Skocz do zawartości
Gargul88

Karta Graficzna Pod 1900x1200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat

Moj zestaw to:

 

C2Q 9650

2x2GB OCZ 800Mhz CL4 Reaper

Corsair 750W

Asus P5Q Pro

 

Myslalem nad 2 kartami graficznymi GTX 285 lub 4870X2 dlaczego nie GTX 295? Bo nie chce wydawac ponad 2tys na karte graficzna skoro jest to najczesciej wymieniany podzespol w komputerze

 

GTX 285 jest tanszy od 4870x2 o jakies 200-300zl co jest +, kolejny plus to, ze jest to karta jednoprocesorowa czyli bez problemowa

 

Kusi mnie do 4870x2 to ze jest ona duzo wydajniejsza od GTX 285 i mam pewne obawy ze za jakies pol roku moga byc problemy z graniem na tej rozdzielczosci. Wiem ze 4870x2 jest lepszy pod ta rozdzielczosc ale boje sie problemow zwiazanymi z karta z 2 gpu.

 

Co radzicie?

 

P.S Czy jest mozne jakas tansza plyta glowna ktora bylaby tak samo dobra pod OC i miala solidne fazy zasilania? Dopowiem ze nie interesuje mnie SLI i CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zostaw jak jest. Co do karty graficznej to spokojnie możesz kupić GF GTX260, resztę kasy wrzucić do skarbonki. Za jakiś czas tego GFa sprzedasz i kupisz coś nowszego, lepszego (np. Gf GTX3X0).

Ja mam w tej chwili 8800GT 512, i w gierki typu Mirrors Edge, Undercover, Grid mogę pograć na 1920x1200 na wysokich/najwyższych detalach. Chyba, że jesteś maniakiem Crysisa no to inna sprawa.

Popatrz sobie na testy, po co Ci 70 FPS, jak dużo taniej możesz mieć 55 FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTXa 260 216SP i sobie zmienisz jak ci gry nie będą na fulla chodzić. Ogólnie nie polecam kart x2, są problemy z obsługą gier, zobacz np. jak sobie radzio hd 4870x2 radzi z Mirror's Edgem :D (jest chyba test na egieldzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Co do karty graficznej to spokojnie możesz kupić GF GTX260, resztę kasy wrzucić do skarbonki. Za jakiś czas tego GFa sprzedasz i kupisz coś nowszego, lepszego (np. Gf GTX3X0)..

Piterro dobrze prawi :) Za ok 2-3mce będzie nowy Radzio (ponoć HD4890) a za jakieś 6-9m-cy nowa seria GF i AMD.. IMHO kupiłbym Radzia 4870 z 1GB i czekał na nową serię HD58xx vel. GTX 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz słabszą kartę, 4870 np, za pół roku przesiadka na najlepszą w procesie 40nm. Wtedy się zorientujesz co brać.

Na razie i tak ten radek starczy Ci z zapasem. Za pół roku weźmiesz jeszcze za niego niezłą kasę.

Może też $ stanieć i wtedy nową kartę taniej kupisz a na tej mniej stracisz niż na 4870x2 czy 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...