Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

GTX 280 pobiera podobną ilość mocy, w stresie będą razem ciągnąć 340W, maksymalnie to już więcej, bo coś ponad 450W.

 

Gdyby tam siedział C2Q, to bym powiedział, że nie wystarczy... A skoro jest to C2D, to... cóż, można spróbować :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i suszara aka GTX470 jest w moim systemie.

Póki co - była otwarta buda, zobaczymy jak będzie z zamkniętą. Profil wentylatora sobie ustawię później. W idle miałem 45 stopni, kombustor - 89 stopni przy 62% wentylatora.

Szkoda, że nie można w idle zejść poniżej 40%. Słyszalny dość wyraźnie ten wentylator jest już od niecałych 50% (46 a 40 robi już sporą różnicę). 62% to już dość głośna "sprawa", ale dźwięk przyjemniejszy niż gdy turbina 5870 się rozkręciła w Furmarku. 100% na próbę - :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i suszara aka GTX470 jest w moim systemie.

Póki co - była otwarta buda, zobaczymy jak będzie z zamkniętą. Profil wentylatora sobie ustawię później. W idle miałem 45 stopni, kombustor - 89 stopni przy 62% wentylatora.

Szkoda, że nie można w idle zejść poniżej 40%. Słyszalny dość wyraźnie ten wentylator jest już od niecałych 50% (46 a 40 robi już sporą różnicę). 62% to już dość głośna "sprawa", ale dźwięk przyjemniejszy niż gdy turbina 5870 się rozkręciła w Furmarku. 100% na próbę - :lol2:

 

Heh, no u mnie też już jest, w spoczynku jest dość cicho (choć rozwaliły mnie taktowania 2D - 50MHz na rdzeniu :lol2: ), choć i tak jest to najgłośniejszy element komputera - minimalnie, ale jednak. W 3D jeszcze nie próbowałem, pobawię się wieczorkiem :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja wiem że to nie jest SLI, ale wykorzystywanie dwóch kart więc można powiedzieć że podobne działanie. Czemu więc w przypadku SLI wystepuje microstuttering? Nie można tego przerobić aby wykorzysytwać moc podobnie jak do PhysX? Choćby kosztem wydajności.

 

Nie ma speca żadnego? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to nie jest SLI, ale wykorzystywanie dwóch kart więc można powiedzieć że podobne działanie. Czemu więc w przypadku SLI wystepuje microstuttering? Nie można tego przerobić aby wykorzysytwać moc podobnie jak do PhysX? Choćby kosztem wydajności.

 

Tu masz ładnie wyjaśnione (po angielsku), na czym polega microstuttering:

 

Many had hope that the Radeon HD 5970 would not be affected by micro stuttering - the irregular output of frames to the display. This phenomenon is caused by the multi GPU rendering method AFR. With the Alternate Frame Rendering the graphics chips are taking turns in calculating full frames. Due to the different workload of individual frames it can happen, that several pictures are ready almost simultaneously, followed by a bigger time frame until the calculation of the next image is done. This results in frame distribution that feels like a lower framerate than actually is delivered. To put it bluntly: The felt framerate of the HD 5970 does not necessarily match with the real framerate.

 

The degree of the micro stuttering can be compared to the predecessor Radeon HD 4870 X2 and thus varies between acceptable (Crysis Warhead) and catastrophically irregular (Call of Duty: World at War and Modern Warfare 2).

 

Micro stuttering (aka Fake FPS in some forums) is recognized differently by every single person. Usually the problem gets noticeable with framerates below 40 fps and becomes obvious below 30 fps. Here the HD 5970 has a big advantage: Due to its huge calculation power it rarely drops to those frame levels if games are running in common settings. But since the graphically extraordinary Supersampling Anti Aliasing, which Ati advertises, lowers the frame rate below 30 fast, the problem comes into effect similarly fast.

W przypadku PhysX, karta po prostu jest tj. dodatkowym CPU zajmującym się fizyką w grze, nie uczestniczy bezpośrednio razem z pierwszą kartą w wyświetlaniu obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To to ja rozumiem. Tylko skoro można wykorzystać drugą kartę do liczenia samej fizyki, to czy nie dało by się tak samo zrobić w przypadku teksturowania czy cieniowania, a żeby renderingiem całej sceny zajmowała się tylko jedna karta? Może dało by to słabsze efekty, ale przynajmniej to co pokazuje Fraps miało by się jakoś do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w KTR ten sam Palit "tylko" niecałe 700zł drożej...

 

Ale te hurtownie sobie marże podwyższają, gdyby zostawili jak było na początku mieliby 1000% więcej sprzedanych kart

 

W innej hurtowni podnieśli cenę o 100 zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Takie tam plotki Kolejne widmo GeForce GTX 480 z 512 SP : NVISION.pl :wink: pzdr

 

Czy to ma jakikolwiek sens? Wtyczki 8+8 zamiast 8+6, 8 faz zamiast 6. To mówi wszystko o tej karcie.

 

 

Nie lepiej by było przerobić GF104 dodając jeszcze jeden klaster? Wyszła by karta o TDP mniejszym niż GTX 480 (a już na pewno nie większym), a dużo wydajniejsza (poza ew. teselacją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no u mnie też już jest, w spoczynku jest dość cicho (choć rozwaliły mnie taktowania 2D - 50MHz na rdzeniu :lol2: ), choć i tak jest to najgłośniejszy element komputera - minimalnie, ale jednak. W 3D jeszcze nie próbowałem, pobawię się wieczorkiem :wink: .

 

No u mnie tez juz jest :-) Gainward GTX470 za 900 zł ( az zal bylo nie brac :-))

 

W 2D jest cicho jak makiem zasiał :-) w 3D mhh.....da sie przezyc :-)

 

Co do OC to jeszcze nie próbowałem ale....bede walczyl :-)

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam plotki Kolejne widmo GeForce GTX 480 z 512 SP : NVISION.pl :wink: pzdr

 

Koledzy, przyjrzyjcie się dokładnie, podobnie sekcja zasilania wyglądała na Radeonach od MSI, tych dla "podkręcaczy" (głównie chodzi mi o te pomarańczowe części na PCB). Dam sobie rękę uciąć, że to jest niereferencyjne PCB zwykłego GTX-a 480 od MSI. Wątpię, żeby do GTX485 rezygnowali z otworów do wentylatora w PCB, wątpie żeby montowali 2x 8pin wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przyjrzyjcie się dokładnie, podobnie sekcja zasilania wyglądała na Radeonach od MSI, tych dla "podkręcaczy" (głównie chodzi mi o te pomarańczowe części na PCB). Dam sobie rękę uciąć, że to jest niereferencyjne PCB zwykłego GTX-a 480 od MSI. Wątpię, żeby do GTX485 rezygnowali z otworów do wentylatora w PCB, wątpie żeby montowali 2x 8pin wtyczkę.

 

No może i masz rację, ale zobacz tutaj masz fotki z GPU-Z i ma pełne 512 CUDA Core

512SP版GeForce GTX 480实物及测试独家曝光 - 超能网]Link do Art[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...