Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

6 GB VRAM - no no , może być ciekawie , zwłaszcza w świetle tego co zaproponowała konkurencja .

 

Jakiś czas temu to ludzie wieszali psy na PowerColor za Radka z 2 GB Vram , a tu mamy 3x tyle .

 

I nie sądzę żeby to było do Quadro , inaczej nie było by tego w newsie .

 

Z szyny można wywróżyć że karta będzie miała 6 kontrolerów VRAM - po 1GB na 1 kość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie CPU i GPU... NV idzie w tej chwili bardziej w stronę Intela i jego Larrabee. Ciekawe, co z tego wyjdzie...

 

Panie i Panowie... Oto pierwsze fotki Fermi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widać wtyczkę na zasilanie 8-pin... Tylko jedna wtyczka...?

 

Jednak nie - podobno jest jeszcze 6-pin.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł - pewne dane dające do myślenia...

 

Now, you've read that correctly - Ferni comes with a support for native execution of C++

 

No to ja nie mam więcej pytań - mamy nowy procesor z funkcją karty graficznej :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No i to jest to na co czekałem. Model 1.5 GiB już widzę w swoim kompie wraz z Core i5. To będzie cudeńko, a jakie to malutkie jak na taką specyfikację. Wspaniałe.

 

Niech tylko się Radki jak najlepiej sprzedają przez najbliższe miesiące, potem jakas obniżka i cena startowa GT300 będzie mniam.

 

A w natywnych grach DX11 ta karta powinna wymiatać, niczego nie ujmując Radkom, to jednak jak się programistom będzie chciało wszystko wykorzystać to może być ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Braille'm nie bylo?

 

cos mi sie zdaje, ze poczekam z zakupem nowej grafy do premiery tego monstrum B-)

LINK odrobinę lepiej ;)

 

ciężko jest mi uwierzyć że ta prezentacja zawierała jakikolwiek realne informacje i ta tesla to była prawdziwa karta a nie plastykowy oszust.. nagle, niczym z [gluteus maximus] wyskakują z takimi informacjami zaraz po premierze kart ATI. zero przecieków, nic. po za tym karta ma 9 cali i niby jakoś udało się im poupychać wszystko na pcb. ciekawe ile to ma warstw... i jakie mogą być koszta tej tesli jeśli naprawdę wejdzie do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się te zbliżenie Nvidii z Intelem,. Obie firmy bardzo lubią nieuczciwe tricki bo najłatwiej w ten sposób przywalić konkurencji. Obawiam się czegoś takiego, że np. Intel zacznie implementować w prockach coś takiego, żeby karty graficzne Nvidii działały z nimi znacznie szybciej, niż z prockami AMD. Tym sposobem sprzedaż GPU będzie się zbliżać do proporcji sprzedaży CPU, która na dzień dzisiejszy wygląda nieciekawie tj. 80-90% rynku ma Intel. Jeżeli udałoby im sie do czegoś takiego doprowadzić, to ATI straciłoby wielu klientów oraz szansę na nawiązanie walki z Nvidią. A znając zielonych tylko marzą o czymś takim :((.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel nienawidzi nVidia za jej chipsety ;) ostatnio dostałem olśnienia i całe zamieszanie w ilości podstawek do procesorów jest tylko stworzeniem większej ilości sprzedaży chipsetów. ale mniejsza o to. plany intela odnośnie larrabee są takie że ma zamiar implementować ją pod czapką procesora ;) oczywiście daleka to przyszłość ale wątpię aby teraz intel wchodził w jakieś niejasne układy z nVidia bo sam wchodzi na rynek GPU więc chcąc nie chcąc nVidia to wróg :D

 

jeśli owa tesla jest prawdziwa to ATI równie dobrze może zwinąć swoją ofertę pro kart :) ale jeśli nVidia ma zamiar sprzedawać takie tesle dla mas to i tak to się nie uda bo ile osób wykorzysta jej zdolności? a w grach to i tak pewnie wszyscy programiści pójdą na klasyczne karty ATI ;)

 

ciekawa rozgrywka się rozpoczęła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biznesie nie ma czegoś takiego jak "nienawidzi". Jak jest do zrobienia deal, z którego będzie $$$ rzędu miliardów, to oni się beda nienawidzieć jak im kamery do głowy przystawisz, a jak już je wyłączysz to beda pić i dmuchać laski na wspólnym party, tak jak nasi posłowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciach!le jakie ścierwo.

W najgorszych firmach w Polsce takich fars się nie wyprawia. Sądziłem, że to co robiła Nvidia podczas serii 5xxx to był max żenady, ale widzę, że są w taj kategorii klasą sami dla siebie i lecą bić kolejne rekordy.

 

Mam nadzieję, ze na kolejnej konferencji znajdzie się jakiś dziennikarz z jajami i wyrwie tą atrapę i da tym kretynom po ryju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olać tabelki :D

 

link pokazany fermi to jest jednak lipa :D

I co z tego że pokazali atrapę? Mieli zademonstrować aspekty nowego rdzenia a nie odpalać smarki i inne duperele...... poza tym na foto to jeśli już karta tesla dla zastosowań GPGPU. Po prostu zaprezentowali co i jak i tyle nie musieli pokazywać screenów i innych dupereli na co wszyscy tak czekają... przyjdzie i na to kolej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie łapiesz. nVidia celowo zrobiła tą lipną konferencję aby zwrócić na siebie uwagę. jak dla mnie oni wcale nie musieli prezentować żadnego GPU tylko zwyczajnie przyznać że ciągle rozwijają konstrukcję i nie ma sensu pokazywać jednej z kilku wersji karty, i oczywiście cała pogadanka o tym jak nowa technologia będzie dawała cudowne możliwości tego czy sramtego... a pokazując lipną kartę dają wszystkim do zrozumienia że nie mają nic innego po za koncepcją. ;) czasami słowo ma większą moc niż tysiąc lipnych fermich ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że pokazali atrapę? Mieli zademonstrować aspekty nowego rdzenia a nie odpalać smarki i inne duperele...... poza tym na foto to jeśli już karta tesla dla zastosowań GPGPU. Po prostu zaprezentowali co i jak i tyle nie musieli pokazywać screenów i innych dupereli na co wszyscy tak czekają... przyjdzie i na to kolej.

A to z tego że oprócz tego co napisał prznar1, NV gra również na zwłokę, ATI rozpoczyna sprzedaż udanej konstrukcji HD5xxx (jak wskazują testy) a NV narazie jedyne co może robić to zwracać na siebie uwagę, "szokować" cyferkami, udawać że wszystko jest ok. Natomiast prezentacja tej atrapy to już całkowite pośmiewisko, po cholerę oni to pokazywali? Równie dobrze mógłbym zabrać na taką prezentację radka, "ubrać" w chłodzenie z naklejkami NV i robić z siebie głupa tak jak to zrobili ludzie NV na konferencji.

 

Od planów do realizacji jeszcze daleka droga i tak jest w przypadku zielonych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawie im sie udalo odwrocic uwage od nowych radeonow ;) wiele osob w temacie o 5870 juz sie deklarowalo, ze lepiej jednak poczekac do konca roku na nvidie ;) o to chodzilo w tym wszystkim - zeby ludzie nie kupili 5870, czekajac na rozwoj wydarzen... Oczywiscie w tym momencie wszyscy sie dowiedzieli w jak glebokiej d*** jest nvidia, skoro posuwaja sie do takich zagrywek. Gdzies ostatnio czytalem, ze dopiero w polowie pazdziernika maja negocjowac z TSMC ceny produkcji 40nm czipsetow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...