Skocz do zawartości
Dziobak

Co zamiast GF4 MX 440

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie mi w pewnej sprawie:

W zeszłym roku kupiłem komputer z kartą graficzną GeForce4 MX440 (Gainwarda). Później okazało się, że sprzęt ten to po prostu chłam. Niską wydajność powoduje zdaje się brak Pixel Shader'a. Teraz mam zamiar zmienić sobie tą kartę. Zastanawiam się nad trzema innymi - GeForce 3Ti 500, ATI RADEON 8500 i ATI RADEON 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej trojki wyraznie odstaje radeon 9000 - niech cie nie zmyli nazwa - jest wolniejszy od 8500 (taka teraz poroniona numeracja i nazewnictwo u producentow..). Jesli ma to byc zakup za male $ to rozwaz jeszcze gf3ti200 ktoreko prawdopodobnie @ do wartosci gf3ti500. Z tej trojki najsilniejszy jest radeon8500 . ma podobno najlepsza jakosc obrazu, tylko czasem ktos reportuje problemy z grafika. Wiec na placu bou pozostaja :

Gf3ti200 np leadteka

Gf3ti500

Radeon8500

 

Z tymi 2 pierwszymi mozesz miec problem z zakupem nowych.

Cokolwiek z nich wybierzesz poczujesz nowego "powera" w kompie no i te shadery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na placu boju pozostaje radek 8500 i gf3 z powodu funduszy, a paru geniuszy i tak radzi kupno gf4ti :lol: , panowie - umiejetnosc czytania z zrozumieniem sie czasem przydaje...

 

moja opinia - bierz radka 8500/9100 najlepszy stosunek jakosc/wydajnosc/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie RADEON 8500/9100. Czy to samo? Pytam się bo w kartach grafiki firmy ATI wogóle się nie orientuję. Ale też właśnie skłaniam się ku zakupowi tej karty. Podobno jakość obrazu jest lepsza niż przy GeForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 8500 szybszy od Ti 500 8O chyba jedynie pelny nie jakis LE moze z nim walczyc ktorego i tak dzis nie znajdziesz :(

Swoja droga GF3 Ti 500 jest drogi, nie duzo tanszy od GF4 Ti 4200 choc niektore moze i drozsze ;) Wiec ja bym wziol GF4 Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh  kazdy wypowiada sie tylko za swoja karta (firma) a nie za rzeczywistoscia ;)

 

czyli ty tez :wink: w sumie to masz po czesci racje , tylko najbardziej mnie denerwuje jak ktos prownuje 2 karty/firmy , bo nie oszukujmy sie ale teraz to juz jest wojna ati czy nvidia a nie ti500 czy R8500 mowi ze Ati to chalam a nvidia jest wpoorzo badz na odwrot nei majac jednej i drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh  kazdy wypowiada sie tylko za swoja karta (firma) a nie za rzeczywistoscia ;)

 

czyli ty tez :wink: w sumie to masz po czesci racje , tylko najbardziej mnie denerwuje jak ktos prownuje 2 karty/firmy , bo nie oszukujmy sie ale teraz to juz jest wojna ati czy nvidia a nie ti500 czy R8500 mowi ze Ati to chalam a nvidia jest wpoorzo badz na odwrot nei majac jednej i drugiej.

mowiac szczerze to TOPICI majace na celu wybranie grafiki miedzy tymi firmami zawsze koncza sie kleska, wojna (lub bardzo czesto) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh  kazdy wypowiada sie tylko za swoja karta (firma) a nie za rzeczywistoscia ;)

 

czyli ty tez :wink: w sumie to masz po czesci racje , tylko najbardziej mnie denerwuje jak ktos prownuje 2 karty/firmy , bo nie oszukujmy sie ale teraz to juz jest wojna ati czy nvidia a nie ti500 czy R8500 mowi ze Ati to chalam a nvidia jest wpoorzo badz na odwrot nei majac jednej i drugiej.

mowiac szczerze to TOPICI majace na celu wybranie grafiki miedzy tymi firmami zawsze koncza sie kleska, wojna (lub bardzo czesto) :(

no wzasadzie tak jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest nieetety. Wielu osobom nie da sie uzmyslowic ze 8500 jest odpowiednikiem ti500 i na sile przyrownuja go do ti4200. Pierwsze co powinno sie tu znalezc to pytanie "Do czego ta karta bedzie??? Grania czy takze innych rzeczy"

A tak poza tym to po jakich testach niektorzy wnioskuja ze ti500 jest wydajniejszy od 8500???? Po wynikach w 3Dmarku 2001 ktory byl optymalizowany pod karty Nvidii????

Panowie dosc tych awantur, to i tak do niczego nie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem chyba po Ut2003 bo juz w 3dmark03 Ti500 dostaje po [gluteus maximus].

 

wg mnie to roznica w wydajnosci miedzy nimi jest tak nie wielka zeto juz tylko kwestia gustu jednak roznica jest , na korzysc pelnego R8500 czyli takiego 275/550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie z R7500 Gigabyte'a na R9100 128MB Sapphire (jak narazie pozyczona...), a jeszcze wczesniej mialem Gainwarda GF3Ti200 i z tych kart polecam ci R9100.

 

@Vengeance:

Spojrz na pierwszy filmik po wlaczeniu UT2k3 i powiedz mi jaka firme tam rozpoznajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...