Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki ! Zatem wszystkie spekulacje się potwierdziły . Pozostaje czekać na kontratak w wykonaniu Ati . Wyniki pokazują że wystarczy jakaś zmodyfikowana wersja rodem powtórka z rozrywki 4870@4890 . To co tym razem zaoferuje NVIDIA to przede wszystkim możliwość wykonywania jezyka c++ . Dla mnie jest to dość interesujące . Nie zmienia to faktu że 480 nie okazał się overkillerem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Porażka. A miałem nadzieję, że będzie w końcu na co zmienić 8800GT ;/ 470 czasem przegrywa z 5850. NV ratuje się tylko żałosnym Physx ki Benchami :/ Czekam na następny ruch czerwonych i chyba od długiego czasu to ich produkt zagości u mnie w budzie. Jakby teraz Ati zastosowało mega obniżkę cen na święta to NV by miało problem.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Z tego co ja widziałem to 470 wygrywa czasami z 5870 ogólnie bardzo dobre karty

szkoda że teścik usneli bo bym procentowo policzył jak wychodzi wydajność

 

Spoko, przezorny zawsze ubezpieczony ;) Może rzeczywiście przegiąłem mówiąc "czasem".

 

Testy gdzie 470 wygrywa z 5870 i 5850

Dołączona grafika

 

Testy gdzie 470 wygrywa tylko z 5850 ( przegrywając z 5870)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Testy gdzie 470 przegrywa z 5850

 

Dołączona grafika

 

Smarki i PhysX ON ( POOOWAAAH)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No trochę się tego uzbierało nie jest żle

 

470 przegrywa 2 razy z 285, raz z 5850. Syntetyki i Physx pomijam bo to nie jest czysta walka. Nie jest ciekawie. Chciałbym zobaczyć test 470, 480 z 260, 275, 280 w SLI

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470 2 razy przegrywa z 285, raz z 5850. Syntetyki i Physx pomijam bo to nie jest czysta walka. Nie jest ciekawie.

 

Batman to syntetyk

to teraz jeszcze trzeba testować nv z wyłaczonym physx żeby była czysta walka

trzeba jeszcze zobaczyc jak stery dobre zrobią i tu też mogą trochę dorzucić

zobaczę sobie na labie jak to wychodzi

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Batman to syntetyk

to teraz jeszcze trzeba testować nv z wyłaczonym physx żeby była czysta walka

 

Wiesz dla mnie wybór prosty dać 300/400zł ( stawiam, że tyle więcej będzie kosztował 470 od 5870) więcej za karte czy grać z Physx Off. Tym bardziej, że w takim Metro nawet na GF płynnie z PHysx on nie jest :/

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to wielka porażka, karta jest niewiele wydajniejsza od 5870, sporo droższa, prądu ponad 100w więcej, temperatury i hałas nie do zaakceptowania, wróżą też wielka awaryjność kart bo nawet polimerowe kondensatory w tej temperaturze długo nie pociągną, physx to nie problem bo zawsze można kupić 9600gso za 180zł i działa bez problemu w każdej grze która go obsługuje, generalnie sam chip nie jest zły, tylko wyprzedził czasy i postęp, gdyby był zrobiony w procesie 32nm, byłby dużo mniejszy nie zjadał tyle prądu i nie wydzielał tyle ciepła, ja póki co odpuszczam, czekam jeszcze na wyniki z oc, ale przy 100*c wątpię żeby szło uzyskać przyzwoite rezultaty, pozostaje jeszcze wc, ale to już nie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba czekać na nowe rewizje tej karty z docelową ilością SP - jak udoskonalą proces i uzysk będzie większy, to będzie można walnąć wyższe takty i właśnie 512 SP - wtedy taki GF 485 będzie sensownym rozwiązaniem - bo i wydajność wzrośnie.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nie dala tak wcale [gluteus maximus] ;) Dlaczego nikt nie bierze pod uwage tego, ze ATI (np. 5870) ma problemy i to wszystko dziala jakby chcialo a nie moglo? ke?

BTW zgodze sie - wydajnosc zawodzi. Chcialem produktu szybszego od GTX295... Tak jak juz kiedys mowilem - jest to jedno gpu wiec nie mozna tez psow wieszac na nim ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Czekaliśmy pół roku. Dla mnie nie ma znaczenia czy ma 2 czy 1 procesor skoro kosztuje tyle samo. Zanim ta karta będzie dostępna u nas po normalnych cenach to Ati może już coś naprawi z resztą ostatnie stery już troche poprawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Ci co maja GTX295 powinni przy nim zostac ;)

BTW co do tych poprawek to mnie nie interesuje ile poprawilo bo karta wypuszczona na rynek ma dzialac i tyle.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wc powiadasz? ja się założę ,że przy trzech takich kartach i jednej chłodnicy zagotuje się feser pod mocnym obciążeniem:) kiedyś jak pokazywali pierwsze demo to chyba tak się stało nawet bo komp im się zrestartował właśnie przy trzech kartach na wc w benchmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Czyzby NVIDIA zrobila powtorke z rozrywki z serii FX? :D

 

A co było z serią fx??? ja widzę tu tylko jedno rozwiązanie na te 100C przy max obrotach wentylatora... zmienić tą małą turbinkę na dwa większe wentylatory tak jak to robi np msi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale padaka, trzeba to przyznać i szczerze powiedzieć. Jest trochę szybsza od 5870, ale jest sporo cieplejsza, łakoma na prądzik, głośna i przez pierwsze 3 miesiące droga. :lol: Dali d.u.pasa bez 2 zdań, wypuszczone na siłę żeby tylko było, bo by ich zmasakrowali.

 

BTW, ktoś pisał, że gtx 4xx będzie "super udana" ja fx5xxx, no i zgadł. :lol2:

 

Trzeba zmieniać chłodzenie na gtx 285 i trochę na nim pośmigam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powtórka z rozrywki czyli to samo jak za czasów serii fx :D

ojj słabo nvidia, sterowniki ją tylko ratują teraz...

 

No syf jak za czasów FXa ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Of course sa tez gorsze wyniki , ale podobno sa to screenshoty z oficlanego review z hexusa , ktore sie pojawilo na chwile i zaraz zniknelo.

 

XtremeSystems Forums - View Single Post - The Fermi Thread - Part 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co niektóre komentarze to aż śmiać mi się chce, widać polska mentalność ;).

 

Jeśli ktoś się spowiedziewał przewagi x2 do Radeonów serii HD58XX to pogratulować podejścia, wydaje mi się że celem NV było stworzenie najwydajniejszego GPU na runku i zapewno to im sie udało. Cena kiedyś spadnie jak i dostępność i udoskonalnie To samo było z serią 8000 i GTX 260.

 

Wydaje mi się że realne jest że żaden producent czy to CPU czy GPU nie rzuci odrazu wszystkiego na szale, bo pozbawiłby się możliwości wypuszczania ulepszonego produktu, dlatego różnica w wydajności jak będzie na poziomie 30% będzie jak najbardziej ok.

 

A to jaka jest cena, i czy jutro ktoś z czekiem w łapie poleci do sklepu to mi to dynda. Każdy kupuje to na co ma ochotę, i kiedy ma ochotę, swoją droga nie chcielibyście aby AMD dokopało NV, bo ceny kart graficznych były by jak za czasów Rivy TNT (co niektórzy powinni wiedzieć jakie).

 

A porównanie do serii FX jest kompletnie nie odekwatne. Toczycie piane jakby było o co ??.

 

Jeszcze może wtrące, że szkoda że mało kto zauważa faktu iż GPU NV są z regóły mniej taktowane niż ATI(AMD), co w przypadku OC przekłada się na większy procentowy skok zegarów w przypadku kart NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie efekt końcowy a nie ile MHz jest na rdzeniu.

 

Pobór prądu masakryczny. Najgorsze dla mnie jest to że 58XX nie stanieją za szybko przez to "super" fermi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co niektóre komentarze to aż śmiać mi się chce, widać polska mentalność ;).

 

Poczytaj sobie lepiej zagraniczne fora, bo nie wiesz co piszesz :wink:

Jeśli ktoś się spowiedziewał przewagi x2 do Radeonów serii HD58XX to pogratulować podejścia,

 

Wymyślasz i to mocno.

wydaje mi się że celem NV było stworzenie najwydajniejszego GPU na runku i zapewno to im sie udało.

 

Z niektórych przecieków wynika, że jest czasem nawet słabsza, więc chyba się nie udało, no ale trzeba czekać na oficjalne testy. Poza tym co z tego, że karta w jakieś grze będzie 10% szybsza skoro robi to przy znacznie większym poborze prądu? Stosunek wydajności do Wattów liczy się imho nawet w High-end szczególnie kiedy jest patologicznie niski.

Cena kiedyś spadnie jak i dostępność i udoskonalnie To samo było z serią 8000 i GTX 260.

 

To samo można napisać o HD5xxx, więc argument nie trafiony.

 

Toczycie piane jakby było o co ??.

 

Jesteś hipokrytą

Jeszcze może wtrące, że szkoda że mało kto zauważa faktu iż GPU NV są z regóły mniej taktowane niż ATI(AMD), co w przypadku OC przekłada się na większy procentowy skok zegarów w przypadku kart NV.

 

Żartujesz? Napisz jeszcze, że wszyscy krzaczą bo taki duży pobór prądu, a zapominają, że przecież GPU Fermi jest znacznie większe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle(dobra wydajność w dx11), ale super też nie jest (6 miechów w plecy = 6 miechów dla ATI, cena, pobór, trochę temp, na niestandardowe modele poczekamy.. oj poczekamy). Teraz jak odpowie ATI/AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nawet nie musi spuszczać z ceny, bo fermi przy swoich kosztach produkcji musi nadgonić wydatki. Tak jak @Rafa pisał, amd sobie dalej będzie cykać kasiorę po obecnych cenach.

 

Patrząc realnie a nie z punktu fanboi co poniektórych, to ta karta jest sporym rozczarowaniem. Produkt wypuszczony z konieczności, wyprzedzający epokę ( ta karta będzie świetna przy 32nm procesie, mega moc przy dx11 ). W tej chwili, 40nm porażka na tak skomplikowany rdzeń, co przekłada się na olbrzymie ciepło, hałas, kupa waciorów z dymem. Porównanie z serią 5 jest jak najbardziej na miejscu. :wink:

 

Nic panowie, zatwardziali muszą poczekać kolejne kilka miechów albo kupować Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobiła na mnie wrażenie niestety bardziej śmiać mi się chce niż czytać dalsze testy :) O ile do nowych kart nie przykładam większej uwagi bo nie mają one żadnego sensownego przeznaczenia na dzień dzisiejszy to w tym wypadku ciekawy byłem czy rzeczywiście nV uda się zmieść ATi jak zapowiadano. Nie udało się :lol2: Sorry, karta tylko w Dx11 pokazuje potencjał pojawia się jednak mały problem - gier pod dx11 (szczątkowym zresztą) jest na dziś dzień kilka (3-4?), a reszta jedzie na dx9 jaki klepiemy od wielu lat, a tam już dziecko nV w niczym nowatorskie nie jest. Ale ktoś kupi :) Bo dobrze mieć w sygnaturze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...