Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy zasilacz fatality 550 W OCZ Fatality wystarczy na GTX Palit 470, xeon 3440 i kręcenie światła itp. Co myślicie? Jaka różnica miedzy palitem Inno3D a gainwardem nie patrząc na cenę i kres gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zasilacz fatality 550 W OCZ Fatality wystarczy na GTX Palit 470, xeon 3440 i kręcenie światła itp. Co myślicie? Jaka różnica miedzy palitem Inno3D a gainwardem nie patrząc na cenę i kres gwarancji?

 

1. Co do zasilacza to moze byc nie za ciekawie ( chociaz u mnie dziala calkiem calkiem a 12V nie spada ponizej 11.88V :D )

2. Roznicy nie uswiadczysz bo to sa referencyjne konstrukcje. Bierz co tansze i ma dluzsza gwarancje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się obecnie pewną kwestią, a mianowicie:

Skoro GTX 480 potrafi być taką mocną farelką i suszarką - jak wygląda sprawa undervoltingu karty przy zachowaniu defaultowych parametrów karty. Jak wpływa to na

- głośność

- wydzielanie ciepła

- prądożerność.

 

Jakieś doświadczenia wśród forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz http://download.orbmu2k.de/download.php?id=51 narzędzie do edycji napięć, sam zaraz się pobawię bo szczerze już mnie wkur..... ta suszarka, 5870 do cichych i zimnych nie należy ale fermi po lite-owym oc bez podnoszenia napięć bez problemu osiąga 95c, fajna karta ale nie w tym wymiarze technologicznym, 32-28nm to było by optymalne do tej architeORT: ORT: ktury, a tak jaja można smażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz http://download.orbmu2k.de/download.php?id=51 narzędzie do edycji napięć, sam zaraz się pobawię bo szczerze już mnie wkur..... ta suszarka, 5870 do cichych i zimnych nie należy ale fermi po lite-owym oc bez podnoszenia napięć bez problemu osiąga 95c, fajna karta ale nie w tym wymiarze technologicznym, 32-28nm to było by optymalne do tej architeORT: ORT: ktury, a tak jaja można smażyć

 

Sęk w tym, że pytam jako użytkownik HD5870.

Zastanawiam się, czy posiadacze tych kart są w stanie trochę obniżyć mankamenty tych kart min napięciem, czy jest to po prostu technologicznie niemożliwe i dopiero późniejsze rewizje mogą tu cokolwiek pomóc.

 

Ptys - jak oceniasz kartę vs HD5870, da się z nią żyć, czy jednak wolisz produkt ATI na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz http://download.orbmu2k.de/download.php?id=51 narzędzie do edycji napięć, sam zaraz się pobawię bo szczerze już mnie wkur..... ta suszarka, 5870 do cichych i zimnych nie należy ale fermi po lite-owym oc bez podnoszenia napięć bez problemu osiąga 95c, fajna karta ale nie w tym wymiarze technologicznym, 32-28nm to było by optymalne do tej architeORT: ORT: ktury, a tak jaja można smażyć

 

Na ref 470/480 są lipne chłodzenia i pasta także , dasz średniej klasy pastę zamiast tej co dają i obniży się temp ok 5stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że pytam jako użytkownik HD5870.

Zastanawiam się, czy posiadacze tych kart są w stanie trochę obniżyć mankamenty tych kart min napięciem, czy jest to po prostu technologicznie niemożliwe i dopiero późniejsze rewizje mogą tu cokolwiek pomóc.

 

Ptys - jak oceniasz kartę vs HD5870, da się z nią żyć, czy jednak wolisz produkt ATI na dzień dzisiejszy?

 

w kilku pozycjach minimalny fps jest lepszy a więc dla mnie jako gracza spory plus, z drugiej strony generowany hałas (w 3d w ide jest względnie cicha) jak i wydzielanie ciepła jest dużym minusem, powiem tak że jeśli miałbym kupować nową kartę to raczej nvidia ale w cenie 1350zł (tyle dałem) czyli tyle za ile można kupić 5870, na pewno nie jest warta więcej jak 1500zł ponieważ wydajność-cena wzgledem hd5870 + wady wymienione powyżej nie pozwalają mi wydać większych pieniędzy na taki produkt, no chyba że masz wydajne wc to problem hałasu i temperatury można zniwelować choć koszta rosną bo jak wc to tylko fullcover, sekcja zasilania nieźle dostaje po [gluteus maximus], jak chcesz zmiany i uda ci się dobrze sprzedać 5870 do tego tanio zakupić gtx480 to ok, ale jakbyś miał dokładać do interesu 400-500zł, odpuść nie warto, lepiej iść na wódkę z kuplami i poderwać jakąś pannę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ref 470/480 są lipne chłodzenia i pasta także , dasz średniej klasy pastę zamiast tej co dają i obniży się temp ok 5stopni.

 

z jakiego źródła te rewelacje, mam noctua od nh-d14 niby dobra pasta, ale wolałbym jakieś porównanie fabrycznego mazidła z prawdziwa pastą zanim zacznę rozbierać kilkudniową kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi glutami to tez roznie bywa... Czasami im sie 'lepiej' posmaruje a czasami byle jak i raz po zmianie pasty widac znaczna poprawe, a raz marginalna...

Nie rozumiem jednak szukania oszczednosci w byle jakich glutach zamiast porzadnej pasty.

Czlowiek kupuje karte zalozmy za 1500 PLN z glutem zamiast porzadnej pasty - wstyd producenci...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi glutami to tez roznie bywa... Czasami im sie 'lepiej' posmaruje a czasami byle jak i raz po zmianie pasty widac znaczna poprawe, a raz marginalna...

Nie rozumiem jednak szukania oszczednosci w byle jakich glutach zamiast porzadnej pasty.

Czlowiek kupuje karte zalozmy za 1500 PLN z glutem zamiast porzadnej pasty - wstyd producenci...

 

Różnica jest spora ze względu na duże tdp kart oraz czapki na gpu. Posmaruj tyle tysięcy chipów dobrą pastą to się przekonasz czy jest oszczędność czy nie. Producenci oszczędzają zaczynając od pcb poprzez chłodzenie i skończywszy na paście. W sumie to nie widziałem referencyjnej(niezależnie czy to nv czy ati) karty z dobrym chłodzeniem - wydajnym i cichym , także przy 470/480 22watowa turbinka robi swoje. Ktoś chce mocno zbić tempy to musi pobawić ze zdjęciem czapki z gpu. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zdejme chlodzenie by zmienic paste na GPU to na bank nie zastosuje pasty na memkach i sekcji (na te wrzuce thermal pad'y) a roznica w temp. GPU tak jak mowisz SIDE pewnie bedzie wynosila okolo 5C w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zdejme chlodzenie by zmienic paste na GPU to na bank nie zastosuje pasty na memkach i sekcji (na te wrzuce thermal pad'y) a roznica w temp. GPU tak jak mowisz SIDE pewnie bedzie wynosila okolo 5C w stresie.

 

Bylebys wybral nie za grube thermopady.

One musza sie "zmiazdzyc", zeby uzyskac dobre wyniki.

Grubasy albo niedojda do styku (prawie styku) albo wyplyna i bedziesz miec brzydko i nie wydajnie.

Jak oryginalnie jest pasta to bym jednak naniosl paste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra kumpel w końcu kupił gtx480 sparkla. od raz rzuciła mi się różnica w głośności wentyla - sparkle wydaje z siebie nie przyjemny dźwięk taki świst i to w windowsie potem w 3d dalej świszczy tylko że głośniej, także jest różnica w stosunku do palita który takiej przypadłości nie ma. druga sprawa to sli. nie działa do końca idealnie w 3dvanteg obraz się od połowy w dół potrafi trochę rozjechać zwłaszcza na tym drugim teście grafiki w kosmosie się to najczęściej powtarza - stery reinstalowałem czyściłem itp. wrzucam wynik ze smarka różnica w stosunku do pojedynczej karty wynosi około 6k pkt. gdyby nie ten nie przyjemny dźwięk to bym tego sparkla sobie jeszcze potrzymał bo kumpel czeka na powrót zasilacza z gwarancji ale daruje sobie bo mi żona truje że się wysiedzieć w pokoju nie da. w bc2 widać różnice w płynności rozgrywki od razu na starcie przeszło 100fps vs 60 - ale z wykresu frapsa to nie jest to tak do końca oczywiste. jeszcze ciekawostka kumpel zakupił do kompletu Q9550 który okazał się zwalony - ani razu nie odpalił komp - coś chyba mamy ostatnio pecha do komputerowego złomu...

 

Dołączona grafika

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

55832, 859269, 39, 119, 64.976

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no takie podstawy to przerobiłem raz dwa ;) testowałem też na dwóch płytach na asusie p5q pro na P45 i na gigabycie na G41 i na obu to samo - nie startuje nie pipczy speaker. po wsadzeniu zwykłego e5200 działaja oba kompy :P zresztą gdy procek jest sprawny to nawet jeżeli płyta go nie rozpoznaje to powinien komp się uruchomić a płyta zgłościć unknown cpu....

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylebys wybral nie za grube thermopady.

One musza sie "zmiazdzyc", zeby uzyskac dobre wyniki.

Grubasy albo niedojda do styku (prawie styku) albo wyplyna i bedziesz miec brzydko i nie wydajnie.

Jak oryginalnie jest pasta to bym jednak naniosl paste.

 

Si, ale byle jakiej pasty tez nie wrzuce (taki sylikon wyparuje czy tez wyplynie momentalnie z sekcji i bedzie BUM ;) )

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu chodzi o to czy pamieci dotykaja chlodzenia bezposrednio czy jest szczelinka ?

Jak jest szczelinka, to mus thermopady zalozyc.

Jak nie ma szczeliny, to moze byc pasta.

Jakis mx2/mx3 bedzie odpowiedni.

Byleby prundu nie przewodzila, bo na pewno pasta wyplynie i zjedzie na plytke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Ja mam pecha ,moj gtx 480 od zotaca nie idzie wyżej niż 800mhz na rdzeniu ,nawet po dowoltowaniu na maxa ,mam jakiegoś pecha do kart.....

 

wersja AMP czy zwykła ? ;) Ja na AMP dałem rade 880 MHz na rdzeniu bez podnoszenia napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pecha ,moj gtx 480 od zotaca nie idzie wyżej niż 800mhz na rdzeniu ,nawet po dowoltowaniu na maxa ,mam jakiegoś pecha do kart.....

 

 

Obie karty nie robią powyżej 800MHz na GPU czy jedna? Jakie masz napięcia na GPU default i po OC oraz jaka wersja biosu?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe nie amp ,na razie jedną ,drugiej nie wkładam bo wc idzie do przebudowy ,na razie jedna na testy potem woduje obie. Napięcia default 1.125V na def idzie 800 i ni kija więcej, podnosząc na maxa 1.138 bencha wywala i nawet przy 880mhz. Bios 70.00.21.00.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe nie amp ,na razie jedną ,drugiej nie wkładam bo wc idzie do przebudowy ,na razie jedna na testy potem woduje obie. Napięcia default 1.125V na def idzie 800 i ni kija więcej, podnosząc na maxa 1.138 bencha wywala i nawet przy 880mhz. Bios 70.00.21.00.02

 

Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac z tego 'defaulta'... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe nie amp ,na razie jedną ,drugiej nie wkładam bo wc idzie do przebudowy ,na razie jedna na testy potem woduje obie. Napięcia default 1.125V na def idzie 800 i ni kija więcej, podnosząc na maxa 1.138 bencha wywala i nawet przy 880mhz. Bios 70.00.21.00.02

 

nie pomyliły ci się cyferki z tym napięciem, nigdzie nie widziałem karty z takim napięciem na DF maksymalnie 1.083. Odpal nvidiaInspector i zobacz jakie masz P0 napięcie.

800Mhz przy 1.012 robie u siebie-ustawione w biosie nie programie.

Jak tak faktycznie masz wysokie DF to obniżaj bo temperatura przy takim napięciu cię blokuje.

 

Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac z tego 'defaulta'... ;)

 

ja bym się pochlastał że szczęścia :mur:

to by była największa porażka tego roku jak okaże się te napięcie prawdą :lol2:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomyliły ci się cyferki z tym napięciem, nigdzie nie widziałem karty z takim napięciem na DF maksymalnie 1.083. Odpal nvidiaInspector i zobacz jakie masz P0 napięcie.

800Mhz przy 1.012 robie u siebie-ustawione w biosie nie programie.

Jak tak faktycznie masz wysokie DF to obniżaj bo temperatura przy takim napięciu cię blokuje.

 

post-161397-013095200 1282714865_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ostatnio zakupiłem 2xGTX470 dziwi mnie słaba wydajność w markach w marku 06 mam 18-19k wszystko ustawione SLI jest wykryte stery nowe itd system nowy czysty - dodam że na jednej grafie mam wynik 17,8k nie wiem co jest grane możecie mi powiedzieć co jest nie tak ??

Edytowane przez KAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...