Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

No już bez przesady, sporo wiemy o tym GPU i coś można wywnioskować - skoro NV daje ciała i zwleka z premierą, z nudów można i takie rzeczy pisać. Zresztą szacunki wydajności są całkiem logiczne - między RADEON-em HD 5870 a HD 5970. Mnie ciekawi co innego, co z tym fantem zrobi AMD, czy oleje kwestie posiadania najszybszej jednoprocesorowej karty czy spóbuje dowalić NVIDIA jakiegoś HD 5890 - w tym drugim przypadku ceny GT100 nie beda mogly byc zbyt wysokie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na początek to ATI raczej znacznie obniży ceny, bo póki co jadą na kosmicznych ile sie da, zresztą z dostępnością też ledwo ledwo.

 

Mam nadzieję że tak będzie, to wtedy będzie można liczyć na sensowną cenę Fermi, zwłaszcza gdyby 5970 zszedł w okolice 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie się trochę jednak z tymi cenami. Na takich rynkach jak USA, Japonia czy kraje zachodniej UE, cena karty graficznej w segmencie High-Endu nie ma większego znaczenia. Dla Yankesa dać 500 czy 600$ za grafę to to samo i większe znaczenie bedzie miało przywiązanie do marki niż cena produktu. Podobnie jak u Niemców, którzy kupują Mercedesy mimo iż są droższe od BMW i Audi, a często gorsze w bezpośrednim porównaniu

 

Zakładając, że kartę zmienia się co ok 2 lata 600$ za grafę to ok 25$ miesięcznej raty. Kogo w Stanach na to nie stać?

Edytowane przez R4VeN_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że kartę zmienia się co ok 2 lata 600$ za grafę to ok 25$ miesięcznej raty. Kogo w Stanach na to nie stać?

Oj wielu. Naprawdę myślisz że dla 'yankesa' 600 dolców to nic ?

Tym tokiem rozumowania to 2000 zł na dwa lata to też wyjdą grosze. 83 złote. Jaką pracującą osobę na to nie stać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie się trochę jednak z tymi cenami. Na takich rynkach jak USA, Japonia czy kraje zachodniej UE, cena karty graficznej w segmencie High-Endu nie ma większego znaczenia. Dla Yankesa dać 500 czy 600$ za grafę to to samo i większe znaczenie bedzie miało przywiązanie do marki niż cena produktu. Podobnie jak u Niemców, którzy kupują Mercedesy mimo iż są droższe od BMW i Audi, a często gorsze w bezpośrednim porównaniu

 

Zakładając, że kartę zmienia się co ok 2 lata 600$ za grafę to ok 25$ miesięcznej raty. Kogo w Stanach na to nie stać?

Jesteś w błędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wielu. Naprawdę myślisz że dla 'yankesa' 600 dolców to nic ?

Tym tokiem rozumowania to 2000 zł na dwa lata to też wyjdą grosze. 83 złote. Jaką pracującą osobę na to nie stać ? :)

Każdego stać jeśli będzie sobie odkładał. Jednak dzisiejsi ludzie nic nie odkładają tylko walą kredyt :P i dają bakowi zarobić. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wielu. Naprawdę myślisz że dla 'yankesa' 600 dolców to nic ?

Nie napisałem, że nic. nic to jest 0 a 600 dolców to 600 dolców. Chodzi o to, że w USA to około 20% średniej krajowej, a u nas to średnia krajowa. Widzisz różnicę?

 

Tym tokiem rozumowania to 2000 zł na dwa lata to też wyjdą grosze. 83 złote. Jaką pracującą osobę na to nie stać ? :)

90% Polaków no to nie stać, podczas gdy 90% Amerykanów na to stać.

 

Rusz tyłek czasem za nasz piękny kraj, proponuję w kierunku zachodnim to zobaczysz jak świat wygląda i jak normalnie ludzie żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusz tyłek czasem za nasz piękny kraj, proponuję w kierunku zachodnim to zobaczysz jak świat wygląda i jak normalnie ludzie żyją.

Skąd pewność, że jej nie ruszam ?

W stanach mam rodzinę i to nie jedną, dobrze sytuowane i wierz mi oni też dwa razy się zastanawiają czy wydać na kartę 600 czy lepiej 500 dolców, a może starczy jakaś za 250 bo gra tylko w WoW, tak samo jak my się zastanawiamy czy wydać na kartę 1800 czy 1400 zł czy może starczy jakaś za 600.

Pewnie, że więcej ludzi stać na droższe karty, ale nie bez kozery ATI czy Nvidia sprzedaje i zarabia najwięcej na kartach z segmentu średniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A wiadomo cokolwiek o jakichś kartach do średniego segmentu? Ati nie ma na ten czas według mnie niczego ciekawego w przedziale 600-1000zł dopiero 5850 można kupić.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 to joke, ale 5830 może być całkiem sensowna propozycją, tylko niech wyjdzie szybciej od Fermi, bo jakieś newsy były , że ma być opóźniony nie wiadomo dlaczego i nie wiadomo o ile :((.

dlaczego joke ? CF z HD5770 za 1000zl jest wydajniejsze od HD5870 ktory kosztuje grubo wiecej i prawie tak samo wydajne jak GTX295 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakim cudem może być wydajniejsze skoro jedna karta ma dokładnie połowę wszystkiego z 5870? SLI/CF nigdy się nie skaluje w 100%, a i nie każdy lubi multiGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem może być wydajniejsze skoro jedna karta ma dokładnie połowę wszystkiego z 5870? SLI/CF nigdy się nie skaluje w 100%, a i nie każdy lubi multiGPU.

takim cudem - http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=566&...tr_str_numer=18

 

moze HD5870 ma wydajnosc przyblokowana sterownikami i czekaja na fermi ? :rolleyes: nie wiem, ale wyniki mowia same za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jakieś "cuda" chyba, pierwszy raz sytuacja żeby wyniki multiGPU dorównywały pojedynczej karcie o łącznie takich samych parametrach, a co dopiero żeby były lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o jednym z najważniejszych ;p Czyli taktowaniu rdzenia karty przecież 5770 nie są taktowane o połowe czy nawet znacznie niżej niż 5870 tylko o 100-150 MHz jak dobrze pamiętam więc nawet jak się nie do końca skalują to nie znaczy że jest niemożliwe żeby były wydajniejsze. Ale i tak nie wierze w tą wydajność 5770 w CF jak dla mnie to zupełnie nieopłacalna karta w tej cenie, dużo lepiej dopłacić te 100 zł do 4890 albo nawet kupić 4870 która w większości testów jest szybsza od 5770.

 

Co do fermi to pokazali benchmarki 2 gier i nic więcej, więc ciekawe czy wydajność będzie tak duża.

 

Edit:

 

Pomyliłem się 5770 ma takie same takty na rdzeniu co 5870, to 5750 ma 150MHz mniej.

Edytowane przez Valdaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś "cuda" chyba, pierwszy raz sytuacja żeby wyniki multiGPU dorównywały pojedynczej karcie o łącznie takich samych parametrach, a co dopiero żeby były lepsze.

Nie bierz pod uwagę in4 , większość testów - timedemo. Poza tym fps , który wyrzuca fraps czy inne programiki często nie mają nic wspólnego z tym , co widać na ekranie. Głównie dotyczy to sli/cf , ale zdarza się także na pojedynczych kartach. Niestety praktycznie z żadnej recki nie dowiesz się o tym :lol2: , lepiej zrobić kaszaniasty teścik i nie stracić zaufania głównie amd :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że NVIDIA chce zrobić coś jak "nowe otwarcie" by przestali się z niej śmiać komentatorzy - pewnie Fermi ma potenciał wiec chcą odciąć się od wszystkiego co stare. Nie lubię osobiście NVIDIA ale pomysł z nazwą uważam za słuszny ;-)

 

PS: Nudne to czekanie na Fermi się robi - RADEON-y drogie są przez brak konkurencji :P

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści z placu boju.

 

Jak w listopadzie NV była w czarnej du... to prezes-gamoń bez trudu twierdził, że wsio jest OK i podawał konkretne terminy. Dziś twierdzi, że były spore problemy ale wszystko już opanował, ale terminu podać nagle nie potrafi.

 

Nasłałbym z chęcią jakichś murzynów na niego, co by mu odbyt przeorali - może nauczyłby się z sensem gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co martwic przynajmniej dali odetchnąć od tego wyścigu, jeszcze nie tak dawno zmieniałem karty co pół roku, teraz kupiłem ledwie po premierze 5870 i mimo całej nagonki na ati, wgrywam drivery i nigdy nie narzekam, ati rula, choć mam nadzieję że na lato w końcu zobaczymy fermi i będę mógł sobie kupić nowa zabawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, ja z chęcią kupie od Ciebie 5870 za powiedzmy 800 zeta jak wyjdzie te Fermi, bo widzę, że nie masz co z kasą robić, a tak zrobisz przy okazji dobry uczynek jak Pan Bóg przykazał. Ja mimo wszystko kibicuję tym gamoniom z NV, bo mam zamiar zapodać se 5830, ale wolałbym nie bulic za nią 1000 zł a np. 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...