Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie chcesz stracic to masz przeciez 10dni na oddanie do sklepu ( - koszty przesylki)

 

W sklepie nie chcieli się zgodzić bo karta "używana" i by mieli problem z jej sprzedażą... Z jednej strony ich rozumiem z drugiej... prawo to prawo... Ale olać to.

 

@kwasior

Całe dx11 czy na hd5 czy gtx4 to jeden marketingowy chwyt. Póki co nie ma prawdziwej gry która by błyszczała i byłą widoczna zmiana między DX10. To co mamy teraz tylko muli te karty jedną w mniejszym stopniu drugą w większym ale imo nie warte jest zachodu.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie ma znaczenia czy karta używana, bo jak miałeś ją przetestować nie używając? Także tłumaczenie sklepu jest z tyłka wzięte. No ale jak kto tam woli.

A co do teselacji to jest tak jak KamraK85 pisze, zarówna na Nvidii jak i na Ati po zastosowaniu teselacji obie karty kuleją, lepiej wypada nvidia ale to i tak na razie taki bajer technologiczny niż faktyczna korzyść. Jak już wyjdą gry z prawdziwym dx 11 + ewentualna teselacja, to te karty będą za cieniutkie żeby cokolwiek odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

KamraK85 masz prawo oddac w ciągu 10 dni towar kupiony przez internet takie cos jest juz od dawna wiec sprzedawca nie moze odmówic ci przyjecia tej karty No chyba ze zawarł sobie swoje prawa na ten temat wiec wtedy musisz poczytac jego warunki :) sprawdz jesli tego nie bedzie miał to mozesz takiego oszołoma uwalic za łamanie prawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z was kupował GTX 470 lub GTX 480 z esc.pl? Mają rzeczywiście na stanie te karty?

 

2. Czy testował ktoś lub widział opinie na necie od kogoś kto zakupił Gainwarda GTX470?

Bylem wczoraj w proline w katowicach i kupowalem paste termoprzewodzaca....

Facet przedemna kupil gtx 470 asusa z 1399 zeta.

Kupilem paste i czekam w kolejce po wydanie towaru....

Odwracam sie do sprzedawcy i pytam z ciekawosci jak wyglada sprawa z dostepnoscia gtx 480 a facet na to, ze ma na stanie jedna karte gtx 480 od asusa.

Ciarki mi przeszly i pytam czy to oznacza, ze teraz moglbym ja kupic a on, ze tak :blink:

 

Pogadalem z kolesiem troszke i okazalo sie, ze ma jeszcze dwie karty gtx 470 od asusa jedna i od gainwarda druga i jednego gtx 480 od asusa.

Wszystko od reki mozna kupic.

Jak ktos zainteresowany to niech dryndnie na ten telefon i spyta czy karty jeszcze sa w sprzedazy.

Aha... karta gtx 480 jest w cenie 1999 zlotych polskich :razz:

Napisalbym to wczoraj, ale strasznie mnie ta sytuacja zmartwila i oparlem sprawe o bufet.... :blurp:

 

 

"ProLine" Sklep

www.proline.pl

Aleja Wojciecha Korfantego 44

40-161 Katowice

32 782 61 21

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamraK85 masz prawo oddac w ciągu 10 dni towar kupiony przez internet takie cos jest juz od dawna wiec sprzedawca nie moze odmówic ci przyjecia tej karty No chyba ze zawarł sobie swoje prawa na ten temat wiec wtedy musisz poczytac jego warunki :) sprawdz jesli tego nie bedzie miał to mozesz takiego oszołoma uwalic za łamanie prawa :P

 

15.Zamawiając towar drogą Internetową, klient ma prawo do zwrotu towaru w nienaruszonym stanie do 10 dni od daty zakupy (data na paragonie/fakturze VAT dostarczonej z produktem).

 

Mają taki punkt ale mi napisał że każdy klient sprawdza z każdej strony kartę, pudełko i są wrażliwi na tym punkcie i tylko mogą mi ją przyjać jeśli wszystko będzie nienaruszone... Mogę im wysłać żeby to sprawdzili ale to moze okazać się stratą czasu bo mi napiszą że są ślady użytkowania i odeślą spowrotem... i to jeszcze na mój koszt.

 

UP. Byłem w Katowicach w proline raz po procka Phenom II 920 :) rzeczywiście mają tam dużo rzeczy dostępnych na stanie. Ale wszystko poszło wczoraj bo dzisiaj na stronce już mają brak kart....

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

KamraK85 jesli odeslą ci za bzdure mozesz ich uwalic podajesz powód i ich to nie interere wiem cos o tym wiec spokojnie a jesli nie jestes pewny idz do prawnika konsumenta i pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i OC karty i zysk.

 

Jakiś lewy ten screen Radzie podkręcone w połowie a GF wyżyłowany w kosmos :D mój R4890 lata 1040/5100(1275) a tam w teście 900/1000 ^^ (czuje się urażony :P ) po za tym 5870 tez taki jakiś nie ruszany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu też robiłem testy OC GTX470 vs HD5850 i wyszło z AAx8 i AF16 lepiej o 4 średniego fps na korzyść GTX470. Min fps był 21 vs 27 na korzyść GTX. Także to mogą być wyniki wporzadku. Co do OC HD5870 rzeczywiście trochę słabo. GTX480 po OC dostaje niezłego boosta to samo mam z moim GTX. W UH 2.0 wynik wzrasta o 34% na moim GTX470 po OC na 800/900/1600 czyli jak widać sam rdzeń można podbić o 31%. Max podbił GTX-a o 15% a HD5870 o 10% tutaj można się tylko troszkę doczepić...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.Zamawiając towar drogą Internetową, klient ma prawo do zwrotu towaru w nienaruszonym stanie do 10 dni od daty zakupy (data na paragonie/fakturze VAT dostarczonej z produktem).

 

Co to za sklep był ?

 

W sumie warto wiedzieć które przybytki omijać w internetowych zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sklep był ?

 

W sumie warto wiedzieć które przybytki omijać w internetowych zakupach.

 

PCProjekt Kraków.

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=320410 fajny pomysł ale wpadłem na niego już pare dni temu, zrezygnowałem po 10 minutach gdyż nie chciało mi się trzymać dłużej ręką wiatraczka i do końca nie wiedziałem jak to chłodzi sekcję zasilania i ram. Niestety nie ma w GPU-Z czujników temp tych właśnie podzespołów.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci vga oraz mosfety sa chlodzone heatsinkiem, ktory jest wielkosci calej karty.

Dodatkowo mozna zostawic wpieta turbinke niech sie kreci z karty.

Wentylator glowny mozna albo podpiac pod turbinke z karty albo zasilic ja z plyty glownej.

Wolalbym podczepic sie do zasilania turbinki.

Obrotami zajmowalby sie bios karty.

 

Aha... i nie dawalbym jednego kloca 120 mm tylko 2x 90 mm :smoke:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bericht: Nvidia GeForce GTX 400 (Seite 17) - 22.04.2010 - ComputerBase ciekawe wyniki podkręcania GTX480, podkręcenie pamięci na karcie wogóle nie przynosi korzyści. To samo właśnie zaobserwowałem na moim GTX470. Tutaj przy szynie pamięci odpowiednio 384 i 320 bitów nie potrzeba podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oc tylko ok 10% , po drugie sprawdzane bez af/aa , także dla mnie to są idioci.

 

800 / 701 = 14% mogli by do 850 może pojechać... Ja mam lepiej bo z 608 na 800 to jest 31% :) Ale co do pamieci rzeczywiscie podkręcanie ich kompletnie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lewy ten screen Radzie podkręcone w połowie a GF wyżyłowany w kosmos :D mój R4890 lata 1040/5100(1275) a tam w teście 900/1000 ^^ (czuje się urażony :P ) po za tym 5870 tez taki jakiś nie ruszany :D

 

A widzisz jaki tam jest na tym wykresie HD4890 MSI Cyclone!!! Sory kolego ale RF HD4890 umnie podkręcił się do 970Mhz zysk 14%. Twoje 1040 to z ruszaniem napięcia. Widzisz żebym ruszał napięcie w jakiejkolwiek grafie NIE. I 99% ludzi tego nie robi bo nie warto dla tak małego skoku wydajności przynajmiej w HD4890.

 

800 / 701 = 14% mogli by do 850 może pojechać... Ja mam lepiej bo z 608 na 800 to jest 31% :) Ale co do pamieci rzeczywiscie podkręcanie ich kompletnie nic nie daje.

 

Gdy sprawdzałem stabilne GPU i sprawdałem stabilność i ją uzyskałem i zaczołem kręcić pamięć dało to dodatkowo 2FPS zależnie od gry, nie każda gra jest uzależniona od przepustowości pamięci.

Sprawdz sobie wic dobrze się skaluje.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...