Skocz do zawartości
Tresbien

Drukarka Laserowa Czarno-biała

Rekomendowane odpowiedzi

 To może się podepnę. Szukam drugiej laserówki mono, do użytku domowego. Obecnie posiadam Kyocera FS-820 (kaseta-zamiennik na 6k stron za ok 100zł) i jestem z niej zadowolony.

 

Zastanawiam się czy warto się pakować w to samo, ale tym razem używkę -  czy nie wpadnę się na jakąś minę. Niby na aukcji podane, że mają maks 15k stron nabite (mój egzemplarz ma obecnie 10k). Model trochę przestarzały, ale obliczony (wg danych tech.) na duże przebiegi (jak na dom/praca).

 

Czy może jednak warto rozejrzeć się na czymś nowszym, pokroju xerox 3117?

 

 

 

 

Dobra, nieaktualne. Poczytałem sobie własnie o uzupełnianiu tonera w tym xeroksie. Będę sie trzymał kyocery.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć temat tego CLP300 linkiem lub większą il. info? Tani kolorowy laser...? Ja to chcę jeśli masz rację odnośnie napełniania :)

 

też mnie to zaciekawiło, cena od 510 zł, ale szybko ochłonąłem czytając komentarze użytkowników, wynika z nich że to szrot.

 

Samsung CLP-300 - Drukarki - cena od 509,95 zł w porównywarce cen BazarCen.pl z opisem

Samsung Clp-300 - opinie o Samsung Clp-300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję prostej i ekonomicznej drukarki, drukuję bardzo niewiele, ale jakiś sprzęt do drukowania potrzebuję bo nie mogę całe życie latać na ksero ;)

polecacie OKI 14EX, na allegro są takie aukcje OKI 14ex + NOWY BĘBEN +PEŁNY TONER+ KABLE/Poznan (1021185508) - Aukcje internetowe Allegro, warto się tym zainteresować? cena mi odpowiada, bo przy moim poziomie eksploatacji nie widze sensu lądować więcej kasy w drukare, ale jeśli te używane mogą się zepsuć po 4 miesiacach to poszukam czegos nowego

 

z góry dzięki za wszelkie rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Podłącze się do tematu. Potrzebuję drukarki maxymalnie taniej w użytkowaniu, niekoniecznie w zakupie.

Ze 4 lata temu kupiłem na allegro HP 5 z opcją druku dwustronnego i do niedawna śmigała elegancko. Jednak ostatnio miałem pecha i ze 2 razy trafiłem na słabo napełnione tonery bo bardzo szybko spadła jakość druku... Nieważne.. Drukarka jest już tak stara, głośna i wolna, że czas ją zezłomować.

 

Szukam następcy. Drukuje około 1000str miesięcznie ale bywały strzały po kilka tysięcy tygodniowo.

 

Dosypywanie proszków itd odpada. Obecnie drukarka jest obsługiwana przez moją mamę i ma być maksymalnie bezproblemowa (tzn. mama mówi, że koniec toneru, to ja zamawiam na allegro co trzeba i tyle). Ważne jest, by nie było problemów z elektroniką w tonerach (przy Desk Jet 5 raz świeżo regenerowany toner po załadowaniu do drukarki zachowywał się idealnie.. innym razem na wyświetlaczu napis, że pusty mimo, że pełny...).

 

Reasumując, budżet 700PLN, ma być tania w eksploatacji i bezproblemowa. Samemu dosypywanie proszków odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ;)

 

Poszukuję taniej w eksploatacji, laserowej drukarki monochromatycznej, do 500zł.

 

Przejrzałem sporo produktów, zwracałem uwagę na ceny tonerów, itd. Ogólnie najbardziej skłaniam się ku OKI B410d, bo posiada same pozytywne opinie na swój temat.

 

DRUKARKA LASEROWA OKI B410d NOWA duplex F.Vat (1336006177) - Aukcje internetowe Allegro

 

Do kupienia w dobrej cenie 410zł, do tego 3 lata gwarancji.

Ceny i wydajność tonerów

Zamienniki - 140zł

Oryginalne - 230zł

Wydajność 3500 stron.

 

Dodatkowym dużym atutem jest DUPLEX- myślę, że się przyda ;)

Z 2 strony zaniepokoił mnie jeden post na pewnym forum - ktoś drukował duplexem, ale nie dwustronnie, szybko mu nabiło 25tys. stron i musiał kupić nowy bęben za 500zł. Można drukować za równo poprzez duplex jak i bez jego udziału, jeżeli wiem, że nie będzie druku obustronnego?

 

No i ogólnie czy dobry wybór ? ;) Drukarka musi być nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje taniej drukarki laserowej. Nie za bardzo jestem zorientowany w tym temacie wiec proszę o pomoc obeznanych forumowiczów. Drukarka musi być przede wszystkim tania w eksploatacji, chodzi o to żeby nie miała jakiejś inteligentnej elektroniki, która nie będzie mi pozwalać używać zamiennych tonerów, czy po przekroczeniu ilości zapisanej w liczniku kazała mi wymieniać toner. Drugim kryterium jest cena samej drukarki jak i koszty jej eksploatacji. Chciałbym by drukarka była nowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się podpinam.

Na celowniku 2 modele:

 

1)Samsung ML 1660

2)Brother HL 2035

 

Xeroxy są drogie z tego co teraz zlookałem.. Więc odpadają. Chcę wydać max 350zł i mieć opcję dosypywania zasypki do tonera. Chodzi o tanią eksplatację.

 

Samsung tańszy, jeśli chodzi o cenę drukarki. Brother ma ogólnie tańsze tonery i zamienniki od Samsunga, a to spowodowane ponoć głównie tym, że nie ma tonera zintegrowanego z bębnem, więc po około 12k stron dochodzi koszt wymiany/regeneracji bębna. Koszt proszków uzupełniających zbliżony //na allegro ok 9-10zł 100g//. Nie drukuje jakoś mega dużo, ale musze zmienić po prostu swoją mega starą drukarkę. Więc co poleca szanowne grono użytkowników PurePC? Samsunga? Brothera? Czy coś innego?

 

PS. Szukam drukarki do domu, mieszkania, więc proszę mi nie wyskakiwać z propozycjami jakiejś dużej krowy o wysokości 80cm...

 

Liczę na szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe, najtańsze laserówki Samsunga są OK. Nie zacinają się (głównie dla tego że są ... proste ... bez duplexów itp.). Materiały eksploatacyjne można tanio kupić (ogólnie oryginały są drogie... więc piszę w sensie "relatywnie tanio" ;) ).

 

Przy domowym obciążeniu będzie długo służyć.

 

Tego konkretnego modelu Samsunga nie widziałem na oczy, bo co chwilę Samsung "odświeża" modele (obudowę trzeba zmienić ... nie? ;) ).

 

Co do stosowania zamienników - do swojej drukarki bym zamiennika nie włożył ... już bym wolał sobie samemu zregenerować.

 

Chyba że tak nie bardzo zależy Ci na "długowieczności" zakupionej drukarki ... najwyżej kupisz nową - ale Ja akurat nie bardzo jestem zwolennikiem takiej "rotacji".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś swoją opinię na temat tego Brothera lub ogólnie Brothera jako firmy? Jakoś przekonuje mnie bardziej niż Samsung.

 

Nie planuje szybkiej wymiany drukarki nowo zakupionej, ale nie widzę jakichś problemów w stosowaniu zamienników. Obecna drukarka służy mi już jakieś 8lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam drukarki na studenckie wymogi czyli sam tekst, i jak najtańsza w eksploatacji wymiana czy dosypanie proszku etc. Nie musi być na lata wystarczy ze przeżyje z 5 lat i tez preferował bym mniejsza wersje która zmieści się do szafki czy biurka.

 

Cena +/- 300 nowa bądź używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed wyborem urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego lub drukarki mono laser - ceny podobne do 300 zł. Obecnie jak coraz więcej czytam i pytam po ludziach, to przekonuję się do mono laser, z uwagi na zero problemów z eksploatacją (nic nie zasycha, nie wżera sama materiałów jak atramentówki tusz do samoczyszczenia).

 

Konkretnie to najpoważniej myślę o Samsungu ML-1665 (to samo co ML-1660 tylko cała czarna) - cena ~200 zł na allegro z GW24.

Jest malutka (Samsung chwali się, że najmniejsza laserowa), tania + gwarancja 24 miechy d2d, zużywa relatywnie mało prądu jak na laserówkę ("tylko" 270W jak pamiętam w czasie pracy) no i do tego można ją złożyć/pozamykać, a w takiej postaci zajmuje na prawdę mało miejsca - można obejrzeć sobie np. w Saturnie itp. :)

 

Toner do samodzielnego uzupełniania dostępny dość tanio na allegro, jak obliczałem wychodzi ok. 0,01 gr za stronę :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mogę polecić drukarkę OKI b4350:

OKI B4350 + NOWY BĘBEN + 6 m-cy GW + 16MB RAM (1487519137) - Aukcje internetowe Allegro

 

sam kupiłem tą drukarkę u tego sprzedawcy i wszystko jest OK

-tania w eksploatacji(toner na 6000 stron za ok. 40zł, dosypka mniej niż 20, brak chipów zliczających na bębnie, tonerze czy czymkolwiek innym, samsung ma na wszystkim chipy :])

-szybka(22strony na minutę)

-prosta konserwacja(otwierasz górną pokrywę i masz diody led, zespół bębna wyciągane w kilka sekund więc szybko i przyjemnie ja przeczyścisz)

-szuflada na papier(nie zakurzy się)

- działa pod wieloma systemami(od DOS, przez macOS, po linux i windows)

-jest wersja z interfejsem sieciowym

-może przeszkadzać brak duplexu, ale jak druk tani to można kupić kolejną paczuszkę papieru a toner na 6000 stron to przecież 12ryz papieru do zadrukowania :](przy 5% zaczernienia strony)

-druk jest bardzo wyraźny i nie rozmywa się w wodzie(jak to w laserówkach :D)

-ogromne możliwości zmian ustawień druku z poziomu drukarki( da się ustawić praktycznie wszystko)

Sam kupiłem u tego sprzedawcy i jestem zadowolony, oraz bardzo polecam produkt :)

 

Niestety do może ona być trochę duża i ciężka w porównaniu z samsungami, ale jak ktoś nie musi mieć jakiegoś mikrusa to bardzo dobry wybór(IMO. nie jest ona duża, ale jednak nie mała)

Edytowane przez midway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony Brother HL-2035; Jak na razie bez zastrzeżeń, choć na początku ciężko było ogarnąć ręczny Duplex //mało intuicyjne//. Ceny zamienników w necie wydają się być OK, ale o tym napisze po pierwszym styknięciu się z tym tematem w sposób bezpośredni. Jak na razie w 100% polecam. Wydruki tekstu, obrazków na 300dpi i oszczędności tonera włączonej wyglądają dość dobrze. Przeskakuje na 600dpi gdy potrzebuje lepszej jakości ksera //skan skanerem Canona//.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...