Skocz do zawartości
choody92

Który Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Chciałbym wymienić mojego starego Samsunga na coś trochę większego i dużo szybszego.

Moje wymagania:

- pojemność 250GB ( chyba że lepiej dopłacić do 320GB)

- szybki

- cichy

- cena do 250 PLN.

 

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się ten WD3200AVJS od WD3200AAKS?? Widzę że 3200AAKS ma więcej pamięci podręcznej. Czy to wpłynie na wydajność??

 

Jeśli chodzi o tego Seagate to500GB mi nie potrzebne :) Do tego jeszcze ten BSY Error:/ Nie chciałbym oddawać dysku na gware po 2 dniach.

 

 

Niech inni się wypowiedzą.

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam WD ;) AAKS teoretycznie trochę szybsze, a AVJS chyba cichsze. Choć mam dwa dyski (250GB) z serii AAKS i wcale nie są głośne więc polecam :)

Edytowane przez bratekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może tego WD 320 GB AVJS?? Jeśli tak to proszę o jakieś wyniki z HD Tach. Czytałem o tych AAKS i martwi mnie ten długi czas dostępu. Ma on jakiś wpływ na wydajność?? Wypowie się ktoś jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas dostępu jest niestety odczuwalny. Pewnie znowu dostanę baty ale polecę Samsunga F1 320GB, model HD322HJ, robiony w dalszym ciągu na 1 talerzu, transfery ok 100MB/s, czas dostępu to jakies 13ms jak dobrze pamietam. No i jest niesłyszalny, w skrzynce wyciszającej siedzi tylko dlatego, że nie mam zatok 3,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej cenie polecam WD3200AAKS . Jeśli chodzi o te wersje WD z tego co wiem, to jest tak, że są AACS, AAJS - jeden jest szybki, a drugi przyjemny dla ucha. A wersja AAKS to wersja pośrednia tzn. w miarę cichy i w miarę szybki i wydaje mi się, że jest to najlepszy wybór. Średni czas dostępu ma chyba taki sam jak Samsung HD322HJ (8,9ms bodajże).

Edytowane przez Archee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SEAGATE+ST3500320AS

tu jest dyszkę taniej :)

 

Jeśli chodzi o tego Seagate to500GB mi nie potrzebne icon_smile3.gif Do tego jeszcze ten BSY Error:/ Nie chciałbym oddawać dysku na gware po 2 dniach.

Zdarzały sie pewnie takie przypadki, ale nie oznacza to że dyski padają wszystkim. Może i trafiła sie uszkodzona partia co nie znaczy że z każdym są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpachla2 ten z linku to seria 7200.11. One mają problem z BYS error :/

A ile talerzy ma ten AAKS?? Na stronie esc.pl jest napisane że 2 a w temacie o tych dyska mówią, że 1?? To jak w końcu jest??

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu składałem kolejne 2 komputery. Pierwszy z nich miał Samsunga HD322HJ, drugi WD3200AAKS.

 

A więc tak:

 

  • wydajność - albo identyczna albo samsung był delikatnie szybszy - pewnie za sprawą krótszego czasu dostępu
  • poziom hałasu - wygrywa samsung, jest naprawdę bardzo cichy, wyraźnie cichszy od wd

Z tych 2 zdecydowanie polecam Samsunga F1 HD322HJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak Seagate. Jednak mam problem ponieważ w bitcomputer.pl nie maja tego dysku w magazynie :/ Z esc.pl mógłbym zamówić ale jest o 20 PLN droższy. Znacie może jakiś dobry i tani sklep na terenie małopolski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek już zamówiłem w esc.pl. W pcprojekt.pl dysk jest tanszy i przesylka też:/ Do tego nie daleko Oświęcimia więc dysk mialbym szybciej. No ale mówi się trudno. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...