Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Z którego? bo mam kilka i nie wiem które sprzedać ;)

Zadowala mnie dopiero 2x480 bo pojedyncza nie jest zbyt kozacka ;)

 

BTW teraz Inno3D jest tanie jak barszcz ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator ustawiony na auto w momentach krytycznych wyciągał 90% :P dla porównania na stockowych wentyl leci na 70%

Dołączona grafika

 

dodatkowo wrzucam pomiary zrobione frapsem podczas grania w BC2 sieciowo dwie rozgrywki widać na wykresie te dwa szarpnięcia to kolejne etap. wszystko na high + w panelu sterowania nvidii wymusiłem 16xaa + 16xaf karta jest na ustawieniach stockowych

Dołączona grafika

 

jeszcze mam wynik z sacred 2 początek rozgrywki ustawienia jak wyżej dodatkowo screena z ustawieniami z gry jest tutaj za fizyke robi gtx 280 - jest to początek rozgrywki nie mam save'a z jakąś większą zadymą. sacred jest zaktualizowany do najnowszego patha włącznie dlatego ma dodaną obsługę physx

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do pierwszego testu najnowszego GTX 480 512SP

梦想难以照进现实?512SP完整版GTX 480全球首测 - 超能网

 

Bardzo wrażliwych (lub z rozrusznikiem serca) ostrzegam przed tym testem Dołączona grafika

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu ten test po angielsku World Exclusive Review: 512SP GeForce GTX 480 - Expreview.com mała konkluzja na koniec ten co ma dzisiejszą 480 nie ma się co martwić, różnica w wydajności marginalna za to zużycie prądu normalnie łeb rozwala 644w, co to jest toster, żelazko czy karta graficzna, sorry ale z tym to już chyba przesadzili, jeśli nie przejdą szybko w mniejszy rozmiar technologiczny, to o dalszym rozwoju tej architektury mogą zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nikt się nie spodziewał dodatkowych 200w mocy :) swoja droga jakie stery najlepsze dla gtx480 i bad company 2, no czy warto zostawiać 8800gt dla fizyki czy sama 480 daje sobie rade z grafą i fizyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bc2 nie obsługuje "fizyki" z tego co mi wiadomo ;)

 

ja obecnie jadę na sterach XTreme-G 258.96 Vista Win7 64bit i bc2 działa bardzo gładko i wygląda świetnie. nie miałem czasu porównać ze sterami nvidii ale jak to zrobię to napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie GTX480 512SP ja bym poczekał na jakieś bardziej wartościowe, wiarygodne testy - zwiększenie poboru o 200W wydaje mi się niemożliwe. W ogóle, kartę jakiej firmy oni testowali, to jest referent? Z takim chłodzeniem, takim PCB?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bc2 nie obsługuje "fizyki" z tego co mi wiadomo ;)

 

ja obecnie jadę na sterach XTreme-G 258.96 Vista Win7 64bit i bc2 działa bardzo gładko i wygląda świetnie. nie miałem czasu porównać ze sterami nvidii ale jak to zrobię to napiszę :)

 

z tego ci mi wiadomo to masz racje, tyle że ja pytam o inne gry, bo nie wiem czy wystawiać na licytacje czy zostawić sobie do fizyki, według ramnetu, 480 powinienem otrzymać 12 tego miesiąca, o stery pytam bo głównie w bc2 gram no mi ostatnio w starcrafta 2 (ale w to raczej dzieciak młóci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mozliwe, zeby karta pobierala 200 wat mocy wiecej niz gtx 480 z 480 sp.

To jest fizycznie nie mozliwe.

Poza tym accelero extreme nie moze zagrzac sie do 95 st C przy prawie 100 % rpm !

Mialem te chlodzenie na maxymalnie wyocowanym gtx 285 i w furmarku nie przekraczalem 61 st C w lecie.

To nabijanie sie z podrasowanego fermii i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego ci mi wiadomo to masz racje, tyle że ja pytam o inne gry, bo nie wiem czy wystawiać na licytacje czy zostawić sobie do fizyki, według ramnetu, 480 powinienem otrzymać 12 tego miesiąca, o stery pytam bo głównie w bc2 gram no mi ostatnio w starcrafta 2 (ale w to raczej dzieciak młóci)

 

ja zostawiłem sobie gtx280 do czasu mafii 2. podobno tam ma pokazać co taki tandem potrafi :P, dzisiaj jeszcze sprawdzę sacred 2 i mirrors age jak sobie z nimi radzi sam gtx 480, bo gdy fizyka jest ustawiona na gtx 280 to wszystko działa bardzo płynnie.

 

osobiście obecnie też gram tylko w bc2 :D i jak tylko znajdę czas to zrobię porównanie sterowników

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie jadę na sterach XTreme-G 258.96 Vista Win7 64bit i bc2 działa bardzo gładko i wygląda świetnie. nie miałem czasu porównać ze sterami nvidii ale jak to zrobię to napiszę :)

 

Te stery są identyczne , także nie wiem po co instalujesz je :lol2:. Kolo , który je "robi" to tłumok , bo od serii 25x.xx wszystkie ustawienia sterownika i nawet profili siedzą w pliku bin , poprzez rejestr nie da się praktycznie nic ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze tuman :lol2::P , dawno nie używałem jego sterów tak mnie coś naszło przy montażu 480. porobiłem parę pomiarów frapsem w BC2 i wychodzi na to że min fps jakie zaliczyłem wynosiło 40fps nie zależenie czy to było 8x, 16xaa, przy czym średnia ilość klatek nie spadła poniżej 60 :D - grałem w trybie gorączki na mapie w dżungli :P. później wgram stery nvidii i sprawdzę czy będzie różnica jakaś :P

 

oto wynik krótkiego pomiaru 16xQ CSAA - ale zadyma była straszna bo odbywał się ostrzał moździerzowy i wszędzie wszystko wybuchało i było masę dymu :D a oto wynik :P

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

10941, 175888, 41, 92, 62.204

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba żartujesz, u mnie na 1920x1080 wszystko na wysokie, AA włączone, AF x16, PhysX wyłączony jest min 7.5, średni 48.3, najwyższy 142.9fps.

Mała pomyłka :) z PhysX na średnio, min 10.8 śred 28.6, najwyższy 111.1fps

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a miała być pokazową grą nvidi, na screenie jakiejś super grafiki nie widzę, czyżby skopany silnik albo drivery (co chyba nie wchodzi w grę bo nvidia takie dobre stery robi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto kolejne pomiary

wszystkie w roz. 1920x1080 i wszystkie detale na maxa, sterowniki oficjalne 258.96:

 

BC2 32xAA

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

55832, 859269, 39, 119, 64.976

Dołączona grafika

 

BC2 16xAA

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

13630, 204666, 23, 114, 66.596

Dołączona grafika

 

 

Sacred 2 - fizyka ustawiona na gtx 480:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

3680, 87269, 22, 72, 42.168

Dołączona grafika

 

Sacred 2 - fizyka ustawiona na gtx 280

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

5768, 87153, 33, 91, 66.182

Dołączona grafika

 

 

 

w batmanie i mirror's edge nie zauważyłem różnicy między fizyką ustawioną na gtx 480 czy 280, fraps wprzypadku mirrora pokazywał praktycznie cały czas 60fps

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna polewka z Fermi ;)

 

widziałem już wcześniej w sumie dużo w niej prawdy odnośnie wydzielanego ciepła jak i nalotu czarnuchów: nie dawno niedaleko mojej miejscowości policja zlikwidowała plantacje marychy, hodowla działała pod przykrywką pralni przemysłowej, pełny kamuflaż pod ziemia ukryta plantacja (wybudowanie tego kosztowało grubo ponad 1 milion zł. nawet tunele awaryjne do ucieczki były), wpadli właśnie po rachunkach za energie elektryczną (średnio 30tyś. miesięcznie), lato się kończy a wiec też kupiłem sobie fermiego na zimę jak znalazł, choć z doświadczenia wiem że 5870 też jest w stanie ostro podgrzać powietrze w pokoju Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko smiga ladnie :) W grze jest miedzy 41-60 fps. Problem polegal na tym ze mafia ma swoja paczke physx i one troche robia syfu. Nalezy je "wyciagnac" z instalki gry, zainstalowac i wszystko dziala. Wlasnie sprawdzalem ze sterami 259.31 - smiga wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem już wcześniej w sumie dużo w niej prawdy odnośnie wydzielanego ciepła jak i nalotu czarnuchów: nie dawno niedaleko mojej miejscowości policja zlikwidowała plantacje marychy, hodowla działała pod przykrywką pralni przemysłowej, pełny kamuflaż pod ziemia ukryta plantacja (wybudowanie tego kosztowało grubo ponad 1 milion zł. nawet tunele awaryjne do ucieczki były), wpadli właśnie po rachunkach za energie elektryczną (średnio 30tyś. miesięcznie), lato się kończy a wiec też kupiłem sobie fermiego na zimę jak znalazł, choć z doświadczenia wiem że 5870 też jest w stanie ostro podgrzać powietrze w pokoju

 

Oj z tym grzaniem to przesada ;) no ale pozartowac mozna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko smiga ladnie :) W grze jest miedzy 41-60 fps. Problem polegal na tym ze mafia ma swoja paczke physx i one troche robia syfu. Nalezy je "wyciagnac" z instalki gry, zainstalowac i wszystko dziala. Wlasnie sprawdzalem ze sterami 259.31 - smiga wszystko.

 

dzięki za wskazówkę zauważyłem że mi gtx280 nie działa, patrze na forum a tutaj już rozwiązanie czeka ;D

 

EDIT:

 

ustawienia

Dołączona grafika

 

stock gtx480+gtx280

Dołączona grafika

 

gtx480

Dołączona grafika

 

GTX480 @ 820/2190 +GTX280

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...