Skocz do zawartości
Kwiecień

Abit NF7-S rev. 2.0 vs Epox 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

EXTRA - sprawdź na jednym procu (tu i tu) i opisz gdzie to lepiej się OC, wydajność itd

;)

Mogę się uśmiechnąć do Cię po mobo ??

Jutro ci wszystko dokladnie podam...

Jak sie ladnie usmiechniesz, wszystko da rade zalatwic :P zlap mnie na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogles powiedziec miesiac temu? Tez bym sie pousmiechal troche ;)

Ale w sumie i tak dalem 527 w detalu, gdzie wtedy ceny nie schodzily ponizej 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to niezle - zapytam sie tylko dla pewnosci czy to cena netto czy brutto ? - jesli 500zl z vat no to rzeczywiscie swietna cena - w niektorych sklepach maja za 620zl :) - za 500 zl to mozna bawic sie w spekulacje - kupujesz za 500 a sprzedajesz powiedzmy za 540-550 ;))

Cena jest z Vatem. Tez sie zdziwilem , bo bylem przygotowany na okolo 600 a tu gostek mowi 500 i jeszcze twierdzil ze niezle zarobil na mnie. Jak ktos z Rzeszowa zainteresowany to powiem ze kupowalem w Zeto na Rejtana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien cos mi sie zdaje ze z tymi twoimi tylko dwoma negatywami za komentarze nie zachecisz nikogo do kupna swojego mobo na allegro za 519zl :).

 

To do nowych ktorzy czytaja ten watek : Nie cztajcie poprzednich stron bo nie warto nie ma zadnych testow opisanych i pokazujacych ze Abit jest lepszy, a przydal by sie taki opis ze bez vmoda wytrzymuje wysokie fsb. U mnie tez wytrzymuje bez zadnego vmoda wysokie i nie narzekam dlatego nie bede zmienial plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesiadłem się z EPOXa 8RDA+ rev1.1 na ABITa NF7-S rev2.0 z nadzieją że w końcu uda mi się wyciągnąć synchro FSB 200MHz bez żadnego vdd moda a tu d*pa. Procek wysypuje się na [czydemarku] przy 10x200MHz=2000MHz, a przy niższym FSB ciągnie dużo więcej bo np. 13x180=2340MHz. Nie pomaga zwiększenie napięcia VDD na NB z defaultowego 1,6V na 1,7V. BIOS mam z 17 marca 2003 (poszukam czy jest jakiś nowszy i zaaplikuję :)) Ma ktoś jakiś pomysł, podpowiedź :?:

Aha... jeszcze apropo chłodzenia to na NB standardowe śmigło ABITa a SB nie chłodzony niczym - jak fabryka stworzyła. Czy schłodzenie SB może pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zainstalowałem nowego BIOSa z 27 marca, pamiątke wsadziłem z banku3 do banku2 (aktualnie mam jedną kość bo drugiego HX pożyczyłem kumplowi) i płytka śmiga aż miło :P Mój DLT3C idzie 11x210=2310MHz przy napięciu 1,7V synchro z HyperX, które idą 210 (420DDR) przy timingach 5-2-2-2 i napięciu 2,8V Jednym słowem ABIT RULEZ!! Jedyne co EPOX 8RDA+ miał lepsze od ABITa to regulacja FSB pamięci co 1MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde mam zamiar zmieniac MOBO i tak przeczytalem tego posta dokladnie i niewiem na co mam zmieniac na EPOXA 8rda+ czy na Abita Nf-s rev 2.0 ??? poradzcie oczywiscie jak mi sie uda to proca tez wymienie chociaz widzialem niezle wyniki na tyl antlku i na epoxie na stronce overclocker.com :)

to jaka w konuc zakup w wakacje plaunuje zrealizwoac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde mam zamiar zmieniac MOBO i tak przeczytalem tego posta dokladnie i niewiem na co mam zmieniac na EPOXA 8rda+ czy na Abita Nf-s rev 2.0 ??? poradzcie oczywiscie jak mi sie uda to proca tez wymienie chociaz widzialem niezle wyniki na tyl antlku i na epoxie na stronce overclocker.com :)  

to jaka w konuc zakup w wakacje plaunuje zrealizwoac ??

Do wakacji to sie jeszcze duzo zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na Abit'a NF7-S rev2.0, obecnie mam Asus'a A7N8X rev1.4.

Na Asus'ie mojego AXP 2500+ udało mi się pojechać na 2300 MHz, myślę że na Abit'ie polecę dalej.

na 2300MHz to ja kręcę swojego 1700+ :twisted: ... na Abicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2300MHz to ja kręcę swojego 1700+  :twisted: ... na Abicie :)

 

1700+ @ 2404GHz na epoxie :twisted: :twisted:

1700+ @ 2420GHz na GA-7VAX :twisted: na AC, ale tylko raz go tak puściłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2300MHz to ja kręcę swojego 1700+  :twisted: ... na Abicie :)

 

1700+ @ 2404GHz na epoxie :twisted: :twisted:

1700+ @ 2420GHz na GA-7VAX :twisted: na AC, ale tylko raz go tak puściłem...

Nauczcie mnie tego :lol: moi mistrzowie :wink: (nie mówcie że to literówka, pewno za dużo pifka się wypiło :D )

 

Pozdro :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2300MHz to ja kręcę swojego 1700+  :twisted: ... na Abicie :)

 

1700+ @ 2404GHz na epoxie :twisted: :twisted:

1700+ @ 2420GHz na GA-7VAX :twisted: na AC, ale tylko raz go tak puściłem...

Nauczcie mnie tego :lol: moi mistrzowie :wink: (nie mówcie że to literówka, pewno za dużo pifka się wypiło :D )

 

Pozdro :mrgreen:

No pewnie że to piwko ;)

Wstaw sobie kropkę po pierwszej dwójce, albo zamień G na M ;P

Sie czepiasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli lepiej brac Abita bo w cenie sa podobne :) czy epoxa bo i tak bede kupowal cos z tych dwoch to ktora lepiej

mowicie wszyscy ze ABITA nie ktorzy nawet z was przesiadaja sie z EPOXA na ABITA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dorobiłem tego i tego Abit NF7 i Epox'a 8RDA i :

 

EpoX dla :

majsterkowiczów bo trzeba zmianę pasty przeprowadzić + poprawa chłodzenia + idealna do WC bo ma na SB dodatkowo otwory.Aby uzyskać wysokie FSB potrzeba Vmoda . Niepełny NV Sound Storm.

 

Abit dla :

gościa który kupił 1700+ i chce go max. wkręcic bez zbędnych modyfikacji ( chociaż SB też się grzeje ---domena NF2 ) Największe osiągnięte FSB to podobno ~ 242MHz bez Vmodów. Ma "-" za tylko 2.7vddr bo na gigabycie mam 2.8v ale reszta ok. Pełny Sound Storm z wyjściem Optical ( fajna sprawa ) .

 

Wiadomo że wynik kręcenia zależy nie tylko od mobo ale też seria proca no i chłodzenie .Ja wybrałem ABIT'A ale to tylko kwestia gustu .Ponieważ obydwie są idealnie wykonane i wydajnościowo i cenowo nie ma żadnych różnic .Mi się trochę bardziej laminat mobo Abita podoba no i nie jestem takim majsterkowiczem bo jadę na AC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z mozliwosciami OC wersji Abit NF7 (2.0) , czy takze osiaga fsb ~230Mhz ?

 

Czy jedyna roznica z wersji -S to zamiana SB z MCP2-T na MCP2 a wiec brak SATA, Firewire, Soundstorm ?

Ktore sa mi obecne absolutnie niepotrzebne a roznica w cenie miedzy tymi wersjami to az 150zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...