Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

panie i panowie, prawda jest taka że zieloni mają pełno kiślu w gaciach, i łapy im się trzęsą przy robocie jakby mieli parkinsona. A to dlatego że ATi ma dużą przewagę, a oni nie mając żadnego pomysłu i pchają miodu do swoich "fermi" ( które mi się z farma kojarzą ? nawet wieśniacko ja nazwali, widać z pośpiechu nie przemyśleli tego dobrze. ). Mało tego, jeżeli intel dobrze wyjdzie z tym swoim GPU w CPU, to nvidia jest usrana! I tak teoretycznie będzie... Zwolennicy radeonów będą mieć rogala od ucha do ucha na buzi! ;D

 

Bardzo tresciwa i inteligentna uwaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa... jasne.. czy mi się zdaje czy oni porównują najlepszego gtx'a 480 z NIE najlepszym radeonem 5870 ? Bo z tego co mi wiadomo jest już 5970... Nie mówiąc już jak zaczną wychodzić jakieś edycje "black" z podkręconym rdzeniem i pamięciami... a szybko nowy gtx 4xx się nie pokaże... Pewnie gdyby przegrywali z radeonami to albo by nie pokazali tego testu, albo by go sfałszowali... Nie jestem jakimś pseudo zwolennikiem nVidii czy ATi(sam mam gf 7600gt i się ie wstydzę xp), ale ciemno widzę widzę przyszłość zielonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiałem dlaczego nie poszli tym tropem. Czyli GDDR5 + więcej jednostek, niższy proces i by było ok. Dostosować jeszcze do dx11 i voila czyli metoda taka jaką ATI uzyskało serię HD5xxx.

 

Z drugiej strony Fermi miał być nową architekturą, przełomem i nie tylko zabawką do grania ale i typowym kombajnem do obliczeń. No jestem ciekaw pierwszych testów nowego dziecka zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX480 może i 1 rdzeniowa tak jak 5870, ale jego przeciwnika zweryfikuje cena. Jeśli będzie w cenie 5970 to do niej powinien być porównany. Wtedy jest 1 karta vs 1 karta w tym samym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twitter.com/binstream/status/9518230933

 

nV pokazała benchmark w Unigine Heaven w wersji 1.1... więc nie dziwota że mieli lepsze wyniki od ATi... ehhh kolejna papka marketingowa...pozatym czemu nie zrobili testu z 8xAA... bo notują spadek 45%!! tak jak GTX470 4xaa=29fps 8xaa=20fps + wersja wersja 1.1 UH i wszystko jasne...

 

Nowa wersja UH pojawi się w dniach 9-13 marca na GDC 2010 w San Fransico :)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ty siejesz głupoty , bo nie masz pewności na jakiej wersji nvidia robiła testy. Będą oficjalne testy , będzie wszystko wiadomo bez ściemy.

 

Na wersji 1.0 UH GTX470 uzyskał 29 a HD5870 27... Jak włączysz AAx8 robi się 23 vs 20 już na korzyśc ATi. Ciekawe że nV pokazała na filmiku wersję 1.1 czyli... No przecież to jest jasne jak słońce...

 

Moja teoria jest taka że zauważyli wyciekająe wyniki testów które nie były im na rękę i dzisiaj pokazali wielki triumf GTX480 w UH a gów.. prawda ! Oni są najlepsi w ściemach i tak było od zawsze...

 

 

1:06 sobie przewiń i masz wersja 1.1... A na oficjalnej stronie UH i twitter się chwalą bostem w teselacji 30% więc hah. nV zrobiła niezły numer...

 

Jakbyś miał firmę aktywną na giełdzie sam byś ściemniał żeby tylko akcje poszły do góry a to są setki milionów $. Więc pozwolić sobie nie mogą na przedstawienie swoich kart w gorszym świetle...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na filmie pokazane by to była wersja 1.1 także o czym ty piszesz??? Jeżeli tak będzie to rzeczywiście niezła ściema , póki co nie ma dowodów na to by ściemniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na filmie pokazane by to była wersja 1.1 także o czym ty piszesz??? Jeżeli tak będzie to rzeczywiście niezła ściema , póki co nie ma dowodów na to by ściemniali.

 

Jakto nie ma dowodów...Zatrzymaj na 1:06 masz Unigine Heaven benchmark 1.1. A do ściągnięcia mamy wersję Unigine Heaven demo 1.0...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na filmie pokazane by to była wersja 1.1 także o czym ty piszesz??? Jeżeli tak będzie to rzeczywiście niezła ściema , póki co nie ma dowodów na to by ściemniali.

 

Jest pokazane na ułamek sekundy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zauważyłem w tego momentu , rzeczywiście 1.1. Ale muszą być wyniki na ati tego bencha , wtedy będzie wiadomo co w trawie piszczy. Ta optymalizacja może dotyczyć tylko dla kart nvidii , ale to cały czas przypuszczenia.Będzie premiera , będą wyniki i wtedy będzie można rozliczać nvidie ze ściemę lub nie.

Nvidie stać na wydanie kasy by optymalizacja w tym programiku była tylko pod ich karty , wiadomo zabieg marketingowy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi im jak marzenie bez przycięcia z fajnym framrate fakt ale mają zoptymalizowaną pod siebie wersję 1.1 dla mnie to buractwo jest nic więcej...

 

PS... to już pochodną Artilekta jestem no no to się dorobiłem za pisanie prawdy oh... Jaki on tu ma nick bo go nie widze ?

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest normalka BattleForge jest super zoptymalizowane pod ati , na nvidii działa marnie. To są przepychanki marketingowe , to my na tym wszystkim tracimy. Takie zagrywki mają miejsce , bo jakoś trzeba przekonać do kupna karty danego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale ja nienawidzę takiego czegoś... :/ Albo pokazujemy światu prawdę albo lecimy z klientelą w balona... To samo z odgrzewaniem kart i zmienianiem nazw... Nie szanują innych to ja nie szanuję ich i tyle... idę spać pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale ja nienawidzę takiego czegoś... :/ Albo pokazujemy światu prawdę albo lecimy z klientelą w balona... To samo z odgrzewaniem kart i zmienianiem nazw... Nie szanują innych to ja nie szanuję ich i tyle... idę spać pozdro

 

No a myślisz że co się na świecie liczy? Kasa i tylko kasa, także klienta będą robić w balona na wszystkie możliwe sposoby. Każda firma tak działa i nie ma co się łudzić. Trzeba samemu porównać wydajność do ceny i wybrać produkt najbardziej odpowiedni dla siebie, a nie łykać papkę marketingową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ciekawy przykład z życia wzięty. Jako że ostatnimi dniami wypyneły różne cyferki a lubię cyferki to przeanalizowałem conieco :)

 

Wiemy że chiński portal zamieścił małe teściki GTX470 vs. HD5870. Co z nich wynika ? Popatrzmy

 

GTX470

 

Unigine Heaven 1.0

1920x1200 4AA = avg 29.2 fps

8AA = avg 20 fps -45%

 

Jak widzimy nowa karta nVidii notuje spadek 45% między trybem 4xAA a 8xAA.

Jako że dotychczasowe karty nVidii mają ten sam problem co można zobaczyć na stronce ht4u.net oraz computerbase.de. Są tam bardzo fajnie pokazane różnice między poszczególnymi trybami AA od x1 do x8. jeśli komuś się nie chce sprawdzać napiszę tutaj przykłady.

 

Crysis Warhead 1.1 (Frost Flythrough - Enthusiast)

1920 x 1200 [4xAA/16xAF] 26,1 24,9 (-4,5%) HD5870 przegrywa z GTX295 o -4.5%

Crysis Warhead 1.1 (Frost Flythrough - Enthusiast)

1920 x 1200 [8xAA/16xAF] 17,1 22,0 (+28,8%) HD5870 wygrywa z GTX295 o 28.8%

 

Jak widzimy spadek GTX295 między trybem AAx4 a AAx8 wynosi 52% ! Sytuacje takie możemy zaobserwować w wielu grach. W trybie AAx8 overall HD5870 wygrywa z GTX295 o 20%-25% podczas gdy w AAx4 przegrywa.

 

Teraz wróćmy do wyników GTX470 w UH 1.0 i spadku 45%. Widać że nowe karty nVidii mają ten sam problem co stara arch. i notują bardzo duże spadki w trybie 8xAA. Wczoraj jak wiemy przedstawiciel nV pokazał nam 4 minutowy bench i porównanie promujące nową architekturę ale testy przeprowadził w rozdzielczości 1920x1080 1XAF oraz 0xAA i tutaj widać dlaczego tak zrobił a nie inaczej. Wróćmy do wyników GTX470 znowu i wydajności w UH 1.0.

 

GTX470

Unigine Heaven 1.0

1920x1200 4AA = avg 29.2 fps

8AA = avg 20 fps -45%

 

HD5870

 

1920x1200 4AA = avg 27 fps

8AA = avg 23 fps

 

Jak widzimy sytuacja z załączonym AA zmienia się diametralnie na korzyść HD5870. Dodając do tego użycie zoptymalizowanej wersji UH 1.1 przez nVidię można dojść do wniosku że pokazali to w czym ich karta wygrywa czyli w trybie 0xAA. A kto gra teraz bez AA ? To jest najważniejsza rzecz jeśli chodzi o ogólny IQ w grach.

Do tej pory widzieliśmy sporo i można śmiało wyciągnąć wniosek że nowa seria GTX4xx nie jest tak dobra jak to się wydaje i jak to pokazuje nV mydląc kolejny raz oczy jej fanom.

 

Spróbójmy zasymulować wydajność GTX480. Karta ta będzie lepsza od GTX470 o jakieś 15-20%.

 

GTX470

Unigine Heaven 1.0

1900x1200 tryb AAx8 = avg 20 fps

 

GTX480

Unigine Heaven 1.0

1900x1200 tryb AAx8 = i tutaj dodajemy 20% i wychodzi nam avg 24 fps

 

HD5870 osiąga w tym momencie avg 23 fps.

 

Widać jak byk że GTX480 będzie miał znaczną przewagę nad HD5870 jeśli puścimy UH 1.0 bez AA(w AAx4 będzie to wyglądać mniej więcej tak że do GTX470 i jego 29 średniego fps dodajmy 20% i wyjdzie nam około 35 avg dla 480 co daje nam przewagę nad HD5870 overall 30%). Poddczas gdy w trybie AAx8 wygląda to tak: 23 fps vs. 24 fps(4,5% lepiej wypada GTX480)...

 

Oceńcie sami to co napisałem bo pokazuje jasno wszystko jak na tacy.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A na co komu AAx8 w Full HD? W niższych rozdziałkach to nic nie daje (poza różnicami na powiększonych screenach), a co dopiero w takiej. Trzeba na prawdę nie grać tylko klatkę po klatce porównywać, wtedy się można cieszyć z lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co komu AAx8 w Full HD? W niższych rozdziałkach to nic nie daje (poza różnicami na powiększonych screenach), a co dopiero w takiej. Trzeba na prawdę nie grać tylko klatkę po klatce porównywać, wtedy się można cieszyć z lepszej jakości.

 

Całkowita prawda. Porównywałem poszczególny screeny na różnych nastawach i różnica między 4aa a 8aa jest minimalna, dostrzec można dopiero przy stop klatce. W czasie grania nie ma mowy o zobaczeniu różnic. Zdarza się jednak czasem tak, że mimo 4aa są na niektórych przedmiotach lekki ząbki, dopiero wyższy tryb to niweluje. Zależy jaka gierka, trzeba sobie sprawdzić.

 

Oczywiście jak tylko jest możliwość, to daję najwyższy tryb na jaki pozwala duet gra-karta. Takie moje "zboczenie". :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Post numer 273.

 

 

A jeśli v1.1 jest optymalizowana pod NV to źle? Skąd mieli wiedzieć jak napisać bencha jak nie było tych kart? Nie o to chodzi żeby wykorzystać ich możliwości? Same stery to nie wszystko.

 

Jak wersja 1.0 wyszła to karty ATI już były, więc zapewne wykorzystali je jak sie da.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

@KamraK85

 

ale zdajesz sobię sprawe że HD5870 nie mogli testować na wersji 1.0 a GTX480 na 1.1 bo to by było wielkie oszustwo................

musieli testować tą samą wersją benchmarka 1.1 obie karty aby można było je jakoś sensownie porównać..................

 

GTX480 jest średnnio dobre 1.6x wydajniejszy od HD5870 w scenie ze smokiem a to dużo.......

 

Ta optymalizacja może dotyczyć tylko dla kart nvidii , ale to cały czas przypuszczenia.Będzie premiera , będą wyniki i wtedy będzie można rozliczać nvidie ze ściemę lub nie.

Nvidie stać na wydanie kasy by optymalizacja w tym programiku była tylko pod ich karty , wiadomo zabieg marketingowy.

 

nie widze tego aby Nvidia sypnela kasa i Heaven był jakoś specjalnie optymalizowany pod karty Nvidii. tak wiec nie gadaj głupot...............

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamraK85

 

ale zdajesz sobię sprawe że HD5870 nie mogli testować na wersji 1.0 a GTX480 na 1.1 bo to by było wielkie oszustwo................

musieli testować tą samą wersją benchmarka 1.1 obie karty aby można było je jakoś sensownie porównać..................

 

GTX480 jest średnnio dobre 1.6x wydajniejszy od HD5870 w scenie ze smokiem a to dużo.......

 

 

 

nie widze tego aby Nvidia sypnela kasa i Heaven był jakoś specjalnie optymalizowany pod karty Nvidii. tak wiec nie gadaj głupot...............

 

1.6x przy smoku i to bez AA. Zobaczysz testy z załączonym 4xAA lub 8xAA i przewaga zniknie a o to chodzi w tym że karty testuje się w najcięższych dla nich warunkach a nie tam gdzie dana karta ma przewagę. No zobaczymy co z tą wersją 1.0 vs 1.1 za tydzien będzie GDC i ma wyjść nowa wersja więc każdy będzie mógł to porównać. Zauważcie też że screen który pokazuje PR nV jest już w necie od grudnia i nic się nie zmienił więc tutaj też coś jest nie tak. UH wyszło w listopadzie ? Więc nV już dysponowała w grudiu wersją 1.1 ? A przecietny użytkownik ma dostęp tylko do wersji 1.0... Mi to śmierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...