Skocz do zawartości
Boru91

Problem Z Rozdzielczością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z monitorem. 2 dni temu zainstalowala mi sie "jakaś" poprawka i po ponownym uruchomieniu kompa Ekran jest nie wyrazny... tzn. niektóre elementy np:

Dołączona grafika

 

jak widać nie są czytelne niektóre litery.... rozdzielczość mam ustawioną na 1600x900, a jeżeli ustawie 1360x768 to już totalna pikseloza..... monitor to Prestigio P3191W

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te Twoje zrzuty i u mnie wszystko jest OK.

 

A jeśli masz na myśli kanciaste literki to po prostu włącz cleartype. Jak masz za małe literki w natywnym 1440x900 to zmień w systemie standardowe 96 dpi na np. 106 dpi lub nieco więcej ale trzymaj się rozdzielczości natywnej matrycy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle dziwna sprawa u mnie bo do niedawna mogłem ustawić 1440x900 (jako max rozdzielczość) a teraz mam z 1360x768 przeskok do 1600x900 .. sam nie wiem może to przez sterowniki ?

 

ale i tak dzięki wielkie za pomoc ;) zobaczę co z tym cleartype.....

 

masz Kyle piwko u mnie ;) ten cleartype dużo pomógł.... litery są teraz wyrażne i mają lekki cień ;)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosciu ten monitor poprawnie wysiwtla wylacznie w 1440x900......i 60 hz...wlacz cleartype i nie zmieniaj rozdzialki bo w zadnej innej dobrze nie bedzie wygladac....monitory lcd pracuja jak nalzey wylacznie w natywnej rozdzialce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu ,ale napisałem,że nie mogę ustawić( teraz,kiedyś tak) własnie tej rozdziałki 1440x900 .... gdy chce ustawić na 1440x900 to nie mam takiej rozdzielczości tylko odrazu 1600x900..... nie wiem dlaczego...

 

kurde nawet nie wykrywa mojego monitora >>

Dołączona grafika

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu ,ale napisałem,że nie mogę ustawić( teraz,kiedyś tak) własnie tej rozdziałki 1440x900 .... gdy chce ustawić na 1440x900 to nie mam takiej rozdzielczości tylko odrazu 1600x900..... nie wiem dlaczego...

 

kurde nawet nie wykrywa mojego monitora >>

Dołączona grafika

 

Mam podobną kartę do twojej czyli 6600gt i również rozdziałki 1440x900 nie mogę ustawić. W sterownikach nie mogę dodać żadnej nowej rozdzielczości, powerstrip też nie pomaga. Mam forcewary 162.18, jak znajdziesz jakieś dobre stery to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stery 185.20 obecnie najnowsze.....

 

hmmm nawet tej opcji nie można wybrać :

Sterowniki 182.2 są z 18 lutego 2009 ... więc nie wiem co Ty tam ściągnąłeś.

 

Usuń z systemu monitor niech się "odnowi" sterownik ... ew. zainstaluj sterownik monitora pobrany ze strony producenta monitora.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.laptopvideo2go.com/

 

na tej stronce zawsze najnowsze drivery ;) Wiem co ściągam :)

 

ale lipa na stronie producenta jest tylko do pobrania instrukcja w formacie PDF....

Boshe

 

http://pl.download.nvidia.com/Windows/182....tional_whql.exe

http://pl.download.nvidia.com/Windows/182....tional_whql.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle nie boshuj i dlaczego mi podajesz linka do mniej wydajnych sterów? Te 185 mimo iż są nieoficjalne są bardzo wydajne ;) że niby przy tych 182 będzie widoczny w panelu nvidi mój monitor ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle nie boshuj i dlaczego mi podajesz linka do mniej wydajnych sterów? Te 185 mimo iż są nieoficjalne są bardzo wydajne ;) że niby przy tych 182 będzie widoczny w panelu nvidi mój monitor ?

To odpowiedź na tą "instrukcję w PDF" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam mały problem

 

chodzi o to iż zainstalowalem sterowniki nvidia 186.18 po czym w ogole nie moglem ustawic natywnej rozdzielczosci i nie mialem ustawic natywną rozdzielczość ale nadal nie mam tego panelu nvidia

 

z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...