Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

http://www.fudzilla.com/content/view/16843/34/

 

Podtytuł tego newsa jest po prostu genialny.

Owned :lol:

 

 

Demo Physx

 

Mi się podoba, ciekawy pomysł na gierkę lubię takie zabawy fizyką ;) Podmuch wiatru niszczący domek z drewna też wygląda ładnie ;)

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajne, tylko to jest demo DX11 czy bardziej PhysX? Bo jeśli to wszystko jest dzięki PhysX to w grach czegoś takiego nie zobaczymy (bo kto zrobi tyle efektów dla jednego producenta GPU?), chyba że uda się przez OpenCL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Bardziej demo PhysX. A szkoda bo wiele gier ma często niedopracowaną fizykę lub tak jak Crysis taką która zjada zbyt wiele zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiery u ATI są co roku, jak tak dalej pójdzie to zanim fermi trafi do kompów to już czerwoni wypuszczą RV9xx i będzie po ptakach. Trochę mnie to wkurza bo ceny radeonów są za wysokie, ale o czym można mówić kiedy nie mają konkurencji wydajnościowej w highendzie i technologicznej w nowych API? Kiedy to całe fermi ma wejść do sklepów w końcu? Szczególnie interesują mnie tańsze odmiany, które zbiją trochę ceny w mid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardocp.com/news/2010/01/17/rumored_fermi_videos

 

Zobaczcie na demko z włosami liczonymi w czasie rzeczywistym :) Jeszcze z dwie generacje i gry będą tak wyglądać.

 

Jeszcze jeden opis:

http://www.guru3d.com/article/nvidia-gf100...nology-preview/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obecne plotki mówią o bardzo prawdopodobnym marcowym wydaniu nowych kart, ale to tylko dwa najwyższe modele, zapewne oba za ponad 1000 zł.

 

A czy ATI w tym roku znowu wyda coś nowego - nie był bym taki pewien. Proces 40 nm dopiero co wszedł, i nie będzie tak łatwo upchać dużo więcej tranzystorów przy zachowaniu sensownego TDP, nawet z optymalizacjami. Na serię 6 bym nie liczył, co najwyżej na modele z wyższymi zegarami/lepszym OC.

 

 

Ten filmik z włosami wymiata. W tych z autami cudów nie widzę, FM3 ma raczej nie gorsze modele.

 

A o ile dobrze zrozumiałem to takie demka mają być dołączane do nowych kart.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No minimalny framerate wygląda fajnie, stałe 60 FPS na max detalach w Full HD i było by warto wrócić kolejny raz (przeszedłem już dwa razy) do tej gry, jak dla mnie najpiękniejszej graficznie póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No minimalny framerate wygląda fajnie, stałe 60 FPS na max detalach w Full HD i było by warto wrócić kolejny raz (przeszedłem już dwa razy) do tej gry, jak dla mnie najpiękniejszej graficznie póki co.

dla mnie ta gra to bylo DNO, a pod dnem jeszcze klimetr mulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fermi jedno rdzeniowy nie ma startu do 5970

tyle że nie każdego kanapki interesują, jeśli wersja jednochipowa będzie sporo wydajniejsza w wszystkich grach od 5870 i będzie w cenie max 1500zł to chętnie sprzedam radka i zakupię fermiego Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fermi jedno rdzeniowy nie ma startu do 5970

Na czym opierasz swoja argumentacje? Karty jeszcze nie byly oficjalnie przetestowane. Gdybanie bym zostawil do chwili premiery, bo okazac sie szybsza od 5970 lub wolniejsza od 5870. Mam nadzieje, ze nie bedzie powtorki z FX-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie takty ma mieć ten spermi? Wiadomo jaki typ pamięci?

 

Odnośnie wyników zaprezentowanych przez Nvidię to można je na dzień dobry ciachnąć o 30%. Wszak to tylko reklama, a w reklamie łżeć można do woli. Jedynym hamulcem jest poziom etyczny organizacji, a tu Nvidia latami udowadnia, że ciężko jest od dna się oderwać.

 

Fajnie , że w końcu coś wypuszczą, ale spodziewam się żenujących machinacji ze sterami i siłowego udowadniania, że gry w których spermi będzie gorszy od Radków są złe, powodują tornada i wyzwalają terroryzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres pochodzi z mini arta - dodam, że napisanego z sensem: http://nvision.pl/Fermi-jest-wolniejszy-ni...0-ndetails.html

czyli bzdura wyssana z palca... na nvision nawet miejsc testowych nie potrafią dobierać, a tym bardziej wróżyć o wydajności karty której jeszcze nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś pisze coś takiego

Dlaczego korzystamy z wbudowanych benchmarków? Twórcy gier tworzą je przede wszystkim po to, by na ich podstawie móc stwierdzić, czy będziemy w stanie korzystać z danych ustawień podczas CAŁEJ gry. Dobierają oni więc takie warunki, by wynik zwrócony przez benchmark dawał wynik średni, jaki uzyskalibyśmy przechodząc całą grę mierząc ręcznie ilość FPS-ów.

to unikam jak ognia,ciekawe czy Batman: Arkham Asylum odzwierciedla im reali w grze,Far cry2,GTA IV śmiech na sali.Ale kule maja dobrą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyscie sie juz przestać spuszczać nad karta której jeszcze nie ma, nie widać kiedy bedzie i kiedy trafi do sprzedaży....

jak lista serwisów ktore dostały karte do ręki i przetestowały bedzie miała wiecej niż 10 pozycji to wtedy ludzie rzeczywistoś zweryfikuje, tera to wyglada jak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Jak na moje obiektywne oko to nie wyszedł ani jeden ciekawy artykuł którym można by się zainteresować. Wychodzą tylko artykuły mniej lub bardziej wygodne dla fanów którejś z marek i oczywiście dla nich są najlepsze te które pasują pod ich krucjatę. Co nie zmienia faktu, że jedne i drugie artykuły są tak samo mało realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...