Skocz do zawartości
tanx

Geteway Jest Obraz, Ale Strasznie Ciemny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wpadł mi w ręce monitor Geteway fpd1730. Monitor niby działa, ale obraz jest strasznie ciemny. Jak wziąłem mocną latarkę i przyjrzałem się, to nie ma żandych plam ani nic, po prostu jakby nie było podświetlenia matrycy. Czy jest to rzecz która da się naprawić, odpalilem osd, i wszystkie regulacje dzialaja kontrast itd, co dalej robić?

Dziękuję i pozdrawiam

tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sytuacja wygląda tak, że jarzeniówki są chyba sprawne, gdyż 4 naraz by się nie przepaliły, za ich świecieni odpowiedzialny jest inwertor bodajże, ale jest on zbudowany tak, że mamy 2 układy zasilające tzn każdy na 2 jarzeniówki i tylko dochodzi do nich jedna wiązka kabli a następnie są symetrycznie 2 takie same układy. Inwentor jest podpięty do chyba takiej głównej płytki, do której także podpięty jest zasilacz przednie przyciski i matryca. Może to ejst jego wina i np nie zasila odpowiednio inwertora. Po przystawiniu latarki ob czaiłem, że obraz jest spoko i pełna regulacja osd działa z wyjątkiem regulacji jasności, tu niezależnie od jasności usatwionej jest zawsze tak samo czarno o.O, regulacja kontrastu działa(przy maxymalnym cokolwiek widać;p) Co o tym sądzicie? Gdzie ew można dostać części albo zamienniki do tego monitora? Z tego co mi znajomy powiedział, że ejst on składfany na bebechach LG.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo gateway to jest na Samsungach składany a nie LG ale może się mylę... info musiał byś zaczerpnąć na forum jakims specjalistycznym i serwisowym RTV A/V itd... np elektroda.pl...

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej ci napisal - siweca w stanie rozmontowanym?jak nie to sprawdz czy napiecia dochodza do inwertera....jak nie to kibel jak tak to problemem moze byc inwerter ale wtedy sprawdz czy napiecie z niego wychodzi..jak tak to swietlowki jak nie to inwerter......ps.4 swietlowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie swieca, nie dziala regulacja jasnosci, zastanawiam sie jak sprawdzic napiecia dochodzace od inwertera? Do niego dochodiz wiązka kabli 5 białych jeden czerwony żandych opisów;p jakieś pomysły? Na szczeście tego chłamu widze jest dużo, więc może na jakimś elektro złomie wyrwe jakiś np sprawny ale ze zwalona matrycą, no nic narazie chciałbym sprawdzić inwerter:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...