Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie. Mam gtx480 ze standardowym chlodzeniem. Podczas grania w bf3 nagrzewa sie do 92-93 stopnie i wentyl wyje juz calkiem glosno. To sa normalne temperatury pracy dla tej karty? Jest sens zmieniac paste?

 

Dobra pasta zredukuje ci tempy do 10stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam gtx480 ze standardowym chlodzeniem. Podczas grania w bf3 nagrzewa sie do 92-93 stopnie i wentyl wyje juz calkiem glosno. To sa normalne temperatury pracy dla tej karty? Jest sens zmieniac paste?

 

tempy normalne, zmiana pasty niewiele da wymien chłodzenie na accelero extreme plus, mam takie i w bf3 temperatura nie przekracza 60c do tego cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa pytsia, ja swoją kartę dodatkowo katuję napięciem 1.138v, 850/1700/2100 :P temperatury przy accelero w bf3 dochodzą do 65C wentylatory ustawione na auto kręcą się max 1380rpm czyli cisza :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jednak jest i 500 W chyba nie starczy dla 470 gtx ,otoz grac w wiedzmina 2 tnie sie dzwiek i obraz (gra sie nie zawisza tylko wytepuja "freezy"]),w kazdym razie TAGAN 600W U33II juz zamowiony

 

Niestety ale 500W to zdecydowaine za malo dla tej karty :). Ja mam Corsaira 520W i GTX 470 w wersji SOC od gigabyte'a. Przez rok wlasciwie jakos pociągnął zasilacz, ale pare razy zdarzylo mi sie ze na ekranie "kratka" i reset grafiki. Poza tym skwierczał jak boczek na patelni :P. Niedawno wymienilem monitor na 120hz i okularki 3D. Niestety w 3D ta przypadłość z kratkami zdarza się znacznie częściej, wiec zasilacz ma już raczej dość. Na allegro sa teraz tagany 680W, uzywane, prawdopodobnie naprawiane z gwar 3 miesiace, niedrogo. Sprzedawane przez angela.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 500W to zdecydowaine za malo dla tej karty :). Ja mam Corsaira 520W i GTX 470 w wersji SOC od gigabyte'a. Przez rok wlasciwie jakos pociągnął zasilacz, ale pare razy zdarzylo mi sie ze na ekranie "kratka" i reset grafiki. Poza tym skwierczał jak boczek na patelni :P. Niedawno wymienilem monitor na 120hz i okularki 3D. Niestety w 3D ta przypadłość z kratkami zdarza się znacznie częściej, wiec zasilacz ma już raczej dość. Na allegro sa teraz tagany 680W, uzywane, prawdopodobnie naprawiane z gwar 3 miesiace, niedrogo. Sprzedawane przez angela.pl.

 

Osobiście to ja wolę corsarza 520w od grzebanego tagana ;)

 

Inna sprawa ze gtx 470 zwłaszcza po o/c wciąga- ja musiałem do testów 3dmarka11 przepiąć linie w zasiłce 750w :)

Na 1 linii komp potrafił się wyłączyć i to na sandy, co nie wciąga jakoś wiele..

 

http://www.angela.pl/p5771,chieftec-cft-750-14cs.html coś takeigo starczy na lata i do wszystkiego prawie ;) Sli łyka jak pelikan :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to ja wolę corsarza 520w od grzebanego tagana ;)

 

Inna sprawa ze gtx 470 zwłaszcza po o/c wciąga- ja musiałem do testów 3dmarka11 przepiąć linie w zasiłce 750w :)

Na 1 linii komp potrafił się wyłączyć i to na sandy, co nie wciąga jakoś wiele..

 

Chieftec CFT-750-14CS :: ..:: Angela.pl ::.. coś takeigo starczy na lata i do wszystkiego prawie ;) Sli łyka jak pelikan :P

 

Na chiefteci niestety mam alergię po widoku dwoch eksplodujących :). Ten 520W corsarz nie wyrabia, dlatego musze go zmienic. Koszt nowego corsaira 750W to ponad 400zł a tego tagana moge miec za 180 wiec po sprzedaży corsarza (ktorego posiadam) doplata do wymiany niewielka wiec myślę że warto spróbować :) . Jak kiedyś szlag trafi tagana zupełnie, to zdecyduje się na nowego corsarza. Teraz w każdym razie czekam na tagana i chciałbym podciągnąc jeszcze tegp gtx 470 do 750 albo 800mhz, bo na tym zasilaczu to cud ze w ogole funkcjonuje ;] - przy każdej probie podkręcenia nawety o 20mhz, zaliczam kratke po paru sekundach. Na wykresie widać tyklo pobór prądu z OC Guru jak rośnie..rośnie i klops ;]

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chiefteci niestety mam alergię po widoku dwoch eksplodujących :). Ten 520W corsarz nie wyrabia, dlatego musze go zmienic. Koszt nowego corsaira 750W to ponad 400zł a tego tagana moge miec za 180 wiec po sprzedaży corsarza (ktorego posiadam) doplata do wymiany niewielka wiec myślę że warto spróbować :) . Jak kiedyś szlag trafi tagana zupełnie, to zdecyduje się na nowego corsarza. Teraz w każdym razie czekam na tagana i chciałbym podciągnąc jeszcze tegp gtx 470 do 750 albo 800mhz, bo na tym zasilaczu to cud ze w ogole funkcjonuje ;] - przy każdej probie podkręcenia nawety o 20mhz, zaliczam kratke po paru sekundach. Na wykresie widać tyklo pobór prądu z OC Guru jak rośnie..rośnie i klops ;]

 

Nie wiem jak wy liczycie ale 500W to aż nad to dla 470-ki (800-850 mhz core) i Sandy 4.5Ghz. Mój komp podczas największego obciążenia pokazał mi 400W z gniazdka ( z monitorem 24" oraz routerem co bierze ok 10-15W), czyli sama jednostka siorbie jakieś 350-360W max (BF3 multi). Może u was karta nie wyrabia albo jest za mały woltaż na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy liczycie ale 500W to aż nad to dla 470-ki (800-850 mhz core) i Sandy 4.5Ghz. Mój komp podczas największego obciążenia pokazał mi 400W z gniazdka ( z monitorem 24" oraz routerem co bierze ok 10-15W), czyli sama jednostka siorbie jakieś 350-360W max (BF3 multi). Może u was karta nie wyrabia albo jest za mały woltaż na GPU?

 

No raczej nie aż nad to. Moj 520W "skwierczał" pod obciążeniem, w OC Guru ktory pokazuje pobór prądu dla mojej karty w przy 12-13amperach bylo OK i zawsze w momencie gdy dochodzilo do 13.5 karta sie wieszala. Na w/w taganie jest OK, z resztą nawet nvidia piszę ze 550W to minimum dla 470tki.

 

Chodzmi o to że te 500W czy 750W to pewno moc "szczytowa", przeciez jasne jest ze komputer nie bierze 750W bo mozesz sobie do tego podpica Pentiuma III, ale 470 jest ewidentnie prądożerna :).

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego korsarza i w sumie nie chce się poddać :lol: Zmieniałem już kilkukrotnie bebechy, a on nadal dzielnie zasila wszystko co mu podrzucę. Może ten c2q robi taką różnicę, bo grafa u mnie trochę więcej wsysa :wink: pzdr

 

Moj procek nie kręci się najlepiej, wiec sporo musiałem mu V dorzucić, to samo pamięci, działają chyba na 2.3V jak dobrze pamiętam, także cały zestaw jest prądożerny - w sensie wymagający dla zasilacza :). A zasilacz jakoś rok ciągnął, tylko czasem zdarzały się resety grafy o ktorych mówiłem - ale na tyle rzadko ze jakoś z tym żyłem. Problem tak jak mówię zaczął się przy 3D gdzie karta chyba dostaje już ostro w dupe non stop a nie momentami, no i te przypadki "wywalania się" były zbyt częste.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musiałem sporo V dołożyć :). Procek zdaje się działa na 1.45 albo 1.475. Może to kwestia jakości corsaira, chociaz nie miałem złego zdania na temat tego zasilacza i tak jak mówię rok czasu działałem z tą kartą, więc nie było tragedii. Tragedia zaczeła mi sie w momencie kiedy karta naprawde zaczęła być mocno obciążona, więc być może dlatego w krotkim czasie nie doświadczyłeś problemów z prądem :). Nie mówię że to jest niemożliwe, po prostu w długim okresie użytkowania powoduje problemy których być nie powinno i IMHO to jest problem za słabego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć powoli dosc tej karty. Po wymianie zasilacza, okazalo się że to nie jedyny problem. Drugi problem to temperatura jaka karta osiaga. Przypomne tylko ze to gigabyte 470 wersja super overclock ze zmodyfikowanym chlodzeniem. Większośc tych problemów zaczeła się pod dokupieniu 3d vision, co obciąża kartę mocniej niż zwykly obraz 2d.

 

Zmodyfikowalem chlodzenie w obudowie, aby sie upewnić ze to nie kwestia slabego przeplywu i nadal mam problem, a obudowe mam dosyc sporą. Obecnie mam z tylu 2x 12cm wydmuciach!ace powietrze na zewnatrz z boku jeden wiejący na kartę do srodka (na wysokosci karty) z zewnątrz 92mm, i z przodu wiejący do srodka 92mm.

 

Temperatura w furmarku szybuje momentalnie (ok 30 sekund), do 103 stopni potem jest koniec, ale tego nie uznaje jako wiarygodny program, gorzej w grach. W wiedzminie 2 na przyklad temperatura dochodzi do 96 stopni, i pojawiaja mi sie powoli "kropki" na ekranie, a jeszcze po chwili nastepje reset grafiki.

 

Najchetniej oddalbym ja na gwarancje i olał temat, ale zdaje się ze Gigabyte ma gwarancji tylko rok, a ze karta byla brana na firme, to rękojmi nie ma. Pomyslalem ze moze zmienie pastę na jakąś lepszą żeby zbić chociaż o te 5-1o stopni, bo to by wystarczyło. Macie jakieś pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to okres chyba 3 lat... [wg. kilku stron www ] polecam sprawdzić w gwarancji jaką miałeś przy karcie

 

jeśli jest plomba a ty tylko wymienisz paste to możesz utracić gwarancje [o ile jest] wiec pierw proponuje zorientować się o gwarancji a potem coś działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to okres chyba 3 lat... [wg. kilku stron www ] polecam sprawdzić w gwarancji jaką miałeś przy karcie

 

jeśli jest plomba a ty tylko wymienisz paste to możesz utracić gwarancje [o ile jest] wiec pierw proponuje zorientować się o gwarancji a potem coś działać

 

Faktycznie poczytalem w necie i wychodzi że jest 36 miesiecy. Zrobilem jeszcze test, otwarlem po prostu obudowę i temp spada o 1-2 stopnie, ale nadal to jets 94 i moze sie nie wiesza ale kropy na ekranie sie pojawiaja. Wydaje mi sie ze ten egzemplarz pod obciązeniem sie przegrzewa :(

 

ps. Przy karcie nie ma nic o gwarancji, a na fakturze nie ma informacji. Muszę chba gdzies napisać.

 

p2. Ale faktycznie wszystkie nowe karty gigabyte jak widzę maja 36, wiec chyba moja tez bedzie miala :). Musze ja reklamowac.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

komu mi? nie zauważyłem czegoś takiego.. wyszło 3C więcej zależy od temp w pokoju a teraz mam bardzo ciepło. Gdzie te spadające takty w fermarku??????????? :damage_wall:

post-174386-0-78015600-1329554465_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu mi? nie zauważyłem czegoś takiego.. wyszło 3C więcej zależy od temp w pokoju a teraz mam bardzo ciepło. Gdzie te spadające takty w fermarku??????????? :damage_wall:

post-174386-0-78015600-1329554465_thumb.jpg

 

poczytaj o ocp w serii 5xx

 

To jest smutne, że nawet nie wiesz jak zbudowana jet twoja karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marantz5003 - To nie jest istotne, moj gtx 470 powinien mieć znacznie niższe temperatury gdyby był sprawny. Nie bardzo rozumiem co ten komentarz o fermi wnosi do dyskusji. Jakbym mial ochotę kupic 570-tke to bym ją kupił, natomiast w tej chwili chciałbym sprawną 470-tke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...