Skocz do zawartości
miodek

Czym Pomalowac Obudowe?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

najlepiej wiadomo aerografem lub pistoletem + lakier dupont samochodowy, wtedy efekt naprawde jest ładny, ale nie kazdy ma takie mozliwosci

 

jaki spray i jaka dysze polecacie do pomalowania budki?

 

co zrobic zeby na plastiku abs nie bylo zacieków?

 

probowalismy montana gold, ale efekt kiepski wyszedl...

 

jaka taśme użyć zeby spray nie przebijał się przez taśme klejącą i farba nie przechodziła dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki spray i jaka dysze polecacie do pomalowania budki?

Ja używałem Śnieżki w spray - wszystko ładnie i bez zacieków

probowalismy montana gold, ale efekt kiepski wyszedl...

Powierzchnie trzeba odtłuścić nałożyć podkład i malować z odległości 30 cm - nie wierzę, że ta farba nie dała rady

jaka taśme użyć zeby spray nie przebijał się przez taśme klejącą i farba nie przechodziła dalej?

zwykła taśma malarska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zwykla taśma malarska nasiąka i przepuszcza spray

 

2. co rozumiecie dokładnie przez podkład?

 

3. w jaki sposób mozna odtłuścić powierzchnie?

 

4. 30cm od obudowy, ale przy jakiej dyszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Nie POWINNA przesiąkać, zmień taśmę ;) Dobrze ją usuwać jak farba nie wyschnie całkowicie.

 

ad.2 Farba podkadowa.

 

ad.3 Benzyna extrakcyjna ew. spirytus. Jeżeli powierzchnia malowana jest już pomalowana, to najpierw należy ją zmatowić papierem ściernym ok.120 a potem przemyć benzyną.

 

ad.4 Ok. 30 cm jeżeli malujesz sprayem, ale odległość musisz sobie dobrać doświadczalnie, z za małej odległości porobisz zacieki, z za dużej będziesz malował głównie otoczenie ;) Farby w sprayu rzadko mają wymienne dysze.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem osobiście spreju Motipa. Czarny mat. Bude przeczyściłem szmata z rozpuszczalnikiem i powoli malowałem. Nie tak żeby za pierwszym razem od razu pokryć całość, tylko 3 - 4 warstwy w odstępie około 30 - 40minut. Interwałami nie jednym ciągiem. Spokojnie i bez nerwów. Malowałem to na tarasie w orientacji poziomej. Ostatnio kierownice do roweru malowałem w orientacji pionowej co jest imho lepszym rozwiązaniem ( lepiej się malowało ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam wszystkich. Mam zamiar pomalować wnętrze swojego tempesta no i mam pytanie jakim sprayem to zrobić nie znam się kompletnie na tym. Chodzi mi o czarny mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi poleca wlasnie spray Montana Gold czy ogolnie Montana, w palecie na pewno jest czarny mat i jest on dostepny np. w sklepach graficiarskich itp. W moim miescie znalazlem go w sklepie z czesciami samochodywymi, ale wydaje mi sie ze to tylko taki przypadek xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Duzo ludzi poleca wlasnie spray Montana Gold czy ogolnie Montana, w palecie na pewno jest czarny mat i jest on dostepny np. w sklepach graficiarskich itp. W moim miescie znalazlem go w sklepie z czesciami samochodywymi, ale wydaje mi sie ze to tylko taki przypadek xD

podkład trzeba dawać? stanie sie coś ja nie dam i nie od tłuszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Podkład to jak tam chcesz, a co do odtłuszczania to pomaluj kostkę masła, poczekaj aż wyschnie, przejedź palcem, obserwuj rezultat :)

a skąd sie na tym tłuszcz bierze? w obudowie nikt tego nie dotyka ani nic to chyba nic na ty nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwkyły brud kurz i inne takie. to zawsze się zbierze choćby nie wiem co. zresztą jak pomalujesz masło czy zakurzoną powierzchnię farba będzie się trzymać masła lub kurzy a nie blachy. zmatowienie (ważne aby farba wniknęła lekko w malowaną powierzchnię) i odtłuszczenie to jest absolutna podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zamiar pomalować wnętrze swojego tempesta no i mam pytanie jakim sprayem to zrobić nie znam się kompletnie na tym. Chodzi mi o czarny mat.

Co do malowania to mozesz zobaczyc jak ja to zrobilem pod tym linkiem:  KLIK

Plan działania:    :P

1. odkurzysz cala bude

2. pozniej drobny papier (500 wystarcza)

3. znowu odkurzacz

4. najzwyklejszy rozpuszczalnik na szmatke i dokladnie przemyj cala obudowe

5. pozniej 1 warstwa lakieru

6. chwila na przeschniecie  (bodaj 2h czekalem,   przy okazji sie musilem posilic :P   )

7. 2 warstwa lakieru i przesychanie jakies 12h profilaktycznie

8. efekt koncowy malina - jak od lakiernika :P

 

Podkladu zadnego nie potrzeba. Wystarczy ze ladnie przeczyscisz papierem sciernym i odtluscisz. CUBEGAME mowil mi to samo zanim zaczalem malowac swoja bude - musialem sie upewnic:P

Co do lakieru zupelnie wystarcza (w zasadzie jakikolwiek  =>>) dupli-color   (Czarny mat ktory kupowalem w castoramie 18zl/puszka.  Potrzebowalem 2 na cala bude i jeszcze troche zostalo)

 

Jak masz jakies pytania to PM

 

POZDR =]

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie macie problemów z zdzierającą się farbą? bo jak swoją obudowę pomalowałem 2 warstwami czarnego matu i otwierałem ją to farba mi schodziła :/ zarówno z bocznego panelu i z obudowy ;/ w miejscach gdzie się styka obudowa z boczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego nie zaobserwowalem. Przy "zaczepach" miedzy bocznym panelem a sama obudowa sa zaledwie male ryski. Ktore i tak byly nawet przy fabrycznym malowaniu. Jest to raczej oczywiste przy tarciu metalu o metal. We wnetrzu ani 1 ryski - kilka razy przekladalem PSU czy mobo i dyski - nie ma zadnego "uszczerbku na zdrowiu". Chyba ze ktos lubi grzebac srubokretem w budzie, a przy okazji nie trfia w srubki:P :P Nie wiem, moze to zalezy od rodzaju farby, albo niedobrze oczyszczona blacha?

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mat ma to do siebie, że lubi się zdzierać. Prawidłowo powinno się położyć jeszcze lakier bezbarwny ale czy jest matowy?? Ja się nie spotkałem. Wtedy była by pewność, że farba się nie zedrze. W miejscach łączenia dwóch blach występuje tarcie, ponieważ dwie już jest grubiej o właśnie nałożoną farbę i dlatego się zdziera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

 

Kiedyś malowałem kawałek laptopa eurocolorem czarnym. Najtańszy, schnął jakieś 3 tygodnie, moze wiecej(do pełnej twardości) i było OK.

 

Teraz czeka mnie znów malowanie i pojawia się problem - CZYM malować, aby czas schnięcia był stosunkowo krótki, a powłoka twarda.

 

Kupiłem eco-revolution - farba określana jako 'lakier wodny 3 generacji", szybkoschnąca. Jest małe ALE - ta farba jest rzadka. Schnie szybciej w pierwszym etapie[do momentu że można dotykać], ale potem - powłokę malowaną około 2 miesiące temu mogę zdrapać paznokciem jak się postaram :/

 

Zatem co polecicie? Bo mnie już ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

pomalowałem koszyki już, no i spaprałem sprawę czekałem max 10 minut żeby wyschło i już zacząłem montować .... jutro pomaluje resztę.

przed wyglądało to tak:post-174386-1248370798_thumb.jpg

i po:post-174386-1248370833_thumb.jpg

post-174386-1248370861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

 

Kiedyś malowałem kawałek laptopa eurocolorem czarnym. Najtańszy, schnął jakieś 3 tygodnie, moze wiecej(do pełnej twardości) i było OK.

 

Teraz czeka mnie znów malowanie i pojawia się problem - CZYM malować, aby czas schnięcia był stosunkowo krótki, a powłoka twarda.

 

Kupiłem eco-revolution - farba określana jako 'lakier wodny 3 generacji", szybkoschnąca. Jest małe ALE - ta farba jest rzadka. Schnie szybciej w pierwszym etapie[do momentu że można dotykać], ale potem - powłokę malowaną około 2 miesiące temu mogę zdrapać paznokciem jak się postaram :/

 

Zatem co polecicie? Bo mnie już ręce opadają...

Często malują farbą dupli color, więc chyba w miarę dobra jest. Ja też się skłonię w stronę tej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam D-C. A to ze sie wyciera przy tarciu metalu o metal jest raczej normalne. A sa to w wiekszosci male ryski. Jesli ktos ma lakier ktory nie ulega zadrapaniom to proponuje to opatentowac i sprzedac za gruba kasiore :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

skończyłem swojego black moda nzxt tempest. tylko jest jeden problem farba łatwo się ździera:(

post-174386-1248466283_thumb.jpg

post-174386-1248466304_thumb.jpg

post-174386-1248466324_thumb.jpg

post-174386-1248466343_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na pewno dobrze przeczysciles obudowe i odtlusciles calosc - dokladnie!! ????

 

Nie wiem tez jakim lakierem malowales. U mnie nic podobnego nie wystepuje, nawet po kilku de/montazach wnetrza budy i sciaganiu bocznego panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

a na pewno dobrze przeczysciles obudowe i odtlusciles calosc - dokladnie!! ????

 

Nie wiem tez jakim lakierem malowales. U mnie nic podobnego nie wystepuje, nawet po kilku de/montazach wnetrza budy i sciaganiu bocznego panelu

nie miałem czym odtłuścić to zmywacz do paznokci poszedł na szmatkę i przetarłem całość. to xdziera sie tylko tam gdzie coś na siłe trzeba zamontować np koszyki na dyski to w miejscach styku się troche zdarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad odnowieniem obudowy, chciałem położyć czarny mat. Mam dwie wątpliwości: 1. Czy starą farbę zdzierać do gołej blachy czy wystarczy tylko przeszlifować papierem? 2. Malował będę jakimś zwyczajnym samochodowym sprayem, raczej tylko z zewnątrz. Mam puszkę farby podkładowej (pucha, nie sprey) Czy próbował ktoś kłaść podkład pędzlem? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta farba ktora jest fabrycznie w budzie nie musi byc zdzierana do golego. Wystarczy ze ladnie zmatowisz sama blache - farba musi sie czegos trzymac. Pozniej musisz DOKLADNIE odkurzic i odtluscic, nawet w zakamarkach. Szlifuj papierem o malej ziarnistosci 400-500 ladnie zmatowi a nie zostawi rys.

 

Przed malowaniem mozna dac podklad ale nie jest to raczej konieczne. Malowalem teraz 3 budy i z zadnej mi nic nie odpada. I generalnie rzecz biorac, nie rusyje sie - lekkie przetarcia miedzy bocznym panelem a zaczepami na budzie, ktore sa niewidoczne, chyba ze ktos umie widziec cos co znajduje sie pod 1mm blacha:P =>> metal vs metal - musi sie rysowac.

 

Co do tego pedzla to nie wiem. Wydaje mi sie ze moglyby zostac smugi po wlosiu pedzla jak pomalujesz sprayem. Powierzchnia moze byc niejednolita.

Ale sprawdz to jeszcze np. na "prawym" paneli budy we wnetrzu. I tak tego nie widac bo jest osloniete a zobaczysz efekt

 

Farbe kup najlepiej jakas markowa - ja uzywalem za kazdym razem Dupli-Color mat/lakier - farba do karoseri samochodowej (ze niby:P) . Puszka za 18pln w castoramie/obi. Sa jeszcze jakies drozsze za 35pln, ale w sklepie mi mowili ze wielkiej roznicy nie bedzie

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź.Malować potrafię, tylko akurat jeszcze budy nie malowałem. A taka zwyczajna puszka spreyu (400-500ml) na ile to warstw wystarcza? Chcę malować z zewnątrz, bez frontu.

 

Tak sobie pomyślałem że po pędzlu może wyjść fajny efekt, ślady włosia dadzą wrażenie "szczotkowanego metalu". Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz malowac tylko zewnetrzna strone budy to 1 pucha, swobodnie na 3, moze 4 warstwy wystarczy.

 

Z tym efektem "szczotk met" fajny pomysl, ale sprawdz to na czyms innym wczesniej czy naprawde dobrze wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...