Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodzony w jakim sensie? jak już to jest za dużo pasty lub chłodzenie za słabo dociska..

 

Wlasnie w takim sensie, nie chce wnikać w to jak, niech wnikają w to w serwisie, grunt że nie działa tak jak powinien. Według większości testów temperatury pod obciążeniem na tej karcie to ok 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

A jak wygląda chłodzenie twoje obudowy? JA swoją kartę rozkręcałem kilak razy bo też miałem z nią problemy i już jest wszystko ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tym też kombinowałem już na rózne sposoby. Obecnie z przodu mam 1x 92mm z boku 1x92 na wysokosci karty, wiejący na karte, a z tylu 2x 12cm. Przy otwartej obudowie całkowicie, temperatura spada o 1-2 stopnie na karcie, ale furmark i tak zabija ją w 30 sekund a wiedzmin po paru minutach gry. Troche się boję że beda problemy z gwarą, bo ja rok na tej karcie tak "przebimbałem", moze jedynie z crysis 2 i metro 2033 mialem problem z temperatura, ale dawalo rade. No ale teraz od czasu tego 3D vision, praktycznie większość gierek ją zagrzewa zbyt ostro. Nie cierpie takich niejednoznacznych uszkodzeń, bo równie dobrze mogą stwierdzić że wszystko OK.

 

Wygląda to mniej więcej tak jak poniżej. Nie jestem w stanie objąć wszystkiego wiec pokazuje tylko koncowke. Grałem może z 10 minut. Na poczatku naturalnie temp niższa, wiatrak się rozkręca, temp rosnie itd. Przy tym 99 na koncu, mialem kratki na ekranie i reset grafiki.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej i najtaniej, to chyba jest nową kartę graficzną kupić... , bo inwestować w skomplikowane systemy chłodzenia (np pasywna chłodnica firmy Zelman), się chyba nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej i najtaniej, to chyba jest nową kartę graficzną kupić... , bo inwestować w skomplikowane systemy chłodzenia (np pasywna chłodnica firmy Zelman), się chyba nie opłaca...

 

najprościej i najtaniej będzie jak mi wymienią kartę na sprawną :). W zeszłym tygodniu odesłałem ją do serwisu, z kompletnym opisem. Nie wiem jak sprawnie działa serwis sklepu sklep.gram.pl - bo tam kupowałem kartę. Mam nadzieję że nie będzie najgorzej i nie będę musiał z kimś się tam "szarpać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj siedzę na evga 480 i naprawdę nie wiem skąd ten mit grzałki itp ;)

 

Kręci się to na niższym napięciu niż gtx 470, więc i temperatury nawet lepsze.

 

O głośności nie powiem, bo od razu na rdzeń poszedł bloczek. Pozostawiłem seryjną ramkę i turbinkę to sekcja jest odpowiednio chłodzona..

 

 

 

Niestety takt w takt to przewaga w 3dmarkach jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jakie tam częstotliwości da radę osiągnąć i na jakim napięciu? :wink: pzdr

 

 

Def to 1.013. Nie wiem ile było pierwotnie, bo znajomy do sli rochę modował biosy ;)

2 identyczne karty do tego kupione jednocześnie, a miały inne napięcia w biosie :blink:

 

W Alan Wake 800/1075 wydawało się być stabilne na defie.

Chwilę 850mhz też chodziło...

Gra mocno daje w kość gpu, więc moim zdaniem jest dobrym wyznacznikiem

 

 

Do testów to grafa szła bez zbytniego dovoltowania do ok 885mhz.

 

Wyżej to już jedziemy z koksem,a tempy nie bardzo pozwalają.

 

Na razie po 1 wieczorze zabawy :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając jeszcze mój wątek uszkodzonego gtx 470 SOC, najwyraźniej było to coś poważniejszego niż niedociśnięta pasta bo dzisiaj dostałem maila żę usterka jest nienaprawialna. W związku z tym otrzymam zwort kasy, co mi nawet na rękę :). Dostane prawie 1000 zł (bo tyle za nią zapłaciłem), zastanawiam sie czy dopłacać już teraz do czegoś (moze 570 ? ) czy poczekać i wziąć coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

poczekaj kilka dni cena gtx 570 dc2 ładnie spada kilka dni temu był za 1400zł teraz w tym samym sklepie kosztuję 1200 i z kazdym dniem cena spada o kilkanaście złotych myśle że za tydzień kupi go za 1100zł. sprawdź Karty graficzne, nVidia GTX 570 - Sklep internetowy Agito.pl

obecnie najtńszy jest gtx 570 gainward za 1071zł

na gtx 680 kasy na pewno ci nie starczy a za nim pojawią sie słabsze wersje to ho ho i pewnie ich ceny będą w okolicach 1500zł. gtx 570 to dobry wybór pilnuj cen i kópuj :) tutaj masz wynik mojej 570tki po oc.

post-174386-0-13959600-1332323518_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popolować na evcię gtx 480 ;)

 

W sklepach u hamburgerów są po 230$ nówki ;)

 

Idealna karta na "przeczekanie" na normalizację cen obecnej generacji.

 

 

Jeśli gtx 570 to raczej nie palit/gainward- plomba na chłodzeniu uniemożliwia nawet okresowe czyszczenie i zmianę pasty o np wodowaniu nie wspominając.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja poleca dc2 bo jest cicha nawet po oc.. u mnie dysk zagłusza kartę a samsung spoint 3 do głośnych nie należy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

popieram ale jak masz brać gtx 480 to tą z jak najlepszym chłodzeniem żebyś nie miał odrzutowca w budzie.. na allegro są po 800zł na gwarancji ale większość jest po serwisie i wszystkie to referenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram ale jak masz brać gtx 480 to tą z jak najlepszym chłodzeniem żebyś nie miał odrzutowca w budzie.. na allegro są po 800zł na gwarancji ale większość jest po serwisie i wszystkie to referenty.

 

Nie 480 raczej nie, faktycznie tylko 570 byłby w moim zasiegu, na 580 szkoda mi kasy. Zobacze co się dzieje z tym asusem DC gtx 570 i jego ceną na dniach. Problem w tym że w kwietniu wyjezdzam na miesiac i wracam dopiero w maju, wiec zsadniczi jak poczekam jeszcze te 2 tygodnie to po powrocie i premierze 600 te karty (570 i 580) pewno beda duzo tansze :).

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

cena gtx 570 powinna wynosić 1000-1100zł :) nowego z dobrego sklepu a nie z allegro na gwarancji po serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcat możesz dać jakieś linki do sklepów? Nie znalazłem jeszcze takiego co by wysyłał do polski. Jak wygląda sprawa z watem na granicy?

 

Sporo ludzi ściaga z newegg, amazona itp, ale to zwykle prywatny import- trzeba mieć kogoś w usa i on nadaje prezenty :)

 

Ja tak ściągałem zegarek seiko a amazona- w Polsce w salonie 1k, ściągany z usa z prowizją dla "załatwiacza" i częsciowym watem + koszty wysyłki wyszło niecałe 500 :lol: :mur:

 

 

 

Moja 480-ka jest akurat z kompuszrota bo mieli kilka sztuk w dobrej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w wypadku tej karty (ASUS 570 DCII) nie wiem czy jest to opłacalne. Zapłacisz niecałe 1000 zł za samą kartę, plus wysyłka do polski, załatwianie przez kogoś, plus możliwość dowalenia cła i vat'u. Nie zaoszczedzisz zbyt wiele, gra niewarta świeczki.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

przecież na agito gtx 570 dc2 jest za 1200zł i cena ciągle spada poczekaj troche i kupisz za 1100 albo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez mowie ze sie nie oplaca ;). Czekam, czekam, zdecydowalem sie juz na ta 570 DCII od ASUSA chociaz opinie znalazlem rozne dot. krecenia. MAm nadzieje ze nie nadzieje sie tak jak z tym SUPER OVERCLOCK od gigabyte'a ktory mial byc super chlodny, a byl zepsuty ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat :)

Mam ostatnio problem z głośną pracą chłodzenia na moim Gigabyte GTX 470 SOC (3 wentylatorki).

Środkowy niemiłosiernie terkocze, szczególnie na wolnych obrotach.

Nie mam za bardzo chęci ani czasu zdejmować chłodzenia i samemu naprawiać, dlatego przyszło mi do głowy, że może gwarancja obejmuje taką usterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z niskimi wynikami w 3D markach 2003, 2005, 2006 o dziwo w nowszych jest wynik w miarę prawidłowy, przykład

Core i7 860 @ 4200mhz, 2x8GB 2400mhz cl11, GTX 480 @900/2020

03: 104265

05: 37013

06: 27388

Vantage: 25842

11: 6790

Co może być przyczyną, potrzebne są jakieś optymalizacje/łatki do smarka żeby wyniki były wyższe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...