Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Gość potfur

~chemiczny & Caleb

Jeżeli chodzi o sprzedaż nV - to pierwszy na rynku (na świecie).

 

XFX.

 

 

Ranking największych producentów kart graficznych.

 

Dołączona grafika

 

 

1.Sapphire 2. PowerColor 3. XFX

Faktycznie, utrata XFX to jest "nic".Pryszcz na [gluteus maximus], nie ?

 

 

Sapphire - produkuje tylko ATi.

PowerColor - produkuje tylko ATi

XFX - produkuje zarówno ATi jaki i nV - no.1 na świecie.

 

~chemiczny, Europa to nie cały świat.A co do dokarmiania - spójrz na siebie.

eot.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Ja p... uczepili się tej nvidii jak rzep psiego ogona. Nie pasuje nv to rozwiązanie jest jedno wybieracie produkt od ati i daj cie se na luz.

 

Ale tu chodzi side o to, że nV dała pupy, bo nie ma obniżek i kart pokroju 5870/285 nie rozdają za stówę. Wtenczas nie zostało nic tylko rozpłakać się na całe forum jaka ta nV niedobra :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tą sprzedażą chyba ściemniasz i to mocno , Palit to główny partner Nv i zapewne oni najwięcej sprzedają. Pod palita podlega sporo marek :wink:

 

Gdyby xfx był na pierwszym miejscu w kwestii sprzedanego sprzętu od nv to ta firma nie byłaby na skraju upadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi side o to, że nV dała pupy, bo nie ma obniżek i kart pokroju 5870/285 nie rozdają za stówę. Wtenczas nie zostało nic tylko rozpłakać się na całe forum jaka ta nV niedobra :D pzdr

 

Zdaje się z tego sprawę , to samo było z gt200 na początku. Po obniżkach karty schodziły jak ciepłe bułeczki i też były wielkie ubolewanie odnośnie ceny przed obniżką. Wiem tyle , że jak 470 będzie w cenie 5850 to także będą schodzić jak ciepłe bułeczki. Prędzej czy póżniej nv musi powalczyć cenowo.

 

Skąd informacje że XFX jest na skraju upadku ?

 

Zwalnianie pracowników i ograniczanie pensji to o czym świadczy - o dobrej kondycji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~sideband

Jakieś linki ? (poza tym to że firma tnie koszty poprzez zwalnianie pracowników / likwidację nierentownych oddziałów np. nie oznacza że jest od razu na skraju upadku).

Czy mam Ci wierzyć "na słowo" ?

 

Nvidia w 2008r. zwolniła 360 pracowników (ok. 6,5% ogółem) - powód - trudna sytuacja w firmie/restruORT: ORT: kturyzacja.

Żródło.

 

~sideband

Wiem tyle , że jak 470 będzie w cenie 5850 to także będą schodzić jak ciepłe bułeczki. Prędzej czy póżniej nv musi powalczyć cenowo.

A ja wiem tyle że na dzień dzisiejszy to są li tylko pobożne życzenia (nie mające swojego odniesienia w realiach).

Jeszcze raz powtórzę, nie potrafili nawet zejść z ceną/zwiększyć uzysku na serii GTX260/275/285 - to teraz na GTX 470/480 im się uda ? (to chyba będzie albo cud, albo "kreatywna księgowość" albo będą dokładać (jak Sony do PS3) do każdego Fermi) - którego prawie nikt nie chce kupić (a przynajmniej niewielu) - na tym forum na razie nikt się nawet nie zadeklarował.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym to świadczy powtarzam kolejny raz?? Nie trzeba być geniuszem by zaczaić , że firmą jest bardzo źle , przecież nie napiszą jesteśmy na skraju bankructwa - takich rzeczy się nie pisze/mówi. Są w tarapatach to nie mogą sobie pozwolić na gt100 , gdyby mieli pewność , że ta karta odniesie sukces z miejsca by łyknęli i w ten sposób poprawili nieco sytuacje finansową. Jak ktoś jest bankrutem to wiadomo o tym jak już jest po ptokach , bo ukrywa się to do ostatniego momentu. Oni produkują tylko karty od nv i od jakiegoś czasu od ati , stąd kłopoty firmy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~sideband

O czym to świadczy powtarzam kolejny raz?? Nie trzeba być geniuszem by zaczaić , że firmą jest bardzo źle , przecież nie napiszą jesteśmy na skraju bankructwa - takich rzeczy się nie pisze/mówi. Są w tarapatach to nie mogą sobie pozwolić na gt100 , gdyby mieli pewność , że ta karta odniesie sukces z miejsca by łyknęli i w ten sposób poprawili nieco sytuacje finansową. Jak ktoś jest bankrutem to wiadomo o tym jak już jest po ptokach , bo ukrywa się to do ostatniego momentu. Oni produkują tylko karty od nv i od jakiegoś czasu od ati , stąd kłopoty firmy.

KE ???.

 

 

Oświecę Cię - mają pewność że ta karta nie odniesie sukcesu.

To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że w XFX są ludzie którzy patrzą realnie na rynek, i nie będą topić swoich własnych udziałów/kasy w produkt o tak niewielkim % uzysku/zysku/ potencjalnie dużej awaryjności etc..Dlatego rezygnują z produkcji serii GTX 480/470.

Stała się jasność ???

 

ps. czekam na dowody że XFX jest "na skraju upadku".

 

eot. kończę bo z nawiedzonymi FanBoyami nV nie warto dyskutować, oni mają "swój świat" (taki "waynes world" :lol2: ).

 

~sideband

Nie obraź się , ale nie jesteś dla mnie wyrocznią , na wszystkie pytania uzyskam odpowiedz w ciągu najbliższych 6msc.

Oczywiście że nie, nikt nie jest.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończcie biadolić, zwykła pyskówka brak informacji na temat, już wolałbym Sulaco jakby tu wkroczył z dwoma lub trzema gtx480 , byłoby o czym dyskutować, na razie z tego co widzę nikt nie posiada realnie karty i proponuje modowi zamknąć temat do czasu pojawienia się takiego osobnika na forum, chemiczny ali, sideband, zamierzacie kupić gtx480/470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończcie biadolić, zwykła pyskówka brak informacji na temat, już wolałbym Sulaco jakby tu wkroczył z dwoma lub trzema gtx480 , byłoby o czym dyskutować, na razie z tego co widzę nikt nie posiada realnie karty i proponuje modowi zamknąć temat do czasu pojawienia się takiego osobnika na forum, chemiczny ali, sideband, zamierzacie kupić gtx480/470?

 

Ja się już wypowiedziałem w sprawie zakupów GTX480. Dlaczego zamykać? Jak na razie mamy płacz i na pewno nie nasz (mój i side'a) tylko jakiś zawiedzionych użyszkodników którzy oczekiwali wiadomo czego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata xfx to żadna strata , jak dla mnie to zysk. Pomimo , że praktycznie wszystkie ich karty to konstrukcje referencyjne(pcb) to awaryjność ich kart jest wysoka. A taki partner nikomu nie jest potrzebny , pierwotny rynek xfx to USA. Nic nie bój nvidia poradzi sobie , porównanie gt100 do serii 2900 od ati to niezłe nadużycie. Teraz czas poczekać na średni segment , jak tam coś ciekawego pokarzą to nv wyjdzie na swoje.

 

Też racja stopień obcięcia GTSów 240/250 w stosunku do większych braci wygląda zachęcająco , a tam problemy z ciepłem i hałasem będą o wiele mniejsze.

 

IMHO GTX470 w cenie 5850 to byłby dobry wybór, chłodzenie do wymiany (ewentualnie można tu liczyć na Twintecha, który lubi robić kanapki z wielkimi wydajnymi coolerami), a większe zużycie prądu nadrabiałby wyższą wydajnością i wsparciem dla PhysXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Obchodzi cie sytuacja xfx? To samo co na pclabie xfx ucieka od nvidii , to trzeba płakać :lol2:. Ma mało kogo interesuje sytuacja tej firmy i praktycznie nie będzie miało wpływu na sprzedaż kart nv , xfx nie chce gt100 , bo są w ciężkiej sytuacji i nie chcą ryzykować. Ja p... uczepili się tej nvidii jak rzep psiego ogona. Nie pasuje nv to rozwiązanie jest jedno wybieracie produkt od ati i daj cie se na luz.

 

Jesteś idiotą. XFX to po pierwsze największy do tej pory partner NV jak przedstawiają dane i NV bardzo tego żałuje.

A druga sprawa tyczy się tego, że XFX daje na swoje karty dozywotnia gwarancje, a oni juz na pewno wiedza jak wyglada sytuacja awaryjnosci gt100, bo dlugo przed wszystkimi mieli sample tych kart i wiedza co sie bedzie dzialo w lecie przy temperaturach 30C. Wiec nie chca po prostu ryzykowac wymiana CALYCH SERII I SETEK TYSIECY KART NA NOWE, dlatego, ze awaryjnosc tego jest i bedzie taka, a nie inna co mozna latwo wywnioskowac po temperaturach pracy tych ukladow.

Dlatego bardzo sprytnie podziekowali NV za to ciach!o, bo wiedzą jaki to produkt i nie beda sie gonic na wlasna reka z wymianami gwarancyjnymi i nie beda tracic na takie cos pieniedzy.

Reasumujac GF100 to FAIL i najwiekszy partner NV nie chce brandowac tych kart swoja naklejka - to mówi tak dużo, że każdy ogarnięty, oprócz fanboyów NV, wie jak prezentują sie te karty na tle rynku.

Koniec imprezy, dziekuje, dobranoc. NV, you just failed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak merytorycznych argumentów , to dziewczęta zaczynają - jesteś idiotą :lol:

 

Pokaż mi dane sprzedaży oraz że xfx jest głównym partnerem nvidii :lol:. Dzidzia już od jakiegoś czasu Palit to główny partner nvidii i największy gracz na rynku , ale jestem idiotą :lol:

Ciekawe dlaczego Palit jest w dobrej kondyncji i w dodatku sporo marek należy do nich , nie wiem jak w przypadku gt100 , ale właśnie palit produkował na zlecenie nv referecyjne pcb do ich kart. Kiedyś... robiła to np. msi czy asus.

 

Jesteś kolejnym oszołomem , który próbuje zabłysnąć tylko zbytnio ci to wychodzi.

 

http://forum.guru3d.com/showthread.php?p=3527270#post3527270

 

Obniżki cen 58xx , nie ma co gt100 to szrot , dlatego obniżają ceny. Ale już się przyzwyczaiłem , że głupota ludzka nie zna granic.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

"[...]Pokaż mi dane sprzedaży oraz że xfx jest głównym partnerem nvidii :lol:. Dzidzia już od jakiegoś czasu Palit to główny partner nvidii i największy gracz na rynku , ale jestem idiotą :lol:

Ciekawe dlaczego Palit jest w dobrej kondyncji i w dodatku sporo marek należy do nich , nie wiem jak w przypadku gt100 , ale właśnie palit produkował na zlecenie nv referecyjne pcb do ich kart. Kiedyś... robiła to np. msi czy asus.[...]"

 

Proszę:

 

Z forum nVidia:

"XFX Will Not Offer GeForce 400 Series GPUs - Says Fermi is Fermented

 

We just received confirmation that XFX, a division of PINE Technologies, will not be releasing any GeForce GTX 400 series graphics cards to the market when the cards become public next month. XFX was not listed as a launch partner for Fermi and did not issue a press release about the upcoming cards, which might come as a shock to many of our readers as they are one of the largest NVIDIA add-in board (AIB) partners in the world! XFX said that the decision not to carry this series of GF100 graphics card was their decision and that they will still be carrying NVIDIA products. From our conversation with XFX they mentioned that they have "yet to see whether the fermented launch will reach an inglorious anti-climax" and mentioned they want to !!! "Ferm up to who really has the big Guns".!!! We are guessing they mean AMD and it sounds like they have something special cooking up there too."

 

I really hope this is not true, Pine XFX always made good stuff

 

Karty od Pine/XFX są "awaryjne" (nadspodziewanie) się "sypią" ?

Nie bardzo.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Partners to Lower 5 Series Prices - Guru3D.com Forums

 

Obniżki cen 58xx , nie ma co gt100 to szrot , dlatego obniżają ceny.

 

Nie wiem, czy doczytałeś, ale tam piszą jedynie o małych obniżkach, które w dodatku są inicjowane przez samych partnerów. AMD zaś czeka na dalszy rozwój sytuacji, czyli jak przyjmie się Fermi wśród konsumentów. Na pewno się nie spieszą z reakcjami, skoro kart NV jeszcze na rynku nie ma, a w większych ilościach będą dopiero około maja...

 

Co do XFX - pewne jest to, że bardziej zyskowne wydaje im się zaangażowanie w produkcję kart ATi... A dlaczego to robią - możliwe, że kłopoty finansowe są jednym z ważniejszych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Karty od Pine/XFX są "awaryjne" (nadspodziewanie) się "sypią" ?

Nie bardzo.

 

Nie wiem dla mnie Pine to był taki no-name. Jakość tych konstrukcji to od zawsze był jakiś żart. Jeżeli XFX to dziecko Pine to już się nie dziwię skąd opinie o awaryjności. Śmiesz stawiać Pine'a w szeregu z EVGA czy BFG? Kiedyś jeszcze Leadtek był wizytówką nV teraz trochę mniej dostępnych konstrukcji (miałem od nich całą gamę od 2gts, 3ti, 7800GT aż do teraz i jakość tych kart zawsze była na wysokim poziomie) :) A taki Pine to :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy doczytałeś, ale tam piszą jedynie o małych obniżkach, które w dodatku są inicjowane przez samych partnerów. AMD zaś czeka na dalszy rozwój sytuacji, czyli jak przyjmie się Fermi wśród konsumentów. Na pewno się nie spieszą z reakcjami, skoro kart NV jeszcze na rynku nie ma, a w większych ilościach będą dopiero około maja...

 

Skoro partnerzy obniżają to widzą w tym interes i nie czekają jak szanowne amd/ati podejmie decyzje. Pamiętaj , że amd/ati czy nvidia to sprzedają jedynie chipy i dają projekt referenta. Partnerzy bez zgody amd/ati czy nv mogą obniżać ceny kart , bo to partnerzy sprzedają karty , a nie ati/amd czy nv. Nv i amd/ati to tylko obniżają ceny chipów , co przekłada się na cenę końcową karty.

 

Przecież Pine to był oemy odbiorca kart od Msi , jak dobrze pamiętam. To , że kiedyś tak było nie znaczy , że teraz też tak jest. Ale pewnie jesteś spory młodszy to takich cudach nie masz wiedzy. Strasznie się sam nakręcasz i podniecasz w dodatku nie wiadomo czym.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

:lol2: :lol2: :lol2:

 

~chemiczny

Jakość tych konstrukcji to od zawsze był jakiś żart

Odpowiedź:

 

 

Proszę:

 

Z forum nVidia:

 

"XFX Will Not Offer GeForce 400 Series GPUs - Says Fermi is Fermented

 

We just received confirmation that XFX, a division of PINE Technologies, will not be releasing any GeForce GTX 400 series graphics cards to the market when the cards become public next month. XFX was not listed as a launch partner for Fermi and did not issue a press release about the upcoming cards, which might come as a shock to many of our readers as they are one of the largest NVIDIA add-in board (AIB) partners in the world! XFX said that the decision not to carry this series of GF100 graphics card was their decision and that they will still be carrying NVIDIA products. From our conversation with XFX they mentioned that they have "yet to see whether the fermented launch will reach an inglorious anti-climax" and mentioned they want to !!! "Ferm up to who really has the big Guns".!!! We are guessing they mean AMD and it sounds like they have something special cooking up there too."

 

I really hope this is not true, Pine XFX always made good stuff.

 

 

Pine

 

"PINE becomes a nVIDIA Program Member of Graphics Solution Provider

PINE is now a Program Member for nVIDIA Graphics Solutions. System Integrators and PINE distributors can now benefit from the Select Builder Program."

 

PineUSA

 

"Pine is an ISO 9002 manufacturer of Video / Graphic Cards, Gamer Accessories and Storage Processing. From the start they were one if the first mp3 player manufacturers. Something that was really special for one of their popular D'Music models was the multifunctional portable MP3/audio CD player. It was the first device available to play MP3 CDs. Since 2002 their main business has been in the graphic area with some great Geforce cards - their "ultimate Gamers choice". One of their new video card models is called Geforce 7800. Other Geforce cards are 6200, 6800, 7300, 7900 etc. You will find them by clicking here.

 

If you want to go to the official XFX website to see what they are into you, just type in the web address http://www.xfxforce.com in your browser."

 

I jeszcz jedna sprawa, Pine produkowało karty na chipsetach nVidii od czasów GeForce TNT (a prawdopodobnie nawet wcześniej, tylko nie były dostępne w dystrybucji w PL).Wiem to bo sam sprzedawałem TNT/MX200 właśnie od Pine (w tamtych czasach - parę lat temu - jeszcze z oryginalną naklejką "Pine" - taką odblaskową, świecącą).

 

Pewnie sama nV też nie wie co podaje na swoim WWW, nie (?)

 

"XFX to oddział firmy PINE Technology. PINE utworzyła XFX, aby zwrócić uwagę na rynek kart graficznych high-end, produkując najszybsze karty graficzne na świecie. XFX wykorzystuje zasoby PINE do tworzenia doskonałych komponentów, wyposażanych następnie w potężne układy firmy NVIDIA. Rezultatem są oferowane w przystępnej cenie linie kart graficznych, podkreślające moc twojego komputera.

 

PINE Technology (kod GEM Stock Exchange: 8013) jest wiodącym twórcą i producentem kart graficznych, płyt głównych oraz produktów multimedialnych. Obecność na całym świecie z oddziałami badawczymi w Azji i USA, centra dystrybucyjne w Azji, Ameryce Północnej i Europie oraz świadczona na całym świecie obsługa techniczna zapewniają doskonałą dostępność produktów.

 

XFX jest jednym z najlepszych partnerów firmy NVIDIA® i liderem w dziedzinie kart dla gier i wideo. XFX oferuje szeroką gamę kart graficznych NVIDIA GeForce® oraz płyt głównych NVIDIA NForce®. XFX jest obecnie światowym liderem w globalnej ilości sprzedaży kart graficznych NVIDIA®. NVIDIA jest obecnie światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych.

 

Z najszerszą na świecie gamą kart graficznych z układami NVIDIA® (ponad 40 modeli dla szyn PCI, AGP oraz PCI Express) – wszystkie karty graficzne XFX projektowane i produkowane są w naszych zakładach i dostosowywane do naszych potrzeb."

 

 

Ja podaję konkretne przykłady na poparcie słów które przytaczam na forum, a dzieciaki z przedszkola, pan ~chemiczny & pan ~sideband (nie podając żadnych konkretów na dowód swoich chorych tez) piszą sobie że .... "dla mnie Pine to był taki no-name" :blink:

 

Weźcie ludzie zacznijcie pisać bajki albo co, bo to już nie jest śmieszne.

Żart (i polewka, nawet na forum nV) - to jest z Fermi aka "oferma".Ale do fahofcuf to nie przemawia, a gdzie tam. ( :lol2: )

EOT.

 

~chemiczny

Widzę, że wrzucasz więcej śmieci prasowych :rolleyes: Może napiszę dosadnie, nie chodzi o ilość, a o jakość!

Ty, ~chemiczny, to XFX/Pine "już upada" czy "jeszcze nie" :lol: :lol2:

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro partnerzy obniżają to widzą w tym interes i nie czekają jak szanowne amd/ati podejmie decyzje. Pamiętaj , że amd/ati czy nvidia to sprzedają jedynie chipy i dają projekt referenta. Partnerzy bez zgody amd/ati czy nv mogą obniżać ceny kart , bo to partnerzy sprzedają karty , a nie ati/amd czy nv. Nv i amd/ati to tylko obniżają ceny chipów , co przekłada się na cenę końcową karty.

 

No, to już są jedynie Twoje spekulacje. Zakładasz, że AMD jest krótkowzroczne, że to partnerzy są znacznie mądrzejsi, bo widzą siłę Fermi, więc obniżają ceny... To takie trochę tabloidowe podejście do sprawy.

 

Nie zapominaj, że piszą tam o małych obniżkach, więc nie spodziewałbym się spadku ceny o więcej niż 50 zł tych droższych kart z serii. Takie ruchy można odczytać jako prewencyjny ruch mający utrzymać status quo, czyli dobrą sprzedaż kart ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze Cię chwilę dokarmię :wink:

 

Co ty nam tutaj wyjeżdżasz z jakimiś informacjami prasowymi? To, że Pine jest producentem spełniającym normy to jest oczywiste, gdyby nie spełniał dostałby kopa w zad i tyle. Argumenty rodem z przedszkola może jeszcze nam ich certyfikaty iso przedstawisz? :lol: Od zawsze produkty Pine były kastrowane (marne pamięci, chłodzenie rodem od mobo) i... Tanie. To była wizytówka firmy, produkujemy jak najtaniej nie bawimy się w lepsze chłodzenia. Taki był target tej firmy. Teraz się trochę zmieniło, bo powstała moda na referenty i nawet nV myśli za wytwórców jakie chłodzenie wrzucić do karty. XFX to próba zerwania z historią, stąd podkręcone karty i długie gwarancje :)

 

EDIT

Widzę, że wrzucasz więcej śmieci prasowych :rolleyes: Może napiszę dosadnie, nie chodzi o ilość, a o jakość!

 

EDIT

O nawet w tych śmieciach można znaleźć, że XFX zostało stworzone przez Pine'a, bo zwykle produkowali jakieś niepełnosprawne produkty (cięty low end), a teraz chcieli pobawić się w konkrety. Pogrążasz się w tych śmieciach :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to już są jedynie Twoje spekulacje. Zakładasz, że AMD jest krótkowzroczne, że to partnerzy są znacznie mądrzejsi, bo widzą siłę Fermi, więc obniżają ceny... To takie trochę tabloidowe podejście do sprawy.

 

Nie zapominaj, że piszą tam o małych obniżkach, więc nie spodziewałbym się spadku ceny o więcej niż 50 zł tych droższych kart z serii. Takie ruchy można odczytać jako prewencyjny ruch mający utrzymać status quo, czyli dobrą sprzedaż kart ATI.

 

Dla jednego mała obniżka to 10zł , a drugiego 100zł.Obniżka ceny 5870 o 100zł to nie jest mega obniżka(~8%) , ale zrobiłaby swoje. Nic innego nie napiszę jak spekulacje , bo brak dokładnych danych. W sumie to ta obniżka i inne obniżki zarówno amd i nv są mocno uzależnione od tsmc , jeżeli wyraźnie wzrosną dostawy chipów to można liczyć na obniżki. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Test GeForce 440MX od Pine (zgadnijcie KTO testował ? ..... sam ~lancer ;) ).

 

"Testowany przeze mnie układ GeForce4 MX440 wbudowano w kartę Pine. Pewnie wielu z Was poznało już tego producenta i zaliczy go do tzw. "noname" (tak, taki ~chemiczny np, któremu się "wydaje" :lol2: ) - czyli powinien charakteryzować się niedotaktowaniem w przypadku niektórych modeli, czy tez słabym wykonaniem. Ale oto spotkała mnie bardzo przyjemna niespodzianka. Karta jest najwyższej jakości. Podzespołów i montażu z całą pewnością nie powstydził by się Gainward. Po prostu pierwsza klasa! Gdyby nie naklejka Pine nie miałbym pojęcia, że tak świetnie wykonanie może wyjść spod linii produkcyjnych tego producenta i celowałbym raczej np. w Gigabyte. W skali 1-10 za wykonanie pełne 10pkt. "

 

Przypominam, Rok 2002 :lol:

Ach, ~chemiczny, te Twoje "teoryjki" - powinieneś był bajki pisać :lol2:

 

Nara, "trollu" ;)

I naprawdę już E.O.T. - możecie teraz sobie pisać "ach, och" (to do ~chemicznego & ~sidebanda).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie dali sobie wciskać kit i dzisiaj jest to samo. Gainward i mega oc oraz super słynne golden sample , podnosili napięcie na gpu/mem dziewczęta lały w gacie. Tą samą taktykę przyjął później palit i galaxy w gruncie rzeczy ładowali ochłapy na kartach i nieźle woltowali. XFX robił to samo , tylko , że ich kart w dodatku padały jak muchy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor testu źle zakłada, że noname to od razu obniżone takty czy coś w tym stylu :wink: Popatrz jakie wypasione chłodziwo ma ten wynalazek (jak już pisałem rodem z mobo). Od zawsze tak było i mógłbym pokazać kilka obrazków jak wyglądały karty Pine'a. Referenty, zero wkładu własnego. A luty na karcie ciężko krzywo polutować, więc Lancer musiał przyznać, że w wykonaniu samej karty nie zawinili. W dalszej części tekstu trochę fantazjuje o super jakości o której miałby świadczyć specjalny nadruk :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego mała obniżka to 10zł , a drugiego 100zł.Obniżka ceny 5870 o 100zł to nie jest mega obniżka(~8%) , ale zrobiłaby swoje. Nic innego nie napiszę jak spekulacje , bo brak dokładnych danych. W sumie to ta obniżka i inne obniżki zarówno amd i nv są mocno uzależnione od tsmc , jeżeli wyraźnie wzrosną dostawy chipów to można liczyć na obniżki.

 

W pełni się zgadzam. Doszliśmy do porozumienia :wink: .

 

Po prostu trzeba poczekać na rozwój sytuacji, na razie Fermiego na rynku nie ma, więc i AMD nie musi się spieszyć z reakcją. Na początku i tak dostępność będzie słaba, więc karty trafią do tych, którym najbardziej zależy na posiadaniu najnowszego produktu NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moj gust ostatnie 20 postow ktos powinien przesiac bo sie robi dziadowo w tym threadzie

sami specjalisci ;)

 

Mario liczę na ciebie :) kup 480 i pokaż co potrafi na wodzie, dodatkowo zyskasz prestiż i szacunek również u mnie ;)

co do obniżki u ati to raczej cel marketingowy w stylu " zobaczcie karta ledwie 10-15% szybsza a chcą za nią 100% więcej kasy " dodatkowo cena około 1250-1150zł u nas w kraju odwiedzi skutecznie od kupna słabszego gtx470 nvidi, taki cios w serce nvidi aby sprzedali jak najmniej kart, przy obecnym uzysku myśle że dla ati nie byłoby problemem żeby 5870 kosztował 1000-1050zł

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fali krytyki, ale nieco bardziej merytorycznie:

 

Praktycznie jedyną przewagą Fermi nad konkurencją jest ( z punktu widzenia graczy) wydajność tesselacji. IMO 16 tesselatorów to za dużo, nie będą mogły być skonsumowane z powodu ograniczeń w pozostałych częściach - ROPach, TMU, itp. Zresztą widać to obecnie - nawet w testach typowo tesselacyjnych (smok z heaven benchmark) jest max 2x szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...