Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

...

CIEKAWOSTKA. Podłączyłem watomierz pod kompa w pracy i ciągnoł od 60 do 100W podczas startu Windowsa. Teraz NAJCIEKAWSZE : Czajnik do wody elektryczny w mojej pracce pobiera 1650W - 1800W LOL. Więc imo Fermi nie taki pożeracz znowu z jego +300W;).

 

I co w tym takiego niezwykłego? Nie kupowałeś nigdy czajnika? :)

 

Kompa tez włączasz na dwie minuty 3 razy dziennie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podłączyłem watomierz do kompa co mam mierzyć i w czym ? :)

 

Phenom II 920 X4 @ 3.4 Ghz

GTX470 Stock 608/837/1215

 

Windows 125W (cały zestaw)

Furmark 320W test samej karty

OCCT CPU 200W test tylko procka

 

OCCT Power Supply max 450W

 

GTX470 OC 800/900/1600

 

Windows 125W

Furmark 400/410W

OCCT Power Supply 500/520W Tutaj mój 650W zasilacz z jego 75-80% efektywnością dopiero był na styk.

Unigine Heaven 350/355W

Super Sled Demo 320/325W

Crysis Warhead 375W

 

Jakieś życzenia ?

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT Power Supply 500/520W Tutaj mój 650W zasilacz z jego 75-80% efektywnością dopiero był na styk.

 

Twoja zasiłka jest w stanie dostarczyć 650W dla kompa, tyle że z gniazdka ciągła by prawie 800W ( 800W * 80% ~ 650W ).

Niemniej, takie obciążenie pewnie sporo nagrzewa zasilatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest dobrze, 20-30W różnicy w porównaniu do HD5870 to nie jest dużo. Wydajność w DX9/10 pomiędzy HD5850 a HD5870, a w DX11 odjeżdża obu. Coraz bardziej mnie przekonuje ta karta, jest bardzo dobrą alternatywą dla HD5870. Osobiście, gdybym miał zmieniać, to chyba jednak wziąłbym GTXa 470 w tej chwili...

 

Do takich samych wniosków doszedłem i też chce kupic GTX470 jak będzie bardziej dostępna B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)GTX470 OC 800/900/1600

 

Windows 125W

Furmark 400/410W

OCCT Power Supply 500/520W Tutaj mój 650W zasilacz z jego 75-80% efektywnością dopiero był na styk.

Unigine Heaven 350/355W

Super Sled Demo 320/325W

Crysis Warhead 375W

 

Jakieś życzenia ?

 

U siebie z e6600 i gtx280 pobór praktycznie identyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Na esc.pl gtx470 i gtx285 kosztują tyle samo. Jakim cudem? Przecież gtx470 jest chyba dużo wydajniejszy od gtx285?

Gainward GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI [471846200-9986] 1299zł (1064,75zł netto)

Gainward GeForce GTX 470 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI [426018336-1053] 1299zł (1064,75zł netto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa juz jakies alternatywne chlodzenia do tych piekarnikow?

Jedzie brat ze stanow wlasnie i tak mysle czy nie lyknac 470-ki dla zabawy bo grac juz i tak nie ma w co praktycznie.

w sumie kosztowalo by mnie to 500 zl plus jakies chlodzenie bo ta kosiarka Delty jest nieakceptowalna.

 

ps. w stanach dostep sie unormowuje zapalency powoli sie nasycili juz.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa juz jakies alternatywne chlodzenia do tych piekarnikow?

Jedzie brat ze stanow wlasnie i tak mysle czy nie lyknac 470-ki dla zabawy bo grac juz i tak nie ma w co praktycznie.

w sumie kosztowalo by mnie to 500 zl plus jakies chlodzenie bo ta kosiarka Delty jest nieakceptowalna.

 

ps. w stanach dostep sie unormowuje zapalency powoli sie nasycili juz.

 

Właśnie jestem w trakcie robienia testów porównawczych dwóch kart, obydwie są tej samej firmy GIGABYTE. Chodzi o GTX470 i HD5850. Obydwa to referenty. I zdziwię niektórych pierwszymi wynikami np. OC, głośność, temp., pobór mocy, wydajność. Ale to wkrótce, dajcie mi godzinkę :)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie robienia testów porównawczych dwóch kart, obydwie są tej samej firmy GIGABYTE. Chodzi o GTX470 i HD5850. Obydwa to referenty. I zdziwię niektórych pierwszymi wynikami np. OC, głośność, temp., pobór mocy, wydajność. Ale to wkrótce, dajcie mi godzinkę :)

 

W takim razie czekam, sam mam referenta włąsnie 5850 od Gigabyte ( nie było 470 jeszcze wtedy w sklepach to na przeczekanie kupiłem 5850), jestes w stanie ustawić go na 1000/5200 i zrobić porównanie do kreconego 470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie robienia testów porównawczych dwóch kart, obydwie są tej samej firmy GIGABYTE. Chodzi o GTX470 i HD5850. Obydwa to referenty. I zdziwię niektórych pierwszymi wynikami np. OC, głośność, temp., pobór mocy, wydajność. Ale to wkrótce, dajcie mi godzinkę :)

 

Czekamy, czekamy. Zbadaj koniecznie wpływ kart na temperaturę wewnątrz obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, czekamy. Zbadaj koniecznie wpływ kart na temperaturę wewnątrz obudowy.

 

Jeśli chodzi o głośność GTX zdeklasował radeona po OC. Jestem szczęśliwy że już włożyłem GTXa do środka. Zaraz wrzuce pare screenów i info o poborze.

 

HD5850 Stock 725/1000 Mhz

2D (Windows) - 118/121W temperatura 46C wentylator 21%

Furmark - 263W temperatura 89C wentylator 46%

 

HD5850 OC 920/1150 Mhz

 

2D (Windows) - 175W temperatura 59C wentylator 62%

Furmark - 325W temperatura 98C wentylator 79%

 

GTX470 Stock 608/837/1215

2D (Windows) - 122W temperatura 41 wentylator 45%(tak samo nie słyszalny jak wentylator HD5850 ustawiony na 21%)

Furmark - 325W temperatura 78C wentylator 79%

 

GTX470 OC 800/900/1600

2D (Windows) - 122W temperatura 41 wentylator 45%

Furmark - 432W temperatura 90C wentylator 91%

 

Wnisoki są takie nawet wentylator na GTX470 ustawiony na 91% nie wkurzał mnie tak jak ten z HD5850 ustawiony na 79% to była masakra chciałem jak najszybciej skończyć te testy. Teraz wrzucę testy z Dirt 2, Crysis Warhead, Unigine Heaven 2.0

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośność GTX zdeklasował radeona po OC. Jestem szczęśliwy że już włożyłem GTXa do środka. Zaraz wrzuce pare screenów i info o poborze.

 

HD5850 Stock 725/1000 Mhz

2D (Windows) - 118/121W  temperatura 46C wentylator 21%

Furmark      - 263W      temperatura 89C wentylator 46%

 

HD5850 OC    920/1150 Mhz

 

2D (Windows) - 175W      temperatura 59C wentylator 62%

Furmark      - 325W      temperatura 98C wentylator 79%

 

GTX470 Stock 608/837/1215

2D (Windows) - 122W temperatura 41 wentylator 45%(tak samo nie słyszalny jak wentylator HD5850 ustawiony na 21%)

Furmark      - 325W temperatura 78C wentylator 79%

 

GTX470 OC 800/900/1600

2D (Windows) - 122W temperatura 41 wentylator 45%

Furmark      -

 

Rozumiem, że masz gorąco w obudowie/pokoju.

 

 

U mnie 5850 po 10 min furmarka 1.82 z włączonym displacement mappingiem i post fx osiąga 73 stopnie i wentylator rozkreca sie przy tym do 30%. Temp. pokojowa czyli 20,5 stopnie. W 2d i21% obr. mam 37 stopni.. Fakt, że przewiew w budzie mam konkretny ( 7x120 + 1x200 ). Przypuszczam więc, że 470 nie będzie u mnie niewiele bardziej gorący od 5850. Jak się ma w/g ciebie porównanie głośności radka przy 40% (wyraznie slyszalny do gf przy 80%). Szkoda, że zasialtor mi nie pociągnie tego gfa po oc bo już bym zamówił.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz gorąco w obudowie/pokoju.

 

 

U mnie 5850 po 10 min furmarka 1.82 z włączonym displacement mappingiem i post fx osiąga 73 stopnie i wentylator rozkreca sie przy tym do 30%. Temp. pokojowa czyli 20,5 stopnie. W 2d i21% obr. mam 37 stopni.. Fakt, że przewiew w budzie mam konkretny ( 7x120 + 1x200 ). Przypuszczam więc, że 470 nie będzie u mnie niewiele bardziej gorący od 5850. Jak się ma w/g ciebie porównanie głośności radka przy 40% (wyraznie slyszalny do gf przy 80%). Szkoda, że zasialtor mi nie pociągnie tego gfa po oc bo już bym zamówił.

 

W pokoju mam teraz dokładnie 23C. Obie karty zostały tesowane przy otwartej obudowie dokładnie w tym samym miejscu :) Też mam 3 x 120mmm + 1 x 140mm w budzie ale nie chciało mi się tego wszystkiego skręcać i zamykać żeby potem znowu otwierać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam teraz dokładnie 23C. Obie karty zostały tesowane przy otwartej obudowie dokładnie w tym samym miejscu :) Też mam 3 x 120mmm + 1 x 140mm w budzie ale nie chciało mi się tego wszystkiego skręcać i zamykać żeby potem znowu otwierać itp.

 

Mam zamknięta budę, dlatego pytałem. Mozesz dac screena z gpu i furmarka razem na podkreconej grafie? Najlepiej zakladka sensors po 10 min. testu. Nie zdziwie sie jak sekcja zasilanie wcale nie bedzie bardziej goraca od radoslawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie, na to czekałem. Na wrażenia zwykłego użytkownika na temat nowych GTX , a nie jakieś testy wersji przedprodukcyjnych.

 

Jednak widać ze z temperaturą problemu nie ma, głośność to kwestia względna. Ja jestem cichofilem więc żadne ref. chłodzenie nie jest dla mnie.

 

Szkoda że ludzie nie czekali na taki opinie ludzi którzy posiadają już sklepowe wersje Fermi, może by nie było tyle uszczypliwości pod adresem nowych kart NV.

 

Owszem cena , jak każdej nowości jest duża, ale kiedyś i ona spadnie, i liczę że NV wypuści coś na wzór GTX 260 216sp w niższym procesie i z kilkoma procesorami cuda więcej.

 

A jak narazie czekam na więcej takich porównań i opinni ludzi którzy mogą sprawdzić na własnej skurze ,jak wypadają w bezpośrednim porównaniu karty ATI i NV.

 

KamraK85, wiedzę że po OC, w Crysisie min FPS jest całkiem przyzwoite na GTX 470 . 27 vs 21 całkiem nieźle to ok 28% więcej w stosunku do HD5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę wprowadzić mały update bo temperatury na HD5850 rzeczywiście są zawyżone zmieniłem pastę na MX-3 i spadły o 15 stopni w stosunku do tamtych testów. Więc wiatrak na 80% był przesadą. Teraz wystarczy 50%. Nie wiem za bardzo jak to się stało karta w pudełku była 6-7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa juz jakies alternatywne chlodzenia do tych piekarnikow?

Jedzie brat ze stanow wlasnie i tak mysle czy nie lyknac 470-ki dla zabawy bo grac juz i tak nie ma w co praktycznie.

w sumie kosztowalo by mnie to 500 zl plus jakies chlodzenie bo ta kosiarka Delty jest nieakceptowalna.

 

ps. w stanach dostep sie unormowuje zapalency powoli sie nasycili juz.

 

Chlodzen powietrzem nie widzialem, ale tak sie przygladam od dluzszego czasu na bardzo wydajne chlodzenia accelero i megachalemsa pod gtx 285 i jak wszystko dobrze pojdzie, to wlasnie takie radiatory powinny pasowac pod fermii.

Rozstaw srubek w gtx 285 to 6cm w kwadracie a przekatna to 8.5 cm.

Jezeli w fermi jest taki sam/podbny rozstaw srubek z tolerancja 0.5/1.0 mm to mysle, ze mozna by takie chlodzenie zalozyc na gtx 470/80 przynajmniej dla proby.

 

Moglby user KamraK85 zmierzyc w swoim gtx 470 i napisac na forum :rolleyes:

 

 

KUBA TM... - No comments!

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do przyjecia.

Mozna sprobowac zalozyc np. takie chlodzenie na gtx 470/80:

 

Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler

 

chip ostygnie ale pamięci i sekcja zasilania zapewne wykituje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do przyjecia.

Mozna sprobowac zalozyc np. takie chlodzenie na gtx 470/80:

 

Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler

 

IMAGES

 

Na pewno bedzie wydajniejsze od referenta i to sporo.

 

Kup nie referenta i potem to przemyślisz bo nie ma naprawdę źle jak to sobie wyobrażasz. Na Stocku gram teraz BFC2 max temp. 75C przy wentylu 63% którego nie słychać nawet. Jak się nie podniesie napięcia na rdzeniu to temp prawie wogóle nie wzrasta. W Batmanie max miałem 63C przy 52% obrotów wentyla. Podkręciłem kartę do 725/900/1450 bez podnoszenia napiecia z ciekawości dałem wentyl ręcznie na 70% gdzie w srodku budy zamkniętej lekko go słychać(miodzio) i max 68C w BFC2. Ja znalazłem swój sweet spot w postaci zegarów 725/900/1800 bo po pierwsze primo jest chłodno i cicho po drugie 70-90W mniej w grach, a na tym 1 fps w UH 2.0 mi nie zależy. Edytowane przez Rikki
NIE CYTUJ ZDJĘĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler

chip ostygnie ale pamięci i sekcja zasilania zapewne wykituje

 

sadze, ze nie. na tych elementach masz aluminiowy cover, a radiator jest oddzielna czescia lezaca tylko na gpu. zreszta, na dniach bede posiadal to spraawdze, jak dziala na 480. dwie sa to bedzie mozna porownac ref i mk

 

o wlasnie

Dołączona grafika

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco zadowolony ? Bo ja po pół roku walk z plotami i wyśmiewaniem NV jestem w sumie zadowolony pozytywnie... Niespodziewałem się takiego efektu końcowego :) Myślałem że po zakupie się wylecze z NV na zawsze i potwierdze te straszne ploty ale niestety karta wypada na +. Jedynie PhysX jakoś mnie nie kręci zbytnio.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do przyjecia.

Mozna sprobowac zalozyc np. takie chlodzenie na gtx 470/80:

 

Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler

 

chip ostygnie ale pamięci i sekcja zasilania zapewne wykituje

 

Ehh... juz pisalem pare razy, ze karty gtx 470/480 maja oddzielne chlodzenie na pamieci i mosfety (heatsink).

Prosze spojrzec:

 

Karta w stadiach rozbierania:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

i motylek w calej okazalosci:

 

Dołączona grafika

 

Tak jak przypuszczalem, ten prolimatech pasuje na fermii :smoke:

 

 

Widac, ze pod chlodzeniem glownym jest oryginalny heatsink, ktory chlodzi pamieci i mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco zadowolony ? Bo ja po pół roku walk z plotami i wyśmiewaniem NV jestem w sumie zadowolony pozytywnie... Niespodziewałem się takiego efektu końcowego :) Myślałem że po zakupie się wylecze z NV na zawsze i potwierdze te straszne ploty ale niestety karta wypada na +. Jedynie PhysX jakoś mnie nie kręci zbytnio.

 

no coz. ja tam pozytywnie nastawiony bylem do nowego ukladu od samego poczatku. no i sie nie zawiodlem, jezeli chodzi o mozliwosci GPU ;) dopracuje jeszcze tylko kwestie chlodzenia i bedzi si :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ame='ptys' date='21 kwiecień 2010 - 16:50' timestamp='1271861402' post='3495427']

 

 

Ehh... juz pisalem pare razy, ze karty gtx 470/480 maja oddzielne chlodzenie na pamieci i mosfety (heatsink).

Prosze spojrzec:

 

Karta w stadiach rozbierania:

 

IMAGES

 

i motylek w calej okazalosci:

 

IMAGE

 

Tak jak przypuszczalem, ten prolimatech pasuje na fermii :smoke:

 

 

Widac, ze pod chlodzeniem glownym jest oryginalny heatsink, ktory chlodzi pamieci i mosfety.

 

No w sumie racja tylko ta cena. Ja nie wymieniam na GTX470 jest to zbyteczne dla mnie. Być może tylko na GTX480 przyda się to chłodzenie. Edytowane przez Rikki
NIE CYTUJ ZDJĘĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...