Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Karty testuje się w różnych warunkach, a nie tylko najcięższych. Bo co z tego że w najcięższych karta będzie gorsza, jak w słabszych (takich w jakich np. ja grywam) będzie dużo lepsza? To tylko przykład.

 

Będą testy to każdy będzie widział jaka jest wydajność w takich trybach jakie kogoś interesują. Bo np. wyniki z 2560x1600 nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia, i równie dobrze karta może mieć 1 FPS tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze tego aby Nvidia sypnela kasa i Heaven był jakoś specjalnie optymalizowany pod karty Nvidii. tak wiec nie gadaj głupot...............

 

Specu od siedmiu boleści zobaczymy jak pojawi się wersja 1.1 oficjalnie i nie tykaj mojej osoby , bo może to się źle skończyć dla ciebie.

 

 

A propos AA to różnice między AA*4 ... do AA*16 wynikają z kiepskiej jakości AA , dlatego wyższe AA jak AA*4 praktycznie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

1.6x przy smoku i to bez AA. Zobaczysz testy z załączonym 4xAA lub 8xAA i przewaga zniknie a o to chodzi w tym że karty testuje się w najcięższych dla nich warunkach a nie tam gdzie dana karta ma przewagę. No zobaczymy co z tą wersją 1.0 vs 1.1 za tydzien będzie GDC i ma wyjść nowa wersja więc każdy będzie mógł to porównać. Zauważcie też że screen który pokazuje PR nV jest już w necie od grudnia i nic się nie zmienił więc tutaj też coś jest nie tak. UH wyszło w listopadzie ? Więc nV już dysponowała w grudiu wersją 1.1 ? A przecietny użytkownik ma dostęp tylko do wersji 1.0... Mi to śmierdzi

 

 

4xAA NV ma tak samo wydajne jak u ATI wiec spadek bedzie taki sam i nadal przewaga bedzie 1.6x a tryb 8x to podobno też jest jakoś ulepszony w tech architekturze.......................

 

 

ten pierwszy screen był robiony na 1.0 ten ostatni to jest na 1.1, co ci tu smierdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Co tu duzo gdybac... Niedlugo (troche przed premiera) moze zrobie testy Fermi na Kulfonie ;)

 

to idz zrób....................... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6x przy smoku i to bez AA. Zobaczysz testy z załączonym 4xAA lub 8xAA i przewaga zniknie

sprawdz jaki jest spadek framerate po zmianie rozdz i fsaa w tych wlasnie dwoch testach ktore prezentuje nv, a ktore dot tesselacji -podpowiem, jest o wiele mniejszy niz dla calego dema. to raz. dwa. sprawdz sobie jakie roznice sa w demach SDK dx11 dot. tesselacji dla nv i ati - znowu podpowiem, jeszcze wieksze niz w przyadku unigine. oczywiscie dla gf100

 

A przecietny użytkownik ma dostęp tylko do wersji 1.0... Mi to śmierdzi

 

no i za chwile bedzie mial dostep do 1.1.

1.1

Dołączona grafika

 

1.0

Dołączona grafika

 

podpowiedz - czas pomiedzy 60-140s w przypadku wersji 1.1 do calego w przypadku 1.0. nv musialo niezle posmarowac unigine. a tym bardzij m$. ale nic to. szukaj dalej. przynajmniej masz zajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się w wróżkę:

1. Karta będzie bardzo słabo dostępna, bo: wielki rozmiar chipa-> trudności z uzyskiem, wysoki koszt produkcji (NVIDIA na początku zapewne będzie dokładać do interesu), niewiele układów z jednego wafla

krótki okres między premierą a pozyskaniem ostatniego batcha (C3 czy jak mu tam...)

2. Karta będzie nieco droższa od 5870, bo: będzie nieco wydajniejsza, SŁABA DOSTĘPNOŚĆ, wysoki popyt w początkowym okresie

3. Karta będzie nieco szybsza od 5870, bo: wypadałoby odzyskać koronę wydajności choć na chwilę, ukaże się z dużym opóźnieniem względem konkurenta

4. Karta będzie strasznie prądożerna, bo: trzeba nadrobić wydajność do ATI, wyciskając co się da z krzemu -> jak najwyższe taktowanie= wysokie napięcie rdzenia

5. Karta będzie się słabo podkręcała, bo: wycisną co się da już w fabryce- patrz wyżej.

6. Karta będzie miała szybko następcę, bo: będzie to karta bardzo droga w produkcji (chip, chłodzenie, PCB), ATI wypuści coś nowego, rynek będzie żądał czegoś mniej prądożernego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy testy na PPC... czy też zamiast GTX400 będzie o ramce do zdjęć/ urządzeniu NAS/ Głośnikach za 30pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się w wróżkę:

1. Karta będzie bardzo słabo dostępna, bo: wielki rozmiar chipa-> trudności z uzyskiem, wysoki koszt produkcji (NVIDIA na początku zapewne będzie dokładać do interesu), niewiele układów z jednego wafla

krótki okres między premierą a pozyskaniem ostatniego batcha (C3 czy jak mu tam...)

2. Karta będzie nieco droższa od 5870, bo: będzie nieco wydajniejsza, SŁABA DOSTĘPNOŚĆ, wysoki popyt w początkowym okresie

3. Karta będzie nieco szybsza od 5870, bo: wypadałoby odzyskać koronę wydajności choć na chwilę, ukaże się z dużym opóźnieniem względem konkurenta

4. Karta będzie strasznie prądożerna, bo: trzeba nadrobić wydajność do ATI, wyciskając co się da z krzemu -> jak najwyższe taktowanie= wysokie napięcie rdzenia

5. Karta będzie się słabo podkręcała, bo: wycisną co się da już w fabryce- patrz wyżej.

6. Karta będzie miała szybko następcę, bo: będzie to karta bardzo droga w produkcji (chip, chłodzenie, PCB), ATI wypuści coś nowego, rynek będzie żądał czegoś mniej prądożernego.

 

Nawet się z tobą zgodzę(pierwsze 3, reszta tylko trochę). Sądzę jednak, żę 480 będzie wydajniejsze jakies 10-15%, 470 do 10%. Jednak cena będzie duża i to pewnie nie tylko trochę, bo nawet jeśli będzie 3% wydajniejsze to fanboye je wsadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mail z zapytaniem do supportu Uningine

 

Hello.

 

Heaven 2.0 will be publicly available on March, 26.

 

>> Hi when will be aviable to download version 1.1 or 2.0 of UH ?

>>

>> Cheers

>

--

Best regards,

Joulia Gubieva

Developer / Unigine Corp.

extaliones@unigine.com

 

:| Ciekawe czemu akurat 26 marca... Czy to ma coś wspólnego z premierą Fermiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera odbędzie się 28 marca ? Czy ta data jest już pewna ?

 

pewna jest tylko smierc i podatki

 

ale sadzac po wszelkiej masci zalewie pudelek, nieoficjalnych testow i pokazanie kart juz A3... tak to raczej pewne.

Swoja droga nawet Czesi juz testuja 470 a w u nas w trzecim swiecie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko czekać obniżek i wielkiej premiery nowego potworka od... AMD ;-) Podobno szykują coś ekstra na premierę Fermi.

 

jakieś źródła, niepotwierdzone plotki ? Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za twojepc.pl:

(...)GeForce GTX 470. Sercem karty jest 40-nanometrowy układ o nazwie kodowej Fermi (oznaczenie GF100-275-A3) wyposażony w 448 procesorów strumieniowych (CUDA cores) oraz 40 jednostek ROP. Oprócz tego na laminacie znajduje się 1280 MB pamięci GDDR5 z 320-bitowym interfejsem. Częstotliwość taktowania pamięci wynosi 4000 MHz (efektywnie) natomiast przepustowość 160 GB/s. Do zasilania niezbędne jest podłączenie dwóch 6-pinowych wtyczek PCIe. Karta wyposażona jest w dwa złącza DVI oraz jedno HDMI i obsługuje technologię NVIDIA 3D Vision Surround umożliwiającą równoczesną pracę na 3 monitorach. W zasadzie jedyną niewiadomą pozostaje częstotliwość taktowania układu graficznego i cena. Premiera odbędzie się 26 marca.(...)Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź złośliwy ;-) plotki były na PCLabie i w wielu innych wortalach - a obniżki u AMD zrobią dobrze także fanom konkurencji - bo NVIDIA będzie musiała dostosować ofertę do realiów rynku.

 

 

PS: Tak, jestem fanem AMD, ale już kilka GeForce mialem w budzie jak czerwoni nie mieli nic ciekawego w budżecie, który miałem do wydania. Nie biorę wszystkiego co wyda AMD za rewelkę i jestem skłonny do krytyki - uważam że do typowego fanboja mi daleko :wink: Po prostu mam swoje sympatie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO możemy zapomnieć o obnizkach.

Nvidia pewnie bedzie szczesliwa jesli uda jej sie ustawic ceny GTX 470 pomiedzy 5850 a 5870 proporcjonalnie do wydajnosci , a 480 za wiecej niz 5870

 

Zreszta w sumie cena za 5850 jest dobra juz teraz AMD leci w kulki na serii 5770 i 5830 a tam nic sie nie ruszy poki middle end nvidii nie wyjdzie.

 

Ehh jak ja sie ciesze , ze zlapalem GTX za 630 zeta w listopadzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku śledzę losy nowej serii GTX i czuję że to będzie niezły power. Taką mała ciekawostkę chcę wam przedstawić. Otóż oglądałem video na youtube z prezentacji porównawczej GTX 480 vs 5870 oficjela nviidi który się chwalił jaki to on ma w kompie power i jak to sobie on radzi z teselacją. W pewnym momencie przełącza on widok na siatkę i pokazuje smoka. Widzimy wtedy że klatki nie spadają poniżej 30. Po zakończonej prezentacji w dalszym video widzimy jak nasz autor odpala swoją 5970 (tak! nie 5870) na procku 3780MHZ (w prezentacji 3330) i również przełącza na siatkę + widok na smoka... i co widzimy? spadek do 16 fps. Pozostaje pytanie jakie gry wykorzystają teselację i jak ta wydajność sprawdzi się w grach bez niej. Dla mnie GTX 480 może max w każdej grze robić 60 fps ważne żeby miał tyle samo fps'ów minimalnie :) i chociaż tego nie potrafi to w tej kwestii sporo zostawia w tyle 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...