Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

w tym miesiącu nie liczył bym na to a tym bardziej 1 sztuki w Polsce gtx480 nie bada niżej niż 2000 zł na bank

 

dlaczego niżej niż 2000zł się nie spodziewasz?

499$ na dzień dzisiejszy to ponad 60$ mniej niż gtx295. 295tke kupiłem u nas w sklepie na początku lutego ur. za 1700z. Jestem chyba większym optymistą i wierze że już za 1999zł będzie można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy mniej więcej pogląd na to czego możemy się spodziewać w Sobotę z rana :)

Ktoś wspominał wcześniej że GTX470 będzie wydajny jak HD5870... Chyba nic z tego.

Jeśli tak to będzie wyglądało to nie zamieniam mojej HD5850 na GTX480 bo będzie to kiepski interes :/ To już wolę dokupić druga HD5850 i po OC przegonić HD5970. To chyba będzie najlepsze wyjście. Kurcze przecież ja po OC HD5850 mam większą wydajność od HD5870 więc jaki jest sens kupowania 1000 zł droższej karty... Ale się wkur... a myślałem że sobie kupię dla odmiany kartę NV.

post-178866-126924794243_thumb.jpg

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo1977

Jak nie bedzie odstawac wydajnosciowo od 295'ki to przy 2000PLN nie bedzie to dobry zakup bo 295 mozesz sobie na allegro kupic od kogos za przypuscmy ~~1100PLN ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo1977

Jak nie bedzie odstawac wydajnosciowo od 295'ki to przy 2000PLN nie bedzie to dobry zakup bo 295 mozesz sobie na allegro kupic od kogos za przypuscmy ~~1100PLN ;)

 

Ale osoba wybierająca zakup karty w sklepie będzie miała do wyboru karty w porównywalnych cenach (400zł) no i sam wynik nie jest chyba najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wyniki z 3Dmark Vantage :

 

3DMark Vantage Extreme

HD5970: 12339

GTX480: 9688

HD5870: 8912

GTX470: 7527

HD5850: 6848

 

HD5870 vs GTX480 różnica 8.7%.

Różnica w cenie jakieś hmm 40% :|

 

Na niemieckim forum koleś który wrzucił te wyniki napisał że w trybie 2D karta pobiera tyle prądu co cały sprzęt(bez karty) + monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. taki wynik 5870 jest zawyzony... ;)

darujmy sobie narazie takie gdybanie ;)

 

@mucha

dowiesz sie po premierze kiedy beda oficjalne testy ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile sprzedaż tą tego GTX285 i ile będziesz musiał dołożyć do GTX480. Mnie się nie opłaca opylać mojej HD5850 bo dostanę za nią 900-950 zł max więc musiał bym dołożyć drugie tyle za trochę lepsza wydajność. Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać na następną generację kart...

 

Czemu twierdzisz że jest zawyżony wynik HD5870 ? To jest normalny wynik na niektórych serwisach zagranicznych mają nawet X9200 wiec nie rozumiem na czym opierasz swoją teorię... Ja bym powiedział wręcz przeciwnie że to karty NV po włączeniu PhysX dodają dużo do wyniku CPU i wtedy ogólny wynik Extreme jest zawyżony.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo1977

Jak nie bedzie odstawac wydajnosciowo od 295'ki to przy 2000PLN nie bedzie to dobry zakup bo 295 mozesz sobie na allegro kupic od kogos za przypuscmy ~~1100PLN ;)

 

No ale 295 to 2 rdzenie co nie zawsze daje 2x wydajność no i inne problemy rozwiązań multi gpu. Jak taki 480 ( karta 1 rdzeniowa ) będzie o 50% szybsza niż 285gtx to będzie dobrze. 5870 jest o jakieś 20-30% szybsza od 285. Ale fakt, z gdybaniem trzeba się wstrzymać do soboty (tak?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile sprzedaż tą tego GTX285 i ile będziesz musiał dołożyć do GTX480. Mnie się nie opłaca opylać mojej HD5850 bo dostanę za nią 900-950 zł max więc musiał bym dołożyć drugie tyle za trochę lepsza wydajność. Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać na następną generację kart...

 

Czemu twierdzisz że jest zawyżony wynik HD5870 ? To jest normalny wynik na niektórych serwisach zagranicznych mają nawet X9200 wiec nie rozumiem na czym opierasz swoją teorię... Ja bym powiedział wręcz przeciwnie że to karty NV po włączeniu PhysX dodają dużo do wyniku CPU i wtedy ogólny wynik Extreme jest zawyżony.

 

PhysX daje duzo pkt do wyniku - to oczywiste

Teorie opieram na porownaniach z innymi portalami (wiarygodnymi) oraz na wlasnym tescie przy procku

975XE ;) - fakt, bylo to dawno a stery nie byly tak 'swietne' jak teraz... Obecnie nie chce mi sie sprawdzac bo platforma lezy rozebrana a dla jednego testu nie bede specjalnie kleil ;)

 

@toms

do soboty ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy mniej więcej pogląd na to czego możemy się spodziewać w Sobotę z rana :)

Ktoś wspominał wcześniej że GTX470 będzie wydajny jak HD5870... Chyba nic z tego.

Jeśli tak to będzie wyglądało to nie zamieniam mojej HD5850 na GTX480 bo będzie to kiepski interes :/ To już wolę dokupić druga HD5850 i po OC przegonić HD5970. To chyba będzie najlepsze wyjście. Kurcze przecież ja po OC HD5850 mam większą wydajność od HD5870 więc jaki jest sens kupowania 1000 zł droższej karty... Ale się wkur... a myślałem że sobie kupię dla odmiany kartę NV.

 

A ja myślę , że prawda jak zwykle będzie leżeć po środku. 

 

 

Bedą gry gdzie GTX 470 będzie miał wydajność ciut lepszą od 5850 a będą takie gdzie dogoni 5870. 

 

Tak samo nie ma co płakać , że ceny kosmiczne. W stanach 5870 zdaje sie chodzi teraz po 400, 470 ma byc po 350, wiec i u nas po stabilizacji cen bedzie tanszy od 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem test na w vantage extreme i mam, 9060 (grafa nie kręcona), także wynik raczej nie jest zawyżony

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją drogą można zmienić nazwe tematu na 470 i 480, bo niższe modele zapewne dostaną z czasem swoje własne tematy (tak jak do tej pory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę chłodzenie bardzo solidne, rurki bezpośrednio stykają się z rdzeniem, radiator sporych rozmiarów nie powinno być problemu z gotującą się kartą, sekcja zasilania też wzbudza zaufanie, ogólnie wygląda na solidną konstrukcje i nic 5870 w tym względzie nie ustępuje, z wyników nic nie niewiele wnioskuję, obsługa fizyki mocno zawyża wyniki vantage, miałem kiedyś gts250 do liczenia fizyki i wynik w vantage 24000 teraz bez gts-a mam niecałe 19000, za dwa dni będę mógł porównać wyniki cząstkowe i zobaczymy jak 480 jest naprawdę mocna, ciekawi mnie jakie będzie oc nowych kart czy pracują na granicznych wartościach czy coś się da wycisnąć, dla przykładu mój 5870 930/5200 bez podnoszenia napięcia, choć działa cały czas na def., zaraz sprawdzę ile wyciąga w nowym uenigine 2.0, i generalnie to właśnie te testy (+ metro 2033, bc2) bardziej mnie interesują jak 3dmarki bo pokazują prawdziwą wydajność kart nowej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wróżek i posiadaczy kul. :lol:

Opychać mojego gtx'a? Liczę na jakieś 40% więcej wydajności w stosunku do 285 ( mam nadzieję że się sprawdzi ). Wiadomo że kiepsko z dostępnością i ceną przez pewnie 2 pierwsze miesiące, ale zbytnio mi się nie spieszy ( tzn. nie mam teraz za wiele czasu na granie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsługa fizyki mocno zawyża wyniki vantage

 

przeciez ten test bez liczenia fizyki puszczony...

 

@toms83

moja kula dzisiaj odmawia wspolpracy ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

moja kula dzisiaj odmawia wspolpracy ;)

 

Więcej napięcia jej. :razz:

 

Co mnie bardzo interesuje w 480 to jej kultura pracy. System chłodzenia ma ładny, ale jak to działa. 285 i fabryczna suszara działa średnio, gorąco jak h.. i głośno. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten test bez liczenia fizyki puszczony...

 

@toms83

moja kula dzisiaj odmawia wspolpracy ;)

 

przecież standardowo jak karta obsługuje fizykę to naliczane są punkty, no chyba że sterowniki nie obsługują 480gtx, do czasu oficjalnych testów praktycznie nic nie idzie wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wróżek i posiadaczy kul. :lol:

Opychać mojego gtx'a? Liczę na jakieś 40% więcej wydajności w stosunku do 285 ( mam nadzieję że się sprawdzi ). Wiadomo że kiepsko z dostępnością i ceną przez pewnie 2 pierwsze miesiące, ale zbytnio mi się nie spieszy ( tzn. nie mam teraz za wiele czasu na granie ).

 

osobiście czekam na wer. z 512-stoma CUD-ami ;d

coś a'la GT200 i teraźniejsza GT200b

;)

tez coraz mniej czasu na granie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież standardowo jak karta obsługuje fizykę to naliczane są punkty, no chyba że sterowniki nie obsługują 480gtx, do czasu oficjalnych testów praktycznie nic nie idzie wywnioskować

 

za to idzie sie tylko pochlastac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...