Skocz do zawartości
Kwasopijca

Chaintech APOGEE 7NJL1 i Zenith 7NJS - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

no to jak uratuje procka (wymienią na gwrancji) bo go trochę zmolestowałem za bardzo ;P tak do 92 C ni i niezybyt dokładnie odblokowywałem mnożnik to zbieram na chłodzenie wodne :D i krecimy hyhyhyhyhyyhhy :twisted: (demoniczny smiech)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i lipka zaraz powtarzam :) z tym biosem albo poprzedni wraca po zainstalowaniu biosa przy uruchamianiu windy mam bluescreen i konieć nic sie nie uruchamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedna rzecz. w nowym biosie do 7NJS jest nazwa 7NJS0-H/J. co to oznacza? ten bios to jakas beta czy co? wczesniejsze biosy nie mialy zadnych dodatkow na koncu nazwy. ktos sprawdzal o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedna rzecz. w nowym biosie do 7NJS jest nazwa 7NJS0-H/J. co to oznacza? ten bios to jakas beta czy co? wczesniejsze biosy nie mialy zadnych dodatkow na koncu nazwy. ktos sprawdzal o co tu chodzi?

rozmawialem o tym z firma ktora sprowadza to do Polski (chaintecha) i ten model BIOSU jest do jeszcze innego zenitha, jak go wgrasz to [gluteus maximus] z plyta ;-/ do 7NJS Zenith the newest BIOS is 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie maksymalne fsb stabilne udało wam się wycisnąc z płyty APOGEE 7NJL1, czy jest to uzależnione w jakiś sposób od Chipsetu i chłodzenia na nim orginalnie zamontowanego, jeżeli tak to, w jaki sposób można to ulepszyć? Wiem ze pamięci tez maja na to duży wpływ, ale moje powinny tak mi się wydaje spokojnie na 200 fsb wskoczyć przy podniesionym napięciu oczywiście. Wszystko jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry zapomnialem napisac o swojej konfiguracji 

moge sie tylko pochwalic ze ta plyta jest naprawde dobra procka 1700+ przetaktowalem na niej na 3000+ czyli na 2400 hz idzie na 12x 200 :) napiecie 2.15 V na wodnym chlodzeniu wlasnej konstrukcji plyta jest niezykle stabilna porownywalem ja z epoksem i uzyskalem o uwaga 200 hz lepiej na chaintechu naprawde polecam ta plyte w zasadzie nie ma wad procz jednej ale to tylko ponoc moja ma problem polega na tym ze jakby kontrolery ata byly zjeb... ane jak sa dwa dyski to kopiuje np film z partycji na partycje z predkoscia 30 mega a jak jest tylko jeden to zaedwie sakaczac od 3-6 mega ??? :(  nie wiem co jest jak ktos umie to rozwazac to prosze o pomoc podobnie jest z cd-romem kopiuje dan z predkoscia 1-2,5 mega na sec kolega ktory ma taka sma plyte tego problemu niema wiec o co chodzi ???? 

człowieku ! ile ty masz lat, myślisz że ktopś zrozumie te twoje wypociny bez kropek i przecinków ???????

poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O

 

poza tym konfig wpisuje sie w profilu a nie w każdym poscie

Powiem ci cos debilu jeden: przecinki to taki debil jak ty potrzebuje zeby zrozumiec co pisze a co do pytania "poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O" to widac po tobie lamerstwo i chcialbym sie poprawic teraz mam 2600 hz najlpeszy wynik jak mi dorownasz to mozesz sie odzywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry zapomnialem napisac o swojej konfiguracji 

moge sie tylko pochwalic ze ta plyta jest naprawde dobra procka 1700+ przetaktowalem na niej na 3000+ czyli na 2400 hz idzie na 12x 200 :) napiecie 2.15 V na wodnym chlodzeniu wlasnej konstrukcji plyta jest niezykle stabilna porownywalem ja z epoksem i uzyskalem o uwaga 200 hz lepiej na chaintechu naprawde polecam ta plyte w zasadzie nie ma wad procz jednej ale to tylko ponoc moja ma problem polega na tym ze jakby kontrolery ata byly zjeb... ane jak sa dwa dyski to kopiuje np film z partycji na partycje z predkoscia 30 mega a jak jest tylko jeden to zaedwie sakaczac od 3-6 mega ??? :(  nie wiem co jest jak ktos umie to rozwazac to prosze o pomoc podobnie jest z cd-romem kopiuje dan z predkoscia 1-2,5 mega na sec kolega ktory ma taka sma plyte tego problemu niema wiec o co chodzi ???? 

człowieku ! ile ty masz lat, myślisz że ktopś zrozumie te twoje wypociny bez kropek i przecinków ???????

poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O

 

poza tym konfig wpisuje sie w profilu a nie w każdym poscie

Powiem ci cos debilu jeden: przecinki to taki debil jak ty potrzebuje zeby zrozumiec co pisze a co do pytania "poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O" to widac po tobie lamerstwo i chcialbym sie poprawic teraz mam 2600 hz najlpeszy wynik jak mi dorownasz to mozesz sie odzywac

Kwasopijca jesteś tu od niedawna i nie wyzywaj innych od lamerów jeżeli słusznie zwracają Ci uwagę.

 

1. W języku polskim używa się przecinków

2. bo nie 2400 hz a jak już to 2400 Mhz; 2,4 GHz . bo te Twoje 2400hz to 0,0024 Mhz :lol: jak masz 2400hz :lol: to mój stary kalkulator jest lepszy od twojego XP zastanów się kto tu jest lamerem zanim zaczniesz kogoś wyzywać :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry zapomnialem napisac o swojej konfiguracji 

moge sie tylko pochwalic ze ta plyta jest naprawde dobra procka 1700+ przetaktowalem na niej na 3000+ czyli na 2400 hz idzie na 12x 200 :) napiecie 2.15 V na wodnym chlodzeniu wlasnej konstrukcji plyta jest niezykle stabilna porownywalem ja z epoksem i uzyskalem o uwaga 200 hz lepiej na chaintechu naprawde polecam ta plyte w zasadzie nie ma wad procz jednej ale to tylko ponoc moja ma problem polega na tym ze jakby kontrolery ata byly zjeb... ane jak sa dwa dyski to kopiuje np film z partycji na partycje z predkoscia 30 mega a jak jest tylko jeden to zaedwie sakaczac od 3-6 mega ??? :(  nie wiem co jest jak ktos umie to rozwazac to prosze o pomoc podobnie jest z cd-romem kopiuje dan z predkoscia 1-2,5 mega na sec kolega ktory ma taka sma plyte tego problemu niema wiec o co chodzi ???? 

człowieku ! ile ty masz lat, myślisz że ktopś zrozumie te twoje wypociny bez kropek i przecinków ???????

poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O

 

poza tym konfig wpisuje sie w profilu a nie w każdym poscie

Powiem ci cos debilu jeden: przecinki to taki debil jak ty potrzebuje zeby zrozumiec co pisze a co do pytania "poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O" to widac po tobie lamerstwo i chcialbym sie poprawic teraz mam 2600 hz najlpeszy wynik jak mi dorownasz to mozesz sie odzywac

Kwasopijca jesteś tu od niedawna i nie wyzywaj innych od lamerów jeżeli słusznie zwracają Ci uwagę.

 

1. W języku polskim używa się przecinków

2. bo nie 2400 hz a jak już to 2400 Mhz; 2,4 GHz . bo te Twoje 2400hz to 0,0024 Mhz :lol: jak masz 2400hz :lol: to mój stary kalkulator jest lepszy od twojego XP zastanów się kto tu jest lamerem zanim zaczniesz kogoś wyzywać :!:

Dobra przerpaszam bardzo ale ty tez popelniles blad piesze sie MHz H z duzej :P a dziaj uzyskalem 2634 MHz :D stabilnie przy napieciu 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy nie bedziemy sie o przecinki sprzeczac a co do hz to kazdy wie o co mi chodzilo i z gory przepraszam za niepoprawnosc.

 

Mam pytanie w zwiazku z chaintechem:

Wie ktos moze jak zrobnic na niej vddmoda ???

bo mi na magistrali wyzej jak 200 nie chce :( i sie zle czuje przez to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moim apogee na nF

 

Po zaktualizowaniu biosa (tak mi sie wydaje bo jakiś czas przed chodziło)

nie mogę podłączyć klawiatury usb do niego... mam przejścówke ale jestem perfekcjonista imnie to denerwje..

 

pozatym system nie widzi huba usb z monitora... a widział...

porty usb działają.. joy drukarka i aparat się nie kłuca.. a tylko te dwie rzeczy...

 

w biosie próbowałem wszystkiego.. usb 2.0 klawiaturaUSB włączona i wył

 

 

CO TO JEST???? Płyta chodzi bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry zapomnialem napisac o swojej konfiguracji 

moge sie tylko pochwalic ze ta plyta jest naprawde dobra procka 1700+ przetaktowalem na niej na 3000+ czyli na 2400 hz idzie na 12x 200 :) napiecie 2.15 V na wodnym chlodzeniu wlasnej konstrukcji plyta jest niezykle stabilna porownywalem ja z epoksem i uzyskalem o uwaga 200 hz lepiej na chaintechu naprawde polecam ta plyte w zasadzie nie ma wad procz jednej ale to tylko ponoc moja ma problem polega na tym ze jakby kontrolery ata byly zjeb... ane jak sa dwa dyski to kopiuje np film z partycji na partycje z predkoscia 30 mega a jak jest tylko jeden to zaedwie sakaczac od 3-6 mega ??? :(  nie wiem co jest jak ktos umie to rozwazac to prosze o pomoc podobnie jest z cd-romem kopiuje dan z predkoscia 1-2,5 mega na sec kolega ktory ma taka sma plyte tego problemu niema wiec o co chodzi ???? 

człowieku ! ile ty masz lat, myślisz że ktopś zrozumie te twoje wypociny bez kropek i przecinków ???????

poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O

 

poza tym konfig wpisuje sie w profilu a nie w każdym poscie

Powiem ci cos debilu jeden: przecinki to taki debil jak ty potrzebuje zeby zrozumiec co pisze a co do pytania "poza tym co to jest 2400 hz 8O 8O 8O 8O 8O" to widac po tobie lamerstwo i chcialbym sie poprawic teraz mam 2600 hz najlpeszy wynik jak mi dorownasz to mozesz sie odzywac

Kwasopijca jesteś tu od niedawna i nie wyzywaj innych od lamerów jeżeli słusznie zwracają Ci uwagę.

 

1. W języku polskim używa się przecinków

2. bo nie 2400 hz a jak już to 2400 Mhz; 2,4 GHz . bo te Twoje 2400hz to 0,0024 Mhz :lol: jak masz 2400hz :lol: to mój stary kalkulator jest lepszy od twojego XP zastanów się kto tu jest lamerem zanim zaczniesz kogoś wyzywać :!:

Dobra przerpaszam bardzo ale ty tez popelniles blad piesze sie MHz H z duzej :P a dziaj uzyskalem 2634 MHz :D stabilnie przy napieciu 1.9

przyjąłem tylko Twoją wsześniejszą pisownię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Idąc w ślad użytkowników Epoxa 8rda+, po konsultacjach z Hitmanem, oraz po przeczytaniu kilku postow postanowilem zadbac o użytkowników płyt Chaintecha APOGEE 7NJL1 oraz Zenith 7NJS, chroniąc przy tym forum przed zasmiecaniem i zalozyc ten oto temat. 

Wyślij maila do moderatora grupy z prośbą o "przyklejenie" wątku. Skorzystałem z opcji z tego forum (moderatorzy->moderator grupy-> email)

 

Ja tak zrobiłem z wątkiem o Asus A7N8X - z powodzeniem

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

chcialem sie pochwalic ze ostatnio tj wczoraj zjebalem nowiutkiego abita nf7-s rev 2.0

One ten bios maja do [gluteus maximus] to tak na marginesie

a i czy ktos moze ma plyte chaintecha na ultra 400 podobno maja moda fabrycznie zrobionego i w biosie usatc mozna napiecie chipsetu ??? Prawda to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można nakleić na nforce2 MCP radiator Zalmana w celu zwiększenia możliwość FSB, na płycie CHAINTECH 7NJL1, czy to nic nie da? Mam taki właśnie zamiar.

jesli tylko Ci sie zmiesci to pewie ze tak,ja na mojego Soltek'owego MCP przywalilem pociety radiatorek z P2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wtedy zwiększą się moje możliwości FSB,bo spokojnie mi się tam zmieści tylko go będę musiał przykleić, jaki klej polecacie i w razie czego czy będę go mógł jakoś odkleić żeby nie stracić gwarancji, bo teraz nie mogę przekroczyć?192. Napięcie na pamięciach zwiększam do 2.90V, ale jest troszkę niestabilne z odczytu mam 2.89V, niby nie dużo, ale czytałem ze te pamiątki na 2.90Vkreca się dużo ponad 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wtedy zwiększą się moje możliwości FSB,bo spokojnie mi się tam zmieści tylko go będę musiał przykleić, jaki klej polecacie i w razie czego czy będę go mógł jakoś odkleić żeby nie stracić gwarancji, bo teraz nie mogę przekroczyć?192. Napięcie na pamięciach zwiększam do 2.90V, ale jest troszkę niestabilne z odczytu mam 2.89V, niby nie dużo, ale czytałem ze te pamiątki na 2.90Vkreca się dużo ponad 200?

do Zalmana dostajesz dwuskladnikowy klej termoprzewodzacy,ale lepszym wyjsciem bylaby dwustonna tasma termoprzewodzaca,ale ja jest dosc trudno dostac.Co do krecania powinno to dac kilka dodatkowych MHz'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ wielkie dzieki za zaiteresowanie moim problemem. Mam nadzieje, ze nie bede mial problemow z klejeniem tego Zalmana

jasne,cala przyjemnosc po mojej stronie :) polecam sie na przyszlosc i zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ jeszcze jedno jezeli mozna to powiedz mi jakie masz napiecie na tych TWInMOSACH? 240 fsb to bardzo duzo, moze swoje wymienie na takie same jak ty masz.

hehe - no wlasnie w podpisie pisze coming soon te pamieci bede mial dopiero w poniedzialek.Standardowo producent zaleca 2.7V przy pracy na 466MHz wiec sadze ze 2.8V wystarczy w zupelnosci do uzyskanie 480MHz.Narazie proc leci asynchronicznie,ale mam nadzieje ze w poniedzialek to juz sie zmieni :) Jak tylko dorwe te pamieci zdam relacje z placu boju na forum

 

kostka wyglada tak :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Mogliby na chaintechu podawać zmiany... a nie uwazają może userów za takich lamów ze ci nie zrozumieją?

Jak miałem abita to przynajmniej wiedziałem po co robię update biosu.. a tutaj to chyba by sięn ie nudzić...

 

A na temat polskiej strony chaintecha to pisałem do zarządu na tajwanie ;)

by admina do pracy pobudzili... przeciez w sekcji biosów to on ma chyba najnowszą mobo pod P2 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosu ver 7:

rozpoznaje chipset jako nVIDIA nFORCE2 Ultra 400

a poza tym:

Fixed the Wake on LAN issue

-Fix the AOpen 52X CDROM detecting issue.

-Add a post message "Dual Channel Enable" if MB enable the dual channel mode.

-Add warning message when change different CPU.

 

i drugie pytanie: gdzie tak naprawdę jest mierzona temperatura procesora?

Do tej pory temp. miałem w okolicy 58-65 stopni przy temp pokojowej 26-30 (procesor - Barton 2500). Po przesmarowaniu pastą mostka północnego temperatura procesora spadła o 12-15 stopni (do 48-52)!!

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaremi fajno ze w końcu się dowiedziałem, jakie zmiany zaszły w najnowszym Biosie, jednak po zainstalowaniu zauważyłem pewien problem, który objawia się tym ze chcąc zmienić cos w biosie, wchodząc do niego to Fsb ustawia się na zalecane względem procka w moim przypadku jest to 166, czy jest jakaś zakładka, która umożliwi mi pozbycie się tego chochlika?

Mnie tez bardzo denerwuje temperatura na tej płycie, ale jeszcze bardziej irytuje mnie nie moc przejścia 192 fsb, na 2 mostki założyłem Zalman zm-nb23j jeden z nich pasywny zmieniłem zasiłkę na Chiefteca 420W DF i w dalszym ciągu kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...