Skocz do zawartości
ernieball

spowolnienie systemu .... czy to normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

na takim configu jak w podpisie jak sobie gram w jakas giere np postal2 potem chcem ja wylaczyc to zanim pokaze mi sie pulpit to najpierw pojawia sie wieeeelki slajd potem przestawiaja sie ikonki i na koniec odczuwalne jest straszne spowolnienie systemu tak przez ok 1minute ... czy to jest normalne ? czy cos jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm no ja mam troche podobnie ale w innych wypadkach bo nie gram w gry...

 

Takie spowolnienie systemu o ktorym piszecie objawia mi sie rowniez tym ze dysk zapierrrrrrdala jak oszalaly :)

 

Takie cos pojawia sie w moim przypadku najczesciej wtedy gdy np. kopiuje cos od kumpla z sieci np. jakis film i jest duzy transfer 6-9 mega/s. po takim kopiowaniu czesto sie zdaza ze klikam na START w windows a tam czekam 30s zamin mi sie pojawi minu start:) podobnie jest jak kopiuje cos duzego z partycji na partycje czy z dysku na dysk.

 

O co tu chodzi?

 

konfig jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz 256 ramu to jest duzo, raczej coś ze sterami może być nie tak, ewentualnie system sie już zasyfił

Stary 256 to nie jest duzo szczegolnie jak uzywasz winxp.

ok ale bez przesady zeby takie jaja sie dzialy 8O ja mialem troche czasu 256mb + winXP i jakos nie mialem takich zjawisk

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz 256 ramu to jest duzo, raczej coś ze sterami może być nie tak, ewentualnie system sie już zasyfił

Stary 256 to nie jest duzo szczegolnie jak uzywasz winxp.

256 w zupełności wystarcza pod xp, mialem xp na 128 i jakoś chodził i nic mu sie nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy np. kopiuje cos od kumpla z sieci np. jakis film i jest duzy transfer 6-9 mega/s. po takim kopiowaniu czesto sie zdaza ze klikam na START w windows (XP SP1) i czekam 30s zanim mi sie pojawi menu start:) podobnie jest jak kopiuje cos duzego z partycji na partycje czy z dysku na dysk.

 

O co tu chodzi?

konfig jak w podpisie.

chlopaki jak to skomentujecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy np. kopiuje cos od kumpla z sieci np. jakis film i jest duzy transfer 6-9 mega/s. po takim kopiowaniu czesto sie zdaza ze klikam na START w windows (XP SP1) i czekam 30s zanim mi sie pojawi menu start:) podobnie jest jak kopiuje cos duzego z partycji na partycje czy z dysku na dysk.

 

O co tu chodzi?

konfig jak w podpisie.

chlopaki jak to skomentujecie???

najprawdopodobniej system jest juz powaznie zasyfiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to ze nie... system jest w dobrej formie... zawsze śmiga jak nalezy.... no pomijając te przypadki... wydajnosc system tez jest bardzo dobra np. w grafice czy benchmarkach.

 

hmm nie mam pojecia:) a wy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to ze nie... system jest w dobrej formie... zawsze śmiga jak nalezy.... no pomijając te przypadki... wydajnosc system tez jest bardzo dobra np. w grafice czy benchmarkach.

 

hmm nie mam pojecia:)  a wy? :)

dziś miałem taki przypadek dziwny, komp chodzi juz 1 dzien i caly czas cos sciaga z sieci, wlaczylem winampa i system sie tak jakby przytkał, wszystko robil 100 razy dłuzej niż normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o coś takiego mi wlasnie chodzi.... no ale nie wiem... czy to normalne po zwykłym kopiowaniu po sieci albo co?

 

to jest tak jak by system wywalał z ramu wszystkie dane dot. systemu (najprosciej mowiac) i potem wszystko na nowo musial sobie do pamieci wczytywac (rozne komponenty systemu, biblioteki czy takie tam :P) chyba wiadomo o co mi chodzi:)

 

ciekaw jestem czy przy 512 czy 768 mb ramu takie cos tez mialo by miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jap olecam w windzie xp ALT+CTRL+DELETE i zobacz jaki proces zabiera duuuzo % :D i go wylacz oprocz procesu bezczynnosci :P jesli jest to wina prgramu ktory tak ci obciaza kompa to pusc ad-aware ;]

nie nie... to nie wina procesu ktory obciaza proc. jeszcze potrafie rozpoznac kiedy muli mi dysk a kiedy cos mi proca przypieka:)

 

apropo co to jest to ad-aware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na to ze caly czas mi przy wlaczaniu kompa pokazuje ze kabel sieciowy odlaczony ???? to jest szok POMOZCIE !!!!

sprawdz czy kabel podlaczony do sieciówki:) hehe a powaznie... sprawdz czy cie nie wysuneła sieicowka i jest prawidlowo wcisnieta do plyty, sprawdz czy ci sie swieci dioda na sieciówce odpowiedzialna za LINK (jesli masz 2 kontrolki.. jedna jest LINK a druga ACT i LINK powinna sie caly czas swiecic gdy jest prawidlowe polaczenie z koncentratorem)

 

jesli sie nie świeci to:

1) zepsuna koncowka

2) uszkodzenie kabla

3) cos ze switchem (hubem)

a) spalony port

B) brak zasilania

 

... nic wiecej mi do glowy nie przychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to juz rozwiewam twoje pytania .... kabel podlaczony , sieciowka zintegrowana diody sie swieca :( a windows pokazuje "kabel sieciowy odlaczony" a jak zrobie mu pare zmian ustawien DUPLEX to zaczyna chodzic ... i tak za kazdym razem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ale zaczyna chodzic.. i za chwile znowu pisze ze kabel odłączony?? hmm a moze cos nie tak jednak z końcówką czy kablem? roc tam ruszysz przy kompie i zaczyna działac i ci sie wydaje ze to niby przez te zmiany co robisz w ustawieniach ? :) no nie mam pojecia:) trudno radzić na odległość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem co masz z ta siecia... poradz cie swojego admina... bedzie wiedzial najlepiej co i jak.. moze cos z siecia robią włąsnie albo jakas awaria;)

 

a jak tam dziwne mulenie systemu???? o ktorym byla wczesniej mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie... to nie wina procesu ktory obciaza proc. jeszcze potrafie rozpoznac kiedy muli mi dysk a kiedy cos mi proca przypieka:)

 

apropo co to jest to ad-aware?

ostatnio na tym configu co w sigu gralem w mafie i mi przycinalo powod=> heh proces ktory obciazal procek w 99%

 

ad-aware to program do usuwania spyware z naszego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim configu jak w podpisie jak sobie gram w jakas giere np postal2 potem chcem ja wylaczyc to zanim pokaze mi sie pulpit to najpierw pojawia sie wieeeelki slajd potem przestawiaja sie ikonki i na koniec odczuwalne jest straszne spowolnienie systemu tak przez ok 1minute ... czy to jest normalne ? czy cos jest nie tak ?

jak macie mozliwosc to sprobujcie dorzucic jeszcze przynajmniej z 256 mb ram u mnie to rozwiazalo wszelkie problemy z zamulonym kompem, a objawy miałem prawie identyczne jak Wy. Komp praktycznie stawal w miejscu nawet kiedy wypalalem jakas plytke, a teraz... jak reka odjal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...