Skocz do zawartości
Kwiecień

Abit NF7-S rev. 2.0 vs Epox 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

Niepełny NV Sound Storm.

Nie widze na mojej plycie niepelnego soundstorma, mozesz wytlumaczyc co to znaczy bo nie rozumiem. Jedyne co jest niepelne to wyjscia audio ktore mozna dowolnie ustawiac w konfiguracji windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit dla :

gościa który kupił 1700+ i chce go max. wkręcic bez zbędnych modyfikacji ( chociaż SB też się grzeje ---domena NF2 ) Największe osiągnięte FSB to podobno ~ 242MHz bez Vmodów. Ma "-" za tylko 2.7vddr bo na gigabycie mam 2.8v ale reszta ok.   Pełny Sound Storm z wyjściem Optical ( fajna sprawa ) .

Cos Ci sie pomyliło, max V dla pamieci to 2.9 :D

 

Jak jest z mozliwosciami OC wersji Abit NF7 (2.0) , czy takze osiaga fsb ~230Mhz ?

 

Czy jedyna roznica z wersji -S to zamiana SB z MCP2-T na MCP2 a wiec brak SATA, Firewire, Soundstorm ?

Ktore sa mi obecne absolutnie niepotrzebne a roznica w cenie miedzy tymi wersjami to az 150zl...

To sa te same plytki, wiec i mozliwosci OC takie same, roznia sie tylko dodatkowym wyposazeniem.[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro tez wymieniam epoxa na abita jeden do jeden :P i zobaczymy , czytalem ze jedyna plyta na nforcie ktora nie ma problemu z fsb powyzej 190 to wlasnie ABIT (ja na epoxie mam taki wlasnie problem na 200fsb testy przechadza 3dmarki pcmarki itp ale gry sie wywalaja po 30 min grania i gold mem tez sie wali ) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli lepiej brac Abita bo w cenie sa podobne :) czy epoxa bo i tak bede kupowal cos z tych dwoch to ktora lepiej

mowicie wszyscy ze ABITA nie ktorzy nawet z was przesiadaja sie z EPOXA na ABITA ??

po teście dwóch płyt (EPOXa 8RDA+ rev1.1 i ABITa NF7-S rev2.0) ABIT moim zdaniem jest lepszą płytą, bierz ABITa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram. co abit to abit. a problemów z kondensatorami nie mam mimo, że mam płytkę od 3 lat.

jak już kiedyś pisałem abit osiąga fsf stabilnie 230 lub czasami więcej. prędzej antek powie "nie" niż abit.

 

ale jak ktoś woli epoxa i ma argumenty typu "abit to już 4 wersja a epox dopiero druga to już jego problem. dla użytkownika liczą się aktualne możliwości płyty a nie numer wersji.

 

co do firewire, soundstorma i lan-a to 150 to sporo ale jeśli ktoś nie ma SB audigy to jak najbardziej opłacalne jest dorzucenie tej kasy. muza porządna, sieciówki używa prawie każdy a firewire zawsze się może przydać, np do kamery cyfrowej. moim zdaniem warto dorzucić 150zł i mieć sloty wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firewire, soundstorma i lan-a to 150 to sporo ale jeśli ktoś nie ma SB audigy to jak najbardziej opłacalne jest dorzucenie tej kasy. muza porządna, sieciówki używa prawie każdy a firewire zawsze się może przydać, np do kamery cyfrowej. moim zdaniem warto dorzucić 150zł i mieć sloty wolne.

No to niech zrobia NF7-s (v3.0) obetna te wolne sloty, wywala niepotrzebny laminat do formatu mATX i obniza cene o 150zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Abit dla :

gościa który kupił 1700+ i chce go max. wkręcic bez zbędnych modyfikacji ( chociaż SB też się grzeje ---domena NF2 ) Największe osiągnięte FSB to podobno ~ 242MHz bez Vmodów. Ma "-" za tylko 2.7vddr bo na gigabycie mam 2.8v ale reszta ok. Pełny Sound Storm z wyjściem Optical ( fajna sprawa ) .

Cos Ci sie pomyliło, max V dla pamieci to 2.9 :D

 

Jak jest z mozliwosciami OC wersji Abit NF7 (2.0) , czy takze osiaga fsb ~230Mhz ?

 

Czy jedyna roznica z wersji -S to zamiana SB z MCP2-T na MCP2 a wiec brak SATA, Firewire, Soundstorm ?

Ktore sa mi obecne absolutnie niepotrzebne a roznica w cenie miedzy tymi wersjami to az 150zl...

To sa te same plytki, wiec i mozliwosci OC takie same, roznia sie tylko dodatkowym wyposazeniem.[/u]

 

Nic mi się nie pomyliło tylko 2.7vddr jest w wersji 1.2 a nie 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niepełny NV Sound Storm.

Nie widze na mojej plycie niepelnego soundstorma, mozesz wytlumaczyc co to znaczy bo nie rozumiem. Jedyne co jest niepelne to wyjscia audio ktore mozna dowolnie ustawiac w konfiguracji windowsa.

 

no właśnie ! Specyfikacja Nvidia Sound Storm bierze pod uwagę właśnie to złącze optical . Epox tego nie ma a Abit ma . Ja mam yamahę z optical i fajnie jest kompa tak podłączyć nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dorzucic pare zlotych do Abita. No chyba ze ktos sie zastanawia juz nad kupnem plyty pod Hammera to oczywiscie nie potrzeba takiej plyty. Kupowalem ostatnio dwie plyty dla siebie Abita i dla kolezanki ECS-a. W zasdzie roznicy nie widac pomiedzy ECS-em z duronkiem 800 a Abitem z AXP 1700+. Oczywiscie mowie o roznicy w dzialaniu OS bo w grach to jest ogromna. Wiec jezeli ktos nie gra to ECS spokojnie moze kupic czekajac na Hammera :) Jezeli ktos gra ale czeka na Hammera to nie warto doplacac do NF7-S, jezeli ktos gra ale nie czeka na Hammera to warto doplacic. Szacuje ze z tego Abita bede korzystal jakies 3-4 lata i oplacalo sie dorzucic te pare zlotych.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dorzucic pare zlotych do Abita. No chyba ze ktos sie zastanawia juz nad kupnem plyty pod Hammera to oczywiscie nie potrzeba takiej plyty. Kupowalem ostatnio dwie plyty dla siebie Abita i dla kolezanki ECS-a. W zasdzie roznicy nie widac pomiedzy ECS-em z duronkiem 800 a Abitem z AXP 1700+. Oczywiscie mowie o roznicy w dzialaniu OS bo w grach to jest ogromna. Wiec jezeli ktos nie gra to ECS spokojnie moze kupic czekajac na Hammera :) Jezeli ktos gra ale czeka na Hammera to nie warto doplacac do NF7-S, jezeli ktos gra ale nie czeka na Hammera to warto doplacic. Szacuje ze z tego Abita bede korzystal jakies 3-4 lata i oplacalo sie dorzucic te pare zlotych.

Pozdro

Dexter

Zgadzam się z dexterem . Przecież ja się kupi tego Abita NF7-S to się ma platformę na pare lat . Bo jest SATA , IEEE , FSB200 , i można naprawdę dobrze proca wkręcić .A Hammery to daleka przyszłość --- . jak wejdą to będą drogie ( 3000zł) i płyty nie tańsze z pewnością .W najbliższym czasie wejdzie Nvirce 2 400 porównywalny z KT400 ( bo z KT400a chba wygra ) a potem KT600 z wydajnością podobną do pełnego Nforce2 . Więc ta platforma jest niezła naprawdę . Ale to nie znaczy że Epox jest gorszy wręcz przeciwnie jest na tym samym poziomie tylko dla majsterkowiczów.(poprawa chłodzenia i te sprawy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Abit dla :

gościa który kupił 1700+ i chce go max. wkręcic bez zbędnych modyfikacji ( chociaż SB też się grzeje ---domena NF2 ) Największe osiągnięte FSB to podobno ~ 242MHz bez Vmodów. Ma "-" za tylko 2.7vddr bo na gigabycie mam 2.8v ale reszta ok. Pełny Sound Storm z wyjściem Optical ( fajna sprawa ) .

Cos Ci sie pomyliło, max V dla pamieci to 2.9 :D

 

Jak jest z mozliwosciami OC wersji Abit NF7 (2.0) , czy takze osiaga fsb ~230Mhz ?

 

Czy jedyna roznica z wersji -S to zamiana SB z MCP2-T na MCP2 a wiec brak SATA, Firewire, Soundstorm ?

Ktore sa mi obecne absolutnie niepotrzebne a roznica w cenie miedzy tymi wersjami to az 150zl...

To sa te same plytki, wiec i mozliwosci OC takie same, roznia sie tylko dodatkowym wyposazeniem.[/u]

 

Nic mi się nie pomyliło tylko 2.7vddr jest w wersji 1.2 a nie 2.0

Ahh.

Ale ten twoj minus dla abita i tak jest troche dziwny, bo przeciez nie ma juz w sprzedazy rev 1.2 wiec się mu nie należał. Rozmawiamy o plytach ktore sa dostepne teraz, pozatym b. mozliwe ze mozliwosc regulacji V zwiekszy nowy bios, bo abit dba o klientow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacuje ze z tego Abita bede korzystal jakies 3-4 lata i oplacalo sie dorzucic te pare zlotych.

Pozdro

Dexter

dexter-optymista z Ciebie!! :P

 

za 3-4 lata to bedzie komp mniej wiecej jak maszyna do pisania :lol:

 

abit -zły nie jest -kumpel go kupił wczoraj na giełdzie wiec sie nim troche pobawilismy

 

specjalnych róznic pomiedzy nim a moim epoxem nie odczułem -obie kręcą sie spox , w abicie na + pełny ss , s-ata (raid)-bzdura-beznadziejna wydajnosc podczas pracy w raidzie (błąd silicona)-za to absolutnie nie warto dopłacac

 

ja jednak kocham epoxa i dlatego to własnie jego proponuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

za 3-4 lata to bedzie komp mniej wiecej jak maszyna do pisania :lol: 

Ja wlasnie do takich rzeczy uzywam kompa i od czasu do czasu zagram w cos. Ostatnio giercowalem w Unreal2 i kiedy znalazlem komende na FPS to mnie lekkie zdziwienie ogarnelo bo srednio mialem 40 FPS w porywach 60 a czasem schodzi do 20 i prawde mowiac dopoki nie mialem swiadomosci tego cieszylem sie jak glupi ze mam plynna gre. To bylo na Duroniu 1200 i na KT333 teraz mam to co w podpisie i troche sie sprawa z FPS polepszyla 25 min 50 sr 70 maks :) i nie widze roznicy w miodnosci gry.

Wszystko w rozdziace 800x600 Brakuje mi tylko troszke FSAA i Anizo do pelni szczescia ale to juz nie z tym radkiem.

Wiec jak sie ukaze DOOM3 to tez pewnie zagram w rozdzialce 640x480 z detalami ustawionymi na srednie i bede sie cieszyl z plynnej gry.

A jak sie ukaze DOOM 4 to zmienie sprzet na taki co pociagnie 640x480 :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Abit dla :

gościa który kupił 1700+ i chce go max. wkręcic bez zbędnych modyfikacji ( chociaż SB też się grzeje ---domena NF2 ) Największe osiągnięte FSB to podobno ~ 242MHz bez Vmodów. Ma "-" za tylko 2.7vddr bo na gigabycie mam 2.8v ale reszta ok. Pełny Sound Storm z wyjściem Optical ( fajna sprawa ) .

Cos Ci sie pomyliło, max V dla pamieci to 2.9 :D

 

Jak jest z mozliwosciami OC wersji Abit NF7 (2.0) , czy takze osiaga fsb ~230Mhz ?

 

Czy jedyna roznica z wersji -S to zamiana SB z MCP2-T na MCP2 a wiec brak SATA, Firewire, Soundstorm ?

Ktore sa mi obecne absolutnie niepotrzebne a roznica w cenie miedzy tymi wersjami to az 150zl...

To sa te same plytki, wiec i mozliwosci OC takie same, roznia sie tylko dodatkowym wyposazeniem.[/u]

 

Nic mi się nie pomyliło tylko 2.7vddr jest w wersji 1.2 a nie 2.0

Ahh.

Ale ten twoj minus dla abita i tak jest troche dziwny, bo przeciez nie ma juz w sprzedazy rev 1.2 wiec się mu nie należał. Rozmawiamy o plytach ktore sa dostepne teraz, pozatym b. mozliwe ze mozliwosc regulacji V zwiekszy nowy bios, bo abit dba o klientow :D

I tu się mylisz. Ja ostatnio właśnie kupiłem rev. 1.2. Ale była walnięta - mam nadzieję, że teraz dostanę 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten Abit :P

 

Juz myslalem ze sie przesiade ze swojego 8RDA+, ale widze ze dalbym dupska na maxa Dołączona grafika

 

Cytat ze specyfikacji Abita NF7:

Three 184-pin DIMM sockets

Supports 3 DIMM DDR 200/266/333 (Max. 3 GB)

Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2 GB)

 

Co to za plyta, ktora tylko DWA paski DDR400 jest w stanie obsluzyc? Dołączona grafika

 

EPoX RULEZ Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ! Specyfikacja Nvidia Sound Storm bierze pod uwagę właśnie to złącze  optical . Epox tego nie ma a Abit ma . Ja mam yamahę z optical i fajnie jest kompa tak podłączyć nie ?

Nie "filozujcie" kolego - kupujecie kabelek z wyjsciami od np MSI za 25 zeta np w Komputroniku i masz "pelny SoundStorm" (LOL co za okreslenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten Abit :P

 

Juz myslalem ze sie przesiade ze swojego 8RDA+, ale widze ze dalbym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> na maxa Dołączona grafika

 

Cytat ze specyfikacji Abita NF7:

Three 184-pin DIMM sockets 

Supports 3 DIMM DDR 200/266/333 (Max. 3 GB) 

Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2 GB)

 

Co to za plyta, ktora tylko DWA paski DDR400 jest w stanie obsluzyc? Dołączona grafika

 

EPoX RULEZ Dołączona grafika

Wydaje mi sie ze Epox takze obsułguje tylko 2x400DDR(wg specyfikacji ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten Abit :P

 

Juz myslalem ze sie przesiade ze swojego 8RDA+, ale widze ze dalbym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> na maxa Dołączona grafika

 

Cytat ze specyfikacji Abita NF7:

Three 184-pin DIMM sockets 

Supports 3 DIMM DDR 200/266/333 (Max. 3 GB) 

Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2 GB)

 

Co to za plyta, ktora tylko DWA paski DDR400 jest w stanie obsluzyc? Dołączona grafika

 

EPoX RULEZ Dołączona grafika

To jest kwestia poboru mocy przez ram DDR400 po prostu przy więcej niż 2GB producent nie bierze odpowiedzialności za ew. spalenie płyty (zasilanie może paść). W zasadzie tylko płyty z dodatkowym zasilaniem (12V) są w stanie obsłużyć powyżej 2GB DDR400 (jest jakiś Shuttle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten Abit :P

 

Juz myslalem ze sie przesiade ze swojego 8RDA+, ale widze ze dalbym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> na maxa Dołączona grafika

 

Cytat ze specyfikacji Abita NF7:

Three 184-pin DIMM sockets 

Supports 3 DIMM DDR 200/266/333 (Max. 3 GB) 

Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2 GB)

 

Co to za plyta, ktora tylko DWA paski DDR400 jest w stanie obsluzyc? Dołączona grafika

 

EPoX RULEZ Dołączona grafika

To jest kwestia poboru mocy przez ram DDR400 po prostu przy więcej niż 2GB producent nie bierze odpowiedzialności za ew. spalenie płyty (zasilanie może paść). W zasadzie tylko płyty z dodatkowym zasilaniem (12V) są w stanie obsłużyć powyżej 2GB DDR400 (jest jakiś Shuttle)

moglbys jakos uwiarygodnic te informacje (skad to wiesz)?

 

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych pamieci to wlasnie znalazlem to

 

a tu sa nawet napiecia na roznych zasilaczach.

 

prawdopodobnie oddadza mi kase za mojego epxa i sie wlasnie zastanawiam co kupic. trzeci raz probowac przygody z epoxem czy przesiadka na abita. epox jest po 519 w k2 lub 509 w arescie ale tam jacys czerstwi goscie sa. za abita mam juz dac 585 w k2. wie ktos gdzie mozna taniej kupic we wrocku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "filozujcie" kolego - kupujecie kabelek z wyjsciami od np MSI za 25 zeta np w Komputroniku i masz "pelny SoundStorm" (LOL co za okreslenie).

Powiedz gdzie w Komputroniku (jaki dzial, moze bezposredni link) znajde ten kabelek, bo cos qrde nie widze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to wezme abita na wakacje teraz oszczedzam

tylko bedzie problem ze sprzedaniem

mojej MOBO ::(

eee... tam nie martw sie znajdzie sie jeszcze na nia amator najlepiej wystaw na allegro

pozdrav

Lagier

watpie ale moze wystawie ale bym wolala zeby ktos ode mnie z miasta kupowal niz spoza miasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "filozujcie" kolego - kupujecie kabelek z wyjsciami od np MSI za 25 zeta np w Komputroniku i masz "pelny SoundStorm" (LOL co za okreslenie).

Powiedz gdzie w Komputroniku (jaki dzial, moze bezposredni link) znajde ten kabelek, bo cos qrde nie widze :?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze Epox takze obsułguje tylko 2x400DDR(wg specyfikacji )  :wink:

Oj chyba zle ci sie wydaje :wink:

 

Cytat ze specyfikacji 8RDA+:

3 x DDR SDRAM PC3200, 3GB max.

 

Zrodlo: EPoX Europe

A możesz powiedzić mi do czego Ci potrzebne jest więcej niż 2GB pamięci? Sam masz 512MB (2x256MB - jak wynika z podpisu) a płaczesz że ABIT "tylko 2xDDR400" obsługuje. Lepiej zobacz co więcej ma NF7-S od 8RDA+ (nie musiałbyś szukać po Komputronikach i wydawać dodatkowej kasy)... a trochę ma. Sam się przesiadłem z 8RDA+ (rev1.1) na NF7-S (rev2.0) i jestem BARDZO zadowolony. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze Epox takze obsułguje tylko 2x400DDR(wg specyfikacji )  :wink:

Oj chyba zle ci sie wydaje :wink:

 

Cytat ze specyfikacji 8RDA+:

3 x DDR SDRAM PC3200, 3GB max.

 

Zrodlo: EPoX Europe

A możesz powiedzić mi do czego Ci potrzebne jest więcej niż 2GB pamięci? Sam masz 512MB (2x256MB - jak wynika z podpisu) a płaczesz że ABIT "tylko 2xDDR400" obsługuje. Lepiej zobacz co więcej ma NF7-S od 8RDA+ (nie musiałbyś szukać po Komputronikach i wydawać dodatkowej kasy)... a trochę ma. Sam się przesiadłem z 8RDA+ (rev1.1) na NF7-S (rev2.0) i jestem BARDZO zadowolony. :P

pewnie dla tego ze jak bedzie chcial dokupic pamieci to wystarczy dokupic kostke 512 i wsadzic ja w wolny slot, a z abitem trzeba by zmienic obie kostki 256 na dwie 512 (oczywiscie zeby zachowac dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ! Specyfikacja Nvidia Sound Storm bierze pod uwagę właśnie to złącze  optical . Epox tego nie ma a Abit ma . Ja mam yamahę z optical i fajnie jest kompa tak podłączyć nie ?

Nie "filozujcie" kolego - kupujecie kabelek z wyjsciami od np MSI za 25 zeta np w Komputroniku i masz "pelny SoundStorm" (LOL co za okreslenie).

No właśnie to wy nie filozofujcie bo na swoim Gigabycie na KT400 wyciągam tyle co ty i pewnie jak kolejny Epoxowicz powiesz że więcej Ci nie potrzeba itp. idt. prawda ???;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Abita NF7 rev. 1.2. Heh, dałem TYLKO 206FSB, pamięci TwinMos DDR 400, biedne timingi (7-3-3-2,5), podniosłem napięcie na mostku, mnożnik nieduży i.... od pół godziny płyta nie chce wstać. Wiatraki się właczają, ale ZERO obrazu. Nie pomaga clera cmos, wciśnięty insert itd. Wyciągnąłem bateryjkę i czekam....

Epox się podnosił.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...