, czy po zakupienie tego chlodzenia + zestawu montazowego vr003 beda juz w zestawie radiatorki na pamieci + sekcje zasilania? Wiem ze bede musial dokupic tasme termoprzewodzaca i brakuje mi tylko infa o radiatorkach.

Jest zapinka + radiatory ( pamięci, sekcja zasilania) + śróbki + klej termoprzewodzący + termopad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyciszyłem 480 spitfiere + vrm g2 temperatury w ide nie przekraczają 40c w stresie około 70c (gry) gpu puszczone na 800mhz , zdjęcia zapodam jak złoże wszystko w nowej budzie (haf 922) na razie wcisnąłem to do starego chiefteca, jestem bardzo zadowolony, nie sądziłem że mając gtx480 może być tak cicho (wentyle puszczone na 900-1000 rmp), jednak koszt przedsięwzięcia dość spory około 500zł trzeba poświęcić aczkolwiek bedzie mi to służyło długie lata na kolejnych kartach graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 500 ?

 

Spitfire -240

zapinka do gf 100 - 40 pl

radiator na sekcje - 80?

wentyl - ok 50 ?

 

Tak apropo jaki masz wentylator na 480 by ruszal przy 40% ? Zamawiam spitfire'a na dniach i chce dac na niego Gently Typhoona 1850 (startuje od 4,1V podobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...