Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

max jak bedziesz testował to wrzuc temp pokoju 28 stopni, bo tyle latem się osiąga

wilgotnosci co prawda raczej nie zmienisz no i nie nawalisz miesięcznej ilosci kurzu na finy ale bedzie jakieś porównanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max jak bedziesz testował to wrzuc temp pokoju 28 stopni, bo tyle latem się osiąga

 

Zartujesz? Mnostwo osob mieszka w domach i w pokoju na poddaszu spokojnie bedziesz mial grubo ponad 30stopni. Nie zanizajmy sztucznie warunkow letnich zeby tylko karta dala rade jakims cudem.

 

Temperatura powietrza w lecie to bedzie w cieplejsze dni okolo 35C i ciekawe jakim cudem masz miec 28 w pokoju? Pozamykane okna i klima ?

 

edit: wlasnie bylem popatrzec na termometr. W tej chwili temperatura powietrza na polu to 19C, a ja w pokoju mam dokladnie 22,7C niczym nie grzejac, okno dachowe otwarte.

Jesli teoretycznie biorac, zgodnie z Twoim rozumowaniem, w lecie mialbym miec temp w pokoju 28 stopni przy 35 na zewnatrz, to w tej chwili przy 19 na dworze mialbym 12 stopni w pokoju? He? Oczywiscie to mocno naciagana teoria, ale i tak temperatura nie bedzie 7 stopni nizsza w pokoju niz na polu. Chyba, ze tak jak mowie - zamkniete okna i klima?

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz? Mnostwo osob mieszka w domach i w pokoju na poddaszu spokojnie bedziesz mial grubo ponad 30stopni. Nie zanizajmy sztucznie warunkow letnich zeby tylko karta dala rade jakims cudem.

Nie wszyscy mieszkają na poddaszu. Nie stwarzajmy ekstremalnych warunków, żeby tylko karta jakimś cudem nie dała rady

Temperatura powietrza w lecie to bedzie w cieplejsze dni okolo 35C i ciekawe jakim cudem masz miec 28 w pokoju? Pozamykane okna i klima ?

Pozamykane okna i nie klima. Nie mieszkamy w folii. Oczywiście tak, wiem, że poddasze się łatwo nagrzewa.

edit: wlasnie bylem popatrzec na termometr. W tej chwili temperatura powietrza na polu to 19C, a ja w pokoju mam dokladnie 22,7C niczym nie grzejac, okno dachowe otwarte.

Jesli teoretycznie biorac, zgodnie z Twoim rozumowaniem, w lecie mialbym miec temp w pokoju 28 stopni przy 35 na zewnatrz, to w tej chwili przy 19 na dworze mialbym 12 stopni w pokoju? He? Oczywiscie to mocno naciagana teoria, ale i tak temperatura nie bedzie 7 stopni nizsza w pokoju niz na polu. Chyba, ze tak jak mowie - zamkniete okna i klima?

 

Bardziej nagrzewa słońce niż temperatura. Jak masz szczelne okna i dom, to możesz przez utrzymać 18*C przy 20*C na dworze - nie otwierając okien. W dzień minimalnie się nagrzeje, ale w nocy ustatkuje spowrotem.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35c będzie ok, tyle osiągałem w najbardziej upalne dni, fajnie że jest sprzęt do mierzenia hałasu, maxforce testował już 5870 tym sprzętem także różnica w decybelach będzie widoczna i nie zakłamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Wróciłem kochani. Dziś zmieniłem pastę na GTX470 na MX-3 i temp spadła o parę C. Po podbiciu napięć Karta poszła z 608 mhz na 800 mhz na rdzeniu... :D WOOOT!!! A jeszcze z niej nie wydusiłem wszystkiego :P

 

Kurcze mogles juz zaaplikowac liquid ultra.

 

Coollaboratory LIQUID ULTRA SET • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

 

Czytalem, ze karta robi jakies problemy...

Czy to prawda ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mogles juz zaaplikowac liquid ultra.

 

Coollaboratory LIQUID ULTRA SET • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

 

Czytalem, ze karta robi jakies problemy...

Czy to prawda ?

 

Już nie, chodziło o RAM na płycie był za mało dovoltowany o piep**** 0.1 V. Teraz wszystko śmiga jak przecinak. A ta pasta nie przewodzi czasem prądu ? I nie można jej wszystkim smarować np. aluminium itp...

Tutaj jeszcze z 780 na rdzeniu ale kop niezły 20-30% szybciej w zależności od benchmarka lub gry...

Dołączona grafika

 

BTW. Karta jest głośna od 80% na wentylu a tyle praktycznie nie potrzebujemy nawet po takim OC jak wyżej pokazałem. Do 60% mało co ją słychać a na 70% i chłodzi fajnie i coś tam szumi ale naprawdę przy zamkniętej budzie to pryszcz, słyszałem w mojej budzie głośniejsze karty np. HD4870 a HD5850 także nie jest aniołkiem powyżej 40% na referencie.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35c będzie ok, tyle osiągałem w najbardziej upalne dni, fajnie że jest sprzęt do mierzenia hałasu, maxforce testował już 5870 tym sprzętem także różnica w decybelach będzie widoczna i nie zakłamana

 

Ke? W lato jak w cieniu jest 35stopni , w pokoju mam max 27stopni , a przez cały dzień słońce grzeje mi bezpośrednio na pokój.Także ktoś tu przesadza , gdyby miał w pokoju 35stopni to bym w życiu nie usiedział przy kompie dłużej jak kilka minut. A co dopiero giercowanie w tej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poddaszu też mieszkam i też mam dogrzewany pokój non stop przy 35 na dworze przy otwartych oknach mam około 30 stopni ale szczerze powiedziawszy bóg wie ile jest jak włacze kompa i ampa szczególnie jak gram wiem tylko jedno jest tylko trochę chłodniej niż na zewnątrz.

Także testy przy 35C to nie przecięcie jeśli da rade przy tych tempach to nawet jak będzie gorące lato to podoła bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończcie biadolić, zwykła pyskówka brak informacji na temat, już wolałbym Sulaco jakby tu wkroczył z dwoma lub trzema gtx480 , byłoby o czym dyskutować,

 

mowisz masz dwie sztuki ;)

 

na pierwszy ogien avp i JEDEN gtx480

 

Avg: 43.779 - Min: 34 - Max: 57

 

i dla porownania 5870

 

Avg: 28.593 - Min: 17 - Max: 36

 

1920x1200 dx11 fsaa 4x, aniso 16x z sterow. wszystko stock, oprocz proca - i7@4,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? W lato jak w cieniu jest 35stopni , w pokoju mam max 27stopni , a przez cały dzień słońce grzeje mi bezpośrednio na pokój.Także ktoś tu przesadza , gdyby miał w pokoju 35stopni to bym w życiu nie usiedział przy kompie dłużej jak kilka minut. A co dopiero giercowanie w tej temperaturze.

 

w bloku bez izolacji zewnetrznej tyle mam, i w cale mi nie grzeje cały czas słońce, w tym roku sytuacja się poprawi bo właśnie ocieplają te szopę ;), 35c chcę dlatego aby sprawdzić czy chłodzenia da radę w upały, to że ty nie grasz w takich temperaturach to nie znaczy że ja mam nie grać, siedzieć testerowi też nie każę tylko niech zapoda heaven wyjdzie z pokoju zamknie drzwi i sprawdzi po godzinie czy benchmark działa czy się wysypał, dodatkowo warto by sprawdzić o ile podniosła się w pokoju temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz masz dwie sztuki ;)

 

na pierwszy ogien avp i JEDEN gtx480

 

Avg: 43.779 - Min: 34 - Max: 57

 

i dla porownania 5870

 

Avg: 28.593 - Min: 17 - Max: 36

 

1920x1200 dx11 fsaa 4x, aniso 16x z sterow. wszystko stock, oprocz proca - i7@4,4

 

To teraz daj af z gry skoro działa , a radki dają ciała jak się wymusza ze sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-35 stopni na poddaszu jest możliwe , jednak bardzo współczuje ja bym takiej temperatury nie wytrzymał.Sam mam około 26-29 stopni latem w pokoju w najbardziej upalne dni :/

SulacoDaj jak najwiecej info co do zachowania i ewentualnych problemów z GTX 480.Szczególnie chodzi mi o temperature,głośność i OC.Ciekawy jestem tez zachowania wyników w Vantage.

Jakiej firmy masz GTX480?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco jest prawdziwym fanem nvidi, dawaj metro 2033 i dwa gtx, jak z głośnością (miałeś 5870 tak wiec porównaj tylko uczciwie bez funboystwa), czy karty z sprzedaży detalicznej grzeją się mniej niż te które trafiły do redakcji, jakbyś miał licznik poboru energii to też zapodaj wyniki zestawu bez monitora, aha jaka zasiłka to ciągnie, w końcu ktoś się zdecydował, prestiż 5870 upadł teraz to taka karta dla plebsu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco ciśnij ją do 850mhz na rdzeniu :) dajesz powaaah :)

 

W biose zmienili tylko prędkość wiatraka o 200 rpm większą... Sulaco może wypowiedz się o głośności na 70% jak jest wentyl... Bo nikt mi do tej pory nie chce wierzyć ze jest spoko...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest głośność tych 480? Bo sam chce kupic. Ale jak bedzie równie głośna co 5970 to ja oddam odrazu.

 

PS. To 70% predkosci wiatraka jest na wejsciu w windowsie?

 

Sulaco a jakiej firmy masz te 480-tki?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco ciśnij ją do 850mhz na rdzeniu :) dajesz powaaah :)

 

W biose zmienili tylko prędkość wiatraka o 200 rpm większą... Sulaco może wypowiedz się o głośności na 70% jak jest wentyl... Bo nikt mi do tej pory nie chce wierzyć ze jest spoko...

 

też ci nie wierze bo masz 5850 a to sporo głośniejsze od 5870 (miałem organoleptyczne porównanie referentów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie mój GTX470 kręci się na 45% wentyl i mam 40C. W stresie góra 80% po ostrym OC. Do 50% wentyl jest nie słyszalny ! Kupcie się sami przekonajcie ;) Tylko 90% i 100% zrywa uszy i nie można wysiedzieć dłużej niż 5 minut... A filmiki z testem głośności można sobie w pupę wsadzić sam takie nagrałem i to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Może ze GTX480 jest gorszy ale nie wydaje mi się bo ten sam wentyl itp, co najwyżej będzie wchodził na wyższe obroty niż GTX470.

 

GTX470 na 70%.

http://www.youtube.com/watch?v=0XA-1PJw9ek

 

HD5850 na 40%

http://www.youtube.com/watch?v=3aq_dCtnxqc

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to 470. Ciekawe jak jest z 480.

PS. Palit rożni sie czyms od Gainwarda?

 

Zrob filmik z GTX470 w idle. Na te 45%.

 

Jak wrócę z pracy to zrobię ale ja mam 6 wentylatorów w budzie i one są głośniejsze niż ten gtx dopiero na 55%-60% zaczyna się wybijać ponad tamte Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco jest prawdziwym fanem nvidi,

nie jestem fanem firmy, tylko sprzetu, a dokladnie tego co mi oferuje ;P

 

dawaj metro 2033 i dwa gtx,

metro

Avg: 45.950 - Min: 30 - Max: 71

Avg: 24.573 - Min: 17 - Max: 35

 

1920x1200 dx11 fsaa 4x anis 16x sli i single takty 800/1600/1025

 

jak z głośnością (miałeś 5870 tak wiec porównaj tylko uczciwie bez funboystwa)

coooo??? gloooosnosc??? jaka glosnosc??? nic nie slysze bo halas jest ;) zartuje :)

mam podobny problem jak w przypadku gtx280oc - zasilacz (tg bz1100) wszystko zaglusza i trudno w sumie okreslic, ale bawiac sie w pulpicie, 70% to imho 5970 . wg msi af do tych 70% dochodzi. cicho nie jest, ale tez nie jest tragicznie glosno, w sumie i tak zasilacz mi zaglusza odbior ;) w drodze zmiana budy, bo obecny stacker 810 zasluzyl juz na odpoczynek

 

czy karty z sprzedaży detalicznej grzeją się mniej niż te które trafiły do redakcji,

nie wiem. nie mialem tych testowych, ale leci mile ciepelko na nogi :)

oczywiscie z poborem pradu, halasem i temp do 5870 nie ma w ogole porownania. to nie ta liga, tyle, ze wydajnosciowo dla mnie tez nie. w koncu moge sobie pograc w wolfa z fsaa :) na jednej grafie mam tyle co na dwoch gtx280oc. skoncze tez avp - tam gdzie jeden 5870 sie dlawil z 23fps, na dwoch nowych gtx mam ponad 80fps. bc2 tez do ponownego zaliczenia

 

tak wiec, co kto lubi - mi ciepelko, "halas", W w ogole nie przeszkadzaja, jezeli w KONCU dostaje to co chce. 5970 to byl tylko aperitif, teraz zaczna sie konkrety ;)

 

jakbyś miał licznik poboru energii to też zapodaj wyniki zestawu bez monitora

mam miernik i zapewne wbije sie nim pomiedzy sciane i kompa, ale to pozniej.

 

a jeszcze jedna ciekawostka - nie wierzylem, ale ja zobaczylem to uwierzylem :) filmiki unigine z targow i PLYNNE przlaczanie pomiedzy normalnym renderingiem i siatka(wireframe). to faktycznie tak dziala, praktycznie zerowy spadek framerate. na ati klatki mozna w tym momencie na palcach liczyc.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna ciekawostka - nie wierzylem, ale ja zobaczylem to uwierzylem :) filmiki unigine z targow i PLYNNE przlaczanie pomiedzy normalnym renderingiem i siatka(wireframe). to faktycznie tak dziala, praktycznie zerowy spadek framerate. na ati klatki mozna w tym momencie na palcach liczyc.

 

Tu się nie zgodzę jest spadek, może nie duży ale jest. Tak samo jak przełączysz z trybu DX10 do DX11 masz 110% spadku fps. Przynajmniej ja tak mam. Jedno wiem wróce do domu i będzie grubo chcę tą kartę do 850 pociągnąć i jeszcze bardziej na pamięci. Chcę przebić jednego GTX480 i przyoszczędzę kaskę ;) Z tego co testowałem GTX470 po OC łyka wszystko jak chce. Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę jest spadek, może nie duży ale jest. Tak samo jak przełączysz z trybu DX10 do DX11 masz 110% spadku fps.

 

pisze o wireframe-siatlka. z np 25 robi sie 21 fps. sprawdz jak to na ati dziala ;) chodiz o to, ze dizala to masakrycznie plynnie w porownaniu do tego co widzialem na ati. wiem tech demo, itd itp, ale filmiki z targow wlasnie w tym miejscu zrobily na mnie wrazenie

podobnie jest w stone giant - tam druty robia podobna miazge z ati. oczywiscie na nv spadek juz jest wtedy wiekszy bo i samej tesselacji jest tam znaaacznie wiecej, ale fps i tak jest nadal 2x wiekszy niz na 5870. ale to tylko ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze o wireframe-siatlka. z np 25 robi sie 21 fps. sprawdz jak to na ati dziala ;) chodiz o to, ze dizala to masakrycznie plynnie w porownaniu do tego co widzialem na ati. wiem tech demo, itd itp, ale filmiki z targow wlasnie w tym miejscu zrobily na mnie wrazenie

podobnie jest w stone giant - tam druty robia podobna miazge z ati. oczywiscie na nv spadek juz jest wtedy wiekszy bo i samej tesselacji jest tam znaaacznie wiecej, ale fps i tak jest nadal 2x wiekszy niz na 5870. ale to tylko ciekawostka

 

Tak racja ale spadek jest, tak jak napisałem ;) Oczywiście w UH nie ma co w ogóle porównywać bo GTX rzeczywiście tam odwala fajną robotę. Ja z karty jestem dopiero zadowolony po OC jak dochodzi ~20-30%. Czyli mówisz na 70% jest trochę głośnawo ? Może tunel powietrza w GTX480 jest inny i gorzej wypada. Ja nie narzekam bo jeśli byłem do 50% na radku przyzwyczajony i więcej to tutaj 70% nie robi dla mnie większego problemu bo jest porównywalnie i mniej irytująco bo nie słychać tego metalicznego wiatraka jak na radkach.

 

BTW po OC wynik w UH 2.0 skacze mi o ponad 30% więc jest wypaśnie ;) Do tej pory zawiodłem się tylko na PhysX a reszta bardzo pozytywna. Lubię wyzwania i nowe dla mnie rzeczy dlatego taki GTX jest w sam raz dla mnie :) Przy radku nie miałem nic do roboty i mi się znudził ;)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś ok. 30% to dostałeś kopa ok. 30% , ale nie wszystkich grach będzie tak dobrze się skalowało :wink:

 

Wiem wiem niektóre gry jak np Resident Evil 5 mają za nic takie OC i nic nie wzrasta.

BTW Sulaco zmień te gluty(pastę) na GTX-ach i powinno być lepiej. U mnie tego nawalili chyba całą tubkę jakiejś pasty made in kazachstan. A zdjęcie obudowy jest proste jak budowa cepa.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozkręcił. Co do wentyla w radkach, to ponoć seria 58xx ma ten sam. W 5870 powyżej 33% jest już słyszalny, przy 40% lipka a wspomniane 50% to łeb urywa. A trzeba wspomnieć, że jakoś na hałas nie jestem przewrażliwiony. Przeloty na Fireblade mnie zahartowały. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od realnych odczuć podawanych przez naszych kolegów i rzucę swoje po spojrzeniu na pobór prądu GTXa 470:

 

TechPowerUp - ASUS GTX 470

 

Naprawdę jest dobrze, 20-30W różnicy w porównaniu do HD5870 to nie jest dużo. Wydajność w DX9/10 pomiędzy HD5850 a HD5870, a w DX11 odjeżdża obu. Coraz bardziej mnie przekonuje ta karta, jest bardzo dobrą alternatywą dla HD5870. Osobiście, gdybym miał zmieniać, to chyba jednak wziąłbym GTXa 470 w tej chwili...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...