Skocz do zawartości
korn85

Asus 4870x2 I Watercool Heatkiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedawno w prezencie dostałem kartę graficzną Asus EAH4870X2 oraz jako bonus blok wodny firmy Watercool.

 

http://server3.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop...m&bnr=13052

 

Całość wygląda na prawdę ładnie, jedynie z czasem podstawa bloku pójdzie do niklowania.

Pytanie jednak dotyczy czegoś innego. Otóż po instalacji bloku (dokręcenie śrub normalne, bez używania nadzwyczajnej siły) i włożeniu karty do komputera, po jego włączeniu nic się nie działo. Płyta zasygnalizowała, że to wina karty graficznej. Dodam, że wcześniej nie była podłączana na standardowym chłodzeniu. Myślałem, że sama karta jest walnięta, co może się zdarzyć jednak coś mnie tchnęło i postanowiłem poluzować śruby mocujące blok do karty, Były praktycznie wkręcone palcami i tylko minimalnie ruszone kluczem, żeby coś trzymały. Ku mojemu zdziwieniu komputer ruszył bez problemu. Karta przeszła mordercze testy w 3dMarkach itp. programach bez problemów: żadnych błędów w wyświetlanym obrazie, zero zawieszeń. Chciałbym się dowiedzieć, czym to było spowodowane, ten brak reakcji karty na dokręcenie bloku do niej i dopiero poluzowanie śrub naprawiło problem? Powiem szczerze, że pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troszkę było wygięte pcb przy zasilaniu, bo tam były problemy z montażem. Zapytałem z ciekawości po prostu:)

Dziękuję za informacje! Moja ciekawość została zaspokojona i na przyszłość będzie to brane pod uwagę:)

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady dobrze polozyles ?

To znaczy tam gdzie trzeba pady, a tam gdzie trzeba pasta ?

przyjrzyj sie bloczkowi dobrze, jako ze mialem kilka blokow tej firmy srednio im ufam, moze to podobny problem jak mialo kiedys EK z blokami na GTX260/280

 

Swojego Kulansa na 9800GTX+ dokrecalem bardzo mocno, pozniej juz niby po dokreceniu jeszcze podociagalem troszke i trzyma sie fajnie, tylko z drugiej strony oprocz rdzenia wszedzie szly termopady i delikatnie je trzeba bylo docisnac, po sciagnieciu wszystko ladnie sie odcisnelo, tak ze trzyma dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...