Skocz do zawartości
Tresbien

Drukarka Laserowa Czarno-biała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce kupić drukarke laserową mono która byłaby bardzo ekonomiczna. Koszt drukarki to do 300zł.

Nie wiem czy lepiej kupic taką co ma w tonerze bęben i wowczas jak sie wymienia toner to z bebnem odrazu i tanio jest.

 

Prosze polecic mi drukarke.

Bede drukował głownie na studiach sprawozdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XEROX Phaser 3117 tanie zamienniki, pojemność tonera na 3 tys. stron, łatwa w regeneracji, prosta w obsłudze, odpowiednik ml-2010p, bezawaryjna i tania

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tresbien - mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko jak podłączę się pod wątek.

 

Po wielu latach owocnej współpracy, moja atramentówka - Canon Pixma ip2000 - odmówiła posłuszeństwa (głowica, czyli ok. 300zł...). Ostatecznie postanowiłem zakupić szybszą i bardziej wydajną laserówkę. Czytując tu i ówdzie odniosłem wrażenie, że niemal jednogłośnie polecany jest Samsung ML-2010. Niestety, jest on trudno dostępny. : ( Używane z allegro mnie nie kręcą. Wypatrzyłem natomiast następujące modele, które mieszczą się cenowo w moim budżecie:

Samsung ML-1640 205PLN

Samsung ML-2240 265PLN

Samsung ML-1630 400PLN

Samsung ML-2510 420PLN

 

Co radzilibyście mi kupić?

Nie drukuję zbyt wiele. Najbardziej zależy mi na jak najmniejszych kosztach eksploatacji i prostym uzupełnianiu tonera.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wypowiedział się na temat owych czterech Samsungów, uwzględniając to że dwa z nich są zdecydowanie droższe (w czym są lepsze?)

Pozdrawiam!

 

EDIT: Po rozejrzeniu się na allegro stwierdziłem, iż do wszystkich (poza ML-2510) tonery są słabo dostępne i drogie. Kolejny raz sprawdza się więc zasada, że im droższa drukarka tym tańsza w eksploatacji... Czy zatem ML-2510 będzie dobrym wyborem? Macie z nią jakieś doświadczenie?

Edytowane przez Toomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat. Wybralem w koncu atramentowke, poniewaz czasami bede musial wydrukowac cos w kolorze. Co do laserowki (na 90% mialem juz kupowac), zasiegnieciu opinii u serwisantow (za co naprawde dziekuje - co drukarka to wiele zdan na forach) to najciekawszym wyborem w tej chwili jest jak wspomnial Manial - Xerox 3117. Tanie i bezproblemowe napelnianie, ewntualnie kupienie tonera +/- 120zl wydruk okolo 3tys. Samsung 1640 moze ma naprawde swietny designe jednak wystepuje problem z napelnianiem. Mozna o tym poczytac na innych forach.

pzdr

Edytowane przez tomulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tania laserówke mono to OKI 14EX ... 4k stron na 1 uzupełnieniu ( nawet dziecko to potrafi ) Bęben OPC wymiania sie raz na 20K stron ( mozna go "przeciagnac" jeszcze o 10 -15K stron ale grozi to urwaniem układu napedowego ) Wałek OPC kosztuje 50zł... Koszt uzywki z pełnym tonerem to 150zł... Jest to drukarka oparta o LED-y.

 

Jesli chodzi o samsunga ML1610 to chłopaki troche sie zabezpieczyły ale i na to jest system ( tzreba eeproma wewnetrzego skasowac )

 

Ale Xerox 3117 to juz bajka brak tego zabezpieczenia i sypiesz toner i jazda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez sie podlacze do watku. Chce kupic drukarke laserowa mono. Na poczatku chcialem kupic samunga ml-1630, ale zrezygnowalem ze wzgledu za mala wydajnosc. Teraz mam na oku Samsung ML-2851ND, wiecie czym moze ona sie rozni od Samsung ML-2850D i

Samsung ML-2850DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do tematu.

Jak poprzednicy szukam drukarki mono, taniej i łatwej w eksploatacji.

 

Czy jest sens dokładać 100zł do tych 300zł(zakładany budżet), czyli szukać jakiejś drukarki do 400zł?

Czy będzie jakaś znacząca różnica w modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam drukarkę samsung ml 2010 i mogę co nieco napisać.

zalety:

-Tania

-Niedrogie materiały eksploatacyjne (oryginalne tonery i zasypka)

-Brak chipa - więc można dosypywać ile się chce

-bęben dostępny za ok 30pln (jakby ktoś BARDZO nie chciał całego wkładu tonera wymieniać)

-Toner startowy jest napełniony jedynie w 40-50%, ale nie ma żadnych zabezpieczeń , czy ograniczeń pojemności - można dosypać 80g (3000 stron)

-szybka - 22 strony na minutę

-sterowniki bez nadmiaru wodotrysków

-bardzo dobra jakość wydruków również po napełnieniu

 

Wady:

-głośna, przez pewien czas po drukowaniu chodzi wentylator

-kiepski mechanizm wciągania papieru. Ciężko z tego powodu drukować z dupleksem (po przełożeniu kartek lubi się zablokować) Ponadto trzeba rolki (zwłaszcza jedną- wciągającą) często czyścić wodą z mydłem (na 1000 stron ze 3x)

- o ile samo napełnienie tonera to chwila (korek jest łatwo dostępny), o tyle cały proces regeneracji, z czyszczeniem rolek, listew, bębna to mordęga. Po raz pierwszy zeszło mi 3h (ale nawet pierwsza wydrukowana potem strona wyglądała idealnie)

- jakby ktoś pytał o instrukcję napełniania, to jest na elektrodzie

 

 

W porównaniu z konkurencyjnym HP (np. p1005) jakość wydruków jest podobna, jest dużo taniej i mniej upierdliwie (brak chipa), ale też słabszy mechanizm wciągania papieru. TRZEBA czyścić rolki wciągające papier, z innymi drukarkami (atramentowymi) było łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI B4300 jest w cenach 130-160 zł ... z pełnym tonerem..

Jest ciut wieksza niz Xerox 3117 bo inaczej papirus w niej krązy.

Zaspyka to banał.. ( 8W pamietam ze kaseta ma układ recyklingu tonera i nic sie nie marnuje )

 

W Xerox/samsung kasete trzeba rozebrac i Poczyscic ( smietniczka ) wiecej zabawy niz z OKI...ale oki to sprzet profesjonalny...w 2000r 14EX kosztowała 1700zł.....

 

Własnie od klienta dostałem kasete od 3117 i juz widac ze bęben moze byc do wymiany ( nie był regenerowany...) ma 3 rysy i to sporawe... zobaczymy co w praniu wyjdzie...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze kupic drukarke laserowa c-b. Poczytalem troche na forach odnosnie regeneracji ale mam metlik w glowie. Opcje to Samsung 1640 i Xerox 3117. Prosze o weryfikacje tego co teraz napisze i odpowiedzi na pytania.

Samsung 1640

- regeneracja toneru z chipem wymaga ingerencji w eeprom. Znalazlem informacje, ze mozna tyego dokonac programem badz przez przeciecie sciezek. Jak dzialaja oba sposoby? Ktory kasuje licznik stron dla toneru, ktory dla drukarki, ktory ingeruje w serial number drukarki? Czy sa jeszcze jakies inne sposoby?

- regeneracja toneru startowego odbywa sie przez bezpiecznik gdyz nie ma chipa. Czy ten toner mozna w nieskonczonosc regenerowac? Podobno nie mozna przekroczyc 2100 stron bo sie calkowicie blokuje.

LINK gdzie znalazlem te informacje

 

Xerox 3117

- wszystkie tonery bez chipa, wystarczy bezpiecznik

- ile razy mozna regenerowac startowy toner?

 

W sklepie jeszcze mi polecili OKI B2200. Jak sprawa wyglada z ta drukarka? Za bardzo informacji nie moge znalezc, na allegro nie ma proszku wiec chyba nie jest za ciekawie.

 

Sklanialbym sie do kupna Xeroxa ale Samsung jest tanszy tylko czy regeneracja jest prosta?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kwestia miesiecy i do samsunga beda zamienniki czipow, tak jak do innych drukarek gdzie sprzedaja toner + czip, tylko zeby wyprodukowac na masowa skale tyle czipow potrzeba czasu :) Pozniej taki czip bedzie kosztowal 6-10zł ;) sam mam samsunga i moge potwierdzic na startowym tonerze mozesz wydrokuwac 700 stron pozniej dopelnic toner i w sumie na startowym 2100 wydrukujesz pozniej jest blokada tonera.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam canona lbp 3000 cena 250 za nową więc używana jeszcze tańsza tonery kupuje q2612a po 30 pln (od hp 1020) na 2000 wydruków i śmiga bez zarzutu jak tylko do tekstów i zwykłych grafik wykresów arkuszy w pełni jest wystarczająca :) za jeden wydruk około 1,5 grosza wychodzi więc tylko drukować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wacham miedzy samsungiem ml 1640(wyglad) a XEROX 3117(funkcjonalnosc). Tu pytanie czy XEROX 3117 dziala pod vista (sterowniki) ? Swoja droga jestescie pewni ze do samsunga cos powstanie do tanszego napelniania ? Ewentualnie jest cos jeszcze innego do wyboru - niestety lexmarka e120 juz nigdzie nie moge dostac :(

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexmark E120. Najtańsza i najmniejsza z drukarek oferowanych przez Lexmark. Ceciach!e ją cicha praca, wysoka jakość wydruków, ciekawy design. Druk szybki (do 19 str./min.), krótki czas oczekiwania na 1 stronę, niskie koszty eksploatacji (opłacalne drukowanie laserowe w najwyższej jakości). Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już temat to się podłączę.

 

Potrzebuję taniej drukarki [najlepiej nowej {gwar}] która zaraz po rozpakowaniu i podłączeniu starczy na ~2000 [?] stron bez dokładania niczego poza papierem. To ile będzie kosztowało napełnianie mniej mnie interesuje bo rocznie nie drukuje nawet 1000 stron... Po za ceną najważniejsza jest niezawodność [na i może rozmiar].

 

Przeglądałem na Alle używane - czy to co oferują za ~100 to tylko szrot czy jest szansa że będą działały bez dodatkowych wydatków do końca tonera [podobno 100% napełnione...] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze wymagania jak i moje - xerox 3117. Sam go biore tez ze wzgledu na mala ilosc drukowanych stron rocznie, i to ze latwo znalesc zamienniki, tanio no i niema problemow przy napelnianiu tonera (wszystko poki co wiedza teoretyczna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz 1000 z potencjalnych 3000 zgadza sie. Ale poczyutaj troche wateki o drukarkach mono laserowych tu na forum np. Dowiesz sie, ze wymiana proszku do tonera jest duzo latwiejsza niz u konkurencji w pozostalych cenach (ja sie nie znam, ale tu cos o chip chodzilo np. w samsungu 1640 bodajrze). Dwa te 1000 stron starczy ci spokojnie na rok jak duzo nie drukujesz jak pisales, trzy - ze to normalny zabieg w wiekszosci drukarek (nie przypominam sobie by byly modele tanie, z pelnym tonerem wypelnionym w boxie od razu - ale tu sie moge mylic). 200+ wysylka troche za nisko, poziom 300zl dla mono i laserowej to chyba minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Xerox 3117

- wszystkie tonery bez chipa, wystarczy bezpiecznik"

 

WIELKA PROŚBA O ODPOWIEDŹ NA PYTANIE:

Jakie są konsekwencje nie wymiany owego bezpiecznika, a właściwie to nie wstawienia go. Posiadam jeszcze katridż startowy, któryi tego bezpiecznika nie posiadał w ogóle od nowości. Po dosypaniu proszku itd wszystko zdaje się śmigać. Co jednak na dłuższą mete może spowodować brak owego bezpiecznika?

 

Z góry dzięki za opowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty te bzdure wyczytałes ?

Xeroxy nie maja wogole sypiesz i jedziesz dalej....

To w samsungach dochodziło do blokady... powyzej 1K stron

 

A nawet jak cos to wstaw 63mA i po sprawie..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam aktualnie taniej laseówki do domu. xerox 3117 jest nie do dostania, a Lexmark E120 może będzie w marcu dostępna ale na to są małe szanse. Chciałem kupić OKI 14ex albo B4300 ale na allegro sprzedaje je mało rzetelna firma. Czekać na okazję, czy są jeszcze jakieś modele godne uwagi?

 

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...