Skocz do zawartości
ernieball

spowolnienie systemu .... czy to normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne najlepiej wymienić kompa na 3GHZ i 1GB ramu 

nie chodzilo mi o to aby zaraz wymieniac czy wywalac kase na nowy sprzet, a z ta dodatkowa pamiecia to po prostu jedna z mozliwosci i u mnie sie to sprawdzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest współdzielenie przerwań !! Teoretycznie routing przerwań radzi sobie nieźle z zadaniami , które przed nim postawiono ale np. w czasie kopiowania dużych plików po LAN-ie sprawa nie wygląda tak różowo. Mały problem , jeżeli XP albo W2k rozłoży przerwania mniej więcej równo tzn. ,że tylko nieliczne się powtarzają (dużo zależy od jakości płyty - laczego nie wiem ale sprawdziłem empirycznie).Najczęściej jednak w kiepskich płytach wszystkie przerwania są na 9 i tu jest pies pogrzebany. Wyjmijcie niepotrzebne urządzenia i ustawcie przerwania ręcznie w BIOS-ie a następnie zainstalujcie system z rodziny NT jako standardowy komputer PC a zobaczycie , że nawet w czasie kopiowania plików w LAN-ie wszystko będzie śmigać. ISA rulez !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niektórych martwić ale ja mam 512 ramu i objawy raczej podobne przy np ALT-TAB-owaniu Half-Life'a pokazują mi się pokolei wszystkie kiedyś tam otwarte okienka z gadu-gadu(już dawno zamknięte) i muszę poczekać aż wszystkie się przewiną przez ekran a robią to naprawdę wolno... :-( I komp wogóle wolniutko wtedy działa) Mowa o WinXp oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niektórych martwić ale ja mam 512 ramu i objawy raczej podobne przy np ALT-TAB-owaniu Half-Life'a pokazują mi się pokolei wszystkie kiedyś tam otwarte okienka z gadu-gadu(już dawno zamknięte) i muszę poczekać aż wszystkie się przewiną przez ekran a robią to naprawdę wolno... :-( I komp wogóle wolniutko wtedy działa) Mowa o WinXp oczywiście...

a kiedy kopiujesz jakis wiekszy plik np. z partycji na partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niektórych martwić ale ja mam 512 ramu i objawy raczej podobne przy np ALT-TAB-owaniu Half-Life'a pokazują mi się pokolei wszystkie kiedyś tam otwarte okienka z gadu-gadu(już dawno zamknięte) i muszę poczekać aż wszystkie się przewiną przez ekran a robią to naprawdę wolno... :-( I komp wogóle wolniutko wtedy działa) Mowa o WinXp oczywiście...

Po ilu godzinach grania ???? Ja często będąc a CS przechodze do GG i nie ma takiego godzinnego zwolnienia a mam słabszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to juz rozwiewam twoje pytania .... kabel podlaczony , sieciowka zintegrowana diody sie swieca :( a windows pokazuje "kabel sieciowy odlaczony" a jak zrobie mu pare zmian ustawien <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to zaczyna chodzic ... i tak za kazdym razem :(

sprawdz ustawienia 10MBps 100MBps, full i half d u p l e x

zaainstaluj do karty sterowniki producenta a nie windowsowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niektórych martwić ale ja mam 512 ramu i objawy raczej podobne przy np ALT-TAB-owaniu Half-Life'a pokazują mi się pokolei wszystkie kiedyś tam otwarte okienka z gadu-gadu(już dawno zamknięte) i muszę poczekać aż wszystkie się przewiną przez ekran a robią to naprawdę wolno... :-( I komp wogóle wolniutko wtedy działa) Mowa o WinXp oczywiście...

to to akurat nie jest problem sprobuj nie wylaczyc PowerGG i bedzie ok albo w ogole go odinstaluj .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem wrócić do tematu gdyż nie znalazłem w tym wątku rozwiązania. a mam dokładnie ten sam problem co Czechu i to zarówno po właczeniu kompa jak i po kilku godzinach jego działanie(głównie net rzadko granie).

wypatrzyłem w zadaniach proces cideamon.exe systemowy który czasem (wtedy wszystko totalnie zwalnia)zabiera ponad 128mb pamieci a przy normalnym działaniu systemu zabiera 308 kb???

moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy ten proces jest mi niezbędny i jak się go pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz 256 ramu to jest duzo, raczej coś ze sterami może być nie tak, ewentualnie system sie już zasyfił

Stary 256 to nie jest duzo szczegolnie jak uzywasz winxp.

256 w zupełności wystarcza pod xp, mialem xp na 128 i jakoś chodził i nic mu sie nie działo

jak miałem 256 ramu to po wyjściu z bardziej wymagających gier pulpit mi się powoli wczytywał. sam wndows xp zajmuje około 100 mega ramu.

 

256 to stanowczo za mało na gry i winde xp!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwnik co ty opowiadasz! ten problem mam od jakiegoś miesiąca! a wcześniej hulał jak trzeba na 256!!!

po za tym braciszek ma xp na 128 zwykłego i mu hula więc mi tu nie pier...że jak kupię sobie np. 1giga ramu to będzie super!

aha i jeszcze jedno czasami takie aplikacje jak outlook expres czy gg po zamknieciu są nadal widoczne w menadzerze zadań i muszę je zamkąć ręcznie!co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj wyłączyć proces. A potem poszukaj na dysku pliku który się tak nazywa. Dla pewności przeleć system Ad-adware. W sumie to na pewno nie jest to proces systemowy (no na 90% w Win2k go nie ma) czyli albo to antywirus, albo wirus albo jakiś spyware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwnik co ty opowiadasz! ten problem mam od jakiegoś miesiąca! a wcześniej hulał jak trzeba na 256!!!

po za tym braciszek ma xp na 128 zwykłego i mu hula więc mi tu nie pier...że jak kupię sobie np. 1giga ramu to będzie super!

aha i jeszcze jedno czasami takie aplikacje jak outlook expres czy gg po zamknieciu są nadal widoczne w menadzerze zadań i muszę je zamkąć ręcznie!co jest grane?

 

 

 

mi na 64 ramu chodził xp. :) u mnie na jednej kosci 256. po wyjściu z każdej gry system troche muli. na 512 nic takiego się nie dzieje.

Składałem wiele komputerów i na 256 ramu takie rzeczy się dzieją pod windowsem xp. ( uruchom sobie unreala 2 itp.. i zobacz ile ramu masz zajęte)

To twój braciszek ma niezły komputer że na 128 ramu system mu zapierdziela. :) :) :)

 

Swiezo zainstalowany xp zajmuje 80 mega ramu. z czasem robi się 100 i więcej. więc u ciebie pewnie w tym siedzi problem.

 

przeinstaluj system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba zdecyduje się na zmianę sprzętu a stry oddam siostrze.

co myślicie o zestawie bartek 2500, Abit NF7, gainward GF3 TI 500,

kingston 512 (333),nie wiem jeszcze jaka <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> obudowe zasilacz i chłodzenie???reszta zostaje ze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie HELP!

jest coraz gorzej!

sprawdziłem już wiele opcji a on cały czas muli!

zmieniłem kosci do drugiego slotu, wymieniłem baterie cmos, posprawdzałem czy wszystko jest ładnie podłączone i ...

teraz mam tak co chwile że przy przełączaniu okienek mogę iść na kawę!:( a dysk zapierdziela tak że nie gaśnie dioda nawet na sekundę !

może to winna dysia mam go od niedawna a czytałem że ta baraccuda może się sypać!

szykuje się do reinstalki windy ale zabierze mi to sporo czasu więc moze znajdzie sie jakiś sposób?

i co z tym procesem cideamon nie mogę go nigdzie na dysku zlokalizować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiem że na 99% procent jest to wina tego procesu!

znalazłem go na dysku c w system 32 ale za chimy nie mogę go usunąć!

czym zgładzić tego rodzaju plik???

dobra wiem że na 99% procent jest to wina tego procesu!

znalazłem go na dysku c w system 32 ale za chimy nie mogę go usunąć!

czym zgładzić tego rodzaju plik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wina Wina :D poprostu sie zasmiecił i tyle ja w tej chwili mam podobnie.Już pół roku nie robiłem formata ani nic i sie zmulił.Jezeli chodzi o ram to niewiele Ci da zwieszkenie do 512 i tak zaraz sie znowu bedzie mulił wiec bez formata sie nie obedzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zgadzam sie z przedmowca. Sprobuj walnac formata - panaceum na prawie wszystkie problemy :wink: Po instalce postaraj sie o najnowsze sterowniki do urzadzen oraz o systematyczna konserwacje systemu - defragmentacja, czyszczenie rejestru :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie wszysstko zwalnia 256 ramu system stoi 2 dni, format nie pomogł. wszystko sie zaczelo kiedy podłączylem sie do internetu.

Dyski nieraz się właczają po 30 sekundach. Czesto sie zdarza ze nie mogę wyłączyć kompa

Sam nie jestem pewny o co tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...