Skocz do zawartości
david11

Monitor Dla Gracza Do 550-700zł..

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzkie oko i tak nie jest w stanie zauważyć różnicy. Problemy z obrazem mogą się pojawić dopiero powyżej 8 ms.

Postaw CRT obok LCD i uruchom PixPerAnalyzer - na LCD będzie rozmycie przy poruszającym się obiekcie a na CRT praktycznie nie. Rozmycie można minimalizować przez większe odśw. na LCD (jak ktoś nie wierzy to niech pójdzie do salonu z np. LCD TV 100 Hz i zobaczy rozmycie poruszających się poziomo liter na modelu standardowym i 100 Hz ... na 100Hz będzie ono znacznie mniejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod topic kolegi.

 

Potrzebuje 20'+ pod gry, ewentualnie jakies filmy.

W domu pracuje na http://belinea.katalog-monitorow.pl/monitor/belinea-22w/ jak dla mnie nawet dobrze sie na nim gra tylko dosc slabo jest jesli chodzi o katy jego pracy. Poza centrum wyrazne oznaki ze brakuje mu troche wiekszego kata widzenia.

Zas u siebie mam Philipsa 107MB ktory zdycha, myslalem zeby kupic crtka eizo ale chyba wyloze troche wiecej kasy i kupie sobie cos drozszego (wiem CRT >).

 

W kazdym razie tej belinei 22' ja nie kupowalem, a ze teraz mam zakup dla siebie i fundusze raczej nie przekraczaja 600zl poszukuje czegos dla siebie. O tyle co jest zaleta w/w 22' to jest to ze nie odczuwalem na niej smuzenia graja w CS'a.

KONIECZNIE DVI !!!

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W2252, Samsung Rose. Imho jak miał bym jednak kupować brał bym 22'' i to samo tobie radzę..

 

W2252, Samsung Rose lub jeżeli zamiast tej 4830 (chyba że grasz tlyko w starsze gry to wystarczy) weźmiesz 4850 Sonic bądź inną podkręconą 4850 to polecam ślicznego LG z nowej serii http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...352.344075.html . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich zastosowań wybór bardzo dobry (Wxx52TQ-PF), natomiast musisz wiedzieć, że 19" w formacie 16:10 wygląda nieco dziwnie, tzn ma jak na moje oko za małą wysokość.

 

Twoja 17" CRT ma wysokość 25,9cm, szerokość 34,5cm

Tu jest blad - 17" w przypadku CRT nie ma wyswietlanego obrazu o wymiarach 34,5x25,9 34,5cm a zazwyczaj 32,5x24,4 cm (WxH) wiec nie jest wyzszy o 0,3cm od 19" 16:10 LCD a nizszy o 1,2cm. Blad bynajmniej nie wynika nie z obliczen a z tego ze (w przeciwienstwie do LCD) na CRT obraz nie jest wyswietlany na calej powierzchni ekranu - rozmiar wyswietlanego obrazu jest zwykle 1" (czasami nawet wiecej) mniejszy od calkowitej przekatnej ekranu. Tak wiec na 17" CRT obraz widzialny zazwyczaj ma przekatna 16".

 

 

Zaś 19" LCD ma wysokość 25,6cm, szerokość 41cm - optycznie ten monitor będzie wyglądał na sporo niższy.

 

Jeśli masz zamiar używać monitora także do internetu, pracy w office itp. celów to jest bardzo prawdopodobne, że 19" będzie irytująco niskie.

Moim zdaniem absolutne minimum dla monitora panoramicznego w formacie 16:10 to 20-21"

 

Dlatego też dozbierałbym będąc na Twoim miejscu przynajmniej do jakiegoś monitora 20", ponieważ 19" ma rozdzielczość 1440x900, co daje plamkę 0,294mm, 20" ma już 1680x1050, co daje plamkę 0,258mm - czyli obraz z bliska będzie wyglądał lepiej. Ponadto 20" będzie miało już wysokość ~27cm, szerokość 43cm, niby 1" więcej ale widać różnicę i to sporą.

Z tym tez sie nie zgodze :P 3 tygodnie temy przesiadlem sie z 17" CRT na 19" LCD (SM943BW) i monitor (czyt. obraz - bo sam monitor jest oczywiscie mniejszy ;)) wcale nie wydaje sie nizszy i na pewno znacznie szerszy.

 

Co do rozdzielczosci to jest ona i tak sporo wyzsza niz te stosowane w 17" CRT wiec jak dla mnie jest ok. Natomiast w przypadku wiekszych rodzielczosci jak 1680x1050 nalezy pamietac ze wyzsza rozdzielczosc to nie tylko wiecej miejsca na pulpicie ale i znacznie wyzsze wymagania w grach a obraz wyswietlany w nienatywnej rozdzielczosci nie wyglada juz tak ladnie.

Natomiast co do rozwiazan typu 20" to jak dla mnie maja za male czcionki natomiast metody na ich powiekszenie jak ClearType IMO pogarszaja ich jakosc (ostrosc).

Ogolnie co do zalet panoram 19" w stosunku do wiekszych to jest ich wiecej (np. cena, mniejszy pobor pradu i lepsze podswietlanie - do podswietlenia duzych matryc potrzeba wiecej swiatla a jego tlumienie w przypadku malych i duzych TN jest tak samo kiepskie wiec w duzych jest ono bardziej widoczne - latwo to zauwazyc gdy porownamy podswietlenie np. w 19" z 26" LCD) ale widze ze wiekszosci z nich nikt na tym forum nie wymienia tak jakby dla wszystkich wielkosc byla najwazniejszym kryterium wyboru.

 

Przecież monitory z 5ms się do gier nie nadają.. :angry:

Obecnie wszystkie matryce TN 3 generacji maja porownywalny (bardzo niski) czas reakcji matrycy a to czy producent napisze ze jest to 5ms czy 2ms to zazwyczaj wylacznie kwestia markeringu - 2ms to czas reakcji mierzony w GtG a 5ms to BtB. I w ten sposob moj monitor ma czas reakcji 5ms (BtB) i 2ms (GtG). Na stronach sklepow zwykle nie podaja metody ktora jest mierzony czas reakcji matrycy i stad roznica ktora w praktyce jest tylko na papierze :P Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT obraz nie jest wyswietlany na calej powierzchni ekranu - rozmiar wyswietlanego obrazu jest zwykle 1" (czasami nawet wiecej) mniejszy od calkowitej przekatnej ekranu. Tak wiec na 17" CRT obraz widzialny zazwyczaj ma przekatna 16".

Dokładnie tak.

 

Co do rozdzielczosci to jest ona i tak sporo wyzsza niz te stosowane w 17" CRT wiec jak dla mnie jest ok. Natomiast w przypadku wiekszych rodzielczosci jak 1680x1050 nalezy pamietac ze wyzsza rozdzielczosc to nie tylko wiecej miejsca na pulpicie ale i znacznie wyzsze wymagania w grach a obraz wyswietlany w nienatywnej rozdzielczosci nie wyglada juz tak ladnie.

Natomiast co do rozwiazan typu 20" to jak dla mnie maja za male czcionki natomiast metody na ich powiekszenie jak ClearType IMO pogarszaja ich jakosc (ostrosc).

No jeśli w grę wchodzi "wielkość piksela" to 19" albo 22". 20 faktycznie ma bardzo mały piksel.

 

Ogolnie co do zalet panoram 19" w stosunku do wiekszych to jest ich wiecej (np. cena, mniejszy pobor pradu i lepsze podswietlanie - do podswietlenia duzych matryc potrzeba wiecej swiatla a jego tlumienie w przypadku malych i duzych TN jest tak samo kiepskie wiec w duzych jest ono bardziej widoczne - latwo to zauwazyc gdy porownamy podswietlenie np. w 19" z 26" LCD) ale widze ze wiekszosci z nich nikt na tym forum nie wymienia tak jakby dla wszystkich wielkosc byla najwazniejszym kryterium wyboru.

Faktycznie im większy ekran, tym większy problem z równomiernym rozłożeniem podświetlenia. Ale nie jest tak źle. Widziałem bardzo dobrze podświetlone 24" i 26" a tragiczne 19" czy 22". Nie ma reguły.

 

Obecnie wszystkie matryce TN 3 generacji maja porownywalny (bardzo niski) czas reakcji matrycy a to czy producent napisze ze jest to 5ms czy 2ms to zazwyczaj wylacznie kwestia markeringu - 2ms to czas reakcji mierzony w GtG a 5ms to BtB. I w ten sposob moj monitor ma czas reakcji 5ms (BtB) i 2ms (GtG). Na stronach sklepow zwykle nie podaja metody ktora jest mierzony czas reakcji matrycy i stad roznica ktora w praktyce jest tylko na papierze :P

Tak jak napisałeś. Papka marketingowa i nic więcej. Obecne IPS są minimalnie wolniejsze od TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 23" LCD W2343T-PF 23 cale,full HD ,DVI-D czas reakcji 2ms,tryb 4:3 gwarancja na piksle cena 694 zł wiec rewelacyjna http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...352.344075.html

Kupiłem go, odbiór 4 maja :)

 

Mam nadzieje, że będę zadowolony. Początkowo wahałem się czy nie dopłacić do modelu z HDMI, ale stwierdziłem że raczej jego przydatność na chwile obecną i niedaleką przyszłość będzie zerowa. A ponad 200pln w kieszeni. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go, odbiór 4 maja :)

 

Mam nadzieje, że będę zadowolony. Początkowo wahałem się czy nie dopłacić do modelu z HDMI, ale stwierdziłem że raczej jego przydatność na chwile obecną i niedaleką przyszłość będzie zerowa. A ponad 200pln w kieszeni. ;]

napisz coś o nim jak już będziesz miał,może i jak kupie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...