Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Czemu 480 SP? Chyba ktoś się walnął.

 

480-tka będzie 40% szybsza od 470-tki (różnica w cenie(?

 

TDP raczej masakryczne. Zobaczymy jak z chłodzeniem, no i oczywiscie wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP akurat jest niskie(tyle co gtx280) , 480sp ze względu na zbyt małą ilość w pełni sprawnych chipów. Wydajność nie wiele spadnie , a za to korzystnie wpłynie to na ceny kart , bo wykorzystana zostanie wyraźnie większa ilość chipów. Karty i tak zostaną w dość krótkim czasie odświeżone , jak tmsc udoskonali proces na maxa , to nvidia wyda kartę z 512sp i wyższymi taktami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty sa doskonale i praktycznie az za wydajne na gry dostepne dzisiaj, ale ATI ma ogromna przewage w jednej kwestii. Jak tylko GTXy wyjda, ATI moze sobie pozwolic na spore przyciecie ceny, bo dzisiaj te karty sa sporo drozsze niz mialy byc na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te karty to już nie referencyjne OEM-y tylko autorskie konstrukcje, każdy może dać dowolną ilosć pamięci, równie dobrze by ktoś mógł zrobić jednoukładowego Radeona z 4 GiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty sa doskonale i praktycznie az za wydajne na gry dostepne dzisiaj, ale ATI ma ogromna przewage w jednej kwestii. Jak tylko GTXy wyjda, ATI moze sobie pozwolic na spore przyciecie ceny, bo dzisiaj te karty sa sporo drozsze niz mialy byc na poczatku.

 

zainstaluj metro 2033 lub battlefielda bad company daj wszystko na maxa i zobaczysz jak "aż za wydajne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj metro 2033 lub battlefielda bad company daj wszystko na maxa i zobaczysz jak "aż za wydajne"

 

Hmm w sumie 480sp to nie jest tragedia bo przy 700Mhz na rdzeniu to i tak sporo wiecej niz prorokowal Charlie (czyli 512sp@625-650).

 

Ciekawe jak beda sie krecic 470 bo zegar wydaje sie dosc niski wobec duzej wersji.

 

PS. Ciekawe czy z okazji premiery nowych kart naprawia skalowanie obrazu w swoich sterach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jakie będą zegary? Bo czytam ten temat regularnie ale nie zauważyłem żeby była o tym mowa, chyba że mi umkneło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mim się wydaje że o kant [gluteus maximus] można te wykresy rozbić patrząc na to IN4.pl - Serwis informacyjny :: ATI Catalyst 10.3 - szybki test (wyniki samego dirta dają do myślenia), ale jeśli tak będzie na prawdę i potwierdzi się to w metro 2033 czy nowym bad company 2 to biorę, oczywiście cena max 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co 5870 denerwuje? ;)

 

jak byś poczytał temat o 58xx to byś wiedział że ja ze swoim 5870 nie mam praktycznie żadnych problemów, szukam czegoś wydajniejszego w wersji jednochipowej, jakoś nie mam uprzedzeń do żadnej firmy (przerabiałem już intela amd ati i nvidie po kilka razy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mim się wydaje że o kant [gluteus maximus] można te wykresy rozbić patrząc na to IN4.pl - Serwis informacyjny :: ATI Catalyst 10.3 - szybki test (wyniki samego dirta dają do myślenia), ale jeśli tak będzie na prawdę i potwierdzi się to w metro 2033 czy nowym bad company 2 to biorę, oczywiście cena max 1500zł.

 

Opierasz się na teście , który został zrobiony na wbudowanych benchmarkach.Poza tym nie jest napisane nic o jakości i skąd wziął się boost. Te wykresiki , co podał sulaco także można sobie w pupe wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A może ktoś z ciekawości napisać ceny pre-ordera u DDR2? Bo nowa wersja sklepu nie działa poprawnie (nie ma żadnych produktów) u przynajmniej kilku providerów (ani Netia, ani GHNet, ani jakiś lokalny provider w Lublinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z ciekawości napisać ceny pre-ordera u DDR2? Bo nowa wersja sklepu nie działa poprawnie (nie ma żadnych produktów) u przynajmniej kilku providerów (ani Netia, ani GHNet, ani jakiś lokalny provider w Lublinie).

 

Na chwile obecna:

 

EVGA Geforce GTX 470 Pre Order - 1550 PLN

 

EVGA Geforce GTX 480 Pre Order - 1950 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę GTX470 wziął z ddr2.pl - 1550 zł pre-order. Według mnie cena zawyżona nieco (o 200 zł) w sklepach GTX470 powinien kosztować jakieś 1350 zł czyli tyle co HD5870. Co do GTX480 nie jestem pewny bo podaje się ze ma być o 150$ droższy. Na moje oko będzie kosztował około hmm 400-500 zł więcej czyli by wychodziło okolice 1850-1950 zł. Ale to moje luźne przemyślenia. Na pewnym niemieckim serwisie dostali paczkę z GTX480 i na kartce była napisana wartość 500 euro więc na nasze to jakieś 1950 zł właśnie. Jeśli będą takie ceny to nie ma co liczyć na wojenkę cenową niestety :|

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czekam na GTX480 od razu biorę z pierwszego sklepu w jakim będzie dostępny :) Tylko ta cena trochę zawyżona co nie ? Mojego HD5850 już można wyrwać za 950 zł więc stracę na tym interesie trochę jeśli bym miał dopłacać 1000 zł :| :| do GTX480 właśnie. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę jaka będzie wydajność oraz głośność chłodzenia oraz temperatura bo to właśnie jest dla mnie priorytetem.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje bez karty od jutra:) sprzedałem swojego gtx295 za 1200zł więc czekam na pierwsze testy bo jeżeli nie to kupię 5970.

 

A na DDR2 są chyba dość stare ceny bo tam XFX Radeon HD 5970 kosztuje jakieś 2700zł co jest śmieszną ceną biorąc pod uwagę cene jaką mi w pierwszym sklepi zaproponowali -2100zł

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w nowych GF podoba się, że są trzy wyjścia wideo, które nie zakrywają jednak kratki wentylacyjnej na śledziu i całe powietrze może swobodnie wydostać się za budę - moim zdaniem to najlepszy sposób na chłodzie GPU, by ciepełko nie zostało w blaszaku.

 

Chętnie też bym kupił dla odmiany GF, o ile właśnie nie będzie zbyt drogie i hałaśliwe - zobaczymy czy NV chce realnie konkurować i zaatakuje ceną czy po prostu wystawi te karty dla swoich fanów tylko, którzy dadzą za nie każde pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje bez karty od jutra:) sprzedałem swojego gtx295 za 1200zł więc czekam na pierwsze testy bo jeżeli nie to kupię 5970.

 

A na DDR2 są chyba dość stare ceny bo tam XFX Radeon HD 5970 kosztuje jakieś 2700zł co jest śmieszną ceną biorąc pod uwagę cene jaką mi w pierwszym sklepi zaproponowali -2100zł

 

Odradzam zakupu 5970 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakupu 5970 ;)

 

Dzięki za doradztwo :)

Faktycznie jestem przekonany do gtx480 i mam nadzieje że nie będzie odstawał od 295. Cena mam nadzieje, że będzie tak do 2000zł. No i pytanie chyba najważniejsze czy karta pojawi się w sklepach w tym miesiącu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...