Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

jakies sprawdzone sklepy wysylkowe gdzie moge dostac AXP nie czekajac na wysylke 3 tygodnie?

 

Cooling.pl : Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus [AC106] - 192.90PLN

 

edit: niezauwazylem cos odpowiedzi wyzej :blink:

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ta mała suszarka ratuje resztę podzespołów przed usmażeniem w obudowach o małym obiegu powietrza, zpodaj temperatury z furmarka no i wyniki oc, gtx480 z AXP to byłaby idealna karta gdyby mnie prądu żarła, posiedzę sobie na niej do kolejnej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ta mała suszarka ratuje resztę podzespołów przed usmażeniem w obudowach o małym obiegu powietrza, zpodaj temperatury z furmarka no i wyniki oc, gtx480 z AXP to byłaby idealna karta gdyby mnie prądu żarła, posiedzę sobie na niej do kolejnej generacji

 

tempy w bad company 2 na stocku byly 91 stopni, a moja kobieta bedac w pomieszczeniu obok pytala sie czy uzywam suszarki

teraz nie wychodzi powyzej 62 i to wszystko przy anielskiej ciszy, ale ja nie mam budy :)

 

a karta leci na razie na 840x2000 ale jeszcze nad nia ostro nie pracowalem :blurp:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Na co dzień karta pracuje teraz z ustawieniami 840/2000/1680 ( GPU,MEM,Shader ) bez dovoltowywania,a temperatura w teście Furmark nie przekracza 62 stopni.Nic dodać nic ująć po prostu chłodzonko jest rewelacyjne.Pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie na referencyjna 480gtx z cyclone 460gtx za smieszne pieniadze i pierwsze wrazenie jezeli chodzi o halas to tak jakby mi ktos strzelil w morde :)

 

panowie jakie chlodzenie na to zalozyc, bo mnie wyeksmituja z budynku :D

 

wodę i masz cisze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam szybkie pytanko czy jeśli kupię AXP (bo ta suszarka doprowadza mnie do szału przy metro 2033) to wystarczy odkręcić wszystkie śrubki z referenta i standardowe chłodzenie odejdzie bez problemu czy trzeba gdzieś użyć siły (coś podważyć itp). Nie chciałbym zniszczyć karty troszkę jednak kosztowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz wszystkie srubki, podwadzasz srubokretem chlodzonko nad PCI i schodzi pieknie cale chlodzenie :)

PS Jak ktos chce kupic accelero + tasmy Akasa dwustronnie klejace do radiatorkow taniej to moge sprzedac (dolaczone radiatorki nigdy nie zakladane), tasmy nowki.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Znalazłem na aukcji jeszcze oprócz AXP inne chłodzenie: ZALMAN VF3000F. Chyba nawet tańsze ale czy lepsze?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Znalazłem na aukcji jeszcze oprócz AXP inne chłodzenie: ZALMAN VF3000F. Chyba nawet tańsze ale czy lepsze?

 

wydajnościowo prawie to samo (ciut gorsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem AXP, ale czad! nie mogę wyjść z podziwu jaka cisza zapanowała w budzie! temperatura na luzie 40 stopni w stresie oscyluje koło 60. W Furmarku (przy zamkniętej budzie) po 10 min. mam max. 77 stopni i nadal cicho!. Muszę jednak przyznać, że karta zrobiła się bardzo długa. Z góry dzięki za radę o wymianie chłodzenia.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki.

 

Spadek wydajności na sterownikach beta GeForce Driver v275.27 BETA 275.27

w stosunku do poprzednich GeForce/ION Driver v270.61 WHQL 270.61

 

86 pkt -|- 2 fps

 

Wszystkie ustawienia standard - bez OC

 

Dołączona grafika

 

-

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tym programem?

Ano dlatego, że używam MSI afterburnera do OC grafiki.

 

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że na tym sterowniku karta chodzi stabilnie bez artefaktów na wartościach

CoreClock 865 MHz

ShaderClock 1730MHz

MemoryClock 2000MHz

i 1,037V CoreVoltage

 

Natomiast na poprzednim sterowniku dociągnąłem jedynie do

CoreClock 850 MHz

ShaderClock 1700MHz

MemoryClock 1860MHz

i 1,037V CoreVoltage

 

Ale pewnie i tak "TO" wiedziałeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy powiedzcie mi proszę jak to jest z tym sli? Ponieważ napaliłem się na tą nową płytę pod buldożery na 990 FX i wyczytałem, że wreszcie zadziała tam sli to pomyślałem sobie, że pozbędę sie aktualnej płyty proca i ramu (zrzucę te części do komputera mojego młodego), a sam kupię płytę, proca i ram (już ddr3). Pomyślałem także o sli na dwóch gtx 480/AXP. I tu zonk bo pomimo dużej obudowy jaką posiadam to co prawda jedna karta wchodzi bez problemu to na mojej aktualnej płycie np druga już by nie weszła (nisko położony drugi slot PCIEx16- pomijam aktualny brak współpracy sli). Zacząłem przeglądać ogólnie płyty główne z górnej półki i widzę na nich dość dużą ilość slotów PCIE ale nie jestem pewny czy jest pełna dowolność w ich obsadzeniu aby obsłużyć pełne x16 na dwóch kartach? W grę wchodzą dwa sloty pcie (najbliższe procesora ale po uwzględnieniu niemałej grubości karty gtx 480 AXP). Może trochę zagmatwałem ale czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bulldozery ponoć opóźnione do sierpnia, więc zamiast SLI już chyba lepiej poczekać na 28 nm, które niby mają być w tym roku. Chyba ci nie brakuje aż tyle wydajności żeby sie palić z kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzil ktos 480GTX a AXP do obudowy Fractal Design R3 Midi? Producent zapewnia, ze wejdzie karta o dlugosci 29cm, AXP na 480GTX ma wlasnie dokladnie 29cm, ale chce sie upewnic, nie chce brac full tower jak nie musze B-)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzil ktos 480GTX a AXP do obudowy Fractal Design R3 Midi? Producent zapewnia, ze wejdzie karta o dlugosci 29cm, AXP na 480GTX ma wlasnie dokladnie 29cm, ale chce sie upewnic, nie chce brac full tower jak nie musze B-)

 

nie wiem jak fraktal desing ale do haf922 wchodzi bez problemu a buda w sumie nie jest jakaś wielka, do tego przewiew konkretny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taki sam dylemat. Kupiłem synowi tą obudowę i jak zmierzyłem to max długość karty to 30 cm. Niestety dokładnie tyle ma gtx 480 po montażu axp. Może wejdzie na wcisk ew. z podgięciem blachy gdzie osadza się dyski ale tego nie sprawdzałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiertło 3.2 mm, minuta wiercenia, i jest po nitach mocujących koszyk. Ja tak sie pozbyłem koszyka z mojej (blokował większość przedniego wentylatora 140 mm), no ale nie każdy lubi sie pozbywać, bo potem trzeba kombinować z ew. ponownym założeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taki sam dylemat. Kupiłem synowi tą obudowę i jak zmierzyłem to max długość karty to 30 cm. Niestety dokładnie tyle ma gtx 480 po montażu axp. Może wejdzie na wcisk ew. z podgięciem blachy gdzie osadza się dyski ale tego nie sprawdzałem jeszcze.

 

Daj znac jak sprawdzisz. Moge wziac fulla, bo jest w tej samej cenie, ale na co mi kolejne kilo blachy, jak jest szansa wepchac to do midi B-)

Idealnie by bylo gdyby sie karta o ten koszyk oparla, bo jest ciezka i boje sie, ze z biegiem czasu wygnie sie PCB i spie**** :lol2:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędko nie sprawdzę bo czekam na płytę na fx990 pod buldożera. Wtedy dopiero młody dostanie płytę, ram, proca i grafikę. Na razie wszystko siedzi w mojej budzie antec p183. W ogóle nie rozumiem po co w tym fractalu zrobili tyle kieszeni na dyski (i to nie demontowalnych). Przecież jest to już chyba 3 wersja. Nikt nie zgłaszał tych uwag? Poza tym buda bardzo ładnie wykonana ale i tak wolę mojego antca.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędko nie sprawdzę bo czekam na płytę na fx990 pod buldożera. Wtedy dopiero młody dostanie płytę, ram, proca i grafikę. Na razie wszystko siedzi w mojej budzie antec p183. W ogóle nie rozumiem po co w tym fractalu zrobili tyle kieszeni na dyski (i to nie demontowalnych). Przecież jest to już chyba 3 wersja. Nikt nie zgłaszał tych uwag? Poza tym buda bardzo ładnie wykonana ale i tak wolę mojego antca.

 

Moglbys chociaz przylozyc czy wejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Referencyjny gtx 480 z chłodzeniem AXP wchodzi do obudowy fractal design R3 i zostaje jeszcze jakieś 0,5-1 cm luzu. Sprawdziłem bo nie dawało mi to spokoju.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...