Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Przy problemach z produkcją w obecnym wymiarze technologicznym, a jest przecież połowa kwietnia 2010, na pewno nie liczyłbym na 28 nm chipy w tym roku. Mam na myśli produkcję dla potencjalnego kowalskiego a nie prototypy. Co do tych ostatnich również nie jestem pewien czy ujrzą światło dzienne w tym roku. Jak mawiają - nie mów hop póki nie przeskoczysz.

 

12 minął i kart wciąż nie ma :damage_wall: . Preorder nadal aktualny :damage_wall:

 

Problemy z 40nm ma TSMC, natomiast GF ma już pierwsze próbki w 28nm, dla kowalskiego te chipy będą dostępne w 3/4Q 2010 czyli gdzieś mniej więcej wtedy co GF 480 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu pokazali już testowy 28nm ale na waflu DRAM. Teraz pokazali gotowe w 28nm ARM :) GLobFound wydaję się bardziej profesjonalnie podchodzić do tematu i może wygryźć TSCM. Druga partia GeForców ma pojawić się w Maju a przy trzeciej w okolicach Lipca rzeczywiście AMD będzie już bardzo blisko serii HD6xxx więc bardzo krótko nowe GTX-y będą miały koronę najszybszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu pokazali już testowy 28nm ale na waflu DRAM. Teraz pokazali gotowe w 28nm ARM :) GLobFound wydaję się bardziej profesjonalnie podchodzić do tematu i może wygryźć TSCM. Druga partia GeForców ma pojawić się w Maju a przy trzeciej w okolicach Lipca rzeczywiście AMD będzie już bardzo blisko serii HD6xxx więc bardzo krótko nowe GTX-y będą miały koronę najszybszych kart.

 

GF nie sa najszybsze, w dalszym ciagu najszybsza karte ma AMD: HD5970 :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jedyna karta z oferty NV która jako tako jest jeszcze do strawienia to GTX470 dlatego go zamówiłem. Miałem fart w tylko 1 sklep miał ją dostępną i to aż 1 sztukę. Dałem 1435 zł i oby do jutra dotarła do mnie porobię jakieś teściki i OC FTW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam HD5850 ale chcę się przekonać co potrafi GTX470 po max OC może będzie ciut wolniejszy od GTX480. Przynajmniej mam taką nadzieję... Dużo jechałem po NV nie ma co ukrywać i chcę to zweryfikować na własnej skórze.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz zaskoczyc....

I co zrobisz z radziem jak okaze sie slabszy od gtx 470 ?

W kazdym razie zdementuj pogloski mowiace o niepotrzebnym angazowaniu 16 teselatorow w chipy gtx 100 wzgledem jednego teselatora w kartach ati.

Musialbys zrobic testy w AvP lub metro 2033 w dx11 oczywiscie.

Wazne, zeby teselacja i antyaliazing byly na maximum ustawione.

Jak korzystac z dx11, to wlasnie przy najwyzszych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz zaskoczyc....

I co zrobisz z radziem jak okaze sie slabszy od gtx 470 ?

W kazdym razie zdementuj pogloski mowiace o niepotrzebnym angazowaniu 16 teselatorow w chipy gtx 100 wzgledem jednego teselatora w kartach ati.

Musialbys zrobic testy w AvP lub metro 2033 w dx11 oczywiscie.

Wazne, zeby teselacja i antyaliazing byly na maximum ustawione.

Jak korzystac z dx11, to wlasnie przy najwyzszych ustawieniach.

 

Co zrobię z radziem hmm. Ciężko jest mi powiedzieć, zależy czy będzie głośno i jaka jest kultura pracy karty jak się sprawuje ten cały physx i inne bajery bo nie miałem z tym nigdy styczności. Kupiłem bo jestem bardzo tego ciekaw, potem ocenię czy warto w takie coś wchodzić czy następnym razem brać radki i nie oglądać się na geforcy. Nie wiecie może jak szybki jest UPS ? Nie wiem czy do jutra się wyrobią choć z Krakowa do Bytomia jest jakieś hmm półtorej godziny drogi :) Jutro mam akurat wolny dzień więc na pewno będę testował DX10 jak i DX11 oraz sczegółowo postaram się opisać temp oraz głośność. Dostałem info właśnie że wysyłają o 16:30 dzisiaj i jadą nawet w nocy na jutro będzie na bank ;) Dobra spadam do pracy. Pozdro

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz zaskoczyc....

I co zrobisz z radziem jak okaze sie slabszy od gtx 470 ?

W kazdym razie zdementuj pogloski mowiace o niepotrzebnym angazowaniu 16 teselatorow w chipy gtx 100 wzgledem jednego teselatora w kartach ati.

Musialbys zrobic testy w AvP lub metro 2033 w dx11 oczywiscie.

Wazne, zeby teselacja i antyaliazing byly na maximum ustawione.

Jak korzystac z dx11, to wlasnie przy najwyzszych ustawieniach.

 

nie do końca straci

odczuje kopa w grach z ze wsparciem Physix i na odwrót , pare gier wspiera rozwiazania ATI

jak to mówią ?

jest ryzyko, jest zabawa :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch, chyba mnie nie understanding :biggrin:

Myalalem raczej o tym co zrobi z karta, ktora okaze sie zbedna, bo na dwoch nie da rady pracowac.

Przynajmniej nie wierze, ze gtx 470 bedzie uzywany do fizyki :ph34r:

 

Gdybym mial na karte pieniadze to sam bym kupil teraz gtx 480 :)

Nawet bym sie nie zastanawial sekundy.

Chlodzenie juz jest przygotowane wiec o chalas i goraczke sie nie martwie a prad mnie nie obchodzi.

Czy dam 5 zl wiecej na miesiac czy mniej to nie ma znaczenia. W jeden wieczor w knajpie przewalam 5 dych i mi nie zal.

Oczywiscie od czasu do czasu.

 

W metro 2033 sterowniki 197.45 nie wnosza nic lepszego wzgledem starszych sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi, którzy dla wydajności w dwóch - trzech grach DX11 kupują GF. Zabawa na całego i odkrywanie nowej karty, super sprawa. Swoją drogą, forsiaści jesteście Panowie ;-) 1.4 kzł / 2 kzł na ziemi nie leży.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa hobby :)

Jedni nie moga sie doczekac kart ati inni nvidi i nie ma znaczenia ile co kosztuje.

Ty masz dlugie hery i prawdopodobnie jestes szarpidrutem :gitarzysta: :gitarzysta2:

Jezeli tak to mozliwe, ze masz w domu z 3-5 gitar i jeszcze Ci malo :blurp:

Ja na sama mysl o posiadaniu gtx 480 az sie ciesze i nawet, gdybym mial sie zadluzyc to bede tą karte miec w swoim blaszaku :wub:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi, którzy dla wydajności w dwóch - trzech grach DX11 kupują GF. Zabawa na całego i odkrywanie nowej karty, super sprawa. Swoją drogą, forsiaści jesteście Panowie ;-) 1.4 kzł / 2 kzł na ziemi nie leży.

 

nie bierzesz pod uwagę że po pierwsze - kupując na firmę mam o 1/3 taniej, po drugie - robiąc preorder miałem taniej, po trzecie sprzedałem stare grafy (5850/4770) -> kasa na nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi, którzy dla wydajności w dwóch - trzech grach DX11 kupują GF. Zabawa na całego i odkrywanie nowej karty, super sprawa. Swoją drogą, forsiaści jesteście Panowie ;-) 1.4 kzł / 2 kzł na ziemi nie leży.

 

Kurcze jak to sytuacja na forach się zmieniła ;) Pół roku temu pół forum krzyczało radeon dx11 przyszłość , a teraz ludzie piszą ,że zbędny bajer :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

GTX 480 Test Crysis 1900 x 1200 x16 AA, luknijcie na temp -

 

 

GTX 480 vs Radeon 5970 Heaven -

 

 

 

Smażenie jajka na GTX 480 -

 

 

I śmieszna reakcja Hitlera na GTX 480 :lol2: - http://www.youtube.com/watch#!v=If0Bkfnifi4&feature=related

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym filmiku to chyba karta na podworku byla :D

Heaven 2.0 to juz dx 11 i widac co potrafi 480 gtx :)... sliczna plynnosc gtx.

Jajko to sie smazylo na 4870 jak pamietam :)

A Hitlera nie widac bo sie wszystko otwiera na raz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wydajności - fakt GTX 480 jest królem. W obecnych grach +5% wydajności :razz:

Jednak Unigine Heaven pokazuje, gdzie są radeony w kwestii tesselacji. Podobnie wygląda kwestia OpenGL. Ale rynkowo to jest klapa. Koszty produkcji gigantyczne i trudno będzie je zredukować. NVidia przesadziła z transistor count.

 

Tesselacja to główny atut dx11 -duży, ale jedyny punkt dla NV

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teselacja jak i gry pod dx11 to faktycznie plus nvidii. Problem w tym, że takich gier jest bardzo mało i nie zapowiada się, że zmieni się to bardzo drastycznie. Fermi będzie świetne, ale w 32nm procesie. Do tego czasu najrozsądniejszym zakupem jest seria 58xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Unigine Heaven pokazuje, gdzie są radeony w kwestii tesselacji. Podobnie wygląda kwestia OpenGL. Ale rynkowo to jest klapa. Koszty produkcji gigantyczne i trudno będzie je zredukować. NVidia przesadziła z transistor count.

Tesselacja to główny atut dx11 -duży, ale jedyny punkt dla NV

Po pierwsze żadna gra w choćby minimalnym stopniu nie wykorzystuje tesselacji na poziomie Benchmarka Heaven. Ati wydało produkt na miarę czasów i zapotrzebowania. Będzie tesselacja w grach, będzie i HD6000. Ja też chciałbym mieć GTX 480 bo ma lepsze wsparcie w sterownikach. Ale zapłaciłem 960 zł za Radeona 5850 i po OC 860/1225 (bez podnoszenia napięcia) mam wydajność 5870. Dopłata dla mnie do GTX 470 z powodu tesselacji to bezssens a kolejny 1000 do GTX 480 to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanie o rozsądku w klasie >1000 pln, to trochę nie tak. To jest dla entuzjastów.

 

Nie zgadzam się. Półka dla entuzjastów czy nie, wydawanie kilka stów więcej na 480 względem 5870 dla uzyskania 10% wydajności więcej ( czy ile to tam ma ) plus dodawanie sobie kłopotów z kwestiami termicznymi jest średnio rozsądna. Sprzęt dobry dla tych, co mają WC, odpada problem ciepła i hałasu, a pobór prądu przy normalnym graniu ( 2/3 h na dzień ) pomijalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miarę czasów, to jest Physx. Zgadzam się, że ten standard w obecnej formie za długo nie zagości w komputerach, ale póki co - JEST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale patrzac na filmiki idace kolo siebie z heaven 2.0 to ja dziekuje za zrywanie obrazu przy renderingu karty ati 5970.

Gtx 480 idzie caly czas plynnie.

Jezeli tak to sie odnosi w grach z dx11 a po to wydalem ponad 1k na system, to i tak dam 2 k na karte.

Z reszta w dx11 5970 wypadla slabiej od gtx 480 przynajmniej w heaven 2.0.

Nie wiem jak to jest w praktyce.

Przykladowo, gdybym sie zdecydowal kupic ati 5970 i mialbym takie przyciecia jak w heaven 2.0, to nie widze tej karty dlugo w moim komputerze.

Od razu allegro.

Nie widzialem tez filmikow w metro 2033 lub AvP oczywiscie w dx11.

Do dx10 wystarcza mi gtx 285 OC.

No i jak wspominaliscie przy kartach na poziomie ceny ponad 1k nie nalezy az tak bardzo kierowac sie cena tylko jakoscia obrazu i wydajnoscia.

 

Seria hd6000 ma miec zmieniona architekture podobnie jak teraz ma fermii czyli chca dowalic cash L1 i L2 oraz teselatory.

Jak zwykle odwieczna walka :D

Problem w tym, ze hd6000 ma byc za pol roku a nvidia jest juz na miejscu (przynajmniej w teorii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale patrzac na filmiki idace kolo siebie z heaven 2.0 to ja dziekuje za zrywanie obrazu przy renderingu karty ati 5970.

Gtx 480 idzie caly czas plynnie.

Jezeli tak to sie odnosi w grach z dx11 a po to wydalem ponad 1k na system, to i tak dam 2 k na karte.

Z reszta w dx11 5970 wypadla slabiej od gtx 480 przynajmniej w heaven 2.0.

Nie wiem jak to jest w praktyce.

Przykladowo, gdybym sie zdecydowal kupic ati 5970 i mialbym takie przyciecia jak w heaven 2.0, to nie widze tej karty dlugo w moim komputerze.

Od razu allegro.

Nie widzialem tez filmikow w metro 2033 lub AvP oczywiscie w dx11.

Do dx10 wystarcza mi gtx 285 OC.

No i jak wspominaliscie przy kartach na poziomie ceny ponad 1k nie nalezy az tak bardzo kierowac sie cena tylko jakoscia obrazu i wydajnoscia.

 

Seria hd6000 ma miec zmieniona architekture podobnie jak teraz ma fermii czyli chca dowalic cash L1 i L2 oraz teselatory.

Jak zwykle odwieczna walka :D

Problem w tym, ze hd6000 ma byc za pol roku a nvidia jest juz na miejscu (przynajmniej w teorii).

 

Przyznam Ci wiele racji co do niepokojących rwań w heaven. Jako posiadacz od niedługiego czasu 5970 a zaznaczę, że przesiadłem się z gtx295 a sprzedałem ją głównie dla gtx480 której dostępność i mimo wszystko prądożerstwo zmusiło mnie do kupna ati.

Jednak będąc szczery więcej jest zalet niż wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... 5970 to jest najmocniejsza karta na rynku i trudno bys byl zawiedziony :D

Wazne czy faktycznie mozesz pograc komfortowo w srodowisku dx11.

Jezeli nie to zakup tej karty byl pomylka biorac pod uwage wczesniejszego gtx 295.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...