Skocz do zawartości
korn85

Tagan U33 800w - Piszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moja konfiguracja to:

- AMD X2 6000+;

- MSI K9N SLI Platinum (nForce 570);

- 4x1GB 667MHz Patriot;

- ASUS EAH4870X2;

- WD 250GB, WD VelociRaptor 150GB;

- SoundBlaster Audigy;

- full LC;

- Vista Ultimate x64.

 

Mam problem dotyczący zasilacza Tagan U33 800W. Był on kupiony jako nowy w Komputroniku, w listopadzie 2007 roku. Do niedawna działał bez najmniejszych problemów z w/w konfiguracją jednak z kartą graficzną Galaxy GF7900GS. Karta posiadała na swoim pokładzie jedno złącze zasilania 6-pin. Problem pojawił się, jak dostałem w prezencie w/w Asusa wraz z blokiem wodnym na niego. Z podłączeniem do zasilacza nie było problemów, gdyż zasilacz ma 4 wyjścia dla karta graficznych, więc teoretycznie można jeszcze jednego atika podłączyć. Po uruchomieniu komputera nic nadzwyczajnego, tak jak było ze starą kartą. Natomiast po włączeniu testów typu Unigine, 3dMark03/05/06 zaczął się horror. Z komputera zaczął wydobywać się głośny pisk, w zależności od tego, jak skomplikowana grafika była wyświetlana. Na początku przypuszczałem, że to wina karty graficznej, jednak po dokładnym wysłuchaniu wnętrzności komputera, a także po wyjęciu z niego zasilacza i uruchomieniu go na zewnątrz obudowy okazało się, że to on tak piszczy. Nic się w nim nie przegrzewa, nie zawiesza się komputer podczas testów, nie ma błędów w wyświetlanych teksturach. Przeszkadza tylko głośny pisk. I tutaj mam pytanie: czy jest to na 100% wina zasilacza, czy może taki efekt powodować wadliwa karta graficzna?

Wcześniej tego nie było ale wcześniej karta graficzna nie brała tyle mocy, co atik. Problem pojawia się tylko podczas testów i grania, nie ma go podczas zwykłej pracy typu firefox, tlen, oglądanie filmów, słuchanie muzyki. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu "piszczącego" problemu!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się, że podczas grania go szlag trafi i wtedy będzie pozamiatane. Sam procesor to wersja 125W, GF79 z jakieś 250W może łyknąć jednak w porównaniu do atika, który potrafi do 480W pociągnąć to jest nic. Zasilacz też nie jest z jakieś nowej serii, bo gdy go kupowałem to już producent miał nowe serie, a ta szybko zaczęła znikać. Może pomimo tych 800W, czy ponad 750W dla linii 12V podczas dużego obciążenia coś się tam dzieje nieciekawego. Z gwarancją mogę się pożegnać, bo w obudowie zasilacza znalazła się wielka dziura i wentylator 140mm, bo fabryczne 2x80mm chodziły jak suszarka, a przy chłodzeniu LC było to nad wyraz irytujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszczy strona pierwotna w zasilaczu to zmiana lini 12 volt nic nie da.

U mnie piszczala i wywalila wlasnie strona pierwotna czyli sieciowa.

Korki w mieszkaniu poszly, ale komputer nawet tego nie odczul (nic mu sie nie stalo). W koncu to tagan a nie jakis smiec.

Zmienilem zasilke na zalmana 600 hp i jest cisza i spokoj jak na razie.

 

Zreszta tu masz recke....

 

http://nvision.pl/_plugins/content/content...?content.157.43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa wygląda następująco... Tagan ma z tyłu przełącznik Normal lub Turbo. Dla pierwszego trybu wszystkie linie pracują niezależnie. Dla Turbo wszystkie są mostkowane w jedną mocniejszą linię 12V. Obojętnie jakbym nie podłączył dwóch z czterech wtyczek PCI-E w każdym z dwóch położen przełącznika zasilacz i tak piszczy...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator jest dopiero co wsadzony nowy. Model to SilentiumPC i pracuje na 12V (przepływ powietrza 47 CFM (79,9 m3h)). Pracuje cicho i jest wydajniejszy niż fabryczne chłodzenie. Nic tam się nie przegrzewa, bo już sprawdzałem podczas testów. Mogę nawet powiedzieć, że elementy są chłodniejsze niż ze standardowym chłodzeniem.

Napisałem również ten temat na forum elektroda.pl i pewien użytkownik miał zasilacze Tagana w wersjach 380W, 900W, 1000W. Każdy był wadliwy, tzn. piszczał i w końcu padł, a że jest on elektronikiem to zrobił autopsję tych PSU i okazało się, że kondensatory to najtańsze elementy jakie można dostać w sklepie elektronicznym. Puchną z czasem i odmawiają współpracy. Luty też pozostawiają wiele do życzenia. Do tego tematu dopisało się kilka osób, którzy mieli Tagana i mieli to samo, co ja. Tak więc wynika z tego, że Tagan jedzie już tylko na renomie i zbija kasę na tych zasilaczach, w których są najgorsze elementy z możliwych. Tym bardziej, że ludzie mieli problemy już z nowymi seriami z lat 2007/2008.

Dodam może jeszcze, że podczas testów CPU w 3dMark piszczenie jest bardzo ciche, w zasadzie przypomina bardziej syczenie. Dopiero jak ruszają testy karty graficznej wtedy się robi nieprzyjemnie głośno:( Zauważyłem również, że niektóre strony internetowe z wymagającą grafiką również generują syczenie mojego zasilacza.

 

Gwarancji to ja już nie mam:D Poszła razem z kawałkiem blachy z obudowy zasilacza pod wentylator 140mm. Skąd mogłem wiedzieć, że sobie będzie piszczeć, skoro nic takiego wcześniej nie miało miejsca, a sądziłem, że Tagan to dobra firma jednak po tym temacie i postach ludzi, którzy mieli zasilacze tej firmy widzę, że Tagan jedzie tylko na renomie wkładając najtańsze podzespoły i sprzedając całość jako super referencyjną serię...

Tak więc na razie z grami się powstrzymam i zacznę rozglądać się za czymś nowym. Pod uwagę biorę firmę Antec oraz Corsair. Jakieś opinie lub sugestie co do tych firm? Nie chcę znów wyrzucić kilkaset złotych w błoto, a obecny zasilacz pójdzie do jakiegoś kompa biurowego, bo tam się tylko nadaje:)

Edytowane przez korn85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O antcach naczytalem sie swietnych recenzji. Na pewno wart jest uwagi. Corsarzy nie mialem przyjemnosci oczytac.

Osobiscie po smierci tagana zdecydowalem sie na zalmana 600 hp.

Pieknie wykonany, pracuje cichutko. Slychac tylko delikatny szmer jak sie go obciazy. Wentylatorek 12 cm pracuje bezszelestnie. Odpinane kabelki sa pokryte czarna siateczka.

A najlepszy to jest radiatorek na stronie wturnej zaopatrzony w pipki :).

Co prawda nie potrafie go obciazyc do granic mozliwosci, bo nie mam tak silnego komputera, jednak pobor 350 wat nie robi na nim zadnego wrazenia.

 

Zreszta looknij sam:

 

http://www.silentpcreview.com/article688-page1.html

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się, że podczas grania go szlag trafi i wtedy będzie pozamiatane. Sam procesor to wersja 125W, GF79 z jakieś 250W może łyknąć jednak w porównaniu do atika, który potrafi do 480W pociągnąć to jest nic. Zasilacz też nie jest z jakieś nowej serii, bo gdy go kupowałem to już producent miał nowe serie, a ta szybko zaczęła znikać. Może pomimo tych 800W, czy ponad 750W dla linii 12V podczas dużego obciążenia coś się tam dzieje nieciekawego. Z gwarancją mogę się pożegnać, bo w obudowie zasilacza znalazła się wielka dziura i wentylator 140mm, bo fabryczne 2x80mm chodziły jak suszarka, a przy chłodzeniu LC było to nad wyraz irytujące...

Korn wymien ta zasilke bo w koncu cos trzasnie i mozesz sobie narobic wiekszych strat niz tylko sama zasilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowiutką kombinację Radeon HD 4870x2 + Antec EarthWatts 650 W. Też skwierczy. Nie wiem czy mam się bać czy nie. Wydaje mi się, że to karta skrzeczy. :P Jeśli to ona to nie mam się czego obawiać? Przy wyłączonym dźwięku i średnich obrotach wentylatorów jest to spokojnie słyszalne. Aktualnie sprzęt jest w serwisie u mnie w mieście z innego powodu. Poproszę, żeby sprawdzono tam skąd dochodzi skwierczenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck latam po forach i czytam o tych Taganach i mnie szlag trafia....

Dopiero co kilka w robocie wrocilo zasilek 500-900W to na dodatek kilka dni temu moja Point of View - Tagan 650W poprostu sie wylaczyl i zdechl ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się, że podczas grania go szlag trafi i wtedy będzie pozamiatane. Sam procesor to wersja 125W, GF79 z jakieś 250W może łyknąć jednak w porównaniu do atika, który potrafi do 480W pociągnąć to jest nic.

:blink:

 

hmm w sumie jakby podkrecic 'atika', 4 rdzeniowca, dorzucic ze 4 dyski i sprawic zeby to wszystko bylo obciazone w 100% wtedy moze sumarycznie pociagnaloby tyle.. ale z gniazdka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem kupic po zgonie tagana 430-u22 tagana 600 bz :angry:.

Widze, ze dobrze zrobilem zmieniajac producenta na zalmana.

Teraz jade na zalmanie 600 hp i jest jak na razie znakomicie.

Zasilka jest cicha, chlodna i piekna :).

 

Dołączona grafika

 

http://www.zalman.co.kr/eng/product/Product_Read.asp?Idx=196

 

Moze Korn sie skusi jak zdecyduje sie na zmiane zasilki :rolleyes:.

 

Tak to wyglada w budzie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu przestań pisać jaka ta zasiłka och i ach, bo ktoś kupi z myślą o cichym zasilaczu i będzie kuku :wink:

 

Jeżeli zasiłka już przy 150W (typowy komputer idle/stres) wydaję z siebie 29dB (według spcr) to jest bardzo niedobrze i jeżeli dalej uważasz, że jest cicho to radzę wizytę u laryngologa :D pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies Ty sie takich cudow naczytal :angry:.

Miales z tym zasilaczem do czynienia osobiscie ?.

Jak cos polecam to napewno jest to dobre, nie jestem jakims burakiem z sianem w butach.

Wystarczy spojrzec na fotke z komputera.

 

Faktycznie za bardzo sie podniecilem tą zasilka. Dam se juz spokoj....nie chce klotni bo znowu karne dostane :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po fotce komputera raczej nie dojdziemy do tego czy masz problemy z uszami czy też nie :wink:

 

Nie ma co się gorączkować, a powyższa moja wypowiedź to żadne cuda tylko suche fakty http://www.silentpcreview.com/article688-page1.html :)

 

BTW. Swoją drogą podawałeś już ten test wcześniej żeby poprzeć jaki to ten zasilacz cichy :rolleyes: Jakoś sobie radzę z angielskim i ja tam wyczytałem, że do cichego PC ten zasilator się kompletnie nie nadaję :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa zasilacza już wyjaśniona. Wymieniłem tego Tagana zanim zakończył swój żywot, bo nie chciałem przy okazji pół komputera wymieniać. Wyłamałem się jednak z powszechnie znanych Anteców i Corsairów. Poczytałem, przeanalizowałem testy i tym razem postawiłem na firmę Yesico. Wybrałem model z najnowszej linii 80Plus. Co ciekawe, zasilacz ten ma jedną linię 12V o wydajności prądowej 62A. Jakoś bardziej przemawia do mnie właśnie rozwiązanie z jedną linią, co jest praktycznie niespotykane. A Zalmana nie wybrałem, bo jakoś nie przepadam za firmami, które robią wszystko, co się tylko da:D Lepiej niech się skupią na dwóch, góra trzech rzeczach i wtedy można coś lepiej dopracować. Tagan na razie leży sobie w pudełku ale racja, elementy w nim użyte to najtańsze z elektronicznego sklepu, polutowane okropnie wręcz, zero jakiegoś składu i harmonii, a za taką cenę to powinno już być standardem. Co do Yesico... Napięcia trzyma idealnie, nawet pod obciążeniem, wydaje wtedy na prawdę cichutki szmer, słyszalny po przyłożeniu ucha do zasilacza. Wentylator na początku był słyszalny, natomiast po kilku dniach pracy łożyska się ładnie dotarły i słychać go nieznacznie ale zawsze dla bardziej wymagających, po gwarancji, można zainwestować w ultra cichy wentylator 120mm. Sądzę, że jest to ciekawa alternatywa dla popularnych wśród forumowiczów marek zasilaczy:) Poniżej zamieszczam link do zasilacza.

 

http://www.yesico.de/pl/produkty/seria-sil...780-80ps12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem z kad ty sie urwales ale jeszcze nie slyszlaem zeby ktos takie glupoty pisal....jezeli piszesz ze seria U33 byla zbudowana na najtanszych podzespolach to niewiem czy ty wogle sie znasz na tym co robisz.

 

Dla mnie to jest zwykle oczernianie konkurencji przez ciebie i nic wiecej

 

 

 

No i sprawa zasilacza już wyjaśniona. Wymieniłem tego Tagana zanim zakończył swój żywot, bo nie chciałem przy okazji pół komputera wymieniać. Wyłamałem się jednak z powszechnie znanych Anteców i Corsairów. Poczytałem, przeanalizowałem testy i tym razem postawiłem na firmę Yesico. Wybrałem model z najnowszej linii 80Plus. Co ciekawe, zasilacz ten ma jedną linię 12V o wydajności prądowej 62A. Jakoś bardziej przemawia do mnie właśnie rozwiązanie z jedną linią, co jest praktycznie niespotykane. A Zalmana nie wybrałem, bo jakoś nie przepadam za firmami, które robią wszystko, co się tylko da:D Lepiej niech się skupią na dwóch, góra trzech rzeczach i wtedy można coś lepiej dopracować. Tagan na razie leży sobie w pudełku ale racja, elementy w nim użyte to najtańsze z elektronicznego sklepu, polutowane okropnie wręcz, zero jakiegoś składu i harmonii, a za taką cenę to powinno już być standardem. Co do Yesico... Napięcia trzyma idealnie, nawet pod obciążeniem, wydaje wtedy na prawdę cichutki szmer, słyszalny po przyłożeniu ucha do zasilacza. Wentylator na początku był słyszalny, natomiast po kilku dniach pracy łożyska się ładnie dotarły i słychać go nieznacznie ale zawsze dla bardziej wymagających, po gwarancji, można zainwestować w ultra cichy wentylator 120mm. Sądzę, że jest to ciekawa alternatywa dla popularnych wśród forumowiczów marek zasilaczy:) Poniżej zamieszczam link do zasilacza.

 

http://www.yesico.de/pl/produkty/seria-sil...780-80ps12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie znam i oczerniam konkurencję:D Jeżeli chcesz płacić za znaczek Tagan grube pieniądze to proszę bardzo. Ciekaw też jestem, czy widziałeś kiedyś na oczy dobrze zaprojektowany układ elektroniczny i wykonany na dobrej klasy podzespołach:) Jeżeli płacę za zasilacz sygnowany logiem Tagan, kosztuje on 500 zł to wymagam od niego, żeby był solidny i wykonany na dobrej klasy podzespołach. Jedni cieszą się ze Zalmanów, inni z Anteców, jeszcze inni z Modecomów. Każdy ma coś swojego, a to, co ja kupię, to moja sprawa i pisanie typu dużo kasy kosztował, coś tam lepszego by można mieć, jest bez sensu, bo to jest moja kasa i ja z nią robię to, co ja chcę. Zresztą każdy rozgląda się za tym, na co go stać. Cisza i stabilność napięć na pewno jest ważna, jednak jakość elementów elektronicznych, ich tolerancje i właściwy dobór do środowiska, w jakim mają pracować również jest ważny, bo to od nich zależy żywotność naszego zasilacza. Ale dobra, nie oczerniajmy konkurencji, bo się obrażą i przestaną produkować zasilacze;D Poza tym ciągłe kupowanie czegoś, co inni polecają też jest bez sensu, bo życie to umiejętność podejmowania własnych decyzji i ryzyko z nimi związane, a kto nie ryzykuje, ten nie żyje:)

Temat można już zamknąć, bo sprawa jest wyjaśniona, recenzję nowego sprzętu napisałem, a zaczyna się powoli robić kłótnia tutaj.

 

Pozdrawiam,

P.

Edytowane przez korn85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...