Skocz do zawartości
Piotrek2006

Samsung Sm 913v Czarny Ekran - Problem Z Odświeżaniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku się przywitam :)

 

A teraz opiszę co mnie trapi a raczej mój monitor.

 

Raz w jakiś czas monitor lubi pokazywać tylko czarny ekran, dioda cały czas się świeci więc zakładam że ma sygnał z karty (komp normalnie działa - sprzęt ma dopiero 10miesięcy),

parę razy już się z tym uporałem i myślałem, że to koniec problemu jednak tak nie jest.

 

Ustawiłem sobie kiedyś rozdzielczość 1280x1024 i 72Hz,

w niektórych gierkach problem występuje dopiero przy ich zamykaniu (czarny ekran), co ciekawe po resecie nadal jest czarny, dopiero odinstalowanie sterowników przynosi efekt.

 

Zauważyłem również po reinstalacji sterowników, że nie chce działać rozdzielczość 1280x1024 przy 60Hz (czarny ekran) dopiero przy 72Hz można ją ustawić.

Dawniej monitor działał z tą rozdzielczością i 60Hz.

 

Jak wyeliminować ten czarny ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyeliminować ten czarny ekran?

Mam dokładnie ten sam problem. Po uśpieniu czasami nie wstaje i pozostaje czarny ekran. Czasmi nawet 3 restarty nie pomagają. Musi sobie odpocząć i koniec. Teraz mam ustawione, że monitor jest zawsze włączony.

 

Wczoraj natomiast pojawiła mi się ramka, że nie mam ustawionych optymalnych ustawień czyli 1280x1024 i 60Hz. Jedynym rozwiązaniem było podpięcie monitora do innego kompa. Jak podłączałem inny monitor i ustawiałem te parametry, to po podpięciu 913V dalej była ta ramka. Dodam tylko, że widać ją od samego uruchomienia kompa, nie windy. Dlatego właśnie myślę o zmianie monitora.

 

Mój już niestety jest dawno po gwarancji:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten temat przez google, ale widzę, że zamarł. Mam podobny problem. Mam monitor samsun syncmaster 710v i również pojawił się problem z czarnym ekranem (monitor mam już długo, wcześniej problemu nie było). Zauważyłem, że problem pojawia się przy zmianie rozdzielczości na wyższą, tak więc np. tak jak Piotrek2006 napisał przy zamykaniu gier, gdy gra działa w niższej rozdzielczości lub przy ich minimalizowaniu. To samo jest gdy po prostu w ustawieniach zmienię rozdzielczość np. zmieniając z 1280x1024 (którą zresztą mam ustawioną) na 1024x768 jest ok, ale gdy chcę powrócić do 1280x1024 pojawia się czarny ekran.

Gdy ekran jest czarny dioda jest zapalona i wszystko działa oprócz obrazu, więc jeśli komuś wizja do obsługi komputera nie jest potrzebna, to nie miałby problemu. <_<

Ponadto jak już napisał Chwali restart kompa nie pomaga - w momencie gdy powinien ukazać się napis ZAPRASZAMY (win xp home) pojawia się... a jakże - czarny ekran. xP Trzeba wyłączyć komputer i odczekać.

Dodam jeszcze, że pracuję na rozdzielczości 1280x1024 przy częstotliwości odświeżania 60Hz.

Z tego co napisał Chwali wynikałoby, że to wina monitora, bo zastanawiałem się, czy może to być coś z kartą graficzną, ale ponadto wszyscy mamy samsungi, może lepiej unikać tej firmy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo się uporałem z tym problemem wczoraj w nocy, albo dopiero dziś rano.

Przeinstalowałem sterownik karty graficznej, restartowałem parę razy sprzęt, i kombinowałem z ustawieniami ekranu.

 

Nawet sam monitor kilka razy odłączałem od prądu i ponownie włączałem, efekt przyszedł rano :D

rozdziałka 1280x1024 @ 60Hz jak na razie działa. Nie włączałem jeszcze żadnej gry.

 

Przed uruchamianiem windowsa wciskaj F8 i wybierz tryb VGA i zmieniaj rozdziałkę. Przeinstaluj sterowniki i dopiero ustaw rozdzielczość od nowa.

 

edit

Znów jest to samo, czarne ekrany, musiałem podnieść częstotliwość. :/

 

28.03.2010

Oddałem monitor do serwisu - wymieniono procesor główny.

Działa prawie normalnie, niestety skopało się coś z przyciskiem enter/auto i nie da się zmieniać ustawień monitora manualnie działa tylko auto.

Dodatkowo zauważyłem, że obraz się wyostrzył.

 

Gdyby ktoś miał podobny(zdiagnozowany przez fachowca) problem to polecam zastanowić się nad kupnem nowego monitora, bo cena wymiany takiego procka wynosi ok. pół ceny nowego monitora panoramicznego.

Chyba, że ktoś jest przywiązany i nie chce go wymieniać. Monitorek działa już od listopada bez problemów.

Edytowane przez Piotrek2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...