Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

BarsWF dowala 100% permanentne obciążenie grafy i CPU i można go na kilka/kilkanaście godzin wrzucić.

Jeśli wszystko jest z temperaturami ok po takim rzeźniku to już nic nie zaskoczy nas w przyszłości nawet 40 stopniowe upały.

Test BarsWF około godziny pracy.

Konfig z sigu: SLI GTX480 plus i7 920@4GHz w pomieszczeniu temp 30 stopni.

Pobór mocy zestawu około 700W.

Żadna z gier nie jest w stanie wygenerować takiego obciążenia.

Grafy w grach osiągają max 52 stopnie,rzeźnik dociągnął temp do 60 stopni.

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umm... fajnie zasilka trzyma napiecia :) (widac glowa myslala, a nie opininiami sie kierowala -> warto miec lepsze zaplecze zasilania)

Temperaturki gpu ponizej mojej 8800gs na hr-03 (5v wentylatorek) :lol2:

Ale cpu ma ciepelko..... czy CPU jest po za obiegiem "wody" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU podgrzewane jest przez obydwie grafy i FC na mobo bo to ostatni blok w kolejce przejścia płynu przez obieg.

Najwięcej jednak schrzaniło tempy CPU wyjęcie wkładki sprężającej płyn na wejściu do bloku,

z wkładką było 8 stopni mniej.

Wyjąłem wkładkę bo flow bez niej jest ponad 100% większy (265 l/h zamiast 120 l/h)

Blok CPU jest niesamowicie restrykcyjny (ma bardzo gęste finy 0,3 mm).

 

Zwróć uwagę ze testy zrobione były przy 30 stopniowym upale.

W czasie grania w Metro 2033 1920x1200 all options full czy Crysis 2 DX11 Full

temp rdzeni CPU i obydwu GPU jest w przedziale 52-56 stopni

przy temp w pomieszczeniu 23 stopnie.

 

Układ potrzebuje najmocniejszej dostępnej pompy 24V 450 Strong

do osiągnięcia takich wyników przepływu.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka super pompa i tylko 265 L ? :P może podziel przepływ na gpu + gpu i powrót na chłodnice i osobno CPU + płyta i powrót na druga chłodnice i potem wszystko do reza ? układ wygląda jak moje made in home :D ja mam pompę i chłodnice po za kompem schowana(pod "biurkiem") :) z pompy "ogrodowej" idzie 12mm rozdziela się na 2x8mm i jedna linia na GPU droga na CPU + NB i z GPU idzie na chłodnice i do zbiornika oraz z CPU + nb idzie na chłodnice i do zbiornika. Zawsze możesz zapodać 3 chłodnice, 3-cia tylko do chłodzenia wody z CPU+NB i nie musi być w cale duża :)

- to ze będzie więcej węży

+ to wydajność :)

 

 

Żeby nie było że wszystko po za tematem pisze bo jakiś mod się przyczepi :) to:

Zapytam jaka jest temp. GPU w której przy max OC na co dzień wam się GPU resetuje ?

u mnie to 73-74 stopnie poniżej tej wartości GPU jest stabilne na 900Mhz / 4600Mhz @ 1.138v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napięcie 1,087 jest bezpieczne dla gtx 470? Mam wersję AMP! Zotaca ze zmienionym chłodzeniem jednak gdy dotykam palcem radiatora sekcji zasilania to dosłownie parzy... wentyle na karcie na 70%...

Czy nie uważacie że gtx470 ogranicza bardzo przepustowość pamięci? Mój po OC osiąga zaledwie 147 GB/s, a dla porównania mój gtx280 osiągał 160GB/s podobnie jak hd5870...

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadbasz o dobre chłodzenie/temperaturę rdzenia, sekcji zasilania i pamięci, to 1.087V nie będzie straszne.

Mam chłodzenie Accelero Xtreme Plus, czyli bardzo wydajne i w grach, smarkach nie zauważyłem problemów przy podobnym napięciu.

Jednak do testu OCCT musiałem pokręcić wentylatory na max. obroty, żeby przejść kilka minut testu GPU.

Osobiście nie przekraczam teraz 1.040V na co dzień.

Nie uważam żeby taktowanie pamięci jakoś ograniczało gtx 470. Wystarczy sprawdzić jak mało daje oc pamięci, w porównaniu do oc rdzenia. Moim zdaniem nie trzeba w ogóle ruszać zegarów pamięci, a dać wyższy zegar rdzenia.

Wykręcony do 750-800Mhz na rdzeniu i nawet z pamięciami na def. zegarach to bardzo wydajna karta. Braku wydajności nie zauważam w żadnej grze.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy pwm volterra ma się monitoring temp sekcji.

 

Co do temp pamięci to mało istotne , bo kości praktycznie się nie grzeją i są nagrzewane od innych elementów na pcb.

 

Oc pamięci daje kopa wystarczy zapodać AA i wyższą rozdziałkę , a jak ktoś podkręci pamięć ledwo 10% to niech nie spodziewa się super wzrostu.

 

Powtórzę się kolejny ani temp ani timingi pamięci nie ma większego wpływu na oc pamięci , oc trzyma kontroler w gpu. Wyższe napięcie na gpu i niższe tempy to lepsze oc pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem. Kupiłem używanego GTX480, na którym nie da się za bardzo grać :/

Po chwili(czasem 15 minut, czasem godzina) grania w grę(np. Cywilizacja V, Crysis 2) monitor na moment się wyłącza, by po chwili się włączyć z powrotem i pokazać czarny ekran. Gra w tle niby działa, ale obrazu nie ma. PO wyjściu do pulpitu(za pomocą menedżera zadań ubijam grę) na pasku pojawia się komunikat: Driver has Stopped Responding And Recovered. Co to może oznaczać? Minął już 30 dniowy czas gwarancji rozruchowej i nie mogę jej zwrócić :/ Spotkał się ktoś z Was z czyms takim? Czy karta jest uszkodzona? Mówię tu o standardowych taktach oczywiście. Furmark z kolei działa bez problemów przy 850MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery najnowsze ze strony nv. Myslisz ze to nie jest problem sprzetowy? Oby. Narazie nie ma mnie 2 dni w domu wiec sprawsze w piatek. Dodam, ze problem byl znacznie czestszy gdy podlaczylem zasilanie poprzez przedluzki. Po wpieciu bezposrednio pod zasilacz bylo lepiej, ale wczoraj zaczal wariowac nawet na pulpicie:( Zasilacz to Antec TPN 650W wiec nie sadze by nie dawal rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko, mam GTX 470 ustawiam Core na ponad 720 i furmark działa bez artów. Odpalę grę po paru min arty. Zmniejszam do 700 i mniej dalej to samo. Co dziwne bo wiadomo fur bardziej rozgrzewa, chociaż używa tylko z 10% MEM (tych nie ruszałem).

 

Na pewno tez nie jest za ciepło np: w Crysisie 2, temp. nie dochodzi do 70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam jeszcze pytanie, miałem stery 280.xx i przy małym obciążeniu miał tam z 50MHz na GPU i też mało na MEM, przez co było chłodno i cicho. Gdy się trochę więcej potrzebował mocy to się zmieniało na 405, przy obciążeniu na full 607. Zmieniłem stery na 285 beta i były tylko dwie opcje 405 i 607. Wróciłem do 280 i nie ma już opcji 50MHz, cofnąłem się do 275 i nadal to samo.

 

Wie ktoś jak powrócić do trybu "eko" :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam gtx480 ze standardowym chlodzeniem. Podczas grania w bf3 nagrzewa sie do 92-93 stopnie i wentyl wyje juz calkiem glosno. To sa normalne temperatury pracy dla tej karty? Jest sens zmieniac paste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...