Skocz do zawartości
Didymos234

Totalnie Amatorski Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem manię przerobienia trochę swojej budy, to było w 2006 roku, jakoś tak. Własnie dowiedziałem się, że wszystko co kiedyś robiłem, zostało przez mojego brata upublicznione na youtube ;) Więc jeśli macie chęć obejrzenia i podzielenia się uwagami, zapraszam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IuujFgxqS6g

 

Od razu mówię że to totalna amatorka, a wszystko było robione jak najmniejszym nakładem finansowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że to totalna amatorka, a wszystko było robione jak najmniejszym nakładem finansowym ;)

 

Może i amatorka ale za to "profesjonalna amatorka" :wink:

Jak najbardziej jestem za! Widać, że miałeś konkretny pomysł na budę i zrealizowałeś go w bardzo konsekwentny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorka jest, jak się nie używa ołówka ;P

 

Do malowania bym się przyczepił, bo faktycznie trochę kolejność pomyliliście. No i tak mi się wydaje, że chyba się jakieś zacieki udało zrobić. Mnie wychodziły, jak nakładałem farbę w ten sposób ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widze meblowe kolka przy obudowie do kompa to mi sie noz w kieszeni otwiera... a poza tym to mod jak kazdy inny OK mod, tyle ze troche lepiej wykonany bo i pomoc i fachowe narzedzia byly ;) (przy wycinaniu okien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do filmu: przydługawe intro ;), nie wiem czy tylko ja wolę jak na początku filmu pokazany jest efekt końcowy... bo tak to trzeba czekać parę minut lub przewijać żeby zobaczyć czy warto oglądać film ;)

 

Sprayem lepiej malować kilka razy mgiełką niż taki strumień farby zapuszczać.

 

Efekt końcowy.. taki jak budżet ;). Okna ładnie wykonane, ale to w zasadzie wszystko. Rażą mnie trochę szare blachy widoczne przez okno, założenie jest chyba takie, że skoro robi się okno, to po to aby coś ładnego pokazać. Szary cd-rom czy zasilacz ładny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się doczepie, a co.

Bo imo taki do końca amatorski to ten mod nie był :P Bo większość brudnej roboty wykonał pan z broda ( być może tata ).

Nie mniej jednak samo wymierzenie detali etc były twoim dziełem i wykonane twoim zamysłem, także graty za moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki za wszystkie komentarze, te pozytywne, jak i negatywne uwagi.

 

Ten mod był wykonany jak już pisałem jakiś czas temu... powiedziałbym nawet - 2,5 roku temu ;) Jednak od tego czasu w mojej budzie niewiele sie zmieniło.

 

Co do malowania to faktycznie najpierw powinienem był to zrobić, a dopiero potem brać się za plexę z góry... Ta z boku nie przeszkadza bo i tak bok nie był malowany. Z drugiej strony z tego co pamiętam to specjalnie malowanie zrobiłem na końcu, aby nie zniszczyć efektu malowania jakimiś zadrapaniami przy instalacji wszystkich elementów.

 

Kółka w budzie od mebli - hmm... wskaż mi jakieś, zrobione specjalnie pod obudowy komputera... Z tego co pamiętam to były kupione gdzieś na allegro za jakieś 25-30zł (nie pamiętam dokładnie) i nie do końca są do mebli bo mają specjalne blaszki montażowe na płasko. Poza tym wg mnie i tak wyglądają zajebiście :)

 

Co do farby to faktycznie... to był mały chrzest bojowy i mam gdzieś jeden (niewidoczny) zaciek (ale mały). Reszta wbrew pozorom wygląda super gładko.

 

W wycinaniu pomógł mi wujek - tak, pan z brodą ;) Ma warsztat samochodowy więc było o wieeeele łatwiej - nie wyobrażam sobie cięcia tak cienkiej blachy brzeszczotem - nawet bym się chyba za to nie brał.

 

@ PelzaK zasiłka w międyczasie zmieniła kolor na czarny więc nie jest tak źle :)

 

 

Dzięki za wszystkie komentarze i czekam na jeszcze :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem podświetlenia wnętrza, w którym widać głównie kable. Imo powinno być tam widać coś wartego wyeksponowania, natomiast same kable winny być schowane/ułożone. Filmik zdecydowanie fajnie zrobiony [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem podświetlenia wnętrza, w którym widać głównie kable. Imo powinno być tam widać coś wartego wyeksponowania, natomiast same kable winny być schowane/ułożone. Filmik zdecydowanie fajnie zrobiony [;

Samo dfi było jest i będzie warte podświetlenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszej części raczej nie będzie, bo wszystko zostało zrobione ;) Co do podświetlenia to na DFI są elementy UV, a taką katodę mam. Poza tym żółte kable wrażliwe na UV i oplotki na zasilaczu (niebieskie) świecące w UV. Dodatkowo chłodzenie na grafie jezt zmienione na miedzianego Pentagrama xc-80 cu... Także w sumie jest co pokazać, bez przesady ;)

 

Jeszcze jakieś ciekawe opinie?

 

PS. Filmik robił mój młodszy brat, myślę, że całkiem nieźle mu wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wycinaniu pomógł mi wujek - tak, pan z brodą ;) Ma warsztat samochodowy więc było o wieeeele łatwiej - nie wyobrażam sobie cięcia tak cienkiej blachy brzeszczotem - nawet bym się chyba za to nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że oplotki na kablach od zasiłki (te niebieskie) były wrażliwe na UV i świeciły na niebiesko przy włączonej katodzie (nie wiem czy widać to wyraźnie na filmie). Niestety, tak jak już pisałem, w międzyczasie moja zasiłka wyzionęła ducha i mam teraz czarnego szefa z czarnymi oplotkami (więc już nie świecą) ale i tak nie wygląda to najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...